FORMATÖRLÜK İÇİN EĞİTEK ÇALIŞIYOR....

Kodla Büyü
aksusadi' Alıntı:
çalışma saatlerini 09:00 - 16:00 şeklinde düşünüyorlar.
Niye rehber öğretmenler gibi olamıyoruz öğle arasıda açıyorum çocuklara.ve 15.00 dan sonra gelecek öğrenci kalmıyor eve gidiyorum çok gereksiz 1 saat boşu boşuna oturmak

sadi hocam madem ki kadro verilecek BARİ bunu adaletli yapsınlar. Örneğin 500 öğrencilik bir okulla 2000 öğrencilik bir okulla aynı olamaz. Öğrenci sayısına göre kadro versinler.

Nasıl bir ülke olduk ya herkes bir şeyler söylüyor .Kaç zamandır izliyorum eylem yapacaz diyoruz ama onda da anlaşamadık. Her şeyi bir kenara bırakırsak biz daha en fazlası 15 yıllık öğretmenleriz(öyle miyiz o bile net değil) , mesleğimizden soğuduk ,güvenimizi kaybettik . Ben öğrencilerime artık öğretimden önce eğitim bile veremiyorum ki nasıl güvenmeyi öğretceğim ben kendim bilmiyorum artık...

kar tatilimiz bile yok..bu nasıl iş ya..okulda memur,işci,mdr yardımcıları bir de ben.ben kimim?diğer öğretmenlerden üstünlüğümmü var yoksa eksikliğimmi?ben çözemedim.çözen varsa bana söylesin lütfen..

Eğer bu haber doğruysa işimiz allaha kaldı demekki koskoca eğitek bir bilgisayar öğretmeninden görüş istiyor.Yani bununla ilgili her hangi bir komisyon çalışması yok yada tüm bilgisayar öğretmenlerini göz önüne alan bir şey yok.Ayrıca başbakanlıkta olduğu söylenen taslaksa meğer taslak bile olamamış henüz :shock:

09-15 harici kabul edilemez. Diğer öğretmenlerle eşit olmadığımız sürece kabul etmemeliyiz. Madem bir düzenleme yapılacak adam gibi bi düzenleme olsun. Herşey eşit olmalı. Benim görevim öğretmek olmalı. Onun bunun bilgisayarını yapmak durumunda kalmamalıyım. Ben yolunu göstermeliyim diğer öğretmen de ben yokken sınıfında dersini teknoloji ile işleyecek beceriye sahip olmalı. İyice bunalıma girdik ya. Bu nasıl bir adalet. Sen ne iş yapıyosun diyenlere kendimi anlatamıyorum. Ben de bilmiyorum ki ben neyim. İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor bu yaşananlardan ötürü. Hem adaletsiz şekilde bizleri çalıştır hem de fayda bekle. Şevki kırılan bir öğretmenden hiçbir şey beklenmez. Bunu böyle bilsinler. Madem bu siteyi takip ediyorlar ne istediklerimizi biliyorlar. Ne kurtarsak kar hesabına gitmesinler. Rehber öğretmenden 1 dk bile fazla okulda durmam.

ipek10' Alıntı:
kar tatilimiz bile yok..bu nasıl iş ya..okulda memur,işci,mdr yardımcıları bir de ben.ben kimim?diğer öğretmenlerden üstünlüğümmü var yoksa eksikliğimmi?ben çözemedim.çözen varsa bana söylesin lütfen..
Sanırım zorunlu BİTEFO görevlendirmelerinden dolayı şikayet ediyorsunuz.

Benimde bi tanıdığım var ve oda düzenlemenin olacağını ve bazı şeylerin değişeceğini söyledi. Şuanda pgm ve ttk dan görüş beklediklerini dile getirmişi... Geçen haftaiçi olmuştu bu olay

ya arkadaşlar olayı çarptırmayın benden görüş falan istenmedi, ben çağrılmadım beni özel falanda seçmediler. sizlerden biri olduğum için hepimizin maduriyetleri nasıl giderileceği konusunda yapılan çalışmaya benimde sizin adınıza katkı yapmamı istediler. yazdığıma pişman oldum ayrıca....

okulda teknisyenmiyiz öğretmen mi bunu bi belirlesinler derse girsekde girmesek de bilgisayarların bakımıyla biz ilgileniyoruz. çocuklar derse girince 3 nolu masayı süresiz ac hoca diyo boyle bişey var mı ya ?
okullara teknisyen atansın bilgisayar öğretmenleride bilgisayar dersi versin ama ciddi bir bilgisayar dersi olsun içinde en cok 256 mb olur diyen en populer programlama dilinin fortran oldugunu soyleyen 2010 basımı ama fi tarihinin bilgilerini içeren kitabın dersi olmasın. Eğitek madem burayı takip ediyo bi işe yarasınlar, devletin parasıyla sağdan soldan kurs almasını biliyolarsa EĞİTEKTEKİLER HAKKINI VERSİN çalışsın, orda koltuğa oturmakta değil marifet hakkını vermekte
eğitek bilgisayar öğretmenlerine kendisi sahip çıkmıyoki pgm ya da meb cıksın

bıktım artık bu boş vaadlerden. sıkıntıdan, stresten sağlığım bozuldu. haftasonu doktor antidepresan yazdı. kim verecek benim kaybettiğim sağlığımın hesabını. bu bölümü, bu mesleği bu hale getirenlere lanet olsun yaa,

aksusadi hocam BU NE GİZEM anlamadım. ortada taslak falan varsa neden paylaşmıyorsunuz. İstediğiniz şu ise biz tek tek soralım şu var mı bu var mı diye başardınız... herkesin hassas noktası bu biliyorsunuz. Taslakta neler olduğunuz merak etmemiz normal çünkü yıllarca standart olmayan kişilerin keyfine göre değişen kurallarla çalıştık biz.

ayrıca elimde taslak yok olsa burda yayınlarım..
bir sürü şey var içinde siz merak ettiğiniz varsa sorun yanıtlayım...
aklıma topyekün gelmiyor...

Ama şunu Söyliyim işin başında Genel Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Ekinci var. Bu sorunların içinden oraya gelmiş biri çözüme gideceğine inanıyorum

bote67' Alıntı:
Sanırım zorunlu BİTEFO görevlendirmelerinden dolayı şikayet ediyorsunuz.
derslerimizi elimizden alıp bizi formatör öğretmenliğe mecbur bırakanlardan şikayet ediyorum..artık ne olacaksa olsun,bıktım bu haberlerden.bizi resmen oyalıyorlar.hamileliğimin tadını bile çıkaramıyorum.bu stresle o bebeğede yazık...

formatörlüğün de bilişim öğretmneliğinin de demek geliyor insanın içinden ne olacaksa olsun artık biz de yolumuzu çizelim neyapalım saat 4 ekadar okulda ders olmadan zaten buyüzden gıcık değillermi idasreciler de öğretmnler de bize ders hepten kalkınca ozaman nasıl akşam ederiz. bn deftere kendi dersimin adını yazınca mutlu oluyorum ama 1.kademede girdiğim anlattığım derse berbest etkinlik yazmak zoruma gidiyor. Bu meslekten kurtulmanın yolunu bilen varsa sölesin müsür yar. sınavlarına mı girelim össyami girelim yüksek lisasn mı yapalım ne yapalım da bu saçma işlerden kurtulalım artık

ben dersimi istiyorum. Ders saati konusunda bi düzenleme yok mu ?

ekders yine 18 saat mi ?

aksusadi' Alıntı:
ayrıca elimde taslak yok olsa burda yayınlarım..
bir sürü şey var içinde siz merak ettiğiniz varsa sorun yanıtlayım...
aklıma topyekün gelmiyor...

Ama şunu Söyliyim işin başında Genel Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Ekinci var. Bu sorunların içinden oraya gelmiş biri çözüme gideceğine inanıyorum
HOCAM YAZ TATİLİ VE SÖMSTR TATİLİ KONUSUNDA NE YAZIYOR TASLAKTA

sayın hocam sağır taklidi yapmayın, taslak varsa koyun görelim yoksa gereksiz yere milleti uğraştırmayın..... :verymad:

Formatörlük istemiyoruz.4-5-6-7-8 sınıflarda 2 şer saat ders istiyoruz. Başka eksik fazlası yok.

Beyler ve bayanlar ne diyosunuz kime söyleniyosunuz.Sakin olun.Arkadaş biriyle görüşmüş bunu anlatmış, taslak nerde? bilmem ne? boş konuşma, diyosunuz.Ayıp ediyosunuz.Adam taslağı word halinde verseydi veya al bir örneği sen de dursun deseydi, herhalde arkadaşımız burda paylaşırdı, belli ki vermiş inceletmiş geri almış.Başlık ne için açılmış siz neler diyosunuz.Sonra da bizi umursamıyolar diyosunuz.Umursanmayız tabi, şurdaki yorumlara bak.Eğitkteki mdr yardımcısı bu yorumları okuyunca size yardım edende kabahat deyip sallar geçer, ve de haklı da.Kendimize gelelim başlık ne için açılmış o konuda akıllıca şeyler yazalım.Hocam belli ki uyutmuşlar diyenler varsa da, olsun uyutsunlar sonuçta biz isteklerimizi burda paylaşırız adam gibi, uyutulduk veya uyutulmadık o nasıl olsa belli olur.Biişim öğretmenlerinin kahvehanesi gibi yapmışız bu başlığı.

Cemal TANER' Alıntı:
Millet dersi geri istiyor sen ne diyorsun hocam :) Tek ses çıkmayacağına göre gene eğitekin dediği olacak.
Tek Ses ne olmalı cemal hocam?. Bugün öğrenciler bilgisayarı kendi kendine öğreniyorsa. Bundan en geç 10 yıl sonra hangi öğretmen formatöre ihtiyaç duyacak.Bu mantıklaönümüzdeki süreçte her öğretmen sorunlarını kendi başına çözebilecek . Formatörlük uzun vadede çözüm olamaz.

karinca_52' Alıntı:
dersleri geri vermeyeceklerse branş değiştirme hakkı verilmeli

Zamanında Fransızca ve Almanca dersleri kaldırılınca bu öğretmenlere Türkçe öğretmeni olma hakkı vermişlerdi. Bize de böyle bir hak tanınmalı.

2006 da taslak yayınlanmıştı gördük durumunu. 5 yıldır çıkmadı. Olmayan bir duyum üzerine afaki yorumlar yapılıyor. Dersi geri almamız lazım tek çözüm bu. Eğitek en fazla bir genelge daha çıkarır onada gücü yeterse. Dersi geri alalım yeter.

Formatörlük(tamircilik) istemiyoruz. Öğretmenlikten başka bir iş yapmamalıyız.Öğretmenlik okuduk. 5 sene boşuna mı okuduk.Okulda işe yaramaz görünüyoruz. Bilgisayarlarını yapınca işe yarar oluyoruz. Öğretmenlik değil yaptığımız teknisyenlik tamircilik.En azından branş değişikliği. Matematik öğretmenliği gibi.
Diğer bir seçenek de tamir işlerini teknik servis halletmeli. Garanti kapsamında olmalı.

Kolemans' Alıntı:
2006 da taslak yayınlanmıştı gördük durumunu. 5 yıldır çıkmadı. Olmayan bir duyum üzerine afaki yorumlar yapılıyor. Dersi geri almamız lazım tek çözüm bu. Eğitek en fazla bir genelge daha çıkarır onada gücü yeterse. Dersi geri alalım yeter.

eğer dersi geri verecekelerse başka düzenlemeler de yapılmalıdır. bu bilgisayarlarla daha kaç yıl ders işlenir? bu içerik daha kaç yıl devam edecek? teknoloji her yıl kendini katlıyor.
kısacası ders olacaksa adam gibi olmalı. hem öğretmenler ( HİE ile ) , hem sınıflar, hem içerik güncellenmeli.

ama ağır basan düşünce dersin geri verilmeyeceği yönünde. bakın ağır basan istek, beklenti değil ! yani burda bizim beklentilerimize göre şekillenmiyor olaylar. gidişat az çok şekillendi. ders yok, kadrolu formatörlük var. bundan sonra önemli olan bence çalışma şartlarını ne kadar isteğimize yakın hale gitirecekleri.

Geri