Faz1 Win7 SSD ve HDD Güncel İmage 2022_V3.6

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yeni güncel imaj geldi bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İmaj kurulumu 6 dakikada gerçekleşmektedir. Test ettikten sonra yorum yazmayı unutmayın.

İmaj boyutu (8 GB)

Yapılan değişiklikler:

Yüklü programların tüm sürümleri güncellendi.
240 GB SSD disk imajını artık 500 GB eski harddisklerinize de uygulayabilirsiniz.
Arkaplan değiştirildi.
Antivirüs kuracaklar için D bölümüne güncel sürümü ekledim (360 Total Security) direk oradan yükleyebilirsiniz.

Kurulu program listesi şöyledir:
Mozilla Firefox
Google Chrome
Arduino İDE
Sumatra PDF
Zeka Oyunları
Adobe Reader
Office 2010
Libre Office
7Zip
Java
NET Framework
Format Factory
Vlc
Aimp
Sistem dosyalarını görünür yap bat dosyası
Meb Sertifika
Fatih Kalem
...
240GB SSD(v3.6)-Bu imajı 500GB HDD sorunsuz kurabilirsiniz.
İndir.

İmajı Ventoy, Universel USB installer veya Rufus ile flasha belleğe boot edebilirsiniz.

İmaj yüklemenin en kolay yolunu şurada anlattım her türlü boyuttaki HDD,SSD ye uygulayabilirsiniz. Mutlaka izlemeniz gereken bir video.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/imaj-yuklemenin-en-kolay-yolu.171694/

SSD diskleri taktıktan sonra tahta BİOS ekranına düşerse mutlaka şu konuya göz atın.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...-neden-biosa-geciyor-sorunu-ve-cozumu.171720/

NOT: İmaj yükleme işlemi bitiminde tahtada imleç yanıp sönüp bekliyorsa, işlem gerçekleşmiş sadece clonezilla yeniden başlatamamıştır tahtayı bu bir sorun değildir. Düğmeye basılı tutun tahta kapansın, sonra tahtayı açın sorunsuz açıldığını göreceksiniz.

Eğer daha önce dokunmatik değişti ve dokunmatik çalışmıyorsa şu sürücüyü yükleyin:
https://www.bilgisayarbilisim.net/a...gi-degisenler-tahtalar-icin-driver-rar.65245/

İmaj flasha nasıl boot edilir?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Son düzenleme:
Program sürümleri güncellendi. 13.09.2022 versiyon v3.6 olarak yayınlandı.

Hasari Hocam ellerine sağlık çok iyi olmuş. Hocam sadece şu kısa yolları masaüstüne koymasan çok iyi olacak hiçbiri kullanılmıyor. sadece kalem , starboard ve chrome kalsa yeterli bence.

Hocam 3 kez indirmeye çalıştım. Sona yaklaşınca başarısız-yasak uyarısı alıyorum. Neden indiremiyorum bu imajı ?

Akıllı tahtanın kırmızı ışığı sönüyor ama güç düğmesine bastığımızda dıt sesi geliyor ama açılmıyor. Bazen birkaç defa bastığımızda açılılabiliyor. Nasıl bu durumu çözebiliriz? Format atsak düzelir mi? Donanımsal bir arıza mı?

Akıllı tahtanın kırmızı ışığı sönüyor ama güç düğmesine bastığımızda dıt sesi geliyor ama açılmıyor. Bazen birkaç defa bastığımızda açılılabiliyor. Nasıl bu durumu çözebiliriz? Format atsak düzelir mi? Donanımsal bir arıza mı?
Bios pili bitmiştir değiştirirseniz düzelir.

tahta faz-1 ise şu linke bakın derim hocam.

Merhabalar hocam.
İmajı yükledikten sonra özellikle office programlarını çalıştırırken uygulama başlatılmadı 0xc000005 hatası alıyorum. İnternetteki çözümleri denememe rağmen çözüm bulamadım. Sizce neden kaynaklı olabilir?

Merhabalar hocam.
İmajı yükledikten sonra özellikle office programlarını çalıştırırken uygulama başlatılmadı 0xc000005 hatası alıyorum. İnternetteki çözümleri denememe rağmen çözüm bulamadım. Sizce neden kaynaklı olabilir?
Ya güncelleme almıştır yada üzerine farklı versiyon kurulmuş bozulmuştur. İmajı yeniden yükleyin sağlıklı çalışacaktır.

İmaj kurulumu 6 dakikada gerçekleşmektedir. Test ettikten sonra yorum yazmayı unutmayın.

İmaj boyutu (8 GB)

Yapılan değişiklikler:

Yüklü programların tüm sürümleri güncellendi.
240 GB SSD disk imajını artık 500 GB eski harddisklerinize de uygulayabilirsiniz.
Arkaplan değiştirildi.
Antivirüs kuracaklar için D bölümüne güncel sürümü ekledim (360 Total Security) direk oradan yükleyebilirsiniz.

Kurulu program listesi şöyledir:
Mozilla Firefox
Google Chrome
Arduino İDE
Sumatra PDF
Zeka Oyunları
Adobe Reader
Office 2010
Libre Office
7Zip
Java
NET Framework
Format Factory
Vlc
Aimp
Sistem dosyalarını görünür yap bat dosyası
Meb Sertifika
Fatih Kalem
...
240GB SSD(v3.6)-Bu imajı 500GB HDD sorunsuz kurabilirsiniz.
İndir.

İmajı Ventoy, Universel USB installer veya Rufus ile flasha belleğe boot edebilirsiniz.

İmaj yüklemenin en kolay yolunu şurada anlattım her türlü boyuttaki HDD,SSD ye uygulayabilirsiniz. Mutlaka izlemeniz gereken bir video.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/imaj-yuklemenin-en-kolay-yolu.171694/

SSD diskleri taktıktan sonra tahta BİOS ekranına düşerse mutlaka şu konuya göz atın.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...-neden-biosa-geciyor-sorunu-ve-cozumu.171720/

NOT: İmaj yükleme işlemi bitiminde tahtada imleç yanıp sönüp bekliyorsa, işlem gerçekleşmiş sadece clonezilla yeniden başlatamamıştır tahtayı bu bir sorun değildir. Düğmeye basılı tutun tahta kapansın, sonra tahtayı açın sorunsuz açıldığını göreceksiniz.

Eğer daha önce dokunmatik değişti ve dokunmatik çalışmıyorsa şu sürücüyü yükleyin:
https://www.bilgisayarbilisim.net/a...gi-degisenler-tahtalar-icin-driver-rar.65245/

İmaj flasha nasıl boot edilir?

Ekli dosyayı görüntüle 71260Ekli dosyayı görüntüle 71261Ekli dosyayı görüntüle 71262Ekli dosyayı görüntüle 71263Ekli dosyayı görüntüle 71264
Imajinizi hazirladim Tahtaya format atrken en son bir ekran geldi kod satirina git, yeniden baslat, kapat diye ben kapat dedim format tamamlandi acik kaynakli kod gibi bisey yaziyodu yukarida anlamadim hocam normalmi bu ilk defa karsilastim

Imajinizi hazirladim Tahtaya format atrken en son bir ekran geldi kod satirina git, yeniden baslat, kapat diye ben kapat dedim format tamamlandi acik kaynakli kod gibi bisey yaziyodu yukarida anlamadim hocam normalmi bu ilk defa karsilastim
Normal imaj atılmış siz tahtayı kapatın yeniden başlatın çalışacaktır.

Geri