Etkileşimli Tahta İmaj Dosyası/USB Bellekten Yükleme İşlemi

Kodla Büyü
şu anda tahtalarımda formatlık bir durum yok ama imaj dosyanı bende aldım Vestelden. anlatımınızda çok iyi olmuş hocam emeğinize sağlık :alkis:

Ne varsa gene GHOST da var.GHOST ile disk imajını aldım.Şimdi çatır çatır yüklüyorum.Acronis ile olacak iş değil linux (pardus) bölümlerin imajını alamıyor.Faydası dokunur diye buradakini de indiriyorum.7/24 Saat bilgisayarım açık yani herdaim seed lidir.

Ne varsa gene GHOST da var.GHOST ile disk imajını aldım.Şimdi çatır çatır yüklüyorum.Acronis ile olacak iş değil linux (pardus) bölümlerin imajını alamıyor.Faydası dokunur diye buradakini de indiriyorum.7/24 Saat bilgisayarım açık yani her daim seed lidir.

light' Alıntı:
İmaj dosyasını indirdim ve usbye program yardımıyla yükledim. Yine anlatımlar doğrultusunda akıllı tahtaya flashı takıp F7 ile boot menüsüne giriş yaptım ve flash belleği seçtim ancak boot error hatası aldım. sebebi nedir acaba?
Flash bellek Sandisk Cruzer 32 GB

Bu hatanın aynısı bendede oldu. Bilen varmı bunun çözümünü?

boot error hatasını aldığımda, flash diske yeniden aynı kurulumu yaptım. Bu sefer çalıştı. Örnek bir tahtaya kurulum yaptım. Hata alanlar yeniden flashı formatlayıp kurmayı deneyebilir.

Bu usb hazırlama işlemini kendi bilgisayarımızda hazırlayabiliyor muyuz yoksa tahta üzerinde mi hazırlamamız gerekiyor?

atungad' Alıntı:
boot error hatasını aldığımda, flash diske yeniden aynı kurulumu yaptım. Bu sefer çalıştı. Örnek bir tahtaya kurulum yaptım. Hata alanlar yeniden flashı formatlayıp kurmayı deneyebilir.

clonezilla kimi zaman boot hatası veriyor. Sebebi ise reboot yerine kapatıp açmak gerekiyor tahtayı. Sürekli yapıyor ise imajı usb ye atmada bir sıkıntı vardır.

arkadaşlar merhabalar;
kurulumu yaptım ama net supportun şifresini bulamadım. şifreyi iletebilir misiniz?
kolay gelsin.

arkadaşlar en sonunda dosyayı vestelin sitesinden indirdim. 20 saat sürmedi indirmesi. 32 gb lık bir bellek aldıktan sonra bir tahtaya yeni image ile kurulum yapacağım. sonra eksik programlar, yönetici şifresi değiştirme v.b. işlemleri yaptıktan sonra tekrar clonezilla ile image alıp aldığım image flash bellek ile çalışır hale getirmek istiyorum. vestel de aynı mantığı kullanmış anladığım kadarıyla, indirdiğim dosyada clonezilla ile alınmış image dosyası var. farklı yapmam gerek şeyler var mı, daha önceden benzer işlemleri yapan tecrübelerini aktarırsa sevinirim.

slm.Burda tek vestel oturumu var. kullanıcı değiştir diyorum admin çıkmıyo.Nasıl oluşturabiliriz?admin hesabını

Çalıştır'a control userpasswords2 yazın.
Administrator hesabına çift tıklayıp etkinleştirin.

yataylimit' Alıntı:
düzelmedi hocam.Administrator ismi verirsek oturuma , böyle bir oturum zaten var diyor açmıyor hesap .Aslında var ama niye kullanıcı hesaplarında gözükmüyor.Farklı bir isimle hesap açtığımızda açılışta administrator gözüküyor ama kullanıcı adı şifre yanlış diyor.Vestelin verdiği şifreyi kabul etmiyor Bi türlü çözemedim.

rainman' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
düzelmedi hocam.Administrator ismi verirsek oturuma , böyle bir oturum zaten var diyor açmıyor hesap .Aslında var ama niye kullanıcı hesaplarında gözükmüyor.Farklı bir isimle hesap açtığımızda açılışta administrator gözüküyor ama kullanıcı adı şifre yanlış diyor.Vestelin verdiği şifreyi kabul etmiyor Bi türlü çözemedim.
Hocam; @yataylimit hocamın yazdığı komuttan sonra resimdeki yolu takip ederek hesabı aktifleştirebilir,
parola değişimi işlemlerini de ilgili tiki kaldırarak yapabilirsiniz...

Ekli dosyalar

• vestel_admin.jpg
    vestel_admin.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 965
bunu yaptım şifreyi değiştirdim. sonra admini tekrar gizledim. öğrnciler görmesin diye.(sadece vestelden otomatik açılsın istemiştim)ama tahta gitti. şifrelerin hiçbirini kabul etmiyor. eski yeni ne varsa denedim. pc yi açamadım

nese1982' Alıntı:
bunu yaptım şifreyi değiştirdim. sonra admini tekrar gizledim. öğrnciler görmesin diye.(sadece vestelden otomatik açılsın istemiştim)ama tahta gitti. şifrelerin hiçbirini kabul etmiyor. eski yeni ne varsa denedim. pc yi açamadım
bend eyaptım geçen yıl aynı hatayı ghostla başka tahtadan imaj alıp yükleyerek çözdüm problemi. en mantıkl çözüm bu hocam. bu arada 2 gün boyunca da şifre resetlemekle uğraştım olmamıştı.

Geri