Fatih tablet Arıza Kaydı

Kodla Büyü
mrtdincer' Alıntı:
Arıza kaydını sisteme gireli neredeyse 2 hafta oldu ama halen kargo görevlileri gelmedi, çözüm öğrencilerin yada idarenin göndermesi bence
Kargoyu sen cagirdin mi hocam

yaa arkadaşlar bizim pybs sisteminde ne seri no ne tc no ile girdiğimizde tablet kayıtları görünmüyor hiçbirşey yok varmı böyle olan

Arkadaşlar tablet şarj girişinde sıkıntı var 2 tablette yedek tablet verip mi gönderiyosunuz tabletleri...

Başlık sahibi arkadaşıma bir sorum var. Aktivasyon yapmak için aktivasyon ağına girmek gerekiyor ya, biz okul olarak özel internet kullanıyoduk şu ana kadar. Yani o ağ milli eğitimin kendi ağı mı? onun modemi şu an kablolu. Kablosuz yapsam bunu görür mü? cevabın önemli arkadaşım şu an sıkışmış durumdayız::))

ben mng kargoyu kendim çağırıp tabletin kutusunun içine kime hangi seri numarasıyla kayıtlı olduğunu ve arızasına dair not yazıp telpa ist. gönderdim. pybs den de baktığımda serviste gözüküyor, dün ulaşmış ellerine. bence en sağlıklısı arıza kaydını girip kargoyu çağırmanız, sonrada mng görevlisinin de adı soyadını sisteme girmeniz.

thalassa' Alıntı:
ben mng kargoyu kendim çağırıp tabletin kutusunun içine kime hangi seri numarasıyla kayıtlı olduğunu ve arızasına dair not yazıp telpa ist. gönderdim. pybs den de baktığımda serviste gözüküyor, dün ulaşmış ellerine. bence en sağlıklısı arıza kaydını girip kargoyu çağırmanız, sonrada mng görevlisinin de adı soyadını sisteme girmeniz.

Hocam arıza kaydını girerken barkot yada tc girdiğinizde bilgiler çıkıyor mu..Bende çıkmadı ama kaydettim öyle ayrıca arıza türünüde giremedim ...Senin yöntemi kullanıcam adrese istanbul telpa mı dedin sadece...

arkadaşlar ebadaki videoda arıza kaydını girince görevliye teslim için bir alan açılıyor.görevli dediği bu mng den gelen kurye oluyor.ama bizim ekranda öyle bir alan yok.yukarıda ise "arıza kaydı oluşturuluyor" yazıyor.acaba biraz beklememiz mi lazım kayıt oluşturuldu diyene kadar? bilgisi olan var mı?

tamam buldum arkadaşlar.aslında sitenin saçmalığından kaynaklanıyor olay..şöyle anlatayım: önce tablet seri no'yu girdim.arıza şeklini falan seçtim.arıza kaydı oluştur dedim.tekrar girdiğimde arıza bilgileri siliniyordu.yani tablet seri no duruyor ama içine girince arıza sebebi falan siliniyordu.düzenle deyip tekrar bilgileri girdim.bu sefer yukarıdaki kaydet tuşuna bastım ve bilgileri kaydetti.o sorun kalktı ortadan.ama bu sefer de yukarıda yazdığım gibi görevliye teslim alanı gelmedi.sonra; mevcut bilgiler üzerinden tekrar arıza kaydı oluştur dedim ve düzeldi :alkis: :D :verymad: karmaşık duygular yaşıyorum

Tableti kargo görevlisine teslim edince size bir alındı belgesi, takip numarası vb. bir şey veriyor mu?

arıza kaydı girmiştim fakat tableti almaya gelmemişlerdi. Kargoyu aradım geldiler ve henüz göndermediğim tableti yapmışlar ve teslim ediyorlar :?
neyse elimdekiler teslim ettim kargoya o da bana bir makbuz verdi. Ardından onun getirdiği koliyi açtım ve içinden çıkan tablet sei no ile benim teslim ettiğim tablet seri no lar arasında sadece 1 karakter fark var. Mardin Nusaybine gitmesi gereken kargo bize gelmiş ve arıza kaydına girdiğim bilgilerle :shock:
Kargoyu aradım gelin alın bu paketi bir yanlışlık var diye bakalım bekliyorum

arkadaşlar arıza kaydını girerken sadece tableti işaretledim. kargo geldiğinde bütün parçaları mı vereceğim yoksa sadece tableti mi?

İki adet arıza da benim okuldakilerde çıktı.
1.Arıza kaydı girdim pbys ye.
2.Forumdan indirdiğim bir excel dosyası vardı, tutanak ve şifre yazdırmak için , onu biraz düzenledim .
3. Öğrenci bilgileri ve tablet bilgileri "db" sayfası altına eklemiştim zaten. Öğrenci no ile aratıp arıza tutanağı hazırladım ve iki adet yazdırdım. Birini öğrenciye veriyorum,birini kendim arıza dosyasına koydum.
4.Öğrenciye dedim " Bu kağıdı kutu içine koy ve mng kargo veya yurtiçi kargo ile aşağıda yazılı adrese ücretsiz gönder".
Şimdilik böyle yapmayı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• tablet ariza kaydı.rar
    67.2 KB · Görüntüleme: 689
  • ariza kaydi tutanak.JPG
    ariza kaydi tutanak.JPG
    49.7 KB · Görüntüleme: 1,717
benim okulda bir öğrenci tabletin kutusunu daha ilk gün kaybetmiş, daha sonra tablet arızalanınca servise gönderelim dedik. Tablet kutusu olmayınca herhangi bir sorunla karşılaşır mıyız acaba?

Kargo orjinal kutusu olmadan gönderdiğinizde yolda oluşacak hasardan kargo firması sorumlu değildir diye bir kağıt imzalatıyor. Diğer türlü herhangi bir sorun çıkmıyor.

arkadaşlar bizde genelde şarj adaptöründe sıkıntı var komple kutuyla tüm parçalarımı gönderecez. sadece adaptörü göndersek olurmu? birde sistemde gönderdiğiniz tüm parçaları işaretleyin diyor ama işaretleyince de arıza yazın diyor. ama arızası yok gönderdiğim parçaların:)

evrim0626' Alıntı:
arkadaşlar bizde genelde şarj adaptöründe sıkıntı var komple kutuyla tüm parçalarımı gönderecez. sadece adaptörü göndersek olurmu? birde sistemde gönderdiğiniz tüm parçaları işaretleyin diyor ama işaretleyince de arıza yazın diyor. ama arızası yok gönderdiğim parçaların:)

sadece adaptörü gönderebiliyorsun. kabloda sıkıntı yoksa kabloyu göndermene gerek yok.

Geri