ET Uzaktan İmaj atmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Kodla Büyü

yasee

Aktif Üye
Merhaba, okulumuza diğer okullarda kullanılmayan çıkma etkileşimli tahtalar geldi. Tabi hepsinde bir sorun var. Bir tanesinin USB girişleri bozuk ve tahta açılmıyor. Format atılması gerek. Fatih yazan beyaz ekranda kalıyor. Klavye bile takamiyorum ki f7 del vs yapayım

Nasıl format ya da imaj atabilirim önerileriniz var mı?

Ben, sayın @ademola hocamın daha önce paylaştığı mb_usb ile acronisten ağda o tahtayı görür ve imaj atabilir miyim diye düşündüm. Başka bir tahtaya geçtim acronisi başlattım ama sadece o an kullandığım, acronisi başlattığım tahtayı recover ediyor. Ben mi goremedim bilmiyorum. Bozuk tahtaya USB takamadığım için de acronisi başlatamıyorum.

Bir de ağdan başka tahtalar görünmüyor. Görünmeleri için ayrıca ne yapmam gerekir?

Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim ☺️

uzaktan değil ama Clonezilla Drbl server kullanımı (Ağdan Çoklu İmaj Atma) yöntemini kullanabilirsin

Hocam öneri için çok teşekkür ederim.
Çok umutlandım ama sonra tahtalara gidip biostan başlatma seçeneği belirlememizi istiyor. klavye takmadan bios açmak mümkün mü ki? usb bozuk olduğu için takamıyorum:(

harddiskini çıkartın başka bir tahtaya takıp imaj atmayı deneyin
Şu yöntem ile de atabilirsin.

Öneriler için teşekkürler. Hiç yapmadım hdd çıkarmayı tahtaları da taşeron firmalar yerleştirdiği için ters çerçevelere yerleştirmişler:confused: komple tahtayı indirmem lazım. Başka yol yok sanırım hddyi çıkartmaktan başka.
Hddyi çıkardıktan sonra @hasari hocamın paylaşımından da anladığım kadarı ile kendi kasama bile bağlayıp herhangi bir şekilde imajı yükleyebilirim. Tekrar teşekkür ederim.

Öneriler için teşekkürler. Hiç yapmadım hdd çıkarmayı tahtaları da taşeron firmalar yerleştirdiği için ters çerçevelere yerleştirmişler:confused: komple tahtayı indirmem lazım. Başka yol yok sanırım hddyi çıkartmaktan başka.
Hddyi çıkardıktan sonra @hasari hocamın paylaşımından da anladığım kadarı ile kendi kasama bile bağlayıp herhangi bir şekilde imajı yükleyebilirim. Tekrar teşekkür ederim.
Evet aynen.

Tekrar merhaba HDD ops nin içinde mi. Vidaları uygun görünen tornavida bile yalama oluyor açamadım
Bir de USB 2.0 tip b oluyor sanırım. O giriş varmış tahtalarda acaba dönüştürücü işe yarar mı?

Ekli dosyalar

• 16340244487982645105252784736546.jpg
    16340244487982645105252784736546.jpg
    108.5 KB · Görüntüleme: 37
Tekrar merhaba HDD ops nin içinde mi. Vidaları uygun görünen tornavida bile yalama oluyor açamadım
Bir de USB 2.0 tip b oluyor sanırım. O giriş varmış tahtalarda acaba dönüştürücü işe yarar mı?
OPS sökmüyorsunuz hemen kenarda iki vida ile ops takılmış rj-45 portunun hemen üzerinde.

Geri