FORMATÖRLÜK İÇİN EĞİTEK ÇALIŞIYOR....

Kodla Büyü
ates16' Alıntı:
Sadi hocam birşey paylaşmış arkadaşlar katılır yada katılmassınız.
Öğretmen olduğunuzu vurgulayıp duruyorsunuz. Öğretmen gibi davaranın.
Formatörlük olmassa çoğumuz ekders alamıyoruz.
Aynı evde kaldığım sosyal bilgiler dersine giren hocam haftada 15 saat derse giriyor halinize şükredin.
Ayrıca ben Eğitekden değilim............

Arkadaşım ben ve eşim bilişim tek. öğretmeniyi.z Kusura bakma ama ben tamircilikte olsa yaparım. Ama eşimin yapmasını istemem. Bayanları da düşünmek zorundasınız. Tamirci ya da müdür yardımcılarının hizmetçisi olmak için okumadık, öğretmenlik(eğitim derslerimiz daha ağırlıkta) yapmak için okuduk. bakanlığın fatih projesi için tamirciye ihtiyacı var. Formatörlük kadrosunu bu yüzden mecbur verecek ama bizler öğretmeniz. Herşey para değil. İdeallerimizi mesleğimizi satmayalım. fatih projesi en fazla 4 yıl sürer. Sonra teknolojinin gerisinde kalır. formatörlük isteyenler ozaman ne duruma düşerler çok merak ediyorum...

PKM çıktı bilişimcilere öğretmenlik yok dedi vay vay... :mrgreen:

ates16' Alıntı:
Aynı evde kaldığım sosyal bilgiler dersine giren hocam haftada 15 saat derse giriyor halinize şükredin.
Ek ders alamama , okul okul gezme, norm fazlası olma sadece bt öğretmenlerine mahsus bir dert değil demek ki. Sadece onların BBneti yok :)

SORU??? BAKANLIK BİZİ FORMATÖR YAPMAZ İSE BİLGİSAYARLARINİ AKILLI TAHTALARIN BAKIMINI KİMLERE NASIL YAPTIRABİLİR?
2) 4 YIL SONRA BİLGİSAYARLARIN ÖZELLİKLERİ YETERSİZ KALDIĞINDA TEKRAR YENİLENMELERİ NASIL YAPILACAk?(MALİYET AŞIRI FAZLA)

bariskoc006' Alıntı:
ates16' Alıntı:

Arkadaşım ben ve eşim bilişim tek. öğretmeniyi.z Kusura bakma ama ben tamircilikte olsa yaparım. Ama eşimin yapmasını istemem. Bayanları da düşünmek zorundasınız. Tamirci ya da müdür yardımcılarının hizmetçisi olmak için okumadık, öğretmenlik(eğitim derslerimiz daha ağırlıkta) yapmak için okuduk. bakanlığın fatih projesi için tamirciye ihtiyacı var. Formatörlük kadrosunu bu yüzden mecbur verecek ama bizler öğretmeniz. Herşey para değil. İdeallerimizi mesleğimizi satmayalım. fatih projesi en fazla 4 yıl sürer. Sonra teknolojinin gerisinde kalır. formatörlük isteyenler ozaman ne duruma düşerler çok merak ediyorum...[/quote

Kesinlikle katılıyorum. Hadi format atmak neyse ama sürekli böyle tamirat işleri bize göre değil. Sadece formatörlük olsun diyen arkadaşlar ortak bir çözüm aranıyorsa lütfen bu ayrıntıyıda düşünün.

Arkadaşım ben ve eşim bilişim tek. öğretmeniyi.z Kusura bakma ama ben tamircilikte olsa yaparım. Ama eşimin yapmasını istemem. Bayanları da düşünmek zorundasınız. Tamirci ya da müdür yardımcılarının hizmetçisi olmak için okumadık, öğretmenlik(eğitim derslerimiz daha ağırlıkta) yapmak için okuduk. bakanlığın fatih projesi için tamirciye ihtiyacı var. Formatörlük kadrosunu bu yüzden mecbur verecek ama bizler öğretmeniz. Herşey para değil. İdeallerimizi mesleğimizi satmayalım. fatih projesi en fazla 4 yıl sürer. Sonra teknolojinin gerisinde kalır. formatörlük isteyenler ozaman ne duruma düşerler çok merak ediyorum...[/quote]

Hocam yanlış anlaşılmışım demekki. Ben Formatörlüğü savunmuyorum. Sadi hocama yapılan yorumlara baktım da . Hocamı bir asmadığımız kalmış. Hocam başından geçenleri anlatmış. Biz adamı Eğitek sözcüsü olarak suçluyoruz ona kızıyorum ben.

arkadaşlar en doğrusu kadrolaşmak.yoksa hepimiz norm fazlası olarak 2-3 okulda birden çalışmak zorunda kalacağız.rehber öğretmenler gibi kadrolaşırsak,norm fazlası durumuna düşmeyiz.normumuz sabit kalır.ancak biz tayin istersek stediğimiz okula gideriz.şimdi okul müdürlerinin keyfindeyiz.adam isterse okulda tutuyor istemezse dersi yok ihtiyacımız yok norm fazlası diye sepetliyor, ders açmıyor.kadrolaşmak en doğrusu.geçen gün formatör öğretmenler ilçe bazındaki toplantı yapıldı.okulmüdür muavinlerini yani okul formatör müdür yardımcılarını çağırdılar.adam toplantıda benimle birlikte katıldı.birsürü sorunlarımız dile getirildi.topantı sonunda söylediği şey ben senin amirinim.çalışma saatlerin bana bağlı sabah 07:30 da gelecek akşam18:00 de çıkacaksın oldu.ben lisede çalışıyorum.okullarda bT sınıfları gereksiz.bilgisayar dersi kaldırılmalı.gereksiz.tüm çocuklar bilisayar biliyor.havadan para alıyorsunuz.dedi.adamın anladığı bu.bakış açısıda bu.bende bilgi olmadan fikir olmaz.siz bilgisayarı lisede öğrenmiş olsaydınız.en basit bana word excel sormadınız.en basit şeyleri bile yapamıyorsunuz.bilginiz olmadığı bir konuda nasıl fikir öne sürüyorsunuz .sizlerden yüksek puanla üniversiteye giriyoruz diye mi bu kıskançlık dedim.cevap veremedi.

İYİ BİRİ YİNE BU SAYFADA KUYUYA BİR TAŞ ATMIŞ ÇOĞUDA İNANMIŞ...
BU SAYFADA YAZILAN VE BİLGİ VEREN KİŞİNİN BİLGİLERİNİN YALAN OLDUĞUNU %100 KANITLAYABİLİRİM
ÇÜNKÜ PGM İLE BİRE BİR GÖRÜŞEN BENİM FORMATÖRLERE ÇALIŞMA FİLAN YOK KISACASI
BOMBA HAZİRANDA PATLAYACAK KENDİNİZE OKULUN BULUN ŞİMDİDEN ....
YADA 16 NİSAN DA ANKARADA OLUN ....

SADİ HOCAM,

madem EĞİTEK sizinle görüştü ve sizden dönüt istedi, siz de EĞİTEKe belirtin Bilişim öğretmenleri adına bir grup oluşturalım, EĞİTEKten randevu alalım, hep birlikte ANKARAya EĞİTEKe gidelim bilişim öğrtmenleri adına, bu forumda da paylaşalım EĞİTEKTEKİ görüşmelerimizi, söyledikleriniz GERÇEKSE.

mavi85' Alıntı:
SADİ HOCAM,

madem EĞİTEK sizinle görüştü ve sizden dönüt istedi, siz de EĞİTEKe belirtin Bilişim öğretmenleri adına bir grup oluşturalım, EĞİTEKten randevu alalım, hep birlikte ANKARAya EĞİTEKe gidelim bilişim öğrtmenleri adına, bu forumda da paylaşalım EĞİTEKTEKİ görüşmelerimizi, söyledikleriniz GERÇEKSE.

hocam ortak bir noktada buluşamıyoruz ki bir kısmımız dersleri geri istiyor ben gibi düşünen bir grupta BT rehber öğretmenliği tarzında (adı çok önemli değil )ama çalışma esasları , mesai saatleri açık ve met bir uygulama istiyor önce ortak bir noktada buluşalım

mavi85' Alıntı:
SADİ HOCAM,

EĞİTEK bu konuya duyarlı ise sadece sizinle ERZİNCANda değil, tüm BT FORMATÖR öğretmenleri adına oluşturulmuş bir grupla ANKARA'da da görüşsün... ve kimsenin aklında soru işareti kalmasın, bilmeceye döndü kaç aydır................genelge çıkacaksa çıksın, çıkmayacaksa çıkmasın........ama tüm BT öğretmenleri olarak bilelim.

Ellerimizde raporlar hazır zaten yeter ki EĞİTEK olgun davranıp bize randevu versin sorunlamızı dinlemek için... Lütfen bu isteğimizi belirtin EĞİTEK'e. BT FORMATÖR ÖĞRETMENLERİ adına bir grup oluşturalım ve bize randevu versin EĞİTEK.

hhtc' Alıntı:
mavi85' Alıntı:
SADİ HOCAM,

hocam ortak bir noktada buluşamıyoruz ki bir kısmımız dersleri geri istiyor ben gibi düşünen bir grupta BT rehber öğretmenliği tarzında (adı çok önemli değil )ama çalışma esasları , mesai saatleri açık ve met bir uygulama istiyor önce ortak bir noktada buluşalım

hocam bunun çözümü de EĞİTEKte zaten formatörlük zorunlu mu gönüllü mü EĞİTEK karar verecek, ama derslerin geri gelmesi TTKByi ilgilendiriyor. ben de formatörlük istemiyorum aslında, ama gerçekçi olmak gerekirse formatörlük kalkmayacak, gönüllü yapılmayacaksa bari çalışma şartları düzeltilsin

mavi85' Alıntı:
SADİ HOCAM,

:!:

Geri