flashh çokk acilll yardımm?????

Kodla Büyü

melanik

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar acilen bi sorum olacak.şimdi ben flashta button yaptım.üzerine geldiğimde tıkladığımda nesne geliyor. ancak tıkladıktan sonda nesne dursun istiyorum.ne yapmalıyım?

melanik' Alıntı:
arkadaşlar acilen bi sorum olacak.şimdi ben flashta button yaptım.üzerine geldiğimde tıkladığımda nesne geliyor. ancak tıkladıktan sonda nesne dursun istiyorum.ne yapmalıyım?

biraz daha ayrıntı verirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

tam anlamadım nasıl bişey dediğini ama eğer nesne bir movie clipin içindeyse enson keyframe'e stop(); kodunu koymalısın. Biraz daha açarsan veya dosyayı atarsan buraya yardımcı olurum.

Nesnenin veya nesnenin açıldığı frame'in sonuna stop(); ekleyin... (action script 2 için)

hocam as kaç kullanıyorsun 3.0 istersen ben yapar koyabilirim istersen sen fla yi elke düzenleyip gönderelim.

arkadaşlar yapmaya çalıştığım şey eminim basit bişey ama aklıma gelmedi bir türlü. :oops:

buradaki nesneler üzerine tıkladığımda dursun istiyorum.

Ekli dosyalar

• sekil.rar
    2.7 KB · Görüntüleme: 69
melanik' Alıntı:
arkadaşlar yapmaya çalıştığım şey eminim basit bişey ama aklıma gelmedi bir türlü. :oops:

buradaki nesneler üzerine tıkladığımda dursun istiyorum.
hocam fla sını gönderirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim

as2 için on_relaese, on_click gibi değerlere istediğiniz durumları oluştururarak yapabilirsiniz hocam yanlış hatırlamıyorsam.3 yada 4 farklı durumvardı bu şekilde.

hocam ben yaptım sizin istediğiniz gibi ama ben buraya o dosyayı nasıl yükleyecem onu bilmiyom işte :D

Butonun içine kod yazamıyoruz ama onları bir Mc içine atıp istediğimiz yerde durdurabilirz kolay gelsin iyi çalışmalar hocam.

Ekli dosyalar

• sekil.rar
    8.1 KB · Görüntüleme: 39
Bende sahneye atıp yaptım.... Kolay gelsin hocam...

Ekli dosyalar

• sekil.rar
    6.4 KB · Görüntüleme: 59
arkadaşlar siz flash cs lerdenmi kullanıyosunuz? yukarıdaki dosyalar flash8 de açılmıyor.benm bu uygulamayı flash 8 de yapmam gerek :cry:

s_kajmeran' Alıntı:
Benim dosya açılması lazım... Flash 8 de yapıldı...

ewt hocam sizinki açılıyo tekrar denedim oldu.çok teşekkürler. :alkis: ancak şunu merak ediyorum bunu buton üzerinde yapamazmıyız?

buton olarak yapan söylediğim özelliği yapabilen yokmu arkadaşlar hiç?? :?:

zlatanibo' Alıntı:
Butonun içine kod yazamıyoruz ama onları bir Mc içine atıp istediğimiz yerde durdurabilirz kolay gelsin iyi çalışmalar hocam.

Hocam buton içine kod eklenmiyor diye biliyorum bende...

Siz butonun "down" özelliğine koymuşsunuz resmi, down işlemi kalkınca ki tıklamayı bırakınca kalkar, sizin yaprığını işlem kaynolup butanun normal sahnesine gider. Yani "up" olayı gerçekleşir...

melanik' Alıntı:

Hocam bi de buna bakın işinizi görür mü?

Ekli dosyalar

• sekill.rar
    9.4 KB · Görüntüleme: 34
XanaDu' Alıntı:
melanik' Alıntı:

hocam sağolun ama açamıyorum :( beklenmeyen sosya biçimi diyo.bi de böyle bi problem var bazı dosyalar açılmıyo flash ta.neden oluyo anlamıyorumm :cry:

melanik' Alıntı:
XanaDu' Alıntı:
melanik' Alıntı:
hocam sağolun ama açamıyorum :( beklenmeyen sosya biçimi diyo.bi de böyle bi problem var bazı dosyalar açılmıyo flash ta.neden oluyo anlamıyorumm :cry:
Ben actionscript 3.0 kullandım, sanırım o yüzden hocam. Flash 8 desteklemiyor malesef. Çalışmayı Flash 8'de istediğinizi yeni gördüm. Aslında siz Flah 8'den CS3 - 4 - 5'e terfi etseniz daha kolay olurdu :)

Geri