Fatih Projesi 100 saatlik kurslara emanet :(

Kodla Büyü
Arkadaşa katılıyorum bulunduğum ilde btr kursu verelim dediklerinde cevabım kesinlikle hayır oldu, soran arkadaş şaşırdı şu kadar ek ders alacaksın diye açıklama yaptı, böyle böyle 3-5 kuruşun peşinde koşarken işimizden de olacağız kimsenin haberi yok, bu arada bazı arkadaşların ilginç yorumları var, yok farklı branştan olup bilişimciden daha iyi yapanlar varmış bu işi, benden de çok güzel matematik öğretmeni olur o zaman çok da iyi matematik anlatırım, bizde diyelim o zaman ne matematikçiler var biz daha iyi anlatıyoruz, herşey okumak değil diye, arkadaşlar her branşta işini iyi yapmayan ya da yapamayan vardır, anlamadığım o branşlar hakkında böyle saçma yorumlar yapılmazken bizim branşta millet aklına geleni yazıyor,sebep herkesin bilişimciye işi düşüyor cevap alamayınca bunu bile bilmiyor havası oluşuyor, bende edebiyatçıya soru sordum cevap alamadım ama ben cevabı biliyordum, ne oldu şimdi edebiyatçıdan daha iyi edebiyat öğretirim mi diyeceğim, bırakın artık bu yorumları hatta farklı branştan olup burda bilişim teknolojileri öğretmenleri hakkında olur olmaz şeyler yazmayın, sen kendi alanında ne kadar yeterlisin ona bak , burda olumsuz yorumlar için harcayacağın zamanı kendini geliştirmeye harca...Niyetim kimseye hakaret etmek değil fakat birşeyleri yazmadan önce biraz düşünmek lazım..

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. Branşımıza sahip çıkalım ....

dersimiz kaldırıldığında bazı arkadaşlar mücadele yerine alan değişikliği ile başka alana geçtiler . Sonra ders geri geldiğinde tekrar dönmek istediler lütfen arkadaşlar ALANINA SAHİP ÇIK . Unutma BT öğretmeni okulun Bel kemiğidir. o çökerse sistem çöker....

Nasıl ki bir mıh bir nal ve devamında savaş kaybediliyorsa bir BT öğretmeni de projenin çöpe gitmesini veya şaha kalkmasına sebep olabilir. Yeterki istesin. Yeterki teşvik edilsin. Tehdit le bir yere gidilemeyeceğini anlayacak yeğitek.

seyyyyyah28' Alıntı:
Nasıl ki bir mıh bir nal ve devamında savaş kaybediliyorsa bir BT öğretmeni de projenin çöpe gitmesini veya şaha kalkmasına sebep olabilir. Yeterki istesin. Yeterki teşvik edilsin. Tehdit le bir yere gidilemeyeceğini anlayacak yeğitek.
Yeğitek saçma sapan herkesi bu işin içine kattı 100 saatlik kurslarla, 180 saatlik kahve köşesi kurslarıyla ondan sonra da çalışmayanları tehdit ediyo.

Arkadaşlar salı günü bir btr semineri vardı.Orada bir arkadaş laboratuarın da sağlam bilgisayar kalmadığını dersini işlemekte güçlük çektiğini söyledi.Buna karşın şube müdürü bakanlığın öyle bir düşüncesi olmadığını kendini tamamen EBA ve Fatihe verdiklerini söyledi.Dersimize önem vermedikleri sadece okuldaki akıllı tahta ve sistem işlesin yeter mantığı yer almış artık.Nereye gidiyoruz?

say.48' Alıntı:
Arkadaşlar salı günü bir btr semineri vardı.Orada bir arkadaş laboratuarın da sağlam bilgisayar kalmadığını dersini işlemekte güçlük çektiğini söyledi.Buna karşın şube müdürü bakanlığın öyle bir düşüncesi olmadığını kendini tamamen EBA ve Fatihe verdiklerini söyledi.Dersimize önem vermedikleri sadece okuldaki akıllı tahta ve sistem işlesin yeter mantığı yer almış artık.Nereye gidiyoruz?

Aynen hocam. Artık EBA ya yoğunlaşmışlar. Tek dertleri göstermelik de olsa EBA yı kullanmak. EBA nasıl açılır onu gösteriyorlar 100 saatlik kurslarda. :) Vatandaş videonun sesi çıkmıyor diye yakınıyor. BTR ye sor diyorum. Yapamadı diyor. BTR nin branşı resim öğretmenliği. Artık çağ atlayan bir ülkeyiz EBA sayesinde diyorum gülerek.

"tüm bilgisayar öğretmenlerini eleştirmiyorum" de sonra da herşeyi söyle.
peh...

bir keresinde kadromun bulunduğu okulda BTR olamadım. Bir sınıf öğretmeni müdürle arası iyi olduğundan kendini BTR yaptırdı. Ben de başka bir okula görevlendirme gittim, Sözde BTR arkadaş benim görevlendirme çalıştığım okula gelip hocam müsait bi zamanda gelip bizim bilgisayarlara/tahtalara da biri el atıversen demişti. :eek: Ben öylece kalakaldım, ne diyeceğimi bilemedim adama.

günlerdir susyorum yazmak istemedim bazıları anlamakta inat ediyor hiç bir bilgisayar öğretmeninin görevini elinden alıyor değiliz haksızlığa uğrayan bu ülkede sadece sizmisiniz 600-700 saat himet içi eğitim kursu aldım 7 yıldır hizmet veriyorum çalıştığım ilçede bir çok okulun bt laboratuvarı hurdaya dönerken kendi okulumda görevli olmadığım halde kendi okluun laboratuvarına sahip çıktım korudum şimdi bir bilgisayar öğretmeni arkadaşım tayin oldu kullanıyor fatih projesi alt yapısı ie ilgili bir çok çalışmam oldu ama yeni yönetmeliğe göre görev de alamıyorum yeni kursa da başvuramıyorum tüm çalışmalarım hizmetlerim bir kalemde silindi hiç oldu olaya bazı arkadaşlar bencilce yaklaşıyor sizin derdiniz in çözümü milli eğitim biz değiliz szi tayin edildiğiniz zaman zaten biz görev alamıyoruz sizi bizim yüzümüzden mi tayin etmiyorlar insaf Allah rızası için

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar Bt rehber öğretmeni değilim. ancak sizin yorumlarınızın çoğuna katılmıyorum. 3 okul değiştirdim. bir çok bilgisayar öğretmeni tanıdım. İnanın bir ms word belgesinde işlem yapamayan, en ufak bir tamirden bile anlamayan, akşama kadar çay- sıgara peşinde koşan bilgisayar öğretmenleri tanıdım. tabiki genelleme yapılamaz, önemli olan etiket değil, beceridir. branşım olmamasına rağmen okulun bt rehber öğretmeni sürekli benden yardım istiyor. bilgisasyar öğretmenliği ile tarih öğretmenini aynı değil. bilgisayar öğretmeni sürekli güncel olmak zorunda. Sizin başınıza gelenler sadece işini yapamayan bilgisayar öğretmenleri yüzünden. sadece bilgisayara olan ilgimden olayı forumu takip ediyorum. önemli olan bilgisayar öğretmeni diploması değil, önemli olan merak ve kendini geliştirme olayı, fatih projesine sahip çıkıp koruma olayı

Kusura bakma da sen kimsin
Ne hakla yeterli , yetersiz damgasını yapıştırıyorsun.
Sana mı kendimizi göstereceğiz.

Sizin gibi kendi branşında yetersiz olup başka branşların işini görev edinen bilmiş çok gördüm bu meslekte.
Sipariş üzerine gönderiyorlar zaten sizin gibileri.

Meb de yeni atamalar olacakmış. Umarım bahaneyle bizi bu duruma düşürenlerde giderde halimizden anlayan birileri gelir

Hakan25 kardeşim doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar onuncu köye de sokmazlar

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar Bt rehber öğretmeni değilim. ancak sizin yorumlarınızın çoğuna katılmıyorum. 3 okul değiştirdim. bir çok bilgisayar öğretmeni tanıdım. İnanın bir ms word belgesinde işlem yapamayan, en ufak bir tamirden bile anlamayan, akşama kadar çay- sıgara peşinde koşan bilgisayar öğretmenleri tanıdım. tabiki genelleme yapılamaz, önemli olan etiket değil, beceridir. branşım olmamasına rağmen okulun bt rehber öğretmeni sürekli benden yardım istiyor. bilgisasyar öğretmenliği ile tarih öğretmenini aynı değil. bilgisayar öğretmeni sürekli güncel olmak zorunda. Sizin başınıza gelenler sadece işini yapamayan bilgisayar öğretmenleri yüzünden. sadece bilgisayara olan ilgimden olayı forumu takip ediyorum. önemli olan bilgisayar öğretmeni diploması değil, önemli olan merak ve kendini geliştirme olayı, fatih projesine sahip çıkıp koruma olayı
:puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

joomlacı çok kalabalık ağzın biz işin yükünü çektik yıllarca siz yokken şimdi de bir çoğumuz kullanılıp atıldı buradan ahkam kesersiniz sadece :verymad:

Çağrı1' Alıntı:
günlerdir susyorum yazmak istemedim bazıları anlamakta inat ediyor hiç bir bilgisayar öğretmeninin görevini elinden alıyor değiliz haksızlığa uğrayan bu ülkede sadece sizmisiniz 600-700 saat himet içi eğitim kursu aldım 7 yıldır hizmet veriyorum çalıştığım ilçede bir çok okulun bt laboratuvarı hurdaya dönerken kendi okulumda görevli olmadığım halde kendi okluun laboratuvarına sahip çıktım korudum şimdi bir bilgisayar öğretmeni arkadaşım tayin oldu kullanıyor fatih projesi alt yapısı ie ilgili bir çok çalışmam oldu ama yeni yönetmeliğe göre görev de alamıyorum yeni kursa da başvuramıyorum tüm çalışmalarım hizmetlerim bir kalemde silindi hiç oldu olaya bazı arkadaşlar bencilce yaklaşıyor sizin derdiniz in çözümü milli eğitim biz değiliz szi tayin edildiğiniz zaman zaten biz görev alamıyoruz sizi bizim yüzümüzden mi tayin etmiyorlar insaf Allah rızası için
Hocam emeklerinin karşılığını bi şekilde alırsın sağol varol da senin branşın nedir? Keşke şu mücadeleni kendi branşında yapsaydın. Neden böyle bi misyon yükledin kendine. Belliki para için yapmamışsın. Sevdiğin için yapmışsın. Anladığım kadarıyla da kendi branşını pek sevmiyosun. İyi de hocam her atanan branşını sevmeyip veya ders bulamayıp gidip başka işler yapmaya kalksa olur mu? Bu eğitim sistemi yürür mü? Bunlar senin işin değil ki bak benim işimde değil. Bir öğretmenin işi değil bunlar.

Hakan25' Alıntı:

Öncelikle kelime işlemci programları ilk öğretim seviyesinde çocuklara öğretilir ve meslek lisesine geçmeden ilköğretimde çalıştığım sürede çocukların sunu hazırlama programıyla beraber en kolay anladığı konuları teşkil eder ki bu yaş aralığındaki çocuklar derslerimde elektronik tablolama, web tasarım ve veri tabanı konularını windows 98 yüklü 32 mb ramli bilgisayarlarda bile sorunsuzca yapabiliyorlardı.Ayrıca bu konuları yüzeysel işlemiyordum. İster böte ister teknik eğitim mezunu olsun hiç kimsenin böyle basit konuları bilmemesi mümkün değil eğer bir ithamda bulunacaksanız bu becerisi olmayan kişi veya kişilerin hangi okulda çalıştığını söyleyin foruma davet edelim kendinizide tanıtın konuyu böylece tartışalım. Çamur atıp iz bırakmayın onurunuz varsa söylediğinizi ispat edersiniz yoksa ben sizin gibi insanları bu forumda şahsen istemiyorum.Farazi konuşmayın ve belkide birisine yıkmaya çalışılan angaryayı yapmamış olmasını bilmemek olarak algılamayın.Teknik bir fakülte okudum ve meslek liselerine çarpan adaletsizliğinin olduğu zamanda üniversite sınavına girdim. Yaptığımız netler tıp fakültesine yetecekken, yetiyorken öğretmen olduk. Gittiğimiz okullarda en yüksek üniversite giriş netine - puanına sahip olan insanlar konumunda oluyoruz. Buda çok kişinin zoruna gidiyor. Bizden çok çok daha az puan almış kişiler artık neyin ezikliğini yaşıyorsa çeşitli triplere giriyorlar.Matematik öğretmenliği değil fen-edebiyat matematik bölümü denginde matematik gördüm matematik öğretmeninden fazla matematik görmüş olmam ki üniversiteye girişte daha fazla matematik yapmış olmam dahil ki fizik bilgim daha iyidir benim atıp tutmama işlerine karışmam gibi bir terbiyesizlik ve seviyesizliği yapmama sebebiyet vermez.Gidin teknik eğitim yada bötenin ders içeriklerine bakın böylece ağzımı kullanmadan size nasıl gülebidiğimi anlarsınız ve kiminle sorun yaşayıp işinizi gördüremediyseniz onunla yüzleşin. Siz bizden değilsiniz bizim çalışma şartlarımızı psikolojimizi anlayamazsınız empati kurmakta yeteneklerinizden değil anladığım kadarıyla buraya birşey yazarsanızı özel mesaj olarakta atında cevabınızı vereyim yoğun çalıştığım için çok nadir bakıyorum ve ayrıca sizin yeterliliğiniz varsa bir yerde toplanır kimin ne bildiğini görürüz ve karşınıza kendimi değil bölüm öğrencilerimi bile çıkartabilirim.cevap bekliyorum.Lafınızın arkasında durun eğer tabi lafınızın değeri varesa.

zulfikar1985' Alıntı:
Guzelgunler' Alıntı:
Bu kursu size bilisim teknolojileri ogretmeni verecek siz neyi savunuyorsunuz?
Hocam, niye böyle yapıyorsun ki şimdi? :cry:
Btr Fakültesi'nden mezun var mıymış? Dağdan inmiş bağdakini kovuyorsun derler buna. Bizim branş olarak sıkıntılarımız var zaten derslerimiz seçmeli norm sıkıntısı var. Meslek lisesine gidemiyoruz. Ben bu sene norm yüzünden evime 1,5 2 saat mesafedeki okula resen atandım. Liselerde norm oluşsa en azından liseye geçerdim o da olmuyor seçmeli dersi bir sene seçiyorlar bir sonraki sene seçmiyorlar yine norm fazlası şutluyorlar kenar köşe okullara. Yaptığımız iş iş değil değer verilmiyor bir de gelmiş diğer branşların bize salça Olmasını seyrediyoruz gelip atıp tutuyorlar yeter yaa

Guzelgunler' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
Guzelgunler' Alıntı:
Hocam, niye böyle yapıyorsun ki şimdi? :cry:
Btr Fakültesi'nden mezun var mıymış? Dağdan inmiş bağdakini kovuyorsun derler buna. Bizim branş olarak sıkıntılarımız var zaten derslerimiz seçmeli norm sıkıntısı var. Meslek lisesine gidemiyoruz. Ben bu sene norm yüzünden evime 1,5 2 saat mesafedeki okula resen atandım. Liselerde norm oluşsa en azından liseye geçerdim o da olmuyor seçmeli dersi bir sene seçiyorlar bir sonraki sene seçmiyorlar yine norm fazlası şutluyorlar kenar köşe okullara. Yaptığımız iş iş değil değer verilmiyor bir de gelmiş diğer branşların bize salça Olmasını seyrediyoruz gelip atıp tutuyorlar yeter yaa
Hocam, farkında değilsin sanırım ama 10 yıllık BT Öğretmeniyim... Dediklerine gelince bu branş bu duruma yine bizim yüzümüze düştü. Her zaman söyledim yine söylüyorum. İçimizde ki BTR aşıkları(Ders gelecek olsada illede BTR isteriz diyecek olanlar, hatta ısrarla BTR çığırtkanlığı yapanlar...) olduğu sürece bunlar daha iyi günlerimiz... Diğer branştakilere gelince içimizdeki BTR aşıklarından pekte farklı görmüyorum onları... Ha onlar ha bizim BTR aşıkları...

060606' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
Guzelgunler' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
Guzelgunler' Alıntı:
Hocam, niye böyle yapıyorsun ki şimdi?
Hocam, farkında değilsin sanırım ama 10 yıllık BT Öğretmeniyim... Dediklerine gelince bu branş bu duruma yine bizim yüzümüze düştü. Her zaman söyledim yine söylüyorum. İçimizde ki BTR aşıkları(Ders gelecek olsada illede BTR isteriz diyecek olanlar, hatta ısrarla BTR çığırtkanlığı yapanlar...) olduğu sürece bunlar daha iyi günlerimiz... Diğer branştakilere gelince içimizdeki BTR aşıklarından pekte farklı görmüyorum onları... Ha onlar ha bizim BTR aşıkları...

:alkis: katılıyorum size sayın hocam.

Guzelgunler ; il koordinatörü ile başladı kurs kursu branşı bilişim teknolojileri değil bilgilerinize....sonrasında bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından verilecek.
Siz niye kendinize destek olarak algıladınız ki... Tam tersine ben durumu yeriyorum, eleştiriyorum ki bu eleştirim BTR görevlendirmesini kim alsın meselesi değil... 6 aylık görevlendirme için bu kadar milletin birbirine düşmesi en başta olmak üzere durumun saçma oluşu...

Ben ilk mesaji 06 li arkadasa yazmistim alinti yapmamam hatali oldu mesajini silmis. Ben de 8 yildir bu isi yapiyorum hocam ama norm yuzunden cok sıkıntı cekiyorum bu sene. Her okul dolu bosalan yerlere yuksek puanlilar geliyor kac yildir tayin istiyorum bir yere kipirdayamiyorum. Yaptigimiz ise deger verilmiyor ogretmensek derse girelim cikalim yok degilse adi neyse konsun o olalim. mudurlerin elinde oyuncak olmaktan biktim bir de norm fazlasina birakti beni birsey olmaz bir yere gondermezler diye yuzume guldu mudur. Ama simdi de cok kotu okullardan birine atandim norm isine cozum getirmezlerse uzun sure de evime yakin bir yere gelemiycem. Simdi ben isyan etmeyeyim de ne yapayim..

bugün bir haber okudum. gerçekleşir mi bilemiyorum ama olumlu olabilir belki. yeğitek genel müdürlüğünde koltuk değişimi olacakmış. yerine bilgi işlem müdürü gelebilirmiş. inşallah bakalım. ondan sonrada sıra yegitekdeki böte düşmanlarına gelir inşallah.

Kimsenin hakkının yenmesini savunmuyoruz ancak BT öğretmeni yoksa yıllardan beri verdiğimiz hizmetlerin karşılığında bizede haksızlık yapılmasına karşıyız biz BT öğretmenleri yokken bu yükü taşıdık lütfen biraz insaf biz BTöğretmenlerinin haklarınıo elinden almıyoruz onları atamayan milli eğitim bizim yüzümüzdende atanmıyor değiller

Geri