Giresun Bilişim Teknolojileri Rehber Öğret Görevlendirilmesi

Kodla Büyü
Arkadaşlar görevlendirme İnternet üzerinde cuma veya pazartesi günü başvurular alınacak, herkese kendi okulu başvurusu alınmış gibi gösterilecek, biz fatih projesi kapsamında kurulu olan etkilişimli tahtalı liseleri tercih edeceğiz. O yüzden ben okulumdan ayrılmak istemiyorum deme şansımızyok. Okulumuzda kaç saat derse giriyoruz mesele; ben 3 saat dersim war, geriye 27 saat kalıyor onuda görevlendrildiğim bir lisede formatör olarak görev yapacağım. bu demek değilki herkes lisede görev alacak ilk önce fatih projesi kapsamında kurulu olan etkilişimli tahtalı liseleri doldurulacak sonra kalanlar kendi okulunda görev alacak.

Re: Giresun BTR Görevlendirilmesi

her ilde acaba böyle mi olacak... eğer böyle olacaksa lisede görev alacakları neye göre seçecekler, sanırım hizmet yılına bakarak kıdemlilere öncelik verirler diye düşünüyorum...

bilisimci61' Alıntı:
her ilde acaba böyle mi olacak... eğer böyle olacaksa lisede görev alacakları neye göre seçecekler, sanırım hizmet yılına bakarak kıdemlilere öncelik verirler diye düşünüyorum...
hocam eğitekin yazısını bi daha okursanız neye göre seçileceği nerdeyse ayakkabı numarasına göre yazılmış :idea:

uşak'ta BTR görevlendirmeler ile ilgili daha hiç bir şey başlamadı... :verymad:

giresunda fatih projesi kapsamında kurulum yapılan okul var mı?

ben başvuru yaptım form ile,tekrar internettende mi doldurucaz??

xxxdnz' Alıntı:

Hocam Siz Hangi İlde Çalışıyorsunuz. Eğer Giresun ise sadece giresunda internet üzerinde yapılacak. Sonra o dediğinz form bilgisayar çıktısı ile alınıp ilçeye gönderikecek. Bu internet işi sadece görevlendirmeyi hızlandırmak amaçlı. ayrıca valili onayını kaldırmışlar. İl milli eğitim müdürlüğüne bırakmışlar.

legandary28' Alıntı:
xxxdnz' Alıntı:

Hocam Siz Hangi İlde Çalışıyorsunuz. Eğer Giresun ise sadece giresunda internet üzerinde yapılacak. Sonra o dediğinz form bilgisayar çıktısı ile alınıp ilçeye gönderikecek. Bu internet işi sadece görevlendirmeyi hızlandırmak amaçlı. ayrıca valili onayını kaldırmışlar. İl milli eğitim müdürlüğüne bırakmışlar.

Şu yanlı analaşılmasın formatörlüğün hemen başlaması için il milli eğitim müdürünün mzalamasından sorna başlanacak, tabiki bunlar valiliğin onayına sunulur.

başladımı hocam görevlendirmeler? tam anlamadım

xxxdnz' Alıntı:
var hocam.bizim ilçede iki lise mesela

kurulum yapılan okulları görebileceğimiz bir adres var mı?Esasında ben tireboluda kurulum yapılan okul var mı onu merak ediyorum.

adige_emrah' Alıntı:
başladımı hocam görevlendirmeler? tam anlamadım

Hocam konun başında yazdığım yazıyı dikkatlice okuduğun zaman cuma veya pazartesi görevlendirme başvuruları alınacak diyorum.

BTR Görevlendirilmesi başvuruları başladı arkadaşlar.

Sayı:

1246

08.10.2012

Konu:

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Görevlendirmesi

Fatih Projesi kapsamında donanım kurulan veya işler vaziyette en az bir BT sınıfı bulunan (2006 yılından sonra kurulan) Örgün Eğitim Kurumlarında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

Başvurular www.giresunmeb.gov.tr/rehBasvuru.aspx adresinden yapılacak ve istenen bilgiler eksiksiz doldurulacaktır. www.gireunmeb.gov.tr adresindeki haberler panelinden de ulaşabilirsiniz.

İlçenizde bulunan Fatih Projesi kapsamındaki okullara görevlendirme yapılmadan diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır Bu nedenle tercih formunda bulunan Fatih Projesi kapsamındaki okullarında seçilmesi gerekmektedir.

Bakanlığın yazsısında "2006 yılından sonra kurulan" diye bir ibare yok. Bizim İL MEM bu maddeyi eklemiş. Benim BT sınıfı 2001 de kuruldu ama 20+1 bilgisayarın hepsi çalışıyor ve işler vaziyette aynı zamanda interneti var. İl MEM neden bu maddeyi eklemiş anlamadım.

adige_emrah' Alıntı:
Bakanlığın yazsısında "2006 yılından sonra kurulan" diye bir ibare yok. Bizim İL MEM bu maddeyi eklemiş. Benim BT sınıfı 2001 de kuruldu ama 20+1 bilgisayarın hepsi çalışıyor ve işler vaziyette aynı zamanda interneti var. İl MEM neden bu maddeyi eklemiş anlamadım.

Hocam 2006 yılından sonra ibaresi BTS kullılabilirliğini denetlemek için. Yani bir BTS nin ömrü zaten 6 yıllık tır. Eğer bizimki gibi I. faz olupta ( I. fazlar 1999 yılında yapıldı) hala bugüne kadar gelmiş Lablar varsa zaten o BTS ler kullanılmıyordur. Ama BTS niz bizimki gibi Hibe yoluyla yeniden donatıldıysa ve çalışır durumdaysa bir sıkıntı yok. Burda ama BTS nin çalışır durumda olması. Orda yıl ibaresi kontrol amaçlı.

arkadaşlar benim lab 2007 yılında kuruldu 15+1 exper bilgisayarlar , Bt Sınıfı Proje Adı
Bt Sınıfı Alım Kaynağı ne oluyor bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

internet üzerinden başvuru yapıyorum. ama "başvurunuz yapıldı" gibi bana bir dönüt vermiyor.ve çıktı alacak bir sayfa bulamadım. yapabilen var mı? bir de okulun ikili öğretim olduğunu belirtebileceğimiz bir alan yok

bende yapmaya uğraşıyorum da Bt Sınıfı Proje Adı Bt Sınıfı Alım Kaynağı ne olduğunu bilmiyorum o yüzden o kısmı sallayacam gali :? ba

arkadaşlar alım kaynağı yerine ne yazdınız??kaydet dedikten sora bi dönüt yok.sayfaya tekrar giriyorum boş yine.sizde de bölemi?yoksa benmki olmadı mı anlamadım. form doldurup ilçeye vermiştim.yeterli deilmidir ki acaba?

arkaşlar yardım lütfen.okulları seçiyorum kaydete tıklıyom yine aynı sayfa.

xxxdnz' Alıntı:
arkaşlar yardım lütfen.okulları seçiyorum kaydete tıklıyom yine aynı sayfa.

hocam sanırım meb bağlantısıyla alakalı bir sorun var,ben evde başvurumu yaptım sorunsuz bir şekilde çıktısını aldım
size tavsiyem okul dışında bir yerden başvurmayı denemeniz.

İbrahim bey bu hafta olmaz sanırm dedi.dün konusmustm

ekders açısından iyice mağdur olduk. bir an önce yapsalarda ekdersimizi alsak. 1 aylık ekders gitti.

Hocam Yozgat ta Bilgisayar öğretmenleri bir gün toplantıya çağrıldı. İlçelerde dahil. Önce Fatih projesi olan okullarda görevlendirme olacak dediler. Ona göre kimi ilçe öğretmenleri gönüllülük esasına göre kendileri kimin görev alacağını belirlediler. Kimisi 1. dönem bir kısmı ikinci dönem diğer kısmı görevlendirme alsın şeklinde belirlediler. Biz merkez olarak 12 öğretmen vardı 9 fatih projesi olan okul vardı. Kura çektik 3 kişi kendi okullarında görevlerine devam edecek kişileri belirledik. Geri kalan 9 kişi hizmet puanına göre istediği liseye gitti. Tabi benim hizmet puanım düşük olduğu için en son lise bana kaldı ihalede :)) Çünkü BT rehber öğretmenliği yazısında Fatih projesi olan okulda ihtiyaç varken diğer okullarda görevlendirme yapılmayacaktır yazıyor.

Şimdi valilik yazısını bekliyoruz. Geldikten sonra okulumdaki dersleri toplayacağım. benim 10 saat var 2 güne toplayıp bu okulda sadece derslere girip çıkacağım. Kalan süreyide 30 saate tamamlayacak şekilde Lisede devam edeceğim 3 gün. Tabi lisede derslere girmeyeceğiz, sadece etkileşimli tahta vs. konusunda yardımcı olup rehberlik edeceğiz.
Bizleri toplantıya çağırıp bu şekilde adil uygulama yaptığı için il koordinatörümüz Hakan Mete hocama ve İl Eğitici Formatörümüz Gamze Sorgunlu'ya teşekkür ederim...

EE SONRA NE OLDU. HOCAM BU BÖLÜM GİRESUN BTR İÇİN

BEN bu arkadaşları anlamıyorum. 11 ekim perşembe başvuru son gündü. 11 gün oldu hala formatörlüğü başlatamadılar. çoğu illler formatörleri göreve başlattı bizim giresun hala başlatamadı. zaten ekders açısından iyice mağdur olduk. bayramdan sonraya kalırsa ekim ayının ekderside gidecek. çok mu zor bu işi yapmak ben anlamadım. 8 saat ders ile 1 aydır okula gidiyoruz. yazık bize ya. hiç düşünmüyorlar mı bunları. göreve başlatmak için neyi bekliyorlar çok merak ediyorum. kaç tane il formatörü var biri bu işi yapsa çok güzel olacak.
Giresun İl formatörlerine bir an önce bu işi yapmaları için rica ediyorum. iyice mağdur olduk.
KUSURA BAKMASINLAR AMA DURUM BÖYLE. ARKADAŞLAR BİRAZ EMPATİ YAPIP KENDİLERİNİ BİZİM YERİMİZE KOYSA DAHA İYİ ANLAYACAKLAR. BU KADAR DA OLMAZ.

Geri