Eskişehir BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi

Kodla Büyü
Re: Eskişehir Okul Formatör Görevlendirmeleri

gokceb' Alıntı:
hocam çok çıktık, ve hatırlarsanız dönemin sube müdürü begenmeyen meslek lisesine gider gibi çözümcül (!) bir öneri getirmişti biz BÖTE'cilere!!!
Eskişehirli formatörler olarak derneğe sahip çıkmakla ilk adımı atalım.

bu ildeki Milli Eğitim Müdürü Yapabiliyor daneden Eskişehir yapamıyor onu anlamıyorum. Biri bana açıklasın. Milli Eğitim Müdürleri Kendi AralarındaKonuşamıyorlar mı Bu Konuları

Ekli dosyalar

• aydın 28-09-2012.JPG
    aydın 28-09-2012.JPG
    90.7 KB · Görüntüleme: 402

Alın size 2 İl daha. En iyisini çorum yapmış ama. bakanın görevlendirmelerle ilgili yazısını çok iyi yorumlamış bence Çorum helal olsun size. Görevlendirme talebi almak için ortaya koyduğu maddeler harika.

. Öğretmen açığı var başka branşlar olmayacak (herkes kendi okulunda kendi işini yapacak demişti bakan)
. Maaş karşılığı derse gircek (aRGe- Kitap yazım gibi komisyonlara bu şartı getirdi bakan)
. Yerleşim yeri dışında görevlendirme yok (Herkes kadrosunun olduğu okulda çalışacak demişti bakan)

Helal olsun size ÇORUM. Bakanın görevlendirmelerle ilgili çıkardığı yazıyı 81 il içinde bir tek siz yorumlamışsınız gibi görünüyor şu anda

Ekli dosyalar

• orum 07-09-2012.jpg
    orum 07-09-2012.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 392

yav arkadaş ankara ili (BAKANIN YAŞADIĞI İL) görevlendirmeleri yaptı ama Eskişehir Bakandan Yazı Bekliyor ne diyeyim :p

Ne BİMER'den ne de eğitici formatörlerden herhangi bir geri dönüş yok. İldeki diğer arkadaşlar durumlarından memnun herhalde ...

Ankara'da formatör görevlendirmeleri belli olmuş. Bizde ne olacağı bile belli değil ...

bakanın emri var diye yapmıyorlar ANKARA bakalığın olduğu il yapıyor ne diyeyim ya bizimkiler yazıyı yanlış yorumluyor yada ankara milli eğitim müdürü bakanı takmıyor. ÇORUM çözmüş olayı görevlendirme yazısına baksanıza bakan ne istemişse şartları ona göre koyup almaya başlamışlar talepleri

İstanbulda başlamış görev taleplerini almaya ESKİŞEHİR uyumaaaaa

hocam artık atıgımız maillere de cevap vermiyor il, orada cok iyi niyetli bir ebitefo arkadasımız vardı, sağolsun her derdimize yardımcı olmaya calısırdı, ona mail attım o bile dönüş yapmamıs, işin berbat tarafı artık benim okulum bile yok, yakındaki bir okulla değiştik, bizim okul ilkokul olunca ve orada da bt öğretmeni var.... kafayı yememek elde değil, güya bimere yazdık ordan da bi ses yok, galiba bizi sallayan yok...

:verymad: :verymad: :verymad:

ogrt_kartal' Alıntı:
Alın size 2 İl daha. En iyisini çorum yapmış ama. bakanın görevlendirmelerle ilgili yazısını çok iyi yorumlamış bence Çorum helal olsun size. Görevlendirme talebi almak için ortaya koyduğu maddeler harika.

. Öğretmen açığı var başka branşlar olmayacak (herkes kendi okulunda kendi işini yapacak demişti bakan)
. Maaş karşılığı derse gircek (aRGe- Kitap yazım gibi komisyonlara bu şartı getirdi bakan)
. Yerleşim yeri dışında görevlendirme yok (Herkes kadrosunun olduğu okulda çalışacak demişti bakan)

Helal olsun size ÇORUM. Bakanın görevlendirmelerle ilgili çıkardığı yazıyı 81 il içinde bir tek siz yorumlamışsınız gibi görünüyor şu anda
Çorumda hakikaten bu işin ehli insanlar var demek ki. Mevzuata hakim, dönen dolapları bilen, tam devlet adamı insanlar var yazıdan anlaşıldığı kadarıyla. Görevlendirmelerin nasıl suistimal edildiğini çok iyi anlatmışlar aslında maddelerin arasında. Zaten çoğu formatör bu şekilde çalışıyodu. Ha 180 saat dandik bi kurs alıp formatör görevlendirmesinin nimetlerinden ( ek ders, kadromun olduğu okulda lab yok beni merkeze çekin vb...) faydalanan üçkağıtçılar vardı. Onlara da iyi olmuş.

bugün tes eskişehir baskanını aradım, durumu anlattım, görevlendirme yapan illerin yazılarını ilettim (ankara, çorum aydın gibi) ilgileneceklerini söyledi, bi umut işte...

biz burdurdayız milli eğitim müdürü isterse 80 il yapsın bakanlıktan yazı gelmeden görevlendirme yapmayacağız dedi.

evet durumumuz kötü ama formatörlük çare mi. ben formatör olmayı istemiyorum. ilçedeyim 3 okula gidicem dersim yok rezil durumdayım ama yine de formatörlüğü istemiyorum. lütfen formatörlükçülerde diğerlerini zora sokacak isteklerde bulunmasınlar. konuştuğunuz yerlerle kendi adınıza konuşun.

seraydın' Alıntı:
evet durumumuz kötü ama formatörlük çare mi. ben formatör olmayı istemiyorum. ilçedeyim 3 okula gidicem dersim yok rezil durumdayım ama yine de formatörlüğü istemiyorum. lütfen formatörlükçülerde diğerlerini zora sokacak isteklerde bulunmasınlar. konuştuğunuz yerlerle kendi adınıza konuşun.

arkadaşım herkes kendi adına konuşuyor zaten merak etme. ayrıca formatörlük çıksa seni niye korkuyorsun ki. dilekçe vermedin mi olmazsın formatör ne istiyorsan onu yaparsın. formatörlük görevlendirmelerinin çıkmasının senin derse girme veya 3 okul dolaşmanı engelleyecek bir yanı yok yani olmak istemezsin olur biter

hadi ya ne kadar kolaymış! dilekçeyle olunmayabiliyor yani. peki formatörlük çıktığında benim dilekçemi sen yaz bakalım oluyomu olmuyomu.

arkadaşım dilekçe yazmayacaksın olmak istemiyorsan birşey yazmana gerek yok

hocam, benim okulumda lab dagıtıldı, iki bilgisayar öğretmeniyiz, biz ne yapalım??? Zaten ilçelerde cok sıcak bakmıyorlar formatörlüğe... ama kendi adıma, ben olması için elimden geldiği kadar ugrasıcam....

uğraşsak ne olur gokceb hocam her gün ilformatörlerine burdan yayınladığım görevlendirme yazılarını mail atıyorum cevap bile yazmıyorlar, yüz yüze gelincede haber var mı diye soruyorlar bana. eskişehir ayrı bir cumhuriyet hocam. görevlendirmeyle çalışanlara ek ödeme vermeleri gerekirken tepebaşı ek ödeme verip odunpazarı vermiyordu hatta tüm türkiyede ödemeyen bir tek odunpazarı MEM di. bakanlığın ek ödeme verilmesi yönündeki yazıyla hem elden hemde dilekçeyle sorduk verilecek mi artık diye. o yazı bizi ilgilendirmez ben yazıyı öyle yorumluyorum ve ödemiyorum demişti. Eskişehiri anlamak çok zor hatta görevlendirme yapmayan bir çok ili. sorumlu il Milli eğitim müdürü ankarayı arayıp siz nasıl yaptınız vali nasıl onayladı bakan karışmadı mı diye sormaya bile üşeniyorlar ondan sonra işleri düşünce aman bir yapı ver bakandan emir diyorlar iş olunca

valla hocam oylece beklemek de benim mizacıma ters ben elimden ne geliyorsa yapayım da olmazsa da denedim deme sansım olsun...

Arkadaşlar Bugün sabah Yeni atanan öğretmenlerle ilgili telekonferansa İl MEM Müdürü Erdoğan AYATA geldi. kendisiyle arada okul formatörlüğünü konuşma fırsatım oldu. Ankarada dahil olmak üzere bir çok ilin okul formatör görevlendirmesini yaptığını bir çok ilinde başvuruları aldığını söyledim. Cevap olarak neye göre yapıyorlarmış bir yazı yok dedi. ARGA, Kitap yazım gibi komisyonların 15 saat derse girdikten sonra görevlendirildiğini belirtti gelen yazının bu şekilde olduğunu formatörlükle ilgili bir yazının olmadığını söyledi. Bende Çorum'un sadece BT öğretmenlerini görevlendireceğini, okullarındaki 15 saat dersin dışında görevlendirme sonucu çalışacaklarını ve herkesin kendi okulunda görevlendirileceğini söyledim. Bunu üzerine işte bende bunu diyorum ben şimdi sizlerin derslerinizi nerden bileyim. durun bakalım 15 saat derse girecek misiniz önce onu görmeliyim. her MEM kendine göre bir yol izliyor bende böyle bir yol izliyorum yazı olmadan görevlendirme yapamam dedi bana. haberiniz olsun yazı yoksa görevlendirme ESKİŞEHİR de yok şimdilik. bu Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünden yazı gelmedikçe herkes derslerine (yani dersiniz varsa tabi) girecekmiş. formatörlük hikaye

süper olmus, 0 derse 2 öğretmeniz bakalım hangi okulun hangi olmayan dersinde görecek bizi, sunu da sormak lazım, MEB bakanı norm fazlası olan öğretmenleri ihtiyaç olmadığı müddetce kendi okullarında bırakacagız madur etmeyecegiz demişti, simdi bize yaptıkları gecici görevlendirmeler ne oluyor?

gokceb hocam ne diyeyim ilk ağızdan bilgi bu bu sabah saat 11:00'de görüştüm İl MEM müdürünün dedikleri bu Onlar kafalarına göre görevlendirme yapıyor. Doğrusu benim yaptığım dedi kaldım.

artık diyecek yapacak birşey yok hocam, sendikaları da oyalamak için, bakıyoruz, araştırıyoruz falan diyorlar...

Eskişehir İL MEM MÜDÜRÜ ikna olmadıkça zor ikna olacak gibide değil. yazı olmazsa olmaz diğer iller yanlış yapıyor dedi. olay bitti.

biz de Burdur gibi randevu alıp gitsek mi?

gitseniz ne fark edecek ki hocam bana açıklamayı birebir yaptı. konuşmamızı yazdım yukarda. gitsek yine aynısını diyecek müdür bey.

Geri