Fikirlerinize ihtiyacım var :(

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle bu kadar işin, bu kadar sorunun içinde bu da nerden çıktı demeyin lütfen :((...
Deneyimli ya da bana yol gösterebilecek arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Bir buçuk yıldır atandım, Tef mezunuyum, bir ortaokulda çalışıyorum ve lisede btr yim.
Sıkıntım şu ben bu işi yapamıyorum, yapmak istemiyorum mutsuzum kendimi verimsiz hissediyorum. İlk yıldan idaremle aram bozuldu belki bu da etkili oldu iyice soğudum. Aramızda atama bekleyen bulmuş bunuyor diyen, madem öyle neden okudun diyenler olacaktır. Mecburiyetten hep zorunluluk nedeniyle ilgim olmasa da zorladım çalıştım bitirdim atandım ama şimdi gitmiyor.
Doğru dürüst ders yok btr geldiğim okulda umduğumu bulamadım bu yüzden bir yanda da çok verimsiz hissediyorum.
Sorum şu öğretmenliği seviyorum ama bu branşta yapamıyorum açık öğretimden falan başka bir bölüm mü okumalıyım o zaman tekrar kpss ye girmek zorunda mıyım ?
Ales'e mi hazırlansam dedim eğitim bilimlerinden ...
Kafam çok karışık inanın keyfi değil bu yazdıklarım.
Bu durumda olan ya da fikir sunabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim

Hocam açıköğretimden başka bir bölüm okuyup alan değişikliği ile başka bölüme geçebilirsiniz. Benim tanıdığım iki tarih öğretmeni edebiyat okuyor. Bitirdikleri zaman alan değişikliği ile Edebiyata geçmek istiyorlar ama bu durum biraz da bakanlığa bağlı bir durum kesin olur diyemem.

Hocam sizi anlamaya çalışıyorum.
Size önerim sizden beklentileri olduğunu ina eden karaktersizlerin beklentilerini önemsememeye çalışın.Çocuklara daha çok insan olmayı öğretmeye çalışın.Karaktersiz insanların eleştirilerini yargılarını önemsememeyi öğrenmeye çalışın.

bazen sevmediğimiz işleri yapmak zorunda kalabiliyoruz, bizi ciddiye alanda yok bu da asabımızı bozuyor aslında..Fazla takmamak lazım, ben aöf den kamu yönetimi okuyorum 3.sınıftayım bitince aklımda bi kaç pla var olursa olacak kısmet ..

hocam kim işinden memnunki? çağımızın sorunları çok fazla, yaşını bilmiyorum ama mühtemelen 24-25dır. bu yaşlarda çalışan insanların daha farklı hayalleri umutları en önemlisi beklentileri var.zamanla alışacağınıza eminim.mesleki olarak kendinizi yetersiz gördüğünüzü zannetmiyorum ki tef mezunuyum dediniz.braz oluruna bırakın ve cemil meriç in dediği gibi"insanlar kötüydü,kitaplara sığındım"

Teşekkür ederim yorumlariniz için ama araştırıcam açıköğretim okumak daha yakın geliyor. Bu teknik meslek malesef bana hitab etmiyor:((

aliriza61' Alıntı:
.zamanla alışacağınıza eminim"

ben bu dediğinize katılmıyorum hocam, yaşım 32 meslekte 11. yılım ve hocamın yaşadıklarının benzerlerini yıllardır yaşıyor ve hala kaçış planı yapıyorum malesef alışılmıyor

22 yaşında atandım 10 senem bitti bu 11. senem 2005 eylül atamasıyım 1983 doğumluyum bende tereddüt ettim şimdi siz aniden sorunca :=)

ilahiyat 3.sınıftayım. meslekte 8.yılım, alıştım mı alıştım ama ders sıkıntısı çok fazla bizim branşın. 5 lerde ders kalkıyo yavaş yavaş. ders olsa bt sınıfları eskidi bazı okullarda yok bt sınıfı olmadan ders işlemek güzel olmuyor. hem öğrenciyle hem bilgisayarla uğraşıyoruz.daha yorucu. dersini anlatıp başka hiç bir şeyle ilgilenmemek güzel. rahat bi okulda btr olmak ta iyi aslında..
norm sıkıntısı var sürekli..
branş değişikliği hakkı verilirse din k. ne geçmeyi düşünüyorum

tomreader2010' Alıntı:
aliriza61' Alıntı:
.zamanla alışacağınıza eminim"

ben bu dediğinize katılmıyorum hocam, yaşım 32 meslekte 11. yılım ve hocamın yaşadıklarının benzerlerini yıllardır yaşıyor ve hala kaçış planı yapıyorum malesef alışılmıyor

10 yil da gecse malesef böyle olacak biliyorum hocama katılıyorum o yüzden yol yakinken bir çıkış lazım bana

halk eğitime geçebilir
üniversiteye başvurabilirsiniz olmadı
şube müdürlüğüne olmadı kurumlar arası iyi bir belediyeye

gül1' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle bu kadar işin, bu kadar sorunun içinde bu da nerden çıktı demeyin lütfen :((...
Deneyimli ya da bana yol gösterebilecek arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Bir buçuk yıldır atandım, Tef mezunuyum, bir ortaokulda çalışıyorum ve lisede btr yim.
Sıkıntım şu ben bu işi yapamıyorum, yapmak istemiyorum mutsuzum kendimi verimsiz hissediyorum. İlk yıldan idaremle aram bozuldu belki bu da etkili oldu iyice soğudum. Aramızda atama bekleyen bulmuş bunuyor diyen, madem öyle neden okudun diyenler olacaktır. Mecburiyetten hep zorunluluk nedeniyle ilgim olmasa da zorladım çalıştım bitirdim atandım ama şimdi gitmiyor.
Doğru dürüst ders yok btr geldiğim okulda umduğumu bulamadım bu yüzden bir yanda da çok verimsiz hissediyorum.
Sorum şu öğretmenliği seviyorum ama bu branşta yapamıyorum açık öğretimden falan başka bir bölüm mü okumalıyım o zaman tekrar kpss ye girmek zorunda mıyım ?
Evet, şu anda herkes bulunduğu konumdan, durumdan rahatsız ama yapacak bir şey olmadığı için de mecburen işimize gidip geliyoruz. Herkes borca girmiş, çoluğu çocuğu var..
Bence işinizin olumlu yanlarını düşünün. En azından atanmışsınız, maaşınız var, bazı isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve en önemlisi de bir bayanın rahatlıkla yapabileceği işi yapıyorsunuz..
Üniversiteden mezun öğrencilerim var ve bayan olarak iş bulmakta çok zorlanıyorlar.. Allah korusun işsiz kalsak dış dünya çok acımasız.. Hani bu gibi durumları da düşündüğümüzde gerçekten kötünün iyisi deyip şükretmeliyiz. Belki bu fikirlerime katılmayabilirsiniz ama durum bundan ibaret..
Öneri olarak ise, farklı tarz sportif, sanatsal vb. etkinliklere katılın, biraz kafanızı dağıtın.. İnşallah başarırsınız..

gül1' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;
Hocam meslekte 8. yılım ben de senin gibi düşünüyorum ve senin şansın daha fazla benden çok genç olduğuna eminim, ben felsefe okudum aöf den ama ondan da iyice soğudum dersini vermeyi düşünmeyi bıraktım. hukuk fakültesi okumayı düşünüyorum.bir de 2 tane çeyrek bilet aldım yılbaşı için:)

Acaba diğer branştakiler de bizim branşa geçmeyi düşünüyorlar mı? Ah bir zengin olsam 8)

Hocam yalnız değilsiniz. Bizim branşın kaderi bu herhalde.
Küçük okullar bence daha güzel çalışma ortamı sunuyor öyle bir okula atama istemeyi deneyebilirsiniz. Yada yakında müdür yardımcılıqı sınavı, idareciliğide düşünebilirsiniz.

Mr.Spermata' Alıntı:
gül1' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;
Hocam meslekte 8. yılım ben de senin gibi düşünüyorum ve senin şansın daha fazla benden çok genç olduğuna eminim, ben felsefe okudum aöf den ama ondan da iyice soğudum dersini vermeyi düşünmeyi bıraktım. hukuk fakültesi okumayı düşünüyorum.bir dne 2 tane çeyrek bilet aldım yılbaşı için:)

:))güldüm valla bende bilet alicam ama doğunun bu küçük iline de bir şey çıkmaz

birkan' Alıntı:
Hocam yalnız değilsiniz. Bizim branşın kaderi bu herhalde.
Küçük okullar bence daha güzel çalışma ortamı sunuyor öyle bir okula atama istemeyi deneyebilirsiniz. Yada yakında müdür yardımcılıqı sınavı, idareciliğide düşünebilirsiniz.

Küçük okul zaten hocam benim problemim temelden sanırım sevmediğin ilgin olmayan branşı okursan böyle olur. Birde üstüne başka etkenler eklenince ben ne yapicam böyle diye çocuk gibi kıvranıyor insan

Bende benzer psikolojideydim. Geçen yıl harekete geçtim
Hoca ahmet yesevi üni uzaktan eğitim mühendislik okuyorum. Siz de sevebileceğiniz bir bölümü okuyun. Ya da ticaret deneyebilirsiniz

ismailt' Alıntı:
Hocam sizi anlamaya çalışıyorum.
Size önerim sizden beklentileri olduğunu ina eden karaktersizlerin beklentilerini önemsememeye çalışın.Çocuklara daha çok insan olmayı öğretmeye çalışın.Karaktersiz insanların eleştirilerini yargılarını önemsememeyi öğrenmeye çalışın.

Hocam'a katılıyorum. :+1:

benim de 8. yılım. ben de ilk yıllarda çok daha fazla sıkıntılıydım ama şuan alıştım. ilk yıllarda sıradan evraklar bile beni çok gererdi.herşey bir sorumluluk olarak üzerime yüklenmiş hissederdim.açık öğretim sosyolojiyi başlamıştım olur da biyerde kullanırım diye ama zamanla alıştım. branşımı sevmiyorum ama öğretmenliği seviyorum. tabi bizim branş için okul idaresi ve ortamı da önemli. belki şuan doğuda daha zor şartlarda çalışıyorsunuz, ama emin olun sevdiğiniz bir okul ortamı, arkadaşlar ve az çok anlaşabildiğiniz bir idare ile çalışacağınız zamanlar olacak ve seveceksiniz. en azından öğretmenliği, çocukları.

Geçenlerde ben de mutsuz bilişimci diye bir konu açmıştım. Aynı şeyler hissediyorum. Çok Düşündüm ne yapıcam diye, Çıkamadım işin içinden. Bu branşta bayan olarak çalışmak sıkıntılı gerçekten.

ilk yıllarım benimde oyleydi köyde çalışıyordum ve haftada 3 saat dersim vardı yani normal memurluğa geçmeyi bile düşündüm sonra merkezi bir okula atanınca derse girmekten keyif almaya başladım
bence kendinize biraz zaman tanıyın hocam sonrasında durum değişmiyorsa alternetiflere yönelebilirsin

Ben de bu sene 6. yılımı çalışıyorum..İlk ay sürekli ağlamıştım..Nereden seçtim bu branşı diye..Açıköğretim sosyolojiye başladım hatta ben de:)Ama şu an çok seviyorum iyi ki Bilişim öğretmeni olmuşum..Çocuklar çok seviyor okula gelmediğim de ders kaynadığında üzülüyorlar..(BT sınıfım olmadığı halde)Ayrıca okuldaki diğer arkadaşlarım keşke biz de Bilişimci olsaydık diyorlar..Şunu anladım sen branşını sevip,değer verirsen herkes değer veriyor..Mesela bir seminer oluyor ya da ilçeden çağırıyorlar bunu angarya görmüyorum..Yaptığım işi kendim de önemsiyorum, başkasına da önemsettiriyorum..

Hocam 8.yılım. İşimi sevdiğim halde bazen dayanamayacak hale geliyorum. Sevmiyorsanız ve dediğiniz gibi yetersiz de hissediyorsanız sadece kendinize zarar verirseniz. Arkadaşların tavsiyelerine kulak verin ve farklı seçenekleri düşünün bence yol yakınken. Yaşınız daha genç, hedeflediğiniz her amacı gerçekleştirebilecek enerjiye sahip olduğunuzdan eminim.

8 saat dersim var BTR'yim. Okuldaki hiçbir BT aracı ile ilgili kimseye sıkıntı yaşatmadan, her şey sorunsuz devam etmesine, en küçük problemlere anında müdahale etmeme rağmen (köy okulunda ve lojmandayım, hafta sonları bile okula geldiğim oluyor) sorsan diğer arkadaşlara bilişimci yatıyor, 8 saat derse gir 72 saat ek ders al düşüncesinde hepsi. En samimi arkadaşından tut da, müdürüne, en anlayışlı öğretmenine kadar zihniyet bu. Ben de kimseye yaptığım işin sıkıntılarından, zorluklarından, BT'nin ne denli önemli olduğundan bahsetmiyorum, kimseye açıklama yapmakla vakit kaybetmiyorum. Biliyorum ki ne kadar açıklama da yapsam kafa değişmeyecek. O yüzden arkadaşların da söylediği gibi işimi layıkıyla yapmaya çalışıp, kimseyi umursamadan işini yapıp geçmek en iyisi. Ama işi sevmiyorsan bu böyle devam etmez hocam, o zaman da ilk paragrafa kulak vermek lazım.

Yazılan cevapların hepsini okudum iki defa hem de... teşekkür ediyorum düşüncelerinizi belirttiğiniz için.
Ben karar verebildim mi ? Hayır .
Düşünüyorum en kısa zamanda bir çıkar yol, mantıklı bir çıkış bulmam lazım kendime gelmem lazım çünkü bir garip hal içindeyim :!:

Geri