Fiat EGEA

Kodla Büyü
hafta sonu test sürüşüne çıkmayı düşünüyorum. Araç değiştirecemde sıfır mı ikinci el mi kararsızım. Arabayı yerinde bir göreyim. Sonra yorumlarımı paylaşırım.
Nette okuduğum yorumlara göre fena değil diyorlar. Gidince görecez artık...

Sıkı bi reklamla pazara girdiler.Kronik sorunları çıkmazsa araç benim fikrime göre Türkiye'de tutacak gibi duruyor.

Aslında tutulması lazım çünkü bu araç fiat egea falan değil yurtdışında birçok övgü ve ödüller almış dodge dart. Ama fiat önyargısı yine baskın çıkacaktır diye düşünüyorum

her ne kada ön yargıda olsa insanlarda..
özellikle multijet motorlar şu an en sağlam dizel motorlardan. bakımları ucuz. triger derdi yok. bakımları düzenli yapılırsa 500 bin km ye kadar motorun yolu var. ayrıca fiatın parçaları ucuz. muhtemelen lineanın devamı olacak.

baz donanımda hala iki hava yastığı olan araç ve 50.000 TL...Aynı paraya sıfır çok daha güvenli Astra J kasa var...

Ben Test sürüşü yaptım Lİnea dan fazla farklı değil.
Zaten Linea Turbosu filan iyi bir araba ama Konfor Arayanlara Uzun Yol yapacaklara tavsiye değildir.
Benzinli Boş model dediğimiz bile 49 bin Dizel Full 69 bin
Dizel için İyi fiyat gibi görünebilir ama 70 bin verecek olsam biraz daha konfor arardım.
Arka Kol dayama İçinden çıkan plastik bardaklık Çocukları olan birisi için Tavsiye etmem.

Ort Tüketim Olarak ta 5 Lt dediler daha iyi veriler ortaya konan arablar var.

Motora denecek yok ama fiat italyan arabası diye yutulacaksa lanet olsun atom fiziğine de profesörlüğüne de :puhaha:

bidene' Alıntı:
her ne kada ön yargıda olsa insanlarda..
özellikle multijet motorlar şu an en sağlam dizel motorlardan. bakımları ucuz. triger derdi yok. bakımları düzenli yapılırsa 500 bin km ye kadar motorun yolu var. ayrıca fiatın parçaları ucuz. muhtemelen lineanın devamı olacak.

bahsettiğiniz sağlamlık multijet 1 ler için geçerli, şu an üretimde olanlar multijet 2 isim aynı olmasına rağmen enjektör, blok, turbo vs çok farklı sağlamlıklarını zaman gösterecek

yadigartbaykal' Alıntı:
b sınıfı olduğunu unutmayın, eğer sıfır araba düşünüyorsanız, bir yıl daha bekleyin, bir çok otomobil kasa değiştiriyor.
Özellikle hondanın iddialı bir şekilde geri döneceğini düşünüyorum, hondayı çıplak gözle görmeden sıfır araba almayın derim :lol:
http://www.habersirasi.com/yeni-honda-c ... 12127.html
gösterdiğiniz civic amerika versiyonu avrupada değişiklikler olacaktır
birde geçen civic kampayası için plazaya gitmiştik oradaki satş temsilcisi yeni civicin 2017 de geleceğini c plus segmentinde olacağını ve fiyatınında 90 binden başlayacağını söylemişti bunu da dikkate alın

yadigartbaykal' Alıntı:
b sınıfı, 1.4 motor, 1100 kg ağırlığında, 2 hava yastıklı fiat marka bir aracın fiyatı 50000 tl ise c kompakt plus bir hondanın 80bin-90bin olması normal bence :)
fiyatlar el yakıyor maalesef

aynen hocam fiyatlar fena yükseldi.

adamlar aynı sınıfta nerdeyse 3 tane araba satıyorlar ama satıyorlar. linea classic (bizim araba (hala satılıyor galiba), yeni linea ve egea. markanın sınıflamasına göre söylüyorum linea C sınıf bir araç ama bence B veya B+, egea lineaya göre daha güzel ve üst sınıf bir araç C sınıf olabilir... tasarımı da güzel Türkiye de gider....

arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim.acaba egea yı kullanan var mı?tecrübelerinden faydalanmak adına iyi olur.

egea için olumlu düşünüyorum... Hatta kampanya zamanı alma fikrim var ...sizin fikirleriniz

Parhelion' Alıntı:
Aslında tutulması lazım çünkü bu araç fiat egea falan değil yurtdışında birçok övgü ve ödüller almış dodge dart. Ama fiat önyargısı yine baskın çıkacaktır diye düşünüyorum

Aegea yurt dişinda Yeni Tipo ismiyle satılıyor. http://www.webtekno.com/otomobil/fiat-t ... 11476.html

Araba güzel fiat arabalarını her zaman sevmişimdir. Ama Aegea bana çok pahalı geldi. bu paraya alınabilecek daha güzel araçlar var. Birde Çarpışma testi puanları zayıf.

Her araç kazalarda bu hale gelebilir. Kaç km hızla vs gibi bilgilerde lazım.
Bu araç o fiyatı haketmiyor ama. Kısa bir test sürüşü yaptım. F/p aracı değil.

<<ZenFone2>>

Parası ile kalitesini oranlayınca rezalet bir IMDB puanı çıkar ortaya. 11 Kasım'da 69.900 TL'ye n11.com'da 10 adet Volkswagen Golf satıldı. Bayi satış fiyatları 87.100 TL idi. Araçlar toplamda 4 saatte satıldı, yani saniyeler içinde tükenmedi. Almak isteyen herkesin yeterli fırsatı vardı. 10 bin TL'yi karttan çektirip kalan tutarı saat 15.30'a kadar N11'in Garanti Bankası hesabına havale edenler 69.900'e süper araba aldılar. 80 bin'e hemen satabilirler isteseler. Ben başka bir arabaya para bağladığım için giremedim bu olaya. Yoksa hem al-sat için hem de binmek isteyenler için harika bir fırsattı.

Uzun lafın kısası; 69.900'e VW Golf'ten sonra bu uçan tenekeyi almak isteyenler bir daha düşünsün.

:oops: galiba 2. el araca yönelecez bu gidişle.önümüzü görebilsek daha sağlam adımlar atacaz ama ne olacağı belli olmayan dolar var..sonumuz hayrola inşaallah

yasarsahbaz' Alıntı:
Parası ile kalitesini oranlayınca rezalet bir IMDB puanı çıkar ortaya. 11 Kasım'da 69.900 TL'ye n11.com'da 10 adet Volkswagen Golf satıldı. Bayi satış fiyatları 87.100 TL idi. Araçlar toplamda 4 saatte satıldı, yani saniyeler içinde tükenmedi. Almak isteyen herkesin yeterli fırsatı vardı. 10 bin TL'yi karttan çektirip kalan tutarı saat 15.30'a kadar N11'in Garanti Bankası hesabına havale edenler 69.900'e süper araba aldılar. 80 bin'e hemen satabilirler isteseler. Ben başka bir arabaya para bağladığım için giremedim bu olaya. Yoksa hem al-sat için hem de binmek isteyenler için harika bir fırsattı.

Uzun lafın kısası; 69.900'e VW Golf'ten sonra bu uçan tenekeyi almak isteyenler bir daha düşünsün.
Hocam n11com kampanyasıni yakından takip ettim öyle 10 araç 4 saatte satılmadı araçlar belirli saatlerde Ve rasgele saatlerde verildi araçlar satışa sunulduğu anda Saniyeler içinde satışları kapandı yani 10 aracın toplam satılma saniyesi 1 dakikayı geçmez. Ve Tahminimce de bu araçlar n11 çalışanları tarafından alındı.

Fiat egea 1.6 dizel lounge kullanıcısıyım merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz hocam.

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

ilk3r' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam n11com kampanyasıni yakından takip ettim öyle 10 araç 4 saatte satılmadı araçlar belirli saatlerde Ve rasgele saatlerde verildi araçlar satışa sunulduğu anda Saniyeler içinde satışları kapandı yani 10 aracın toplam satılma saniyesi 1 dakikayı geçmez. Ve Tahminimce de bu araçlar n11 çalışanları tarafından alındı.

Fiat egea 1.6 dizel lounge kullanıcısıyım merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz hocam.

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

hocam forum donanım haberde işçilikle ilgili olumsuz yorumlar yapılmış.sizce nasıl?kullandığınız süre zarfında artıları eksileri nelerdir?yazar mısınız size zahmet?

En üst modelini kullanıyorum. Göğüs ve üst konsol yumuşak bir madde, diğer plastik aksam orta kalite sayılacak bir malzeme. İç mekan tasarımı için büyük bir özen gösterilmemiş, vitesi el freni eski model arabalar gibi. Dokunmatık ekran hassasiyeti yeterli seviyede mobil telefon hassasiyetinde değil. B sınıfı araçlardan oldukça iyi ama C sınıfı jetta astra ve focusla kıyaslarsak gerisinde kalıyor. Ama fiyat olarakda bu arabaların 20 bin lira civarı gerisinde kalıyor. İç hacim ve donanım olarak C sınıfına ait olduğunu gösteriyor.

Motor 120 hp 320 tork adeta yerinde araba yerinde duramıyor. Yakıt olarak yazın düz yolda 5 litre şehir içi 6.2 litre yakmakta. Araba 6 aydır bende 8500 km oldu. Arabadan memnunum keşke focus jetta astra alsaydım demedim. Bunda motorunun güçlü olması ve en üst paket özelliklerini kullanmam etkili oldu.

Euroncap te sedan modeli için 3 yıldız da diyen var 4 yıldız da deniyor ama benim için sürücü yolcu yüzde 80 güvenli çıkmış. Bu değer çoğu 5 yıldız lı arabalardada karşımıza çıkıyor. Birde euroncap yıldızlama kriterlerini değiştirdiği de söyleniyor.

çoğu kullanıcıdan olumsuz yorumlar aldığını görüyorum. malesef ülkemizde üst düzey arabalar el yakıyo. bütçe kısıtlı olunca da ncap testinde 3 alan araba bile satıyo memlekette

Bende 1.6 dizel LOUNGE (full) kullanicisiyim. Araç fiyatına göre bence beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Güç istiyorsanız, muadillerinin içinde en güçlü torka sahip, yalıtım guzel, sesi içeri çok vermiyor. Hızlı gittiğinizi anlamiyorsunuz. Navigasyon dandik. Geri gorus kamera yeterli. Ses sistemi gerçekten iyi. Yüksek volume de bile çatlama duymadim Süspansiyonlara laf soyletmem 45 yanaklı lastik var. Çukurda vs çok iyi sönümlüyor. Önceki aracimda 45 yanakti. Ve tak tuk çok içeri veriyordu. Bagaj ihtiyacı karşılıyor. Piyano black kullanılmış kapılarda. Kapı yüzleri yumuşak deri benzeri bişiy. Hoş yani. Koltuk yanları ve kafalikla aynı malzeme. Elektrikli bel desteği çok iyi. Sesli komut güzel çalışıyor. Siri uyumlu:). Yakit pedala dokunmazsaniz guzel. Neden böyle dedim. Eger agresif geçişler yaparsanız ornegin 1-2ve 3 geçişlerinde hayvani torkdan dolayı pati çekiyor. Birde direksiyon bu şekilde kullanımda zor zapdediliyor. Follow me var. Araç boş değil arkadaşlar. Testlere çok takılmayin derim ben. Volvo hariç hiçbir aracin beş yıldız güvenlik sagladigini düşünmüyorum. Bu fiyata güçlü bir aile arabası yapmışlar.eksik illaki var. Ama basit bir USB cikisi jetta yıllarca yapmadı. Olaya bir de buradan bakın. Kendiniz denemeden milletin ön yargılı sözlerine kulak asmayin. Noldu vw dizel diye konuşulurdu. Motor ayıplı çıktı. Kendiniz Test edin. Beğenmez seniz de siz begenmeyin. Başkası degil. Son olarak araç asla lineanin devamı değil arkadaşlar...binince anlarsınız.saygilar

Geri