Formatörlükle ilgili bir bilgi

Kodla Büyü

utopia

Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Epeydir idareci olarak görev yapmaktayım o yüzden biraz bu konuda geride kaldım. Sorum şu arkadaşlar..
Kendi okulum ikili eğitim yapıyor. Görevlendirme isteyeceğim okul ise tam gün
Kendi okulumda diğelim öğlenci olsam ve 16 saat dersim olsa diğer tam gün olan okula kaç saat gitmem lazım.
Bilen arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirmesi isteyeceğiniz okul, Akıllı Tahta kurulumu ve tablet dağıtımı tamamlanmış bir lise sanırım.

bote67' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirmesi isteyeceğiniz okul, Akıllı Tahta kurulumu ve tablet dağıtımı tamamlanmış bir lise sanırım.
Ortaokullarada görevlendirme oluyor diye biliyorum hocam epey alternatifim var aslında

Artık tam gün çalışma diye birşey yok hocam. Haftalık ders programı ayarlanıyor. Kendi okulunuzda 16 saat dersiniz varsa diğer okulda da okul müdürü ile 14 saat olacak şekilde programınızı ayarlıyorsunuz toplamda 30 saati tamamlıyorsunuz.

altintepebilisim' Alıntı:
Artık tam gün çalışma diye birşey yok hocam. Haftalık ders programı ayarlanıyor. Kendi okulunuzda 16 saat dersiniz varsa diğer okulda da okul müdürü ile 14 saat olacak şekilde programınızı ayarlıyorsunuz toplamda 30 saati tamamlıyorsunuz.
"Artık" derken ne zamandan beriyi kastediyorsunuz. Değişen bir şey yok. Okuldaki son ders bitip öğrenci okulu terk edince görev biter. Toplam 30 saat diye bir kavram yok maalesef. Uygulanan yerlerde ise idarecilerin iyi niyetinden dolayı.

Teşekkürler hocam

hemenyardim' Alıntı:
"Artık" derken ne zamandan beriyi kastediyorsunuz. Değişen bir şey yok. Okuldaki son ders bitip öğrenci okulu terk edince görev biter. Toplam 30 saat diye bir kavram yok maalesef. Uygulanan yerlerde ise idarecilerin iyi niyetinden dolayı.
Teşekkürler paylaşımız için hocam
Sizin dediğinize göre şöyle bir durum ortaya çıkıyor
Görevlendirildiğim okul 8:30 16:00 ise bu saatlerde okulda olucam
Kendi okulumdaki derslerim için öğlenci olduğumdan dolayı dersler 1:30 da başlıyor 7 ye kadar devam ediyor
Dersim başladığında görevlendirildiğim okuldan kendi okuluma gidecem. Bu sayede belki sabah 8:30 akşam 19:00 a kadar çalışmam gerekicek.
Bu biraz fazla geliyor bana yorumlarınız bekliyorum.

Hocam senin durumunu gecen yil ben aynen yasadim. Kendi okulumda ogleci olarak 16 saat dersime girdim. (Ptesi-sali-cuma) diğer iki gün tamgun olarak liseye gittim(car-pers)

utopia' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
Kendi okulumdaki derslerim için öğlenci olduğumdan dolayı dersler 1:30 da başlıyor 7 ye kadar devam ediyor
Dersim başladığında görevlendirildiğim okuldan kendi okuluma gidecem. Bu sayede belki sabah 8:30 akşam 19:00 a kadar çalışmam gerekicek.
Hocam görevlendirildiğin okulda birşeyler yapabilmen için öğleye kadar orda olman gerek. öğleden sonrada kendi okulunda olunca dediğin gibi sabah 8.30 akşam 19.00 çalışırsın. okulunda ayarlaya bilirsen derslerini 2,5 güne sıkıştırıp diğer günler görevlendirildiğin okulda ders saatleri boyunca durursun bu senin için e n matıklı seçim olur tabi idareye kabul ettirebilirsen.. kolay gelsin

utopia' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
Kendi okulunuzda BT sınıfı var mı?
Görevlendirilmek istediğiniz okulda BT Öğretmeni var mı?
Görevlendirilmek istediğiniz okulda her sınıfta projeksiyon cihazı vb... donanımlar mevcut mu?
İki okul arasındaki mesafe yaklaşık kaç dakika sürüyor?

:?:
bote67' Alıntı:
Diğer öğretmenlere BT kullanımı konusunda rehberlik yapmak için büyük olasılıkla en uygun,donanımlı okullar olduğu için 8)
:roll:
Ortaokullara da görevlendirmeyi, bazı şartlar sağlandığında, isteyebileceğiniz aşağıdaki bağlantıda yer alan sayfalarda yer alıyor.
bote67' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/bt-rehber-ogretmenligi-gorevlendirmesi-tereddut-edilen-husu-t103484.html

Arkadaslar son b ogrenciyi beklemek diye birsey ders programi yapili4 verebiliyorlarsa 60 saatlik ders programi yapip son ogrenci yi bekletsinler

esila63' Alıntı:
Arkadaslar son b ogrenciyi beklemek diye birsey ders programi yapili4 verebiliyorlarsa 60 saatlik ders programi yapip son ogrenci yi bekletsinler
Hocam yukarıdakilerin bakış açısi şöyle; "Bu bir görevlendirmedir, mecburiyeti yoktur. Bazı şartları var size uyarsa kabul ederseniz başvurunuzu yapar görev talep edersiniz. Uymuyorsa görev talep etmezsiniz.
Ayrıca adı üzerinde ders programı. Normalde zil çalar derse girer dersinizi işler ders saati dolduğunda çıkarsınız. Bir belirlilik vardır. Fakat Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirmesinde böyle bir zamanı belli çalışma süresi yok. Yani çalışacağınız zaman belli değil. Bazı günler hiçbir iş çıkmayabilir. Onun için ders programı kavramı buraya pek uymuyor" diye düşünüyorlar.
Siz "okulda kalınan süre olarak 60 saatlik ders programı ve ek ders talep ederim diyorsanız" bunu kabul edeceklerini hiç sanmam malesef.

Son ders saatini beklemek diye bir sey yok.bakanligin yazisinda btr ye haftalik ders programinda yer verilir diyor.matematiciye fenciye 35 saatlik program mi veriyorlar da size de versinler.hakkinizi bilin biraz.sjzjn gibiler yuzunden herkes magdur oluyor

Geri