Formatörlükte ek dersimiz sizce az yatmıyor mu?

Kodla Büyü
backup_restore' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:
görüyorum ki hergün, yok bu bizim işimiz değil, yok e okula resim girmem, yok şunu yapmam yok bunu yapmam v.b. ifadeler yazılıyor. ama iş ek ders almaya gelincede sanki bizden başka çalışan öğretmen yokmuş gibi yorumlar yazılmış. hepinize yuh diyorum.işini iyi yapan için ne formatörlük zor ne de ücret az. olmaz böyle olmaz, hem az çalışalım diyorsunuz hem çok ek ders alalım. bu ülke bu kafadakiler yüzünden gelişemiyor. 2500 lira maaş alıp işyerinde çay demleyip mesai bitirenler gibi düşünürsek işimiz yaş.

kahvaltını evinde yapıp geleceksin, çay içmemişmiş, kahvaltı yapacakmışta ona iş söylemişler. hay allahım ya...

senin bilgisayar öğretmeni olduğundan şüpheliyim... her bilgisayar öğretmeni bilirki okulldan teknolojiden anlamayan bi sürü öğretmenlerle dolu ve ve anında gelip senin kapını çalar bulur seni yapışır yakana .... daha önce selam vermemiştir hatta günaydın dememiştir ama işin olunca hersey değişir ...

evet okulda kahvaltı yapmak diye birsey var buna sende dahil hiç kimse karışamaz kantinde tenefüsde alıp yiyeceğim bi tost ve içeceğim çaydan kime ne arkadaş. gecen gün yaşadığımı yazdım okulda kahvaltı ederim dedim anında yogun bi koşturmacaya girdim ki saate baktım aksam 4.27 olmuş hala kahvaltı edecem ... durum gerçekten bu ve benzeri... ve sen ve senin gibi zihniyetin gibiler yüzünden bu devam edecek gibi...

meb seni neden görevlendiriyor? bötenin kurulma gayesi nedir? eğitim teknolokluğu değil mi? yanılıyormuyum. nedir eğitim teknoloğu, eğitime teknolojik gelişmeleri adapte etmektir. sen zaten teknoloji bilmeyen öğretmenlere danışmanlık yapmak için okudun, böte bu yüzden açıldı. hee okuduğun bölümün amacını bilmiyorsan bişey diyemem.

senin anlayacağın bu kadar zaten

aliogus' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:
e okul denilince ilk kim akla gelir, okul hademesi mi? sen e okula bunu girme, nobet tuttma, kulup yok, ders zaten yok. pardon sabah 8 akşam 5 arasında ne yapıyorsunuz? neyse sizden bunu anlamanızı beklemiyorum. ama işinizi yapmadan da benim ek dersim az derseniz size herkes bitarafıyla güler. senin aldığın ekdersi bir öğretmen 30 saat derse girerek, faranjit olarak alıyor, haftada 1 gün nöbet tutuyor.

Hala boş konuştuğunu düşünüyorum. İşide iyice ajitasyona vurdun yok faranjit oluyormuş şu oluyormuş bu oluyormuş. Millet hazır yemeye alışmış bana e okula foto nasıl yüklenir diye sormuyor hepsini sen yükle diyor açık açık bunun cevabı açık. "HAYIR ben yüklemem benim görevim değil " Hatta çok memnunsan milletin işini yapmaya ben sana telefondan birkaç şey söyleyeyim onlarıda yap hem iş yükümü hafifletmiş olursun.

Diğer konu senin bilişim teknolojileri mezunu olmadığına inanıyorum.

gerçekleri anlatmak acitasyon değildir, git bakalım sor doktora faranjit teşhisi koyduğunda sana öğretmenmisiniz diye sorucak mı sormayacak mı? faranjit öğretmenlerle özdeşleşmiş bir hastalıktır,30 saat ders anlatıp bu hastalığa yakalanmayan çok azdır. neyse bu arada böte mezunuyum. benimle ilgili beyin fırtınası yapmak yerine söylediklerimi düşün.

mozkan7' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:
görüyorum ki hergün, yok bu bizim işimiz değil, yok e okula resim girmem, yok şunu yapmam yok bunu yapmam v.b. ifadeler yazılıyor. ama iş ek ders almaya gelincede sanki bizden başka çalışan öğretmen yokmuş gibi yorumlar yazılmış. hepinize yuh diyorum.işini iyi yapan için ne formatörlük zor ne de ücret az. olmaz böyle olmaz, hem az çalışalım diyorsunuz hem çok ek ders alalım. bu ülke bu kafadakiler yüzünden gelişemiyor. 2500 lira maaş alıp işyerinde çay demleyip mesai bitirenler gibi düşünürsek işimiz yaş.

kahvaltını evinde yapıp geleceksin, çay içmemişmiş, kahvaltı yapacakmışta ona iş söylemişler. hay allahım ya...

senin bilgisayar öğretmeni olduğundan şüpheliyim... her bilgisayar öğretmeni bilirki okulldan teknolojiden anlamayan bi sürü öğretmenlerle dolu ve ve anında gelip senin kapını çalar bulur seni yapışır yakana .... daha önce selam vermemiştir hatta günaydın dememiştir ama işin olunca hersey değişir ...

evet okulda kahvaltı yapmak diye birsey var buna sende dahil hiç kimse karışamaz kantinde tenefüsde alıp yiyeceğim bi tost ve içeceğim çaydan kime ne arkadaş. gecen gün yaşadığımı yazdım okulda kahvaltı ederim dedim anında yogun bi koşturmacaya girdim ki saate baktım aksam 4.27 olmuş hala kahvaltı edecem ... durum gerçekten bu ve benzeri... ve sen ve senin gibi zihniyetin gibiler yüzünden bu devam edecek gibi...

meb seni neden görevlendiriyor? bötenin kurulma gayesi nedir? eğitim teknolokluğu değil mi? yanılıyormuyum. nedir eğitim teknoloğu, eğitime teknolojik gelişmeleri adapte etmektir. sen zaten teknoloji bilmeyen öğretmenlere danışmanlık yapmak için okudun, böte bu yüzden açıldı. hee okuduğun bölümün amacını bilmiyorsan bişey diyemem.

senin anlayacağın bu kadar zaten

benim anlayacağım değil, olayın aslı bu zaten. sen bilmiyorsan ben bişey diyemem.öğrenmiş oldun işte.

backup_restore' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:

Amaç bu olsa da hangi BÖTE mezunu bu amaç doğrultusunda Kadroya alınıyor??? Devlet bizi yetiştirilme gayemize uygun pozisyonda istihdam etmiyorsa, bizim suçumuz ne??? Aramızda doğru düzgün çalışmayanlar var diye hakkımızı aramayalım mı yani? İsterseniz birde semer vursunlar da tam olsun...

backup_restore' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:

Amaç bu olsa da hangi BÖTE mezunu bu amaç doğrultusunda Kadroya alınıyor??? Devlet bizi yetiştirilme gayemize uygun pozisyonda istihdam etmiyorsa, bizim suçumuz ne??? Aramızda doğru düzgün çalışmayanlar var diye hakkımızı aramayalım mı yani? İsterseniz birde semer vursunlar da tam olsun...

andariel' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:
backup_restore' Alıntı:

geçenlerde bilişim zirvesinde yine söylenmiş, bunu çok defa duymuşsunuzdur, bötenin bilgisayar eğitimiyle alakası yok, bölüm tercih edilmiyor diye adı değiştirilmiş, hocaların beyanı bu zaten. eğitim teknolokluğu asıl amaç.sen ne diye o kadar kültür dersi aldın sanıyorsun. karaktersiz adamlar bölüm kapanmasın diye adına bilgisayar getirmişler. biz öğretim teknolojisi öğretmeniyiz bir nevi. ders olmadığı halde neden atama oluyor, çünkü meb seni bilgisayar öğretmeni değilde eğitim teknoloğu olarak görüyor. olay budur. zaten her okula 1 kadro meselesi ders olduğu için değil, lab olduğu için gelecek

ekders artsın herkesin ki birden artsın.
Tüm teacherların birden.

Buradaki tüm arkadaşların kurumlarında teknolojinin ve nimetlerinin (akıl almaz, bazen ne üdüğü belirsiz idareci ve örtmenlere rağmen) verimli bir şekilde kullanılmasına yardım ettiklerine inancım var.

Bu tartışma çok gereksiz olmuş. Kendinizi (birbirimizi) bu şekilde yormayalım.

Diğer dairelerde çalışanlar en yav.şak yönetim ve düzenin, dahili olduğumuz birimlerde olduğunu söylediklerini size söylemek isterim. (değişik zamanlarda, değişik kişiler, benzer ifadelerle).

BT'ciler bir olamıyor, sınıfcılar bir olamayor, matcılar, fenciler, ... (diğerleri) kendi aralarında bir olamaıyor ki; Tüm eğitim camiası birlik olsun.

Bak o zaman isteklerimiz nasıl yerine getiriliyor.
Şu tartışmaya (polemik) bakın sonunda; herkes karşısındakini yersiz eleştiriyor. yargılıyor.

Back up sana başta dediğimi tekrarlıyorum iş yükün hafif geliyorsa ben sana telden birkaç işimi vereceğim hem parada fazla geliyormuş dediğine göre haketmiş olursun bu sayede

aliogus' Alıntı:
Back up sana başta dediğimi tekrarlıyorum iş yükün hafif geliyorsa ben sana telden birkaç işimi vereceğim hem parada fazla geliyormuş dediğine göre haketmiş olursun bu sayede

bende sana yine başta dediğimi diyorum, söyleyebilecek sözün varsa yazdıklarıma karşı yaz, çürüt, haa yapamıyorum ki parazit yapıyorum dersen-ki sanırım öyle- sana yazdığım son alıntım. diğer arkadaşlarla devam ederim ben.hoşcakal

Ey insan sana kaç satır yazı yazdım aynı masalı okuyup duruyorsun anlama kapasitenle ilgili bende vazgeçtim.

aliogus polemiğe girmeye değecek birisi yok bence karşında ben onu gördüm lafımı söledim çekildim kenara ...

bi kaç başlıkta daha ortalığı karıştırmaya yönelik yazıları mevcut ilgililere duyurulur...

mozkan7' Alıntı:
aliogus polemiğe girmeye değecek birisi yok bence karşında ben onu gördüm lafımı söledim çekildim kenara ...

bi kaç başlıkta daha ortalığı karıştırmaya yönelik yazıları mevcut ilgililere duyurulur...

laf mı söyledin, eminmisin. söylediğin laf bilmediklerini ortaya çıkardı ve öğrendin. verdiğim cevaplara diyecek lafın yok onun için çekildin kenara. ortalığı karıştırmak mı?ortalık zaten karışmış o konuda, hem yanlış bilgi verip hemde üste çıkmaya çalışanlara 2 çift laf ederim, sen duyur daha burdan. :oops:

xtx110' Alıntı:
fatihflies' Alıntı:
Arkadaşlar size başıma genelde gelenleri anlatayım.(Aslında çoğu Bilgisayar öğretmenlerimizinde başından çok geçmiştir.)Genelde okula sabah gelir gelmez, çayımı alırım, öğretmenler odasına girerim.Daha bir yudum alıyım derken taaakkk, öğretmenin biri gelir, ya hocam şu bilgisayar çalışmıyor, formatlarmısınız. Birşey derken, diğer öğretmen bunu duydu ya, onunda hemen bir derdi hemencecik oluşuverir.Hocam benim de geçen bilgisayarım internete girmedi neden? Yav el insaf yaa, daha yeni gelmişim.Hele bir yerime oturayım. Önce bir günaydın hocam diyin. Hele bir çayımı içeyim, kahvaltımı bir yapayım.İnsan bunları hiç düşünmez mi? Neyse, akşama kadar, bir oraya, bir buraya derken. Pilim bitmiş bir şekilde eve dönüyorum.Kapıyı kapattığımda, daha 5 dk geçmeden. Yine Taaakkk.. Zil çalıyor.Komşu benim yolumu gözlüyor yaa.Açıyorum kapımı. Ya hocam kusura bakma rahatsız ediyorumda, şu bizim bilgisayar açılmıyor ya.Bir bakıversen diyor.Tabi benim yüzümden düşen bin parça.Kafamı yere eğiyorum.Ya ayıp kardeşim ya, daha işten yeni gelmişim yorgun argın. Şimdi yorumları artık sizlere bırakıyorum...

yukarıda altı çizili yere dikkat, daha kahvaltısını yapmamış. hocam o işi evde halletmen lazım gelir. sabah 8:00 da mesai başlıyorsa başlar bitti.

Ha dersen ki görevlerimiz tam olarak tanımlansın o başka...

Hocam cevabınızın daha yeni farkına vardım.Yeni karşılık atıyorum.Hocam inan altını çizip de dikkat ettiğiniz noktaya bakın.Ben neler anlatıyorummmmmmm, siz cümleyi cımbızla çekip nasıl yorumluyorsunuz. Ben olayı "daha öğretmenler odasına gelir gelmez insan önce bir selam verir, biraz bekler. Karşı taraf için bir empati yapar.Yazık adam gelmiş biraz beklesin der. Hele bir çayını içsin der, gerekirse kahvaltısını yapsın der.Ondan sonra derdimi söyleyeyim, biraz bekleyeyim der.Ne acelem var ki der" diyerek anlatmaya çalışıyorum.Siz ise bana neden kahvaltınızı okulda yapıyorsunuz diyorsunuz.Ya hocam ne kadar komiksiniz yaaaa.El insaf yani. Hocam yani hocanın yaptığı bu hata değil, benim saat 8 oldu mu hemencecik işe koşturmamam hata öyle mi? Sn hocam bu bir kere etik değil etik.Her olayı mesai saatine bağlamayın.Olaylara biraz geniş perspektiften insani yönden ele alın. Şimdi size soruyorum.Aynı durum sizde söz konusu olsa, neler hissedersiniz hocam? Acaba sizde Saat 8 oldu mu, tam okula gelmişsiniz, daha öğretmenler odasına gelmeden biri sizin kolunuzdan tutup götürse neler düşünürsünüz.Hatta biraz daha abartayım.Siz lavaboya girseniz, millet kapıyı tepiklese çabuk çık, bilgisayar işi var dese, siz doğrudur, mesai saati içinde deyip alel acele lavabodan çıkarmısınız hocam.Üstelik bütün bunlar olurken, durum gayet normalmiş gibi davranıp, hatta hocamızdan da özür dileyip, hocam kusura bakmayın mesai saatinde lavaboya girdim, halbuki benim 7/24 iş başımda olmam lazım mı dersiniz.Merak ediyorum...

backup_restore' Alıntı:
mozkan7' Alıntı:

laf mı söyledin, eminmisin. söylediğin laf bilmediklerini ortaya çıkardı ve öğrendin. verdiğim cevaplara diyecek lafın yok onun için çekildin kenara. ortalığı karıştırmak mı?ortalık zaten karışmış o konuda, hem yanlış bilgi verip hemde üste çıkmaya çalışanlara 2 çift laf ederim, sen duyur daha burdan. :oops:

fatih hocanın bu dediklerini de ekliyorum yanlış bilgiden bahsediyorsun üste çıkmaktan bahsediyorsun evet bunları bi çok başlıkta yapıyorsun doğru ...
ve lafımı tekrarlıyorum bakcup sen birşeyden anlamıyorsun anlatılanı yanlış yorumluyorsun

Arkadaşlar size başıma genelde gelenleri anlatayım.(Aslında çoğu Bilgisayar öğretmenlerimizinde başından çok geçmiştir.)Genelde okula sabah gelir gelmez, çayımı alırım, öğretmenler odasına girerim.Daha bir yudum alıyım derken taaakkk, öğretmenin biri gelir, ya hocam şu bilgisayar çalışmıyor, formatlarmısınız. Birşey derken, diğer öğretmen bunu duydu ya, onunda hemen bir derdi hemencecik oluşuverir.Hocam benim de geçen bilgisayarım internete girmedi neden? Yav el insaf yaa, daha yeni gelmişim.Hele bir yerime oturayım. Önce bir günaydın hocam diyin. Hele bir çayımı içeyim, kahvaltımı bir yapayım.İnsan bunları hiç düşünmez mi? Neyse, akşama kadar, bir oraya, bir buraya derken. Pilim bitmiş bir şekilde eve dönüyorum.Kapıyı kapattığımda, daha 5 dk geçmeden. Yine Taaakkk.. Zil çalıyor.Komşu benim yolumu gözlüyor yaa.Açıyorum kapımı. Ya hocam kusura bakma rahatsız ediyorumda, şu bizim bilgisayar açılmıyor ya.Bir bakıversen diyor.Tabi benim yüzümden düşen bin parça.Kafamı yere eğiyorum.Ya ayıp kardeşim ya, daha işten yeni gelmişim yorgun argın. Şimdi yorumları artık sizlere bırakıyorum..

İyide hocam bu söylediklerinizin hepsini 30 saat derse girseniz yine yaptırıyorlar. o zaman derse neden gireyim ki

Bence de derse girmek çok daha yorucu. Ben de hiç isstemiyorum derse girmeyi. O yüzden bence seçim hakkımız olmalı ve ben de formatörlüğü seçmeliyim.

istersem yarım akşama kadar çalışırım. zaman yetmez evde tamamlamaya çalışırım.
istersem yarın işe giderim akşama kadar hiç bi iş yapmadan oturur eve dönerim.
Kendi zaman yönetimi hakkına sahip olduğumuz bir işimiz varken bunun biraz keyfini çıkarın bence arkadaşlar:)

aak' Alıntı:
Arkadaşlar size başıma genelde gelenleri anlatayım.(Aslında çoğu Bilgisayar öğretmenlerimizinde başından çok geçmiştir.)Genelde okula sabah gelir gelmez, çayımı alırım, öğretmenler odasına girerim.Daha bir yudum alıyım derken taaakkk, öğretmenin biri gelir, ya hocam şu bilgisayar çalışmıyor, formatlarmısınız. Birşey derken, diğer öğretmen bunu duydu ya, onunda hemen bir derdi hemencecik oluşuverir.Hocam benim de geçen bilgisayarım internete girmedi neden? Yav el insaf yaa, daha yeni gelmişim.Hele bir yerime oturayım. Önce bir günaydın hocam diyin. Hele bir çayımı içeyim, kahvaltımı bir yapayım.İnsan bunları hiç düşünmez mi? Neyse, akşama kadar, bir oraya, bir buraya derken. Pilim bitmiş bir şekilde eve dönüyorum.Kapıyı kapattığımda, daha 5 dk geçmeden. Yine Taaakkk.. Zil çalıyor.Komşu benim yolumu gözlüyor yaa.Açıyorum kapımı. Ya hocam kusura bakma rahatsız ediyorumda, şu bizim bilgisayar açılmıyor ya.Bir bakıversen diyor.Tabi benim yüzümden düşen bin parça.Kafamı yere eğiyorum.Ya ayıp kardeşim ya, daha işten yeni gelmişim yorgun argın. Şimdi yorumları artık sizlere bırakıyorum..

İyide hocam bu söylediklerinizin hepsini 30 saat derse girseniz yine yaptırıyorlar. o zaman derse neden gireyim ki

Bence de derse girmek çok daha yorucu. Ben de hiç isstemiyorum derse girmeyi. O yüzden bence seçim hakkımız olmalı ve ben de formatörlüğü seçmeliyim.

Hocam ben 30 saat derse gireyim, görün bakın bakalım yanıma bilgisayarda sorun varmış diye yaklaşan oluyor mu? Ders biter bitmez, Behlül kaçar. Anında derim, hocam işim var, gitmem gerekiyor derim.

Vallaha ben çalışıyorum... Öyle %100 den diyemem ama %90 dan daha fazla çalışıyorum... Çalışmayan çalışmıyoruz desin adımıza konuşmasın... Ayrıca konu aynı maaşı aldığımız diğer hocalar gibi görev tanımımız belli değil olmalı ve niye öğretmen girdiğim yerde teknik servis elemanı oldumda bir soru...

hhtc' Alıntı:
Susayım susayım diyorumda bir türlü susamıyorum. Pardon hocam hiç birimiz 30 saat bir fiil derse giren öğretmen kadar çalışmıyor. Kolaymı derse gir nöbet tut sınav yap sınav oku derse hazırlan e-okul la uğraş insaf biraz insaf hakkımızı fazlasıyla alıyoruz şükredin biraz

bu yorum çalışılan kuruma göre değişir. 10 yıllık öğretmenim, her kurum türünde çalıştım. eml, tml, sml, ihl, düz lise, ilköğretim, dedim ya tamamen kuruma ve kurumdaki öğretmen yeterliklerine bağlı bir kavram. her istediğinize anında cevap alabiliyorsanız ve kurumunuzun teknolojik alt yapısı fi tarihinden kalmamışsa çok iş düzmez. kurumunuz küçük bir okulsa keyfine diyecek yok. ama büyük fakat varoşta kalmış bir okulsanız vay halinize bir yandan yaparsınız bir yandan sorun çıkar uğraşır durursunuz.ayrıca derse girmek hiçte derse girmemekten daha zor değildir. kimileri kendini ders anlatırken dinlenmiş hisseder, kimileri boş otururken yorulur. at gözlüğüyle bakmayalım. Bu arada ben kendimi tam arada hissediyorum. bazen oturmaktan sıkılan bazen işler arasında koşarken ayakları poposuna vuranlardan. saygılar.

ercinc98' Alıntı:
ekders artsın herkesin ki birden artsın.
Tüm teacherların birden.

Buradaki tüm arkadaşların kurumlarında teknolojinin ve nimetlerinin (akıl almaz, bazen ne üdüğü belirsiz idareci ve örtmenlere rağmen) verimli bir şekilde kullanılmasına yardım ettiklerine inancım var.

Bu tartışma çok gereksiz olmuş. Kendinizi (birbirimizi) bu şekilde yormayalım.

Diğer dairelerde çalışanlar en yav.şak yönetim ve düzenin, dahili olduğumuz birimlerde olduğunu söylediklerini size söylemek isterim. (değişik zamanlarda, değişik kişiler, benzer ifadelerle).

BT'ciler bir olamıyor, sınıfcılar bir olamayor, matcılar, fenciler, ... (diğerleri) kendi aralarında bir olamaıyor ki; Tüm eğitim camiası birlik olsun.

Bak o zaman isteklerimiz nasıl yerine getiriliyor.
Şu tartışmaya (polemik) bakın sonunda; herkes karşısındakini yersiz eleştiriyor. yargılıyor.

teacher ne demek ya. Şaka mı bu? :puhaha:

aliogus' Alıntı:
Ne insafı arkadaş eskiden öğretmen maaşları diğer meslek dallarına göre nasılmış bir onu araştır. Boş boş polyannacılık yapmak yerine. Bi siz müslümansınız bi siz Allaha şükrediyor bi siz çalışıyorsunuz değil mi? En azından hakkını aramak isteyenlere engel olmayın.
:alkis:

bugün rehberlikçinin 555 lira aldığını gördüm. Vay arkadaş!

1. Öğretmenler empati kuramıyor birbirlerine karşı,
2. Çok şükürcü toplumuz, buna öğretmenlerde dahil, hak aramakla şükretmeyi ayırt etmek lazım,
3. Bana bir öğrenci hocam siz kaç yıl okudunuz, diğer öğretmenlerden azmı okudunuz ki derslere az giriyorsunuz diyorsa; bu bir formatör öğretmenin öğrencilerin ve öğrenci gibi olan öğretmenlerinde gözündeki değerinin ne kadar olduğunu gösterir.
4. Dersler ister seçmeli, ister zorunlu olsun ama Bilinçli BT kullanabilen Türk gençliği için şart.
5. Gerçekçi baktığımızda adı ne olursa olsun Formatör öğretmenin yaptıkları işlerin bize kalacağı istemesek de kaçınılmaz gibi ama düzenleme yüzde yüz şart...
6. Düşüncelerimiz ne olursa olsun önce kendi bölümümüz de sonra da öğretmenler olarak BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ...

O branşlarla kıyaslarsak elbette az. Bence ekdersimiz 21 saatten az olmamalı.

Hem daha yoğun çalışıyoruz, hem daha nitelikli bir iş yapıyoruz. Hem daha uzun mesaimiz var.

istanbul38' Alıntı:
http://www.kamudanhaber.com/ozel-haber/sadece-ogretmenlere-zam-verilmedi-h28080.html

sadece-ogretmenlere-zam-verilmedi-

:+1:
Sen lise bitince ÖSS için bir tarafını yırt dersaneye paraları bayıl kazanacağım diye sonra kazan 4 yıl harç paralarını bayıl üniversitede oku, üniversiteyi bitir, sonra önüne KPSS çıksın birde ona çalış kazan öğretmen ol. Ama sen bütün bunlara yıllarını bir sürü emeğini harcarken liseyi bitirip memur olan biri gelsin senden daha fazla maaş alsın... Hak bunun neresinde...
Daha hala aldığınız paraya şükredin diye arkadaşlara duyurulur...!

hhtc' Alıntı:
Susayım susayım diyorumda bir türlü susamıyorum. Pardon hocam hiç birimiz 30 saat bir fiil derse giren öğretmen kadar çalışmıyor. Kolaymı derse gir nöbet tut sınav yap sınav oku derse hazırlan e-okul la uğraş insaf biraz insaf hakkımızı fazlasıyla alıyoruz şükredin biraz

Çok şükür, Allah işi gücü olmayanlara, bizden daha az kazananlara yardım etsin. Bu para çokkkkk elhamdülillah, yeter ki yemesini bilesin :mrgreen:

Geri