eski nişanlınızın başkası ile nişanlandığını öğrenirseniz ne

Kodla Büyü
tayinci42' Alıntı:
nişanı atan bensem takmam, oysa üzülürüm.. yani bunun ötesi farklı bir düşünce yada cevapmı varki sordunuz..
puhaha. çok ilginç ve alakasız bir cevap olmuş . öyle kolay değil nişan dediğin 1 gecelik ilişki değildir ciddi evliliğe giden bir yoldur . aileler ve yüzükler bir araya gelir. birçok anı hatıra yaşanır. ayrıca ne kadar sen atsanda mutlaka içinde onun sevgisi kalıcaktır hatta iki tarafta aynı anda atmaya kalksa da aynı şekilde iki tarafa da acı verecektir. nefes alamazsın yerinde duramazsın insanlarla dertlerini paylaşmak istersin yalnız kalmak sana çok acı verir . o yüzden sürekli arkadaşlarınla beraber ol sürekli ama sürekli birileriyle vakit geçir ve sürekli konuş. eğer yalnız kalırsan acın çok artacaktır..ona ait olan herşeyi yoketmen gerekir. aslında yanlış anlama ama bu acıyı ancak yeni biri geçirebilir. ileride yeni bir ilişkiye dönüşecek olan ama şuanda senin içindeki boşluğu kapatacak türden bir arkadaşlık diyebilirim... onunla yaşayacağın herşeyde diğeri aklına gelecek.. ne diyim hiç yaşamadığım için düşünmesi de zor . ama bazıları gibide saçmalamadım hiç değilse...

Milletçe efkarlıyız, veselam ...

http://www.youtube.com/watch?v=o0T8mfouZkI
http://www.youtube.com/watch?v=-Rmte4x_MQw
http://www.youtube.com/watch?v=qsvqyneRWMk
http://www.youtube.com/watch?v=-LQCnMU3 ... re=related
http://video.mynet.com/ofelya_10/CIHAT- ... I/1007432/

şöyle paket yapalım, arkadaş tümünü damardan alsın; kesmez bi tanesi... :p
arkadaşlar napıyorsunuz arkaraşımız, ayırldığını belli ki özlüyor takip etmiş sonradan teselli edip, teskin etmek lazım. artırmayın acılarını. :+1:

hocam nişanlı değilde kız arkadaşım tam evlilik hazırlığında ailesinden ötürü başkasıyla nişanlandı. ama ben ondan önce düğün yaptım :))Şimdi çok mutluyum eşim hamile... her işte bir hayır var derler..zamanla unutuluyor...

İnsan seviyorsa üzülür elbet. Hocam, ya siz yada o birgün nişanlanacaktı ve sonra da evlenekti. Türk filmlerindeki gibi ölene kadar bekar kalmayı düşünmüyorsunuz değil mi? Sizinle bağını koparmış, sizin için yoldan geçen biri olmak isteyen yada sizi yoldan geçen herhangi biri gibi görmek isteyen birinden de ne bekleyebilirsiniz!

Olması gereken olmuş. Ya siz ada o biriniz diğerinizden önce nişanlanacaktı ve evlenecekti.

İnşaallah sizin nişan ve düğünüzü burdan öğreniriz..

Nişanlandığını duysam ne yapardım bilmiyorum ama, evlendiğini duyduğumda boğazımda bir şeyin düğümlendiğini yutkunamadığımı ve gözümden birkaç damla yaş inerdi herhalde

adı üstünde "eski nişanlı"
geri gelmeyeceğine göre bırakın kime isterse gitsin
hala sizi bekleyecek değil ya
siz de onu :wink:

Düşürdüm aşkın narına
Karıştırdın küle beni
Atın yolun kenarına
Yar geçtikçe göre beni

daha da bişi demem

hasari' Alıntı:
Dostum sıkma canını.
Sırf bu yüzden sevgilinden, nişanlından ve eşinden ayrılmayacaksın zor şeyler bunlar.
Size katılıyorum.Böyle bigünü yaşamaktansa bana göre onunla olup mutsuz olmak daha iyidir.Tabi o da sizin gibi düşünmeli o da sizin gibi bi başkasıyla olmak yerine sizinle olup mutsuz olma riski varsa da göze almalı.Yoksa bunun acısı ömür boyu geçmez..

Eski nişanlımsa önemi yoktur, ama onu hala eskitememişsem, hala aklımdaysa işte o zaman.....
yanarım, kahrolurum. Nefesim daralır, boğulurum. Güneş batmak üzeredir artık, iyileşmek için uzuuuuunca bir zamana ihtiyacı olan yaralarım oluşmaktadır artık, tam midemin üstüne bir sızı oturur artık...
Hayali bile korkunç. Hemen sevdiğinizi arayın, onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin onu kaybetmeden.
Elinizden artık bir şey gelmiyorsa da duygularınızı devre dışı bırakıp mantığınızla yaşayın bu durumu kabullenene kadar. Ayrıldığınıza göre yolunda gitmeyen bir şeyler vardı, evlilikten çocuktan sonra yaşanacağına, zamanında atılmış bir adımdı belki de.
Sabır+zaman...

gerçekleşmedi diye üzüldüğün şeyler için, zaman gelecek iyiki olmamış diye sevineceksin..
hakkında hayırlı olan buymuş hocam..
ayrılık sebebinizi bilmiyorum ama aynı problemi evlendikten sonra hatta çocuğun olduktan sonra da yaşayabilirdin.. ve o zaman ayrılık daha çok koyardı insana..
çok zor bir durum..
acizane düşüncelerim:
yalnız kalmamaya çalış..
gez toz .. arkadaşlarınla çok vakit geçir..
seviyorsan balık tutmaya git..
görünürde gönlünde ondan kalan ne varsa yok et..

HOCAM SADECE KEŞKELER GELİR DİLDEN DÖKÜLEN GÖZLERİN DOLAR AMA NAFİLE İÇİN BURKULUR ELİN KOLUN BAĞLI ÇARESİZ BİR BEKLEYİŞTİR. BOŞ VER HOCAM DÜŞÜNME DÜŞÜNDÜKÇE KAHROLMAK VAR.

BEN YAŞADIM O YÜZ DEN SÖYLÜYORUM.

Allah sabır versin hocam kafanı dağıtmaya çalış kitap işe yarar şöyle aksiyonu bol olanlardan :(

Adı üstünde Eski nişanlı..sonuçta o kişiyi istememişim ki..eski statüsüne geçmiş..
umrumda olmazdı :wink:

olaya farklı bi penceredn bakmayı denersen , mutluluk daha yakın olur . nişandan ayrıldığına göre ortada ciddi problemler vardı yok evlenince geçer düzelir diye kendini hiç avutma bu sorunlar nikahtan sonra ayyuka çıkıyor. sonramı, sonrası dahada kötü o evliliği bitiriyorsun... emin ol nişandan ayrılmakla bi yuva kurupta ayrılmak arasında dağlar kadar fark var, acısı tarif edilemez. olmuyorsa olmuyordur ötesi yok.. sana tavsiyem ortak ne kadar arkadaşın varsa bi süreliğine kes iletişimini, haber alma .çivi çiviyi söker mantığına sakın kapılma, eski arkadaşlarını dostlarını ara yalnız kalma; kaldığındada ilgini düşünmekten alıkoy, dizi izle film izle 3- 5 ayda eski haline dönersin :)şahsen ben başardım :)

Ayrıldıktan sonra kendimi kuş gibi hissettim demişsin ya,şimdi biraz daha acı çekeceksin ama sonra yine kuş gibi hissedeceksin kendini..Yeni resimlerini flan görürsen yine biraz acı verecek ama sonra ona da alışacaksın..Sonra aklına bile gelmeyecek ;) Rahat ol..

Valla hocam ben de nişanlanma arefesine kadar getirdiğim bir ilişkiyi bitirdim. 2 ay kadar oldu. Ne yaptı ne etti elbette merak ediyorum ama biliyorum ki onun için de benim için de hayat devam ediyor. O da bi yuva kuracak ben de nasip olursa.

deneyimlerini ve duygularını paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. bu gün arkadaşlarla idim genelde birazda spor yaptım daha iyi hissediyorum kendimi. gerçekten arkadaşlarla zaman geçirmek iyi geliyormuş.

nişanlansın nolacak da, evlenirken şahidi bile olurum. dünyada insan mı bitti. ne gam Allah aşkına....

bu gönül işleri mezara kadar değil pazara kadar sürsün lütfen bak çok rica ediyorum.

1 hafta sonra tam 19 senelik nisanlim windowstan ayriliyor, mac os lion ile tanisiyorum.heyecanli yeni olan hersey.takma kafana

bridget' Alıntı:
Adı üstünde Eski nişanlı..sonuçta o kişiyi istememişim ki..eski statüsüne geçmiş..
umrumda olmazdı :wink:
bunu diyen senmisin kardaşım. seni tanımasam da neyse aaa dacia mı oo? :puhaha:

benim "kesin evleneceğim" dediğim kızla evlenmedim 3 sene sonra evlendim çok mutluyum o da nişanlanmış o da çok mutluymuş. ooo daha ne isterem.

Geri