General Mobile Tablet Resetleme-

Kodla Büyü
Birkaç kez format deneyin hocam. Bazen 6 7 kez aynı işlemi yapıyorum tablet eski haliyle açılıyor. Format esnasında Cache memory siliniyor diye bir yazı da gelmesi lazım. O zaman format gerçekleşmiş oluyor. Siz 6 7 kez deneyin olana kadar.

hafta sonu bir öğretmen arkadaşın tabletini resetledim.
Resetleme yapmadan önce tabletin şarjının dolu olmasına dikkat ediniz.
Arka tarafta olan düğmeler şunlardır: 1. Power tuşu, 2.Ses Düğmesi, 3.Ses Değişim Düğmesi
Bunlardan 1. ve 3. sıradaki olana aynı anda basılı tuttum. GM yazısı ekranda belirince elimi çektim ve reset ekranı geldi. Oradan factory seçeneğini yine ses düğmelerine basarak gezinti yapıp power tuşunu ise OK görevinde kullanabiliyorsunuz.
Ondan sonra Yes to all şeklinde kabul onayını seçtikten sonra işlem bir süre devam ediyor.
İşlem tamamlanıyorr. tabletininizi yeniden başlatabilirsiniz.

ios a format atan arkadaşlar.. ios son sürümünü internetten indiirip, itunes programı ile format atmamız gibi.. andorid fatih tabletlere, son android sürümünü indirip hangi programsa onu atsak kullanabilirmiyiz yada olur mu? android tablet işinde yeniyim teşekkürler.

aynen bende resetliyorum ancak tablet yine aynı ekranla açılıyor. kaç defa denediysem olmadı. anladığım kadarı ile sürekli denemek gerekli. olana kadar. başka çaresi de yok gibi

resetleme ekranında 3. seçeneği seçip 4 defa silme işlemi yaptıktan sonra 4. defa da bu sefer reset factory seçip silme işlemini yapıyoruz ve tab4 ilk haline dönüyor.

zeymera' Alıntı:
madlion' Alıntı:
saayees' Alıntı:
Hocam farklı bir ortama yükleseniz ya da nasıl yapılıyor,kısaca açıklasanız.
Malum okuldayız sayfa açmıyor.

hocam tablet kapalı iken;
  • Güç + Ses artırma düğmelerine bir arada basıyorsunuz.
  • Ekranınızda General Mobile yazısı çıktığı anda tuşları bırakıyorsunuz
  • Karşınıza çıkacak ekranda
    • REBOOT SYSTEM
    --
    • WIPE DATA / FACTORY RESET
    --
    • WIPE PARTITION CACHE
    seçenekleri bulunacak
    • ses artırma -> yukarı
    • ses azaltma-> aşağı
    • güç düğmesi-> onay anlamına gelmektedir
  • wipe data/factory reset seçilir ve onaylanır
  • çıkan ekranda yes seçilir ve onaylanır
  • işlem bittiğinde tekrar aynı ekran gelir ve bu sefer
  • Reboot system seçilir ve onaylanır.
  • Şimdi cihazınızın fabrika ayarlarıyla açılması gerekmekte
  • EBA etkinleştirme arayüzünden de tekrar EBA üyeliği ile GİRİŞ yapılır

madlion hocam gayet güzel anlatmış. arkadaki 1. ve 3. düğmeye beraber basıp açacaksınız hocam GM yazısı gelen kadar.

Bir öğrencinin tableti her açılışta bu ekran geliyor resetleme ekranı tekrarlanıyor ne yapabilirim acaba? Aktivasyon ekranı gelmiyor hiç

Geri