Excel tablodan tabloya veri aktarımı

Kodla Büyü

memoras

Aktif Üye
Mesajlar
233
Arkadaşlar merhabalar, sınıf oluşturmak için kura çekecez, kurayı çekince excelde öğrencinin karşısındaki sütuna şubesini yazınca (Örneğin A), diğer sayfadaki boş olan A şubesi öğrenci tablosuna öğrencinin ismi yazsın istiyorum. Tabi bu tek öğrenci için değil, 25-30 öğrenciye A yazıcam ve diğer sayfada A şubesi öğrenci tablosunda bu öğrenciler alt alta yazılacak, yapılabilirmi bu
 

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
1,267
Hocam bi tane program yap velilerin karşısında butona bas topluca atama yapsın veya veli gelip kendi butona bassın sınıfı random oluşsun. Pythonda yapabilirsin.
 

yakuphan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mesajlar
4,576
Yapılabilir. Bir belgede kullandığım uzun bir formülle yapılabilir. Ancak formülü sizin belgeye uyarlamak için excel dosyanıza ihtiyacım var. Eğer eklerseniz formülü uyarlayabilirim. Formül ne derseniz, kendi belgemde kullandığım formül böyle bir şey. Ben de başka bir belgeden almıştım. Çoklu düşeyara gibi çalışıyor.
=EĞER(SATIRSAY(AX$7:AX7)>EĞERSAY(ÖğrenciBilgileri!$B$2:$B$51;$D$4);"";İNDİS(ÖğrenciBilgileri!C$2:C$51;KÜÇÜK(EĞER(ÖğrenciBilgileri!$B$2:$B$51=$D$4;SATIR(ÖğrenciBilgileri!$B$2:$B$51)-SATIR(ÖğrenciBilgileri!$B$2)+1);SATIRSAY(AX$7:AX7))))
 

Aety

Aktif Üye
Mesajlar
205
3 şubelik makro hazırladım. İsteğinize göre arttırıp kodlara bakıp düzenleyebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • sube_dagit.rar
    19.7 KB · Görüntüleme: 32
Üst