Faz1 Win7 SSD ve HDD Güncel İmage 2021_V3.2

Kodla Büyü
hocam elinize sağlık öncelikle. UEFI desteği var mı bu imajın veya yaptığınız herhangi bir imajın? Masaüstü PC'lere kurunca da çalışıyor bu imajlar. Fakat bazı PC'ler için UEFI destekli olması gerek o yüzden soruyorum.

hocam elinize sağlık öncelikle. UEFI desteği var mı bu imajın veya yaptığınız herhangi bir imajın? Masaüstü PC'lere kurunca da çalışıyor bu imajlar. Fakat bazı PC'ler için UEFI destekli olması gerek o yüzden soruyorum.
Merhabalar, maalesef UEFI desteği yok.

Bu imaj anlamsız.

1. Windows 8'in altı dokunmatik için berbat
2. Windows 7'nin desteği kesildi
3. Office 2010 çok eski ve 7, Office 2019 uyumlu
4. \Windows\Boot\EFI klasöründen bootmgfw.efi adıyla bootx64.efi'yi alıp ve Faz 1'in AMI APTIO 4'ünü unlocked edip UEFI olarak kurabilirsiniz
5. Ben kendi sınıfima Windows 11 RTM kurdum ve 10'dan bile performanslı. Ayrıca BIOS'unu da modladım (unlocked, Intel RST ve PXE güncellendim)

NOT: Evet, sınıfım dedim çünkü ben 16 yaşında bir 11.sınıf öğrencisiyim.

hocam imajdan sonra tahtalarda donma oldu. işlem yapılmıyor sorun ne acaba
Sonradan kurduğun programlardan kaynaklanmıştır en son ne kurduysanız ondan şüphelenin eğer imajı kurar kurmaz sıkıntı yaşıyorsanız üzerindeki donanımlardan birisi gidici demektir.

Hocam tahtaların hddlerini çıkarıp SSD taktım, iki tahta bu şekilde hata veriyor. İmajı nasıl yükleyebilirim.
IMG_20211123_095440.jpg

İmajı yükledikten sonra dokunmatik çalışmıyor hasari hocam. Dokunmatik sensörlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış. Tahtanın ilk geldi zamanki sensörler takılı

Merhabalar. Öncelikle emeğinize sağlık.

Benim biraz değişik bir sorum olacak: Eski HDD kurulmuş bir Faz1 tahtanın Acronis ile alınmış imajı var elimde. Faz1 tahtalardan birisinin HDD bozuldu ve yerine 240 GB SSD takıldı. Ben de elimdeki hazır imajı, tahtaya yükledim. Windows başlama ekranında tahta donup kalıyor.

Bu eski HDD ile alınmış partition imajları, SSD'ler ile uyumsuz mu? Bana çok mantıklı gelmedi ama olmaz da diyemiyorum. Teşekkürler.

Merhabalar. Öncelikle emeğinize sağlık.

Benim biraz değişik bir sorum olacak: Eski HDD kurulmuş bir Faz1 tahtanın Acronis ile alınmış imajı var elimde. Faz1 tahtalardan birisinin HDD bozuldu ve yerine 240 GB SSD takıldı. Ben de elimdeki hazır imajı, tahtaya yükledim. Windows başlama ekranında tahta donup kalıyor.

Bu eski HDD ile alınmış partition imajları, SSD'ler ile uyumsuz mu? Bana çok mantıklı gelmedi ama olmaz da diyemiyorum. Teşekkürler.
Merhabalar SSD veya HDD fark etmez uyumludur yani başka bir etkenden dolayı tahta donuyordur. İsterseniz birde bizim imaj ile deneyin bakalım herhangi bir donma sorunu olacak mı belki donanımda bir sorun vardır.

Merhabalar SSD veya HDD fark etmez uyumludur yani başka bir etkenden dolayı tahta donuyordur. İsterseniz birde bizim imaj ile deneyin bakalım herhangi bir donma sorunu olacak mı belki donanımda bir sorun vardır.

Teşekkürler. Deneyeceğim birazdan. Bana da tahtada başka bir sorun var gibi geliyor. Normalde sorunsuz bir imajdı bendeki.

Hocam, Faz1 tahtalara imaj kurulduktan sonra kablosuz internet için bağlantı bulunamıyor. Hata veriyor. Linklerde paylaşılan sürücüyü de yükledim, sonuç aynı.

Hocam, Faz1 tahtalara imaj kurulduktan sonra kablosuz internet için bağlantı bulunamıyor. Hata veriyor. Linklerde paylaşılan sürücüyü de yükledim, sonuç aynı.
Hocam bizde sorunsuz çalışıyor. Yine de isterseniz faz 1 sürücülerini indirip wifi sürücüsünü yeniden yükleyin. Birde wifi anteni takılımı diye kontrol edin çocuklar genelde sınıftaki tahtaların antenlerini kırıyorlar.

https://drive.google.com/file/d/1YEeTccyJl59x3h42BB62dA3edJvqzPIG/view

wifi.png

Hocam bizde sorunsuz çalışıyor. Yine de isterseniz faz 1 sürücülerini indirip wifi sürücüsünü yeniden yükleyin. Birde wifi anteni takılımı diye kontrol edin çocuklar genelde sınıftaki tahtaların antenlerini kırıyorlar.

https://drive.google.com/file/d/1YEeTccyJl59x3h42BB62dA3edJvqzPIG/view

Ekli dosyayı görüntüle 70921
Galiba ben başka bir sürümdeki imajı kullanmışım, şimdi yenisini ,indiriyorum.(Eskisi:Faz1_SSD_ve_HDD_Win10_imaji_Hasari_2021_V1)
Normalde anten yokken başka bir imaj ile kablosuz internete bağlanıyorduk, Deneyince haber edeceğim.

Bir de tahtaya win10 imajını atmış idik, şimdi herhangi birşey yapmadan win7 imaj kurmakta sorun olur mu?

Hocam imaji indirip usb belleğe boot ettikten sonra bakanlık tarafından faz1 okullarına gönderilen boş ssd ye yükledim. Yükleme bittikten sonra tahta açılıyor "windows başlatılıyor" yazısı geldikten sonra tekrar tahta kapanıyor baştan başlıyor. Bu döngü halinde devam ediyor. Birkaç tahtada aynı şekilde oldu. Nerede hata yapıyorum acaba? Bir önceki versiyonuda indirdim. Oda aynı şekilde oldu.

Hocam imaji indirip usb belleğe boot ettikten sonra bakanlık tarafından faz1 okullarına gönderilen boş ssd ye yükledim. Yükleme bittikten sonra tahta açılıyor "windows başlatılıyor" yazısı geldikten sonra tekrar tahta kapanıyor baştan başlıyor. Bu döngü halinde devam ediyor. Birkaç tahtada aynı şekilde oldu. Nerede hata yapıyorum acaba? Bir önceki versiyonuda indirdim. Oda aynı şekilde oldu.
Biosta birinci başlangıç seçeneği flash bellek seçilmiş olabilir, birinci başlangıç seçeneğini harddisk yapın. Yükleme yaparken F7 tuşuna basıp boot menüsüne ulaşın buradan flash belleği seçin yükleyin, yükleme bitince doğru şekilde açılacaktır.

Hasari hocam link uçmuş.. Müsaitseniz linki yenileyebilir misiniz.. Okullar açılmadan konu da anasayfaya gelsin, arayanlara zorluk çıkmasın:)

Hasari hocam link uçmuş.. Müsaitseniz linki yenileyebilir misiniz.. Okullar açılmadan konu da anasayfaya gelsin, arayanlara zorluk çıkmasın:)
Merhaba hocam, forum gidince o konularda gitmiş yeniden paylaştım.

Geri