Etkileşimli Tahta İmaj Dosyası/USB Bellekten Yükleme İşlemi

Kodla Büyü
nahre' Alıntı:
Arkadaşlar emeğinize sağlık ama ben akıllı tahtanın birine gerekli olan programları yükledikten sonra acronis ile tahtanın imajını aldım.Aldığım imajı haricinin içersine attım.Daha sonra 4 gb flash diski boot yaptıktan sonra tahta açılırken usb den açıyorum acronisle imajı yüklüyorum.15 dakikamı alıyor.

hocam hangi acronis surumunu kullandiniz ve image alip geri yuklemeyi nasil yaptiniz. siz de bu konuda bir baslik acip detayli bir anlatim yapsaniz. Ben acronis 11 ile yaptim media ve benzer bir suru hata verdi olmadi. Bize gerekli olacak olan da acronisle yedek geri yukleme olayi. Cunku hem bu baslik altinda anlatilan hem de windowsun kendi geri yuklemesiyle ayarlar ve gerekli programlari her bilgisayar icin ayri ayri yapmamiz gerekir. Bu baslik altinda anlatilan olaganustu durumlarda ihtiyac duyulan durumlarda sifirdan yukleme yapmak icin. ornegin benim bir tahtadaki geri yukleme dosyalari da silinmis mecburan bu yontemle yapacagim.

İnternet download manager programı ile vestelin sitesinden indirdim arşiv sorunu verdi :( bu sorunla karşılaşan ve çözen varmı?

İndiren kimse yok mu arkadaşlar torentle paylaşalım lütfen !! bu bildiğin eziyet bekle bekle inecek 265 gün kaldı diyor...

arkadaşlar tekrar torenti açtım. bu gecede seed'e devam.
iyi çalışmalar!..

torrent'i gündüz kapatmak zorunda kalıyorum. mesai saatleri dışında açıyorum.

%99.9 bende takıldım. ama bütün dosyalar inmiş görünüyor. sanırım bir sorun yok. çok şükür bugün bitti :)

Arkadaşlar haricinin formatlanmasından kasıt içinde birşey kalmaması mı? yani içerisinde bu image ile başka bilgilerde varsa kurulumda hata mı verir?

arakdaşlar bende de %99.9 da kalıyordur ayrıntılıara baktığımda word belgesindem kaynaklandığını gördüm onu iptal ettim ortalanıyor dedi öle kaldı:)sorun yok sanuırsam

tulin' Alıntı:
Arkadaşlar haricinin formatlanmasından kasıt içinde birşey kalmaması mı? yani içerisinde bu image ile başka bilgilerde varsa kurulumda hata mı verir?
Hocam usb ye ya da harici hdd ye yüklerken format atarak yüklenecek seçeneğini seçiyoruz o yüzdün formatlanıyor. Seçmezsek ne olur derseniz olmıyabilir çünkü bootable yapması lazım onun için format şart

enginozdil hocama teşekkürler...
evet 99.9 da kaldı diye üzülmüştüm ama sorun yok.
bugün hocamın anlattığı şekilde yüklemeyi yaptım.
sadece vestel kullanıcısı var ve net support protect yüklü.ben zaman tuttum 25-30 dk arasında sürdü.
ama bir de şu acronisle yedek almayı deneyecem. onunla ilgili bir çalışması ya da anlatımı olan var mı acaba?
(bu arada seed e devam. evde ve görevlendirildiğim okulda açıyorum)

enginozdil' Alıntı:
pinaraytas' Alıntı:
bende şimdi indirmeye başladım 1,5 kb ile iniyor :( 145 günüm var anlaşılan.....
elimizde bulunsun

paylaşım için tşk.
hocam nasıl indiriyorsunuz bilmiyorum ama vestelin ftp'sinden indiriyorsanız yavaşlık ondandır.
torrentden indirin. hem daha hızlı indirmiş olursunuz, hemde torrentte ne kadar çok eş, ortak olursa o kadar hız ve performans artar.

,bu hafta sonu yine bilgisayarı açık bıraktım. 2 gün full time seed de kalacağım.
sizler de lütfen seed de kalın!..

hocam vuze programı ile indiriyorum,torrentden yani..tam 9 gün oldu pc açık %78.6 şu an bakalım daha kaç gün sürecek böyle..bazen hız iyi 150kb kadar çııkıyor ama bazen 1.3 ile iniyor :(
bekleyecez.

toprak60' Alıntı:
enginozdil hocama teşekkürler...
evet 99.9 da kaldı diye üzülmüştüm ama sorun yok.
bugün hocamın anlattığı şekilde yüklemeyi yaptım.
sadece vestel kullanıcısı var ve net support protect yüklü.ben zaman tuttum 25-30 dk arasında sürdü.
ama bir de şu acronisle yedek almayı deneyecem. onunla ilgili bir çalışması ya da anlatımı olan var mı acaba?
(bu arada seed e devam. evde ve görevlendirildiğim okulda açıyorum)

acronis için hiç anlatıma gerek bile yok hocam, sağlam herşeyiyle tam tamına hazır birini kobay yapın 20-25 dk komple disk yedeğini oluşturuyor, 11-12dk komple geri yüklemesini yapıyor.

gknerdogan' Alıntı:
NetSupport Protect yüklü olduğu için kısıtlamalar var. şifre nedir bilen var mı acaba ?
şifre etkileşimli tahta yönetici hesabı şifresiyle aynı. o şifreyi il/ilçe fatih eğitmenlerinizden ya da yetkili vestel teknik servisinden öğrenebilirsiniz.

Engin hocam teşekkürler. Şükür bugün torrentten indirdim. Şimdi kuruyorum uygulama il ilgili problem olursa aktarırım.

Ben de bugün indirmeyi tamamladım. Bilgisayar hiç kapanmadan 8 günde indi.
Harici HDD ile yaparsak, Harici HDD'ye format atmak gerekiyor. Harici HDD'nin tamamını formatlamak yerine tek bir partını formatlamak daha uygun olur. Kullandığım bir program partitionların hepsini tek part yapmıştı. Bunda da aynı problemi yaşarmıyım?

elimde 25-09-2012 vestel 65 v4 var bu dosyami yeni yoksa elimdeki mi yeni versiyon. tahtalara virüs bulastirmislar die yeniden yükleme yapacagim baska türlü bu ogretmenlerle bas edemeyecegim. o nedenle elimdeki versiyonu atayimmi yoksa yenisi icin indirmeye baslayayim mi epeyde sürer buradakini indirmek

arkadaşlar programı dendiği gibi indirip flasha atınca bir sıkıntı olmuyor. okula 32 gb flash bellek aldırdım. o flashı birdaha biçimlendirmem. denedim de . çalışıyor.

paylaşım için teşekklürler.gayet güzel çalışıyor.ben emree hocamdan aldım gerçi.bitmedi bi indirme işlemi.:)

Crc hatası veriyor. Orbit ile indirdim, tamamı indi dedi. Ancak iso dosyasını çıkartırken hata veriyor. :-1: :(

iki tahtaya yükledim.sonra yeniden aynı şekilde oluşturduğumda ise hata alıyorum.yardımcı olabilir misiniz?

hocam elinize emeğinize sağlık .online olan sayısı artarsa daha erken indirebiliriz.bi zahmet torrentleri açık bırakabilirsek süper olur.....

İmaj dosyasını indirdim ve usbye program yardımıyla yükledim. Yine anlatımlar doğrultusunda akıllı tahtaya flashı takıp F7 ile boot menüsüne giriş yaptım ve flash belleği seçtim ancak boot error hatası aldım. sebebi nedir acaba?
Flash bellek Sandisk Cruzer 32 GB

Geri