Günlük Planlı Sunum-Videolu içerikler ve KKTC Kitapları

Kodla Büyü
Re: Günlük Plan Hazırlama Ekibi Kuralım...

Selamun Aleyküm Arkadaşlar;
Öncelikle tebrik ediyorum çok büyük bir eksikliği tamamlama gayretine girdiğiniz için.Yalnız plan sadece 5 ve 6.sınıflarla sınırlı kalmasa en azından bu yıl için 7.sınıflarda dahil olsa ki onlarda da 2 saat ders olacak bu yıl.onlar içinde programlama ve web tabanlı plan hazırlasak daha iyi olmaz mı?

Emeği geçenlere teşekkür ederim

Tam da gelecek yıla hazırlık niyetiyle kolları sıvamışken böyle bi başlık çok iyi geldi. :) Emeği geçenlere teşekkürler. Fırsat buldukça katkıda bulunmaya çalışacağım.

bende hazırlanmak istiyorum ancak bir ortak plan yayınlayalım derim ona göre herkes kendi hazırladığı ders etkinliğini paylaşsın dağınık dağınık toparlamak zor oluyor arkadaşlar

İndirdim inceledim gerçekten dönem başlamadan önce iyi bi hazırlık olacak. Yardım edebileceğim bir şey olursa da elimden gelen desteği vermek isterim tekrar teşekkürler

:+1: TŞKLER ARKADAŞLAR.

Çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.

oruc_reis' Alıntı:
bu yıl için 7.sınıflarda dahil olsa ki onlarda da 2 saat ders olacak bu yıl.onlar içinde programlama ve web tabanlı plan hazırlasak daha iyi olmaz mı?

Sayın Hocam ben MEB haftalık ders çizelgesini inceledim. Kademeli olarak BTY 7. ve 8. sınıflarda zorunlu hale gelir diye bir açıklama yok. 5. ve 6. sınıflarda zorunlu 7. ve 8. sınıflarda seçmeli görünüyor haftalık ders çizelgesinde. Bu konuyla ilgili resmi bir yazı varsa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler güzel bir çalışma.

arkadaşlar çok güzel bir çalışma olmuş teşekkürler yazlnız linkleri yenileyebilir misiniz .

linkler ölü günceller misiniz

Kitap linklerini hastasıyız dede takma adlı arkadaşımız hazırlamıştı kaldırmış arkadaşlar mesajı düzenledim.

hastayız dede nin 5. sınıflar için hazırlamış olduğu kitabın linki ilk mesajda yok sanırım, ya da ben göremedim. Ara sayfalardaki linklerden dosya bulunamadı hatası veriyor. teşekkürler.

artemisia87' Alıntı:
bende hazırlanmak istiyorum ancak bir ortak plan yayınlayalım derim ona göre herkes kendi hazırladığı ders etkinliğini paylaşsın dağınık dağınık toparlamak zor oluyor arkadaşlar

hocama katılıyorum. cemil hocam gönüllülerin katılacağı bir facebook grubu kurulsun. bunun da başkanı siz olun. gönüllü arkadaşları paylaştırın. örneğin 5-6 kişi günlük plan hazırlasın onlar kendi aralarında haberleşsinler. bir 5-6 kişilik grup algoritma hakkında slayt hazırlasın onlar kendi aralarında haberleşsinler. bir grup bilgisayarın tarihi hakkında video hazırlasın. bu konuları ve konuları hazırlayacak bu kişileri de siz seçin, karışıklık çıkmasın. çünkü aksi takdirde herkes bir şey hazırlar kendine göre tek tek incelemek, takibi zor olur işin içinden çıkılmaz.

ama herkese bir konu hakkında grup belirlense bu gruplar kendi içinde haberleşse, o grubun başkanları sizinle iletişime geçse, yani hiyerarşi olsa her şey düzenli olur. kim kiminle muhattap olacagını bilir her kafadan ses çıkmaz.
tabi bu benim nacizane fikrim...

Katkıda bulunanların emeklerine sağlık. KKTC'nin kitaplarını beğendim.hem teorik hem uygulamaya yönelik konular var içinde.Kazanımları yaş ve yeterliklerine uygun dağıtmışlar. Mesela veritabanı 9. sınıf, Sunum 6.sınıf konusu

Geri