Formatörlükte ek dersimiz sizce az yatmıyor mu?

Kodla Büyü
ozharput' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
Susayım susayım diyorumda bir türlü susamıyorum. Pardon hocam hiç birimiz 30 saat bir fiil derse giren öğretmen kadar çalışmıyor. Kolaymı derse gir nöbet tut sınav yap sınav oku derse hazırlan e-okul la uğraş insaf biraz insaf hakkımızı fazlasıyla alıyoruz şükredin biraz

Çok şükür, Allah işi gücü olmayanlara, bizden daha az kazananlara yardım etsin. Bu para çokkkkk elhamdülillah, yeter ki yemesini bilesin :mrgreen:

Allah'a şükür işimiz var, Allah olmayanlarada versin ama babadan kalma evim yada baba destekli arabam olmadıki, lise mezunu memur üniversite mezunu öğretmenden çok maaş alırken maaş bize çok gelsinde yemesini bilelim...

ozharput' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
Susayım susayım diyorumda bir türlü susamıyorum. Pardon hocam hiç birimiz 30 saat bir fiil derse giren öğretmen kadar çalışmıyor. Kolaymı derse gir nöbet tut sınav yap sınav oku derse hazırlan e-okul la uğraş insaf biraz insaf hakkımızı fazlasıyla alıyoruz şükredin biraz

Çok şükür, Allah işi gücü olmayanlara, bizden daha az kazananlara yardım etsin. Bu para çokkkkk elhamdülillah, yeter ki yemesini bilesin :mrgreen:

aynen katılıyorum.

suckan10' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

bu yorum çalışılan kuruma göre değişir. 10 yıllık öğretmenim, her kurum türünde çalıştım. eml, tml, sml, ihl, düz lise, ilköğretim, dedim ya tamamen kuruma ve kurumdaki öğretmen yeterliklerine bağlı bir kavram. her istediğinize anında cevap alabiliyorsanız ve kurumunuzun teknolojik alt yapısı fi tarihinden kalmamışsa çok iş düzmez. kurumunuz küçük bir okulsa keyfine diyecek yok. ama büyük fakat varoşta kalmış bir okulsanız vay halinize bir yandan yaparsınız bir yandan sorun çıkar uğraşır durursunuz.ayrıca derse girmek hiçte derse girmemekten daha zor değildir. kimileri kendini ders anlatırken dinlenmiş hisseder, kimileri boş otururken yorulur. at gözlüğüyle bakmayalım. Bu arada ben kendimi tam arada hissediyorum. bazen oturmaktan sıkılan bazen işler arasında koşarken ayakları poposuna vuranlardan. saygılar.

Katılıyorum ve ekliyorum; Birazda idareyle aynı kafadan dönem adamı oldunuz mu hemmenn şükürcülerden olursunuz. Çünkü ne problem yaşarsınız, ne mesai saatleriniz kesindir ne de yaptığınız iş.
Bütün gün koşuşturup üstüne derse girip birde anomali idarecilerle uğraşanlar var. Onlar bazıları kadar çabuk şükür edemeyebilir.
Ayrıca çabuk şükür edenlerde bir yandan şükrederken diğer yandan daha iyi şartları istemelidir :) Herkes daha rahat yaşasın herkes daha fazla para kazansın, herkes daha iyi ortamlarda çalışsın di mi ama..

hhtc' Alıntı:

iyi demişsin hocam helal olsun

ali04' Alıntı:
ozharput' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

aynen katılıyorum.

susayim susayim diyorum da hocam, sizi bilmiyorum ama ben öğretmenliğimin ilk senesin de çok programlı lise de bt bölümü öğrencilerine dahil olmak üzere 33 saat derse girdim, bu derslerde 7 farklı sınıf ve 6 farklı derse girdim.. stajyer olduğum için ve memur olmadığı için okulda idari görev yaptık eokula raporları ve devamsızlıkları girdim.. zümrem ile birlikte okulda ki bütün bilgisayar sorunları ile biz uğraşıyorduk.. tek okul olsa iyi ilçe deki de.. ilk senem olduğu için sınavlarım orjinal olsun ileri ki seneler de kullanırım diyordum gece geç saatlerde uyuyup sabah okula gidiyorduk.. 19 mayıs çalışmalarında okulda beden eğitimi öğretmeni yoktu çalışmalar yüzünden ve yoğun tempo yüzünden bel ağrılarım başladı.. bu arada çocuklarla proje yarışmasına da katıldık ebiko da derece yaptık, hem de iller arasından ismini görsen şaşırırdin..

ilk yılım böyleydi şimdi 3.yılım ve iki yıldır formatörum peki şimdi daha mi az yoruluyorum hayır.. çalışmak isteyen bir formatör öğretmen gider ikinci sınıfların dersini alır yine çalışır bence, tabi teknik imkanlar varsa yeterince..

her gün öğretmenlere ve idareye yardımcı olayım diye kırmıyorum kimseyi de aynı zaman da bilgisayara baka baka gözlerim bozulacak yakında.. özel egitim öğretmenleri yüzde 25 ek dersi daha fazla almıyor mu bunun benzeri bir durum yüzden..
bilgisayar başında durarak bt sınıfında radyasyon yiyerek biz daha fazla yıpranmıyor muyuz sizce..

yıpranmıyoruz diyenler yaa çok çalışmıyor ya da çok şükürcü..
emeğimizin hakkını istemek suç değildir..

hhtc' Alıntı:
:+1: kesinlikle... Susuyorum... Azıcık şükredin.

hector1675 hocam, memurlukta ilke budur, işini yapacaksın.
yapmazsan müdür de otlanır, müdür yardımcısı da, öğretmeni de otlanır,
biz de yaptık, hiç bilgisayar tamir etmedim, postaladım tamirciye... öğrenci bozmuş idare bozmuş suç benim mi.
ben tamir edecem de müdür fatura istiyo.
artı müdür ve müdür yardımcısının işini ben yapacaksam onların orda işi ne...
Sağolsunlar o yüzden sicil 74'ten yukarı çıkmadı. başkası 90 aldı da bi ... m u oldu. Yok.. Sicil de kalktı.
Yapıyosan Allah Rızası için, yapmıyosan da kanun ne diyosa o fişse fiş, faturaysa fatura. çok çalışana madalya takmıyolar, sırtınıza basıp bi yerlere çıkıyorlar.

hocam yukarıdaki dediklerinin bazılarına katılıyorum.. ama bütün idareler için bu geçerli değildir, teşekkür etmesini bilen idarelerde var öğretmenlerde var..
yaptıklarımi birşeyler daha güzel olsun diye yapıyorum zaten..
ama yaptıklarıni dile getirmezsen bilgisayar da iş yapsan bile, bilgisayar başında boş oturup full ek ders almamizin dedikodusunu yapanlar çıkar illa ki..

bunun dışında konuyu açan arkadaşın karşılaştırdıgı öğretmenler ile kıyasladigımızda kendimizi şükür etmiyorum aldığımız paraya..
şükür yaradanın verdiği nimetler için yapılır, başkalarının yaptığımız iş için verdiği adaletsiz değer için değil..
bu ülkede insanlar bu kadar aza kanaat getiren insanlar olduğu için askeri ücret bu kadar düşük.. bizim yıllarca kazanamadigımız parayı gecesinde çatır çatır harcayanlar var bu dünya da, bu insanların keyifleri yüzünden afrika da açlıktan ölen insanlar var.. onun için kendimiz için şükür etmenin yanında daha güzel bir okul, daha mutlu ve huzurlu bir vatan ve daha yaşanabilir bir dünya için harekete geçmeliyiz..

Alınan para az değil. Ama iş nitelikli tamircilik. Kimse kimseyi kandırmasın.

yazılan bütün mesajları okudum bir iki cümlede ben kurayım

1- Biz ne yazık ki hakkımızı ararken başkaların haklarını ihlal ediyoruz.Rehber öğretmenler hakkında atıp tutan arkadaşlar genelleme yapamazsınız her rehber öğretmen yatıyor diye bir kural yok aynı olayı millet formatörler yatıyor şeklinde konuşuyor kendi meslektaşlarımız bile (!)
2- Formatör öğretmenler yatıyor genellemesini yapan meslektaşlarımız her insan kendisindeki eksiklikleri başkalarında ararmış arkadaşlar aldığımız para şükürler olsun bizi ele güne muhtaç etmiyor ancak hakettiğimiz para diye soracak olursanız 1 maaş ekders verseler belki kurtarır ve alırsak da kendi adıma son kuruşuna kadar da hakederiz.
3- Son olarak yattığımızı düşünen meslektaşlarımız eğer aldığımız parayı haketmediğimizi düşünüyorlarsa lütfen dilekçeyle aldıkları ekderslerini milli eğitim bakanlığına geri versin versin ki görelim samimiyetlerini :)

mse' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
:+1: kesinlikle... Susuyorum... Azıcık şükredin.

Böyle haklarımız yenirken hakkımızı aramak yerine oturup herşeye şükredeceksek hocam, bize ek ders vermesinler maaş da vermesinler, hergün bir ekmek bir de kuru soğan versinler yaşadığımıza şükredip hayatımızı devam ettirelim...

Hak aramakla, şükretmeyi birbirinden ayırın artık...

Herkes sizin gibi yattığı yerden almıyor paraları, formatör olup nöbet tutanda var, idari iş yapan da var, hatta başka öğretmenlerin notlarını e-okula girende var, hatta okuldan ilk gelip en son çıkanlarda var.
Bu kadar HAK, HUKUK düşünüyorsanız geri verirsiniz hak etmediğiniz paraları...

Ne kadar yatıyo ki? :wink: Formatör olmadığımdan bilmiyorum ve hep merak etmişimdir hakikaten ne kadar formatörün ekdersi :)

7 sayfa yorum olmuş. Çoğu arkadaş kendi okulundaki ve çevresindeki şartlara göre yorum yazmış.
Görev şartları ve bir günde yaptığı iş okuldan okula bizim kadar farkeden başka branş yok. Haftada 30 saat derse giren, nöbet , sınav işlerini yapan bir branş öğretmeninin yaptığı iş okuldan okula çok farketmez.

Bizde ise öyle okullar var ki; toplamda 15-20 derslik var, sınıf mevcutları düşük, toplam öğrenci sayısı 500 den az, öğretmen sayısı 30 dan az, BT sınıfı 2GB ramli makinalardan oluşuyor, 2-3 tane idari PC var, idareci ve öğretmen kadrosunun Bilişim Teknolojileri ile arası iyi, az sayıda sınıfta PC var, öğretmenler temel düzeyde işlerini görebiliyorlar, formatör öğretmenden yardım isteyecekleri zaman adabı muaşerete uyuyor ve karşılarındakinin öğretmen olduğunu unutmuyorlar, okulda tekli eğitim yapılıyor ve formatör öğretmen 6 saat derse girip 9-15 arası çalışıyor...

Bir bunun zıttı okulları düşünelim, 60 ve üzeri derslik var, 2000 civarı öğrenci , 80 ve üzeri öğretmen, BT sınıfı faz 1, 7-8 tane idari pc var, sınıfların çoğunda pc projeksiyon var, idareci ve öğretmen kadrosunun çoğu orta yaş ve üstünde, düğmesine basmadığı pc için bile çalışmıyor diye BT öğretmenini çağırıyor, msn, facebooku kullanıp e-okulu açamıyor, formatör öğretmen 15 saat ve üzerinde derse giriyor 8-17 arası çalışıyor. İkide bir arızalanan çöken makinaların bazılarını akşam-hafta sonu evine getirip yapıyor...

Okulların fiziksel imkanları, öğrenci personel sayıları aynı olsa bile içindekilerin Bilişim konularındaki yeterlik durumuna göre formatör öğretmenin iş yükü iki kata çıkıp yarıya inebiliyor.

Bu yazdığım okullardan daha kolay ya da daha zor şartlarda çalışan arkadaşlarımız var. Normal bir ayda hepimiz aynı ek dersi alıyoruz. Yaptığımız işe göre bazılarımız için yeterli bazılarımız için yetersiz. Çalışma şartlarımız ve görev tanımlarımız netleşmediği sürece bu tartışmalar devam eder.

fahrican' Alıntı:
7 sayfa yorum olmuş. Çoğu arkadaş kendi okulundaki ve çevresindeki şartlara göre yorum yazmış.
Görev şartları ve bir günde yaptığı iş okuldan okula bizim kadar farkeden başka branş yok. Haftada 30 saat derse giren, nöbet , sınav işlerini yapan bir branş öğretmeninin yaptığı iş okuldan okula çok farketmez.

Bizde ise öyle okullar var ki; toplamda 15-20 derslik var, sınıf mevcutları düşük, toplam öğrenci sayısı 500 den az, öğretmen sayısı 30 dan az, BT sınıfı 2GB ramli makinalardan oluşuyor, 2-3 tane idari PC var, idareci ve öğretmen kadrosunun Bilişim Teknolojileri ile arası iyi, az sayıda sınıfta PC var, öğretmenler temel düzeyde işlerini görebiliyorlar, formatör öğretmenden yardım isteyecekleri zaman adabı muaşerete uyuyor ve karşılarındakinin öğretmen olduğunu unutmuyorlar, okulda tekli eğitim yapılıyor ve formatör öğretmen 6 saat derse girip 9-15 arası çalışıyor...

Bir bunun zıttı okulları düşünelim, 60 ve üzeri derslik var, 2000 civarı öğrenci , 80 ve üzeri öğretmen, BT sınıfı faz 1, 7-8 tane idari pc var, sınıfların çoğunda pc projeksiyon var, idareci ve öğretmen kadrosunun çoğu orta yaş ve üstünde, düğmesine basmadığı pc için bile çalışmıyor diye BT öğretmenini çağırıyor, msn, facebooku kullanıp e-okulu açamıyor, formatör öğretmen 15 saat ve üzerinde derse giriyor 8-17 arası çalışıyor. İkide bir arızalanan çöken makinaların bazılarını akşam-hafta sonu evine getirip yapıyor...

Okulların fiziksel imkanları, öğrenci personel sayıları aynı olsa bile içindekilerin Bilişim konularındaki yeterlik durumuna göre formatör öğretmenin iş yükü iki kata çıkıp yarıya inebiliyor.

Bu yazdığım okullardan daha kolay ya da daha zor şartlarda çalışan arkadaşlarımız var. Normal bir ayda hepimiz aynı ek dersi alıyoruz. Yaptığımız işe göre bazılarımız için yeterli bazılarımız için yetersiz. Çalışma şartlarımız ve görev tanımlarımız netleşmediği sürece bu tartışmalar devam eder.

Hocam katılıyorum.Görev tanımlarımız netleşmeli.

Geri