Fenerbahçe'de skandal

Kodla Büyü

zzh

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Fenerbahçe’nin, Hırvatistan’da katıldığı uluslararası yarışta başka kulüplerin lisanslı sporcusu olan iki kürekçiyi, Sarı- Lacivertli formayla yarıştırıp madalya kazandığı ortaya çıktı. Konu ile ilgili Fenerbahçe Kulübü'nün bir açıklama yapması bekliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersp ... 487276.asp

sanırım gs lisin olur öyle sıkıntı yapma bunlar kolay durumlar değil demekki çok acımış zamanında canın

turhan287' Alıntı:
sanırım gs lisin olur öyle sıkıntı yapma bunlar kolay durumlar değil demekki çok acımış zamanında canın
gsli olup olmamam neyi değiştirir ki ? Skandalı bastıramazsın ki bu sene fenerin skandal senesi 100 yıl da unutulmaz... Tarihe geçti...

Anaaam tüüüüüü ayıp ki ne ayıppppppppppp :D

Alın bunları şikeye bağlayın oradan da ergenekon'a :mrgreen:

Haberin devamını okumayanlar nassıda atıp tuuyoruz. :mrgreen:
http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersporlar/20487276.asp' Alıntı:
CEMAL NALGA OLAYINI HATIRLATTI

Kürekte yaşanan olay, akıllara üç yıl önce basketbolda meydana gelen 'Cemal Nalga' skandalını getirdi. 2009 yılında Galatasaray Cafe Crown basketbol takımının 5 maç cezalı oyuncusu Cemal Nalga’nın, sezon öncesi hazırlık maçlarında takımın diğer basketbolcusu Tufan Ersöz’ün formasıyla oynadığı ortaya çıkmıştı.
Sampiyon GS

Kanımıza işlemiş üç kağıtçılık yahu, takım renk farketmez. Hele amatör branşlarda kendi lisansıyla oynayan azdır. Bizim orda bir basketbol hocasının yaptığı gibi ilk 5in 4ü başkasının lisansıyla oynatırdı.

buradaki birçok kişi üniversite mezunu okumuş mantıklı indanlar. ama haberin ayrıntısını okumadan acizce yorum yapıyorsunuz. delinin biri kuyuya taş atmış akıllılar çıkaramamışa döndürmeyin her işi. açıp bi okuyun haberi.. bakın bakalım o kulüp kimin desteğiyle faaliyetlerini yürütüyor yada o sporcuların oraya gidişi izinli mi değil mi diyeee... okumuş cahil olmayın..

günahını almayın bu konuda adamların arkadaşlar

sitelerinde açıklama yapmışlar

kürek sporu ile ilgili bilmeden haber yapılmaz

ben de bilmiyorum ama resmi sitede kürek sporunun bazı kurallarından bahsetiğine göre doğrudur herhalde

Bu başlığı açan kişi yanlış yönlendirme yapıyor. Haberin devamını ve ayrıntısını okumak lazım.

ya insan birşeyleri savunurken ayakları yere sağlam basmalı. senin başkanın, yöneticin 1 yıldır içerde şikeden tutuklu hala sütten çıkmış ak kaşık gibi görünmeye çalışıyorlar. yüzsüzlüğün bu kadarı olamaz..

Accipiter' Alıntı:
ya insan birşeyleri savunurken ayakları yere sağlam basmalı. senin başkanın, yöneticin 1 yıldır içerde şikeden tutuklu hala sütten çıkmış ak kaşık gibi görünmeye çalışıyorlar. yüzsüzlüğün bu kadarı olamaz..

Merak etme zaman herşeyin ilacıdır. Gerçekler bir bir ortaya çıkıyor ve çıkacak.

Oda bir şey mi: Fenerbahçe Süper Ligde şike yapmış bir takımdır.
Kürek neymiş kürekçi neymiş...

Must@f' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

Merak etme zaman herşeyin ilacıdır. Gerçekler bir bir ortaya çıkıyor ve çıkacak.

kendinizi azizin suçlu olduğuna inandırmak için zorlandınız mı hocam

çünkü buna çoğu fenerli bile inanmıyor artık

tamam şike türkiyede hep vardı

kabak fb ye patladı doğrudur

ama türkiye içinde adalet sistemini hepimiz bildiğimiz için bişey çıkmıcak

uefa tokatı bütün türkiyeye patlatacak

olacak olan bu

Kürek skandalı haberini ilk yapan habertürk gazetesi haberi sitesinden kaldırdı..

Aklamak için getirilen Yıldırım Demirören Etik Kurulu bile İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu şike yapmak istemiştir kararı verirken hala fenerliler neyi savunuyor ki?

SAZANLAR..........

Kürek sporu ve yarışmalarında basketbol ve diğer branşlara ait kurallar geçerli değildir. Açık yarışlarda yarışma komitesine verilen isimlerin başka kulüplerde lisansları olsa bile; yarışması, derece alması skandal değil, doğal bir durumdur. Adı geçen gazete popülist bir habercilik yaparak bunun bir skandal olduğunu belirtmiş, aslında habercilikte bir skandala imza atmıştır.

Kürek sporunu takip eden gazeteciler ve yazarlar çok iyi bilmektedir ki; Uluslararası açık yarışmalarda oyuncu isimleri belirtilerek takım adına sporcu yarıştırabilirler. Bununla ilgili bir kısıtlama söz konusu değildir.

Yurt içi ve ya yurt dışında kulüplerarası bir yarışmada bu oyuncuları zaten yarıştıramazdık. Yarışma komitesi bizden bu oyuncularla ilgili lisansları göstermemizi isterdi. Ama açık yarışlarda ısrarla tekrar ediyorum böyle bir kural yok.

Özkan Özkara ve Muhammet Canşi isimli iki sporcumuz kendi kulüplerinden izinli olarak Fenerbahçe kafilesiyle yola çıkmış, yarışmış ve kazanmışlardır. Madalyaları müzemizde değil, kendilerindedir. Bundan sonra da yarışacak ve kazanacaklardır. Olayı bir başka boyuta getirmeye çalışmak, Kürek sporu ile ilgili bilgisizlikten kaynaklanmaktadır."

Fanatik Fenerliydim bu aziz ve tayfası takımdan soğuttu beni maçları bile izlemek istemiyorum Daumlu şampiyon olamayan ama şerefli takımımı özlüyorum..

MTK' Alıntı:
SAZANLAR..........

Kürek sporu ve yarışmalarında basketbol ve diğer branşlara ait kurallar geçerli değildir. Açık yarışlarda yarışma komitesine verilen isimlerin başka kulüplerde lisansları olsa bile; yarışması, derece alması skandal değil, doğal bir durumdur. Adı geçen gazete popülist bir habercilik yaparak bunun bir skandal olduğunu belirtmiş, aslında habercilikte bir skandala imza atmıştır.

Kürek sporunu takip eden gazeteciler ve yazarlar çok iyi bilmektedir ki; Uluslararası açık yarışmalarda oyuncu isimleri belirtilerek takım adına sporcu yarıştırabilirler. Bununla ilgili bir kısıtlama söz konusu değildir.

Yurt içi ve ya yurt dışında kulüplerarası bir yarışmada bu oyuncuları zaten yarıştıramazdık. Yarışma komitesi bizden bu oyuncularla ilgili lisansları göstermemizi isterdi. Ama açık yarışlarda ısrarla tekrar ediyorum böyle bir kural yok.

Özkan Özkara ve Muhammet Canşi isimli iki sporcumuz kendi kulüplerinden izinli olarak Fenerbahçe kafilesiyle yola çıkmış, yarışmış ve kazanmışlardır. Madalyaları müzemizde değil, kendilerindedir. Bundan sonra da yarışacak ve kazanacaklardır. Olayı bir başka boyuta getirmeye çalışmak, Kürek sporu ile ilgili bilgisizlikten kaynaklanmaktadır."

habertürk haberin arkasında durmuyor... buralar hala günlük güneşlik...

Feneri aklamaya çalışan habertürk e haberi geri çekti diyen SAZANLAR...

Kürek Federasyonu Başkanı, HABERTÜRK'ün haberini doğruladı!

HABERTÜRK'ten Murat Ağca'nın ortayı çıkardığı "kürekteki skandal" haberi Fenerbahçe Kulübü, resmi sitesinden yalanlandı. Ancak Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, HABERTÜRK'ün haberini doğruladı: "Fenerbahçe hatalı"

İŞSEVEN: FENERBAHÇE'Yİ UYARDIKAncak "skandalı" ortaya çıkaran Murat Ağca'nın ulaştığı Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, HABERTÜRK'ün haberini doğruladı. Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Fenerbahçe'nin başka kulüplerin kürekçileriyle katıldığı yarışmanın "açık" kategorisinde olmasının, sar-lacivertli kulübün bu sporcuları 'Fenerbahçe' adıyla yarıştırması anlamına gelmediğini söyledi. Fenerbahçe'nin yarıştırdığı Kırkpınar ve Hereke kulüplerine mensup kürekçilerin açık bir yarışta ayrı bir takım olabileceğini ancak lisanslı bulundukları takımların adıyla yarışabileceklerini ifade eden Başkan İşseven, "Fenerbahçe'nin bu konuda hatalı olduğunu yarışlar sonrası federasyon olarak kendilerine ilettik. 'FISA kurallarına göre Fenerbahçe olarak yarıştıramazsınız' dedik ve bir daha tekrar edilmemesi gerektiği konusunda uyardık. Ancak onlar bize de kendilerinin haklı olduğunu iddia ettiler" diye konuştu.

'KÜREKÇİLERE ÜZÜLÜYORUM'
Daha önce Galatasaraylı olan iki milli kürekçi Muhammet Canşi ve Özkan Özkara'yı Fenerbahçe'nin almak istediğini ancak sarı-kırmızılı yetkililerin buna izin vermediğini hatırlatan Başkan İşseven, "Hal böyle olunca çocuklar bir süre kürek çekemedi. Sonra Hereke ve Kırkpınar'a geçtiler. Kulüpler arasındaki çekişme bazen milli sporculara zarar veriyor. Ben en çok böyle durumlarda kürekçilerimizin mağdur olmasına üzülüyorum" ifadelerini kullandı.

'FENERBAHÇE ADINA YARIŞTIĞINI BİLMİYORDUK'
Kırkpınar Kulübü Başkanı Fatih Fil de “Muhammet Canşi bizim lisanslı sporcumuz. Kulüp olarak faaliyetlerimizi Fenerbahçe’nin desteğiyle yapıyoruz. Açık yarış olduğu için Canşi’nin Fenerbahçe ile gitmesine izin verdik. Fakat Fenerbahçe adına yarıştığını bilmiyorduk” diye konuştu.

http://www.htspor.com/diger/haber/73991 ... -dogruladi

Bakıyorumda fenerlilerin hepsi kürekten anlar olmuş. Kürek Federasyon başkanından daha iyi biliyorlar. Yada kürek federasyon başkanı Galatasaraylı derler. Orayada bi Yıldırım bulurlar artık...

bu gslilere 3 branşta 4 gün içinde yenilmek koyduğu için şerefli medyanın böyle haberlerine hemen belaltı vurmak hoşlarına gidiyor.Bir de şampiyonluk elden gidiyor korkusundan hep bunlar.Korkunun ecele faydası yok...

bu olay geçen yıl olsaydı kürek takımını kim ilgilendirecek kaç seyredeni var denir haber değeri taşımazdı anacak habertürkle (fatih altaylı) FB arasında savaşın başlaması bu haberleri gündeme getiriyor.

ben açıkcası halen daha fenerbahçelileri anlayabilmiş değilim. fenerim kurtrma adına kırpılan raporda bile 4 maçla ilgili şike var diyor. güya sahaya yansımamış. tarlalra yansımıştır zaten. buna rağmen halen daha temiziz diyorlar. diğer mesele ise fenerin pervasız savunucusu hürriyet yapmış haberi şaştım. doğru demekki.

Geri