General Mobile Tablet Resetleme-

Kodla Büyü

seventyseven

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu tablet resetleme nasıl yapılıyor ben bir türlü yapmadım.hangi tuşlara basıyoruz...

madlion' Alıntı:
saayees' Alıntı:
Hocam farklı bir ortama yükleseniz ya da nasıl yapılıyor,kısaca açıklasanız.
Malum okuldayız sayfa açmıyor.

hocam tablet kapalı iken;
  • Güç + Ses artırma düğmelerine bir arada basıyorsunuz.
  • Ekranınızda General Mobile yazısı çıktığı anda tuşları bırakıyorsunuz
  • Karşınıza çıkacak ekranda
    • REBOOT SYSTEM
    --
    • WIPE DATA / FACTORY RESET
    --
    • WIPE PARTITION CACHE
    seçenekleri bulunacak
    • ses artırma -> yukarı
    • ses azaltma-> aşağı
    • güç düğmesi-> onay anlamına gelmektedir
  • wipe data/factory reset seçilir ve onaylanır
  • çıkan ekranda yes seçilir ve onaylanır
  • işlem bittiğinde tekrar aynı ekran gelir ve bu sefer
  • Reboot system seçilir ve onaylanır.
  • Şimdi cihazınızın fabrika ayarlarıyla açılması gerekmekte
  • EBA etkinleştirme arayüzünden de tekrar EBA üyeliği ile GİRİŞ yapılır

madlion hocam gayet güzel anlatmış. arkadaki 1. ve 3. düğmeye beraber basıp açacaksınız hocam GM yazısı gelen kadar.

bu tuşlara bastıgımızda tablet direk açılıyor arkadaşlar.reset ekranı gelmiyor.dokunmatiği arızalı tablet var ona reset atayım demiştim...

Farklı tabletleri daha önce resetledim. ama bir turlu meb tabletinde yapamadım. Gm telefonunu da yapmıştım,

dediklerinizi denedim hep normal açılıyor , var mı püf noktası

hocam benim de internetten araştırdığım kadarıyla seçim şeklini eliniz power tuşundayken ses tuşuna basın diyor ama ben onu yaptım olmadı. elimiz ses tuşundayken açma kapama tuşuna bastığımda seçim işlemi oldu.

ben 1 ve 3 e bastım general mobile yazısı çıkınca elimi çektim
KOMUT YOK diye bir yazı çıktı

kapatma tuşu ile ses açma tuşuna, tablet kapalı iken aynı anda basıyorsunuz, General mobile yazısı çıktığında elinizi çekiyorsunuz.

resimli anlatım burada var bu adresten ulaşabilirsin.

bilisimdersim.blogspot.com

bir süre komut yok yazısı ekranda çıkıyor ama; bekleyin hocam, sonra aktivasyon ekranı çıkıyor zaten.

evet güzel anlatılmış açma kapama düğmesi 1. düğme dersek en sondaki ses düğmesi 3 oluyor ikisine basılı tutup beklediğinizde reset kısmı açılıyor buna göre bir öğrencinin tabletini yaptım oldu reset işlemi . :+1:

Power tuşu ve ses arttırma tuşlarına birlikte bir süre basın. Ekrana General Mobile yazısı gelir gelmez elinizi tuşlardan çekin. Geç kalırsanız resetleme ekranı çıkmaz.

yok mu arkadaşlar bir çözüm bulan forumda herkes power + ses demiş ama adamlar bunu kapatmış. uzmanları göreve çağırıyorum

jhake' Alıntı:
yok mu arkadaşlar bir çözüm bulan forumda herkes power + ses demiş ama adamlar bunu kapatmış. uzmanları göreve çağırıyorum
uzmanlığa gerek yok, general mobile yazısı gelince eli çek, ayrıca tabletin kapalı olmasına gerek yok.
Dokunmatiği çalışmadığı için kapatamadığınız tablet için de başlat + ses açma tuşuna basılı tutun, tablet kapanınca bırakın.

zeymera' Alıntı:
madlion' Alıntı:
saayees' Alıntı:
Hocam farklı bir ortama yükleseniz ya da nasıl yapılıyor,kısaca açıklasanız.
Malum okuldayız sayfa açmıyor.

hocam tablet kapalı iken;
  • Güç + Ses artırma düğmelerine bir arada basıyorsunuz.
  • Ekranınızda General Mobile yazısı çıktığı anda tuşları bırakıyorsunuz
  • Karşınıza çıkacak ekranda
    • REBOOT SYSTEM
    --
    • WIPE DATA / FACTORY RESET
    --
    • WIPE PARTITION CACHE
    seçenekleri bulunacak
    • ses artırma -> yukarı
    • ses azaltma-> aşağı
    • güç düğmesi-> onay anlamına gelmektedir
  • wipe data/factory reset seçilir ve onaylanır
  • çıkan ekranda yes seçilir ve onaylanır
  • işlem bittiğinde tekrar aynı ekran gelir ve bu sefer
  • Reboot system seçilir ve onaylanır.
  • Şimdi cihazınızın fabrika ayarlarıyla açılması gerekmekte
  • EBA etkinleştirme arayüzünden de tekrar EBA üyeliği ile GİRİŞ yapılır

madlion hocam gayet güzel anlatmış. arkadaki 1. ve 3. düğmeye beraber basıp açacaksınız hocam GM yazısı gelen kadar.
teşekkürler hocam:)

arkadaşların anlattıkları doğru ama en az 10 kere denemek gerekebiliyor bazen..

Arkadaşlar wipe data/factory reset seçeneğini seçip onaylıyorum. Çıkan ekranda yes seçip ve onaylıyorum ve işlem başlıyor. 3-5 dakika sonra işlem bittiğinde tekrar aynı ekran gelmiyor. Tablet yeniden başlıyor. Acep sorun nerdedir?

Bu işlemleri 6-7 defa yapın. Bir kaç kez yapılınca aynı şekil açılıyor...

2-3 tableti sürekli aynı işlemi 6-7 kez yaparak resetledim. Neden böyle yapıyor onu bilmiyorum ama.

bu resetlemenin bi püf noktası varda ben mi bilmiyorum, kaç defa yaptım bilmiyorum, hep normal bi şekilde açılıyor öğrencinin koyduğu ekran resmi bile duruyor, bunun başka yolu yok mu bilinen tek yol bu mu ???????

larendeli' Alıntı:
bu resetlemenin bi püf noktası varda ben mi bilmiyorum, kaç defa yaptım bilmiyorum, hep normal bi şekilde açılıyor öğrencinin koyduğu ekran resmi bile duruyor, bunun başka yolu yok mu bilinen tek yol bu mu ???????
once sarjını fulle.sonra bıkmadan denemeye devam et.Gecen gün öğrenci ekran şifresini unutmuş.8.denememde format gerçekleşti.Aynı problemli başka bir öğrencide 10.denemesinde reset atabilmiş.

Arkadaşlar pin kodu unutulmuş tablete reset atma işlemini yapıyorum fakat wipe data factory reset seçtikten sonra wiping data, formatting data.. yazısından sonra bir süre bekliyor ve kendiliğinden yeniden başlıyor ve pin kodu ekranı tekrar geliyor. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba? Wipe cache partition seçeneğini mi kullanmak lazım?

Geri