Eskişehir BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi

Kodla Büyü
Re: Eskişehir Okul Formatör Görevlendirmeleri

benim okulum pat diye ilkokul oldu ve okuldaki tüm brans öğretmenleri gibi ben de baska bir okula görevlendirmeyle gittim, simdi orada 2 btciyiz diğer arkadasın hizmet puanı benden daha yüksek.. sorumsa su, bu bt rehber öğretmenliği kapsamında ben kendi ilkokuluma dönebiliyor muyum??? bir fikri olan var mı???

hocam bu bt rehber öğretmeni yazısına göre siz 2 bt öğretmeni biriniz sabah diğeriniz öğlenci olmak üzere ikinizde o okulda görev yapabilirsiniz.

hocam okul tekli, doktora bitirdiğim için öncelik bende ama ben arkadasımın düzenini bozmak istemiyorum kesinlikle, kendi okulum olmasa da baska okul tercih edeceğim sanırım (lise ya da ortaokul)...

tüm liselerda fatih var hocam (meslek liseleri hariç) 52 tane okuma kurdumar. öncelik BT öğretmenlerinin diyor yazı yazın gelin istediğinize. benim merak etteğim mesai saati 8-5 olmayacak görünüşe göre buna dikkat etmemiz gerek tekli okullarda 30 saat dersi dolduracak şekilde 9-3, ikili eğitim yapanlarda görevlendirilrse iki öğretmen hepsi kendi saatlerinde değilse aracı olur rehberlikçiler gibi. yazı 28 inde çıkmış ama hala tık yok eskişehirde

:) geleyim, zümre olalım hocam, forum sayesinde herkes tanıdı birbirini zaten yabancılık cekmeyiz:)
hem düşününce ben şimdiki okulumda görevlendirmeyim, kadrom hala kendi okulumda bu durumda zaten şimdiki okulda bi hakkım yok, yani bana kesin görünüyor lise yolları : )))

gokceb' Alıntı:
:) geleyim, zümre olalım hocam, forum sayesinde herkes tanıdı birbirini zaten yabancılık cekmeyiz:)
hem düşününce ben şimdiki okulumda görevlendirmeyim, kadrom hala kendi okulumda bu durumda zaten şimdiki okulda bi hakkım yok, yani bana kesin görünüyor lise yolları : )))

hangi okullar boş yazayım hocam size beklerim komşu ve zümre oluruz en azından

sevinirim hocam, hiç bilmiyorum ben liseleri...

benim eğitim bölgemde 3 lise var hocam

kadromuzun bulunduğu ilçe öncelikli olur sanırım, eğitim bölgesi de olabilir, benim kadrom tepebası bahcelievler eğitim bölgesinde

başka ilçe ve eğitim bölgesinide seçmenize izin veriyorlar hocam benim okulumdaki arkadaş (ben MEM'de görevliyken yerime formatör olan) Tepebaşında sınıf öğretmeniyken benim okulda formatörmüş

hayırlı olsun arkadaşlar cuma günü 14:30 da toplantı yapılacakmış. formatör görevlendirmesi yapmazlarken şimdi BT rehberlik yapmak zorunda kalacaklar ve elimiz kuvvetli. 8-5 mesaide diyemiyecekler. dedikleri anda ikili eğitim yapan ortaokula 2. BT rehberi olarak isterim birimiz sabahçı birimiz öğlenci olur olur biter. aklınızda olsun ya okul rehber öğretmeni gibi yapmak zorundalar mesaiyi yada ikili eğitim yapan okullara isteyin. yazı çok açık

ogrt_kartal' Alıntı:
hayırlı olsun arkadaşlar cuma günü 14:30 da toplantı yapılacakmış. formatör görevlendirmesi yapmazlarken şimdi BT rehberlik yapmak zorunda kalacaklar ve elimiz kuvvetli. 8-5 mesaide diyemiyecekler. dedikleri anda ikili eğitim yapan ortaokula 2. BT rehberi olarak isterim birimiz sabahçı birimiz öğlenci olur olur biter. aklınızda olsun ya okul rehber öğretmeni gibi yapmak zorundalar mesaiyi yada ikili eğitim yapan okullara isteyin. yazı çok açık
nerde yazıyor hocam cuma 14:30 toplantısı
okuluna mı geldi sitede mi yazıyor
siteye baktım göremedim

sitede yok hocam okulum mail adresine seril savumlu mail atmöış bir formla beraber

meb in sayfaları açılmıyor. maildeki form görevendirme talep formu mu hocam?

bir excel formu yapmışlar. okulun adı, BT öğretmeninin adı, kaç saat BT dersine giriyor, branşı dışında kaç saat derse giriyor diye 4 bölmeden oluşan bir form. onu doldurup seril hanıma gönderdik müdürle. seril hocadan gelen mailde de cuma günü 14:30 da 307 nolu odada toplantı olacağı yazıyordu. seril hanımı arayın sorum maillerde sorun varsa

seril hanımı aradım cuma günü saat 14:20 da toplantı var dedi
okullara mail attık dedi
ama sizin söylediğiniz formdan bahsetmedi
ben yanımızda birşey getierecek miyiz dedim form falan
hayır toplantıya gelin bilgilendirme yapılacak dedi

Tüm okullara yazı göndermişler. eskişehirde her okulda bt öğretmeni var mı hocam?

Bakanlıkta onaylanan yazıda başta fatih projesinin başladığı okular olmak üzere bt sınıfı olan okullarda görevlendirme yapılacağı belirtiliyordu ama bugün Eskişehir il memden aldığım bilgi ve siteden yayınlanan duyuruya göre sadece fatih projesinde altyapısı biten okullarda yani liselerde bilgisayar öğretmenleri görevlendirilecekmiş. formatörlere görev yok.

Aylardır yazıyı bekleyen milli eğitim gelen yazıyı da yanlış yorumladı veya öyle olmasını istedi ... Yok böyle bir şey , yaptım oldu mantığı her yerde. Sıkıldık artık ...

Arkadaşlar Cuma günü görüşmek üzere toplantıda. Burada ne desek ne konuşsak boş. Ancak birbirimize anlatıp açılıyoruz, kim bilir belki de rahatlıyoruz. Onun haricinde sorunlarımıza çare olmuyor konuştuklarımız. Sendikaları devreye sokulacakmış. Hocam bugüne kadar yapabilselerdi yapcaksalardı yaparlardı zaten. Haftaya kadar iş biter sendikalar da ancak gönlümüzü avutur. Hayırlısı dileyim arkadaşlar.

arkadaslar tepebası toplantısı sabah 10:00'da...

arkadaşlar biz ilçedeyiz biz nolacaz ki. (çifteler)

evet öncelik FATİH projesi ve liseler. Zaten eskişehirde Bilişim Tek. Öğretmeni sayısı lise sayısından 10-15 fazladır tahminen. Yarın toplantıda bu konuya açıklık getirmek gerekli. İlkokul ve ortaokullar konusunda bilişim tek. öğretmenleri olarak üzerimize düşen görevi yapmalıyız.

Cuma günü toplantıda sadece Fatih projesi altyapısı tamamlanan okullara görevlendirme yapılacak. bt sınıfı olan okullara bişey yok. İl müdürümüz bakanlık tarafından yayınlanan yazıyı kendine göre kırpmış ve yeni bi tasarımla uygulamaya sokacak sanırım.

kadrosu lisede olan bildiğim kadarıyla 3 BT öğretmeni var. biri ilde formatör, birini hiç görmedim fatih proje kursunda görevliymiş. biride benim. yazıya göre BT öğretmeni dışındada görevlendirme yani 180 kurs alanı görev verilebilir diyor ancak en baştaki FATİH projesi yazısından dolayı önceliği ve tek görevlendirmeyi Liselere yapacaklar sanırım. BT öğretmeni dışında kalan arkadaşları görevlendirmeme sebebi olarakta şu olabilir. görev yazısında okullarındaki derslere girdikten sonra diyor. BT dışındaki arkadaşlara öyle yada böyle okullarında kendi branşlarında ders verildi. şimdi onları görevlendirse kendi okulunda görevlendirecek orlarda da fatih tahtası yok. öyle olunca sadece BT öğretmenlerine ve sadece liselere görev verecekler anlaşılan. bugün ilden arandım ve lisede olup derse giren bir tek sen varsın diye bilgilerimi direkt aldılar kaç saat derse girdiğim konusunda. bakalım yarın dağ fare mi doğuracak göreceğiz. umarım mesai saatinide kendilerine göre yorumlamazlar. artık formatör değil rehber öğretmen olduğumuzu idrak ederler. 14:30 da görüşmek üzere arkadaşlar

hocam direk olarak seril hanımı arayın bence. daha sağlıklı olur. dediğimiz gibi burda sadece fatihlere görevlendirme yapılacak gibi. eğer ilçenizde fatih projesi varsa görevlendirme yapılır. yada ilçeniz kendi içinde yapabilir ilden bağımsız yazı illede fatihe yapılır demiyor

hocam ilcelerin toplantisi haftaya olacakmis

Toplantının sonucu ne oldu arkadaşlar. Sadece alanı bilişim teknolojisi olanlarmı görevlendirildi

Geri