Faz2 imaj-acronis ile hata veriyor

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
Arkadaşlar faz2 akıllı tahtalara bir arkadaştan aldığım imajı yüklemeye çalışıyorum ama internetten baktığım videolardaki aşamalara bir türlü gelemiyorum, bu arada akıllı tahta normalde sorunsuz çalışıyor , dönem sonu hepsini yeniden yükleyeyim dedim bt sınıfında ilk deneyip sonra diğerlerine atacaktım, sorun akıllı tahtadan mı imajdan mı acaba
1. Açılışta klavye ve açılış USB si ile f7 ile acronisi başlatıyorum
2. Sonra İmajın yüklü olduğu flashı ve mouse takıyorum
3.recovery seçip flashtaki tibbuzantılı dosyayı seçiyorum
4. Sonra resimdeki ekran geliyor

Harddisk mi sorunlu acaba ,derste sorunsuz çalışıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam kesinlikle pardusa geçin usb anahtar ile açma seçeneği ile tüm okula 2 saatte format attım. ve bütün sene boyunca rahat ettim.

Alınan imaj eskidir UEFI(GPT) değildir büyük ihtimalle. Yeni imaj atarken UEFI(GPT) seçmeyin hocam. İmaj UEFI(GPT) olarak alınmışsa UEFI kurun. MBR olarak alınmışsa MBR kurun.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...kleme-teknolojinin-hizina-yetisememek.147474/
Teşekkür ederim yazılanları okudum net olarak anlayamasam da ,,bu arada flashtaki imajdan atmaya çalışınca resimdeki siyah ekran geliyordu, akıllı tahtanın d sürücüsünde bir imaj vardı onu yükledim biraz uzun sürdü 1 saat gibi..ama yüklendi sonuç olarak....24 GB tı bu arada
1.Şimdi aklıma takılan bukadar uzun sürmesi normal miydi?
2. Bir de forum daki faz2 için oluşturulan imajlardan şunu yükledim çok memnunum diye tavsiye edebileceğiniz var mı arkadaşlar acemiyim bu konuda bana sorun çıkarmayacak imaja ihtiyacım var
3.imajdan sonra yapmam gereken birşey var mı, güncelleme falan

Normal değil. USB 3.0 flaş bellekle en fazla 6-7 dk da yükler. Flaş belleğiniz eski ise yavaş olması normal.
24 gb imaj için çok fazla. 10-15 gb arası normaldir. En iyi imaj kendinizin yapacağı imaj olacaktır. Tasiyem temiz (sıfırdan) kurulum yapıp gerekli programları kurup yedek alın. Bu yedekle format atın bundan sonrası için.

Teşekkür ederim yazılanları okudum net olarak anlayamasam da ,,bu arada flashtaki imajdan atmaya çalışınca resimdeki siyah ekran geliyordu, akıllı tahtanın d sürücüsünde bir imaj vardı onu yükledim biraz uzun sürdü 1 saat gibi..ama yüklendi sonuç olarak....24 GB tı bu arada
1.Şimdi aklıma takılan bukadar uzun sürmesi normal miydi?
2. Bir de forum daki faz2 için oluşturulan imajlardan şunu yükledim çok memnunum diye tavsiye edebileceğiniz var mı arkadaşlar acemiyim bu konuda bana sorun çıkarmayacak imaja ihtiyacım var
3.imajdan sonra yapmam gereken birşey var mı, güncelleme falan

https://www.hafizoglu.net/mk-v7-aralik-2018-faz1-faz2-windows-10-1803-imaj-yonetici-sifresiz/
16 lık USB 3.0 ile 5 dk sıkıntısız format

arkadaşlar bugün aynı sorunu bende yaşadım. ama ben recovery i seçince bu ekran geldi. dosya seçme kısmına geçemedim. Geçen sene aynı imajla tüm tahtalara imaj atmıştım. bugün iki tahtadan atak kaldırmak için format atmak istedim ama bu sorunla karşılaştım. yardımcı olur musunuz? Bu arada atak kaldırma flashı kullandım işe yaramadı.

Geri