Eskişehir BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi

Kodla Büyü
Re: Eskişehir Okul Formatör Görevlendirmeleri

köprüyü geçene kadar diye buna deniyor sanırım. her koyun kendi bacağından asılınca gemisini kurtaran kaptan oluyor

ya bari bir açıklama mesajı yollasalar okullara ne durumdayız bilsek değil mi ildeki formatörler ama nerdeeee

formatörlük olsa dert, olmasa ayrı dert..

bari haftaya kadar belli olsa... ders programları yapılacak, formatörlük olmazsa en azından ona göre ders saatini doldurmaya çalışırız... Nasıl dolduracaksak ?

onu diyorum bende okullara bilgi maili atmaya bile üşeniyorlar ildekiler ne olacağımız söyleselerde ona göre ders alsak

hocam bizle işleri bitti, ben kaç defa mail attım... müdürüme de arattım, olmayacak dediler gayet net...

Eskişehir mem i aradım, ayrıca okul müdürümüzde aradı, formatör görevlendirilmesi bu sene kesinlikle yapılmayacak denildi. Okulumda ders yok. Başka okula görevlendirilebileceğimi söyledi müdür ancak diğer okullarda da ders olduğunu pek sanmıyorum. Müdür başka okula gidersiniz derken okuldaki diğer işlerimide yapmaya devam edeceğimi sanıyor sanırım. Görevlendirmem yok hala beni arayıp iş istiyor, web sayfasıyla vs ile ilgili. Ben de gitmem durumumda işlerinin kalacağını, yapmayacağımı açıkça söyledim ama ne kadar anladı bilemem. Gerçi bizim okul bölgede pilot okul seçilmiş ama yinede görrevlendirme yapılmayacak diye biliyorum. Lisede olduğum için seminerim de yok. Evde oturmuş ne olacağımızı düşünüp duruyorum :) Bakalım neler olacak..haftada 10 okula gidip dersmi tamamlamaya çalışacağım acaba :)

hocam hepimiz aynı durumdayız, en cok olanın 10 saat dersi var, onu da yayarlar 4 güne, nöbet verirler, bos saatte de yakaladıkalrında iş verirler, yapmam deyince de ama idari görev derler (malum 15 saati dolduramıyoruz) olacagı bu işte...

o zaman 15 saat idari görev versinler bende tam 15 saat okulda durur işlerimi yaparım. zaten okulda web sitesi ve diğer konulardan anlayacak ve yapabilecek tek bir kişi yok. ama müdür başka okula gideceğimi söylüyor bende bu durumda hiçbir iş yapmam ne yapayım.

Arkadaşlar en azından gokceb hocamında yaptığı ve Bursa il koordinatörünün de dediği gibi Bimer'e durumumuzu anlatan bir mail atalım. Diğer illerde görevlendirme yapılırken burada yapılmamasını sorgulayalım. Dün bakanın defalarca söylediği yanlış bile olsa herkese eşit adaletli olunacak sözü nerede kalıyor?

hocam bi umut sorduk bimere, bilmem ne yanıt verirler, ne zaman yanıt verirler... sendikadan arattım ili, onlara net olarak yapılmayacak demediler, belki de bastıramasınlar diye, ama müdürümüze olmayacak dendi.... forumda az önce müstesardı galiba, birinin konusması vardı teknoloji koçu olacak bt öğretmenleri dedi, biliyorum ağzımıza calınan bir parmak baldır büyük ihtimalle ama yine de bir umut bekliyorum...

gokceb' Alıntı:
hocam hepimiz aynı durumdayız, en cok olanın 10 saat dersi var, onu da yayarlar 4 güne, nöbet verirler, bos saatte de yakaladıkalrında iş verirler, yapmam deyince de ama idari görev derler (malum 15 saati dolduramıyoruz) olacagı bu işte...

aynen dediğiniz gibi olacak hocam müdür beyle konuştum aynısını dedi. başka okula görevlendirilirsiniz diyen idarecilere sormak istiyorum hangi okulda ders varda görevlendiriyorsunuz. ağustos ayındaki norm fazlası listesinde 52 tane bilişim teknolojisi öğretmeni fazlası vardı eskişehirde

bana da bugün idarecim gayet net, okulda olduğun sürece yapacaksın bu işleri dedi, yani yayacaklar 10 saat dersi bellki ki....

Eskişehirdeki arkadaşlar ildeki formatörlere söylesekte bi toplantı yapılsa.

hocam telefonlara maillere dönmüyorlar ne toplantısı???

eskisehir_bilisim' Alıntı:
Eskişehirdeki arkadaşlar ildeki formatörlere söylesekte bi toplantı yapılsa.
kimsenin umrunda değiliz ki adamlar almış görevlendirmeyi umursar mı bizi

görevlendirme değil hocam artık kadro onlarınki

buarada haksızlık olmasın ilden cevap geldi

ildeki ve ilçelerdeki formatör arkadaşlar bu ara aralık ayına kadar her hafta açacakları fatih kursları ve alacakları kurs ücretlerinin planlarıyla ilgileniyorlar

ve bizlere görevlendirme yapılacak yada yapılmayacak diye 2 satırlık maili göndermeyi çok görüyorlar.

bence en önemlisi okul müdürlerinin tavrı. Müdür formatöre ihtiyacım var diyecek ve mem'e baskı yapacak. tabi bunun içinde biraz işlerin aksaması ve bizim önemli olduğumuzun anlaşılması lazım. aldığım duyumlara göre görevlendirme gelebilir arkadaşlar. sadece bir okuldan değil bütün okullardan ses çıkmalı.

biraz önce açıköğretim sınavındaydım. İl formatörlerimizden biri (ismi bende kalsın) bana bir soru sordu.

Okul formatörlükleriyle ilgili bir gelişme var mı bir bilgin var mı hocam?

gülermisin sabaha mı ağlarmısın :p

ogrt_kartal' Alıntı:
biraz önce açıköğretim sınavındaydım. İl formatörlerimizden biri (ismi bende kalsın) bana bir soru sordu.

Okul formatörlükleriyle ilgili bir gelişme var mı bir bilgin var mı hocam?

gülermisin sabaha mı ağlarmısın :p
bu soruya ağlanır!

bu da tam olmus.... var , bizzat ben yapıyorum deseydiniz hocam...

gokceb' Alıntı:

hadi hayırlısı dedim hocam bildiklerimi açıkladım. aksaray, antep ve uşakta 1 temmuzdan beri görevlendirme yapıldığını ve devam ettiğini bir çok ilinde başvuru aldığını anlattım

yani konu hakkında hiç bilgisinin olmadıgını sanmıyorum ben... bence siz ona soramayın diye o sizden önce davranmıs :)

ogrt_kartal' Alıntı:
gokceb' Alıntı:

hadi hayırlısı dedim hocam bildiklerimi açıkladım. aksaray, antep ve uşakta 1 temmuzdan beri görevlendirme yapıldığını ve devam ettiğini bir çok ilinde başvuru aldığını anlattım

ogrt_kartal' Alıntı:
ben sevindim. 2006'da ilk formatörlerdenim ancak formatörlük iptal, okulda ders yok hatta eskişehirdeki çoğu okulda ders yok herkes norm fazlası. buda demek ki ilçelere gidilecek norm fazlalığı nedeniyle

Başka bir konuda formatörlük iyiki kalkmış diye post atıyorsun, şimdi de bulunduğun ilde formatörlüğü geri getirmek için gösterdiğin çabayı anlatıyorsun. :?:

yukarıdaki postta kinaye var hocam, kim ilçeye gideceği için sevinir ki????

hocam çok çıktık, ve hatırlarsanız dönemin sube müdürü begenmeyen meslek lisesine gider gibi çözümcül (!) bir öneri getirmişti biz BÖTE'cilere!!!

Geri