evlenecek olanlara mobilya tavsiyeleriniz

Kodla Büyü
istikbal yada bellona al hocam 2 yıl önce evlendim bellonadan aldım hepsini ve çok memnunum servisinden herhangi bir arıza olduğu zamanda hemen ilgileniyorlar

hocam biz de izmir kısıkköy den aldık.. çok da memnunuz... evin krokisini (ölçülerini de belirterek) çizip gitmiştik.. o kadar yardımcı oldular ki... istediğimiz her şeyi evimize göre ayarlattık... salon takımı, oturma odası, yatak odası....vs... bilinen markalardan bazıları eve göre ayarlama yapamıyor... gerçekten çoğu da geniş modeller... eviniz çok çok genişse tercih edebilirsiniz onları:) şimdiden hayırlı olsun hocam... zor ama zevkli bir dönem sizin için...

ankaraya yakınsanız sitelerden inegöle yamınsanda inegölden yaptırın. aynı paraya istediğiniz değişiklikleri yaptırablir ve daha kaliteli olurlar

hamuş' Alıntı:
istikbal yada bellona al hocam 2 yıl önce evlendim bellonadan aldım hepsini ve çok memnunum servisinden herhangi bir arıza olduğu zamanda hemen ilgileniyorlar
katılıyorum arkadaşa. biraz pahalı olur ama iyi markadan şaşmayın. benim başım çok ağrıdı mobilyalar yüzünden.

zzh' Alıntı:
only61' Alıntı:
zzh' Alıntı:
salon takımı ve yemek odasının tepe home, oturma odasını istikbalden aldık. memnunuz 3 ü 10000 tl tuttu.

yapma ya evlilik ne zormuş
hocam hatunu zor beğenen cinsden bulursan batırıyor :) evlilik için ortalama 40000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor.
Takıları gelinliği filan katarsak işin içine 60000 i bul(du)uyor...:) Yemek, yatak, oturma odası ve köşe takımı halısı perdesi 25 bin...:)

eeeee' Alıntı:
hocam biz de izmir kısıkköy den aldık.. çok da memnunuz... evin krokisini (ölçülerini de belirterek) çizip gitmiştik.. o kadar yardımcı oldular ki... istediğimiz her şeyi evimize göre ayarlattık... salon takımı, oturma odası, yatak odası....vs... bilinen markalardan bazıları eve göre ayarlama yapamıyor... gerçekten çoğu da geniş modeller... eviniz çok çok genişse tercih edebilirsiniz onları:) şimdiden hayırlı olsun hocam... zor ama zevkli bir dönem sizin için...
hocam kısıkköyde hangi işletmeye yaptırdınız? mobilyalarda kullanılan malzemler(.mdf mi?) tavsiyeleriniz nedir başka?

hocam ben alfemo aldım iki sene önce. hiç memnun değilim. gerek ürün gerekse servis hiç iyi değil. adamlar halen daha bakım onarıma gelecek fabrika hatalı ürünleri değiştirmek için. görünüşü güzel olabilir fakat görünüşte bir yere kadar idare ediyormuş bunu öğrendim ben. tavsiyem alfemodan uzak dur.

biz Doğtaş almıştık, sağlamlık ve garanti olarak çok memnun kaldık. istikbalin bu konuda seçenekleri daha geniş ama istikbalde çok pahalı.

marka değil ama bir bayan olarak, mesela alacağınız mobilyalarının ayak kısmının yüksek olmasına dikkat edin, temizlik açısından itip çekmek çok zor oluyor. eğer kalıcıyız diyorsanız hemen hemen her şeyi alın. ama eğer gideriz diyorsanız kısa vadede, o zaman bazı parçaları eksik almakta fayda var. özellikle salon takımlarını incelerseniz bazı parçaların yer kaplamaktan başka bir işe yaramadığını sizde fark edersiniz. klasikten ziyade modern tasarımlar daha sıcak ortamlar oluşturuyor. kesinllikle açık renk almayın. ilerde bebek olunca ya da miafirler gelince oluşan lekeler açık renklerde çok fazla sırıtıyor. toprak tonları kiri daha az belli ettiği için tercih nedeniniz olabilir. size kolay gelsin.

Hocam nerede ikamet ediyorsunuz? Ben İnegöl'deyim. Düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım. İnegöl mobilya kalite olarak çok iyi durumda. İstikbal mobilyalarının bazı parçalarını burada yaptırıyor. İnegöl mobilyanın bilinen markalardan çok artıları var eksiği yok. Tercih sizin. Allah kolaylıklar versin.

karakartall' Alıntı:
Hocam nerede ikamet ediyorsunuz? Ben İnegöl'deyim. Düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım. İnegöl mobilya kalite olarak çok iyi durumda. İstikbal mobilyalarının bazı parçalarını burada yaptırıyor. İnegöl mobilyanın bilinen markalardan çok artıları var eksiği yok. Tercih sizin. Allah kolaylıklar versin.
Yarıyıl tatilinde İstanbul CNR da vardı mobilya fuarı. Bütün markalara bakmaya çalıştık. İnegölden gelen mobilyacıların malları tasarım olarak bilinen markaların hepsinden güzeldi. Bir köşe takımı beğendik. Nill's miydi neydi markası. 6000 lira diyince. İçimden şöyle söyledim. Demek ki İnegöl de lüks de var. İnegöl deki fuara ailemi alıp gideceğim inş. Öğretmenevi nde konaklama imkanımızda olursa 2-3 gün İnegöl'de kalırız. Daha önce Kütahya-Tavşanlı-Domaniç-Bursa hattını bildiğimden, yol kenarındaki inegöl köftecisine uğramayı da unutmam. Mobilya alacağız diye tatile çevirip bana fazladan masraf mı çıkaracak ne :puhaha:

hocam bende yeni ev düzdüm,istikbalden aldım 4 takım+2 tane 80 ekran tv hediye = 15000
işçilik kalite servis ilgi alaka iyi.
bir komidini insan tek başına zor taşıyor :)

hocam bende geçen yıl bu telaşı yaşıyordum.çok araştırdık çok düşündük. en sonunda doğtaştan aldık.gayet menunuz. geldiler kurdular teslim edip gittiler. sonra iki kez ufak sorunlar oldu. hiç imtina etmeden gelip giderdiler sorunları.tavsiye ederim.

kiracı isen ağır eşyalardan kaçın, oturma takımı hafif ve kullanışlı olsun gereksiz gümüşlük fiskos ıvırzıvır şeylerle uğraşma, mobilya seçerken yaygın servis ağı var mı ona bak bence malum norm fazlası durumu var her an
gitmeye hazırlıklı olmak lazım. birde çok çekmeceli şeyler alma ilerde çocukta problem oluyo :)

collision' Alıntı:
eeeee' Alıntı:
hocam kısıkköyde hangi işletmeye yaptırdınız? mobilyalarda kullanılan malzemler(.mdf mi?) tavsiyeleriniz nedir başka?
hocam mobilyalar lake.. krem kahve:) gerçekten çok memnunum... ama adını hatırlayamadım, eve gidince kartvizitine bakıp, yazayım hocam.. lake daima daha güzel görünür ama biraz naziktir,kullanımı zordur, çok toz çeker:) mdf de iidir hocam ama onlar çok estetik görünmüyor bence.. tabi tercih yine de size ait hocam...

technic_f' Alıntı:
mobilyaya fazla para vermeyin derim. evleneceğim zaman bana bunu söyleyenlere hak vermezdim ama şimdi onlara katılıyorum. muhtemelen birkaç sene sonra kredi filan ev alırsınız. aldığınız mobilyaların hiçbiri yeni evinize uymaz. çok para verdiyseniz atmaya da kıyamazsınız. tecrübeyle sabit. inegöle gelince.. orda da iyi mobilya da var kötüde. biz hepsini ordan aldık. çok ev taşındık bişi olmadı. o bakımdan memnunuz. fakat seçerken dikkatli olmak lazım. salonda ve oturma odasında açık renk tavsiye etmem. çocuk olduktan sonra çok problem oluyor. masayı cam ve sivri köşe tavsiye etmem yine aynı sebepten. yatak odasında da koyu renk çok toz topluyor açık renk tavsiye ederim. kolay gelsin. mutluluklar..
hocam inegölde hangi markadan aldınız ben ara tatilde gezdim baya bi yer hepsi güzeldi ama kalite konusunda karar veremedim

Kendi tecrübelerimi aktarayım size..
mobilyaları almadan önce az çok kafamda birşeyler oturmuştum..Belli başlı markalara şöyle bir göz attım..istikbal+bellona+ipek+kilim tarzılarını çok beğenmedim..kalite ve tarz olarak doğtaşı çok beğenmiştim ama kafamda oturttuğum tarzı rapsodide bulunca ordan aldım..fiyat olarakta oldukça uygundu..
yemek odası takımım beyaz lake..2.resimdeki takım(gerçi sandalyeler ve ayna farklı ama ) bi kere temizliği çok kolay koyu renkler gibi toz göstermiyor+evi daha geniş ve ferah gösteriyor..
koltuk takımına gelince 1.resimdeki model ve beyaz renkte..görsellik açısından beyaz çok hoş olsada koltukta çok açık renge kaçmamanızı tavsiye ederim..

Ekli dosyalar

• 2.jpeg
    2.jpeg
    98.1 KB · Görüntüleme: 3,040
  • 1.jpeg
    1.jpeg
    123.5 KB · Görüntüleme: 3,042
eeeee' Alıntı:
collision' Alıntı:
eeeee' Alıntı:
hocam mobilyalar lake.. krem kahve:) gerçekten çok memnunum... ama adını hatırlayamadım, eve gidince kartvizitine bakıp, yazayım hocam.. lake daima daha güzel görünür ama biraz naziktir,kullanımı zordur, çok toz çeker:) mdf de iidir hocam ama onlar çok estetik görünmüyor bence.. tabi tercih yine de size ait hocam...

hocam mobilyacının adını vereyim size:SH-MÖBLE... Murat Yıldırım Bey gerçekten bizimle çok ilgilendi.. belki inanmazsınız ama tam 5 saat eşyaların seçiminde bize yardımcı oldu.. çizmiş olduğumuz krokiyi bilgisayara yükleyip, üzerinde çok uğraştı... tavsiye ederim yani.. klasik değil, mobilyalar modern...

Fonksiyonellik de önemlidir. Kimi takımlar vardır, Sadece oturursun başka hiç birşey yapamazssın. mesela evine bir çok yakının gelir ve kalacak yer sıkıntısı olur. Bu gibi durumlarda onksiyonellik ön plana çıkar. Sadece oturup fantazi yapılacak modeller bu ihtiyacımızı karşılamaz. Renk de çok önemli. Salon özellikle güneş almıyorsa kesinlikle açık renk alın. Ama yoğurt gibi bembeyaz almak da insanın gözünü kamaştırır.
Diğer bir önemli husus hatta en önemlisi ürün desteği. Yani sakın ola ki MODA DÜĞÜN PAKETİ falan alayım deme. Özellikle bayisi sizin oturduğunuz yerde yok ise başınıza iş açarsınız.

Eşya size hizmet etsin, siz eşyaya değil.

Bütçe nedir bilemiyorum ancak şu bilinmelidir. Mobilyanın olmaması evliliğe ve mutluluğa mani değildir.
Bütçe sıkıntısı var ise evlendikten sonra el ele tutuşup kendinizin alması en güzeli. Öbür türlü mobilya vb. almaya neredeyse tüm sülale gelir, herkes burnunu sokar.

hozgulen' Alıntı:
arkadaşlar düğün hazırlıklarıyla uğraşıyorum internette http://www.mobilyaminegolden.com/asp/index.asp sitesini buldum çok değişik ürünler var bilinen markalardan daha şık ve daha uygun burdan alışveriş yapan arkadaş var mı acaba yoksa bilinen markalardan şaşmamak mı lazım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

vidalı mobilya alma.. tak sök zamanla kötü oluor. ağaç mobilya al. tutkalla yapıştırılmış sandelye alma 1 yıla kalmaz dağılıyor, metal ahşap kaplama bulursan al..

Kişisel tecrübemi paylaşayım. Hocam sana bir sorum var. Eğer kaldığın ev senin ise yada 5-10 yıl kalma garantin( büyük olasılıkla) var ise ankara mobilya, yok değil ise sende bizdensin demek. Dolayısıyla 2-3 yılda bir ev değişikliğine gitmen söz konusu. Bu yüzden ucuz mobilyaları tercih etmeni tavsiye ederim. Ucuz olupta estetik olan çok marka var. Zaten cevaplardan bulabilirsin.

İnegöl de bulunan öğretmenlerimizden tavsiye bekliyorum. Ne çok lüks, nede suntalardan yapılmış mobilyaları satan bir firma değil. Fiyat performans ürünleri olan bir firma tavsiyesinde bulunabilirler mi?

Hocam ben İnegöl de üretilen GALA MOBİLYA dan aldım eşyalarımı,bellonadan istikbal den de bakmıştık ama onlardan daha kaliteli ve görüntüsü daha güzel,marangoz bir arkadaş geldi eve çok inceledi çok kaliteli olduğunu söyledi o da oradan alıcakmış bidahakin de eşyalarını:)

eşya alındımı uzun süre değiştiremiyosun, öncelikle içinize sinmeyen hiç bir şeyi almayın bence, marka olarakta DOĞTAŞı öneririm, diğer markalara göre biraz pahalı ama çizgileri çok güzel

hozgulen' Alıntı:
arkadaşlar düğün hazırlıklarıyla uğraşıyorum internette http://www.mobilyaminegolden.com/asp/index.asp sitesini buldum çok değişik ürünler var bilinen markalardan daha şık ve daha uygun burdan alışveriş yapan arkadaş var mı acaba yoksa bilinen markalardan şaşmamak mı lazım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

bütün mobilyalarımı buradan aldım sahibiyle irtibata geçtik gittik yerinde gördük ilk önce aynen göründüğü gibi hiç bir fark yok özellikle peti oturma grubu harika sadece rengini değiştirdim bi de 3-3-1-1 yaptırdım evime her gelen bayılıyor bu koltuklara :D
ama adam ii iş yapıyor yani bir çok mağazayla anlaşmış onların ürünlerini nette satışa çıkartmış fakat mobilya mağazalarıyla adamın söylediği fiyatlar biraz farkedebiliyor
bi de tek eksi yanı parayı peşin alması fazla pazarlık da yapmıyor ama mobilyalarımı çokkkk beğeniyorum daha 2012 mobilyalarını alıp nisan fuarında sergilenecek olan ve kimsenn görmedği mobilyaları aldım :mrgreen:

Geri