Fatih fiber İnterneti aktarma

Kodla Büyü

selim0618

Üye
Arkadaşlar merhaba okulumuza bilgisayar atölyesi kuruyoruz fakat atölyenin zemindeki ethernet bağlantısı 2.resimdeki kabinde.. adsl varken bu kullanılmış muhtemelen fiberi bu panele nasıl aktarabilirim

1562843447760728257564.jpg
1562843484966-1975870585.jpg

Son düzenleme:
Öncellikle fatih swichden atölyenizin swichine bir kablo çekin. Sanki adls modem gibi. Fatih swichde idari kabloların olduğu bölüme mümkünse başka bt sınıfı portunun yanına takin. Sonra Ankara'yı arayın. O portu sizin için sich tadabileceğiniz şekilde açıyorlar.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/fatih-agini-nasil-dagitabilirim.155192/

eriaim@meb.gov.tr ye bts olduğunu belirterek eposta atın. Mesai saatleri içinde verdiginiz cep veya okul numarasından arıyorlar

Son düzenleme:
Tam emin değilim ama her swich için kablo çekmeniz gerekebilir. Alt alta swich takmayı engelliyorlar diye biliyorum.

Tam emin değilim ama her swich için kablo çekmeniz gerekebilir. Alt alta swich takmayı engelliyorlar diye biliyorum.
teşekkür ederim hocam mail attım bakalım

GÜNCELLEME:
Arkadaşlar erisim@eba.gov.tr mailine durumu bildiren mail attım gün içinde telefondan geri dönüldü. Meğerse binada bilişim sınıfı varsa zaten ona göre switch bağlanacak port bırakmışlar sorunum çözüldü teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri