Gedex Programi

Kodla Büyü
Merhaba. Ben lisanslama yapmak istiyorum fakat ürün seri numarası gelmedi diyor idarem. Bunu nereden almamız gerekiyor. Bilen var mı?

Programın kurulu olduğu dizini açın. "Lisans" adlı bir uygulama var. Kurum Kimlik Numarasına 55999 lisans kısmına da size verilen lisanslardan bir tanesini yapıştırın problem çözülecektir. Bu program özel eğitim okullarında kullanılmaktadır.

Hocam bize yazı geldi fakat eklerde serialler yok, kurum mailine de gelmemiş, gedex e mail attık dönüşte yok,okula özel serialler değilse paylaşmanız mümkün mü
Sayın hocam malesef. Sınıf sayısı kadar serial göndermişler. Siz kurmanız gereken yerlere gedex i kurun. Cevap gelirse lisanslarsınız. Gelmezse iletişime geçtik fakat cevap alamadık diye yazıyı gönderen birime yazı yazarsınız.

Hocam bize yazı geldi fakat eklerde serialler yok, kurum mailine de gelmemiş, gedex e mail attık dönüşte yok,okula özel serialler değilse paylaşmanız mümkün mü
Hocam dysden gelen resmi yazıda var. Yazı da Excel listesi var. Yalnız yazının içeriğinde sadece okulların adı var. Excel listesini kontrol edin, okul adlarının yanında şifreler mevcut...

Programın kurulu olduğu dizini açın. "Lisans" adlı bir uygulama var. Kurum Kimlik Numarasına 55999 lisans kısmına da size verilen lisanslardan bir tanesini yapıştırın problem çözülecektir. Bu program özel eğitim okullarında kullanılmaktadır.
sadece özel eğitim okulları mı? Yoksa özel eğitim sınıfı olan okullarda da kullanılacak ?

Hocam dysden gelen resmi yazıda var. Yazı da Excel listesi var. Yalnız yazının içeriğinde sadece okulların adı var. Excel listesini kontrol edin, okul adlarının yanında şifreler mevcut...
Hocam bize gelen Excel listesinde serialler yoktu dağıtımda bir karışıklık olmuş sanırım,zümremiz ulaşmış,bizim okula ait olanı da gönderdi Sağolsun hallettik

Okullara yazı göndermiş bakanlık kullanılmayan şifreler için, biz de şifreleri ihtiyaç olabilecek yerlere kuralım dedik. gedeksis.com sitesi şu an çalışmıyor. neyse şu siteden yani bakanlığın sitesinden ilgili set up dosyasını drivedan bulup yükledim. yalnız ne yaptıysam şifreleri lisanslayamadı, okula gönderilen excel dosyasından kopyala yapıştır yaptım, kendi internetimden girdim, yönetici olarak çalıştırdım, antivirüsleri kapattım, artık firmayı arayım dedim, firmanın sitesine bile ulaşılamıyor şu an. Neyse daha sonra deneyeceğiz artık.

Pardus da çalışıyor mu bu program?
Hocam pardus-linux ta hiçbir windows tabanlı program çalışmaz wine isimli eklentiyi çalıştırmanız lazım o da tek başına çalıştırınca hata verdi özel eğitim sınıfından başlayarak wine embedded bir pardus imajını okulun bütün ET lerine kuruyorum

Bizde kurduk ama ne şifre, nede seri numarası istedi. Özel Eğitim Öğretmen herşeyin tam çalıştığını söyledi.

Otizim sınıfına acil koduyla :) kurulum yaptım okul idaremizin isteğiyle,
daha sonra baktım ki otizm sınıfında hoparlör yok,
okul idaresine bildirdim durumu,
4 hafta oldu okul idaremiz otizm sınıfına 50 TL lik bir hoparlör alacak.

oy benim güzel memleketim...

Otizim sınıfına acil koduyla :) kurulum yaptım okul idaremizin isteğiyle,
daha sonra baktım ki otizm sınıfında hoparlör yok,
okul idaresine bildirdim durumu,
4 hafta oldu okul idaremiz otizm sınıfına 50 TL lik bir hoparlör alacak.

oy benim güzel memleketim...
Eylülün ilk haftası tüm okula kurmam istendi (Görme Engelliler Ortaokulu/İlkokulu) Okulumuzda normal müfredat uygulanan görme engelli akademik sınıflar, Birden fazla engeli olan ama başat engeli görme engeli olan çok engelli öğrenciler ve öğretmenlerimizin yarısı görme engelli.

Program swf flash içerikle oluşturulmuş. Ekran okuyucu uyumlu değil. Klavye ile kullanılamaz.
Örnek vermek gerekirse sürükle bırak yada ekranda görüneni tıklama üzerine kurulmuş bir program

Yani görme engelliler için erişilebilir değil ama özel eğitim okuluyuz tüm sınıflara ve tahtalara kurmamız ve kullanmamız isteniyor.

Burası Türkiye

Kurulumdan sonra düzgün çalışıyordu fakat şimdi açılışta siyah bir ekran çıkıyor ve öyle kalıyor, programı kaldırıp yeniden kurulum yaptım fakat yine siyah ekran da kaldı

Bugün daha önce gedex kurduğum bir tahtaya imaj atmam gerekti. Hangi seriali hangi sınıfa girdiğimi not almıştım. Nasıl olsa gedexi tekrar kurar aynı serial ile lisanslarım demiştim ama tabiki de olmadı. Yani anlayacağınız kurduğunuz pc nin veya tahtanın başına bir iş geldiğinde gedexi unutun. Çok profesyonelce.

Merhaba arkadaşlar indirme linki okul epostası diyor ancak kullanılmayan bir eposta tanımlı olduğu için indiremiyorum. programı paylaşabilecek var mı?

düzelteme: link çalıştı indiridim

Son düzenleme:
Okula yazı geldi, gönderilen lisans sayısı ve kurulan bilgisayar sayısını sormuşlar. Bize lisans gelmedi, bir bilgisayara kurulu, lisans sormadı, sorunsuz çalışıyor.
Demo mu diye özel eğitim öğretmenine sorduğumda eksiksiz olduğunu söyledi..

Arkadaşlar bize 3 lisans geldi birini girip Gedex i kurdum. ilçe mem bizden kullanmadığınız lisansları sordu hangi lisans kodunu girdiğimi hatırlamıyorum, nasıl öğrenebilirim.

Peki bu programın faydası olacak mı!
Yorum olarak yazmanızı rica ediyorum.
İlkokul ve ortaokulda et olmadığı için sınıflardaki bilgisayarlara kurdum. Lisede de et lere kurdum. Bilgisayarlarda öğrencilerin kullanması zaten zor yani kullanılmıyor. Lisede de kullanıldığına şahit olmadım. Ben bir kaç kez farklı olanı bul, nerede saklanıyor, ritmik sayma falan oynatmaya çalıştım öğrencilere ama pek sarmadı.

Bugün daha önce gedex kurduğum bir tahtaya imaj atmam gerekti. Hangi seriali hangi sınıfa girdiğimi not almıştım. Nasıl olsa gedexi tekrar kurar aynı serial ile lisanslarım demiştim ama tabiki de olmadı. Yani anlayacağınız kurduğunuz pc nin veya tahtanın başına bir iş geldiğinde gedexi unutun. Çok profesyonelce.

bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum hocam, özel eğitim sınıfında kurduğum tahtaya sonradan imaj yüklemek zorunda kaldım. Şu an tekrar gedex kurdum ama lisanslayamadım. Elimdeki diğer lisanslara da geçersiz diyor. kaldı oyle

Geri