Es durumu ile ilgili bir soru

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
Diyelimki benim tayinim ankara da elmadağ gibi bir ilçeye çıktı. Ağustos ayındaki eş durumundan eşim keçiöreni isteyebilir mi yoksa onada mı mecbur sadece elmadağ mı açılır?

Heryer açılıyor yengeye... örnek geçen sene çorum dodurgaya gitti arkadaş. Eşi merkezde evinin yanında çalışıyor.
Esas merakım şu. Şimdi eşimin zh bitmesine 1 yıl var. Ben istedim o da eş durumuyla geldi. Sonraki süreçte 3-5 yıl sonra biz aynı ilçedeyken il içi isterse eşim sadece zh ler mi açılıyor yoksa hepsi mi?

Heryer açılıyor yengeye... örnek geçen sene çorum dodurgaya gitti arkadaş. Eşi merkezde evinin yanında çalışıyor.
Esas merakım şu. Şimdi eşimin zh bitmesine 1 yıl var. Ben istedim o da eş durumuyla geldi. Sonraki süreçte 3-5 yıl sonra biz aynı ilçedeyken il içi isterse eşim sadece zh ler mi açılıyor yoksa hepsi mi?
Burdaki fark büyükşehir olması. Maalesef onların yasası farklı

Hepsi açılır istediği yere gider.(Büyükşehir için). Hatta sonra siz de eş durumundan o ilçeye gidebilirsiniz. Normal bir ile yorum yapmayım yanlış olur.

Burdaki fark büyükşehir olması. Maalesef onların yasası farklı
Bana açılıyorsa sana da açılıyor demek ki :) ikimizde büyükşehire istiyoruz.

Hepsi açılır istediği yere gider.(Büyükşehir için). Hatta sonra siz de eş durumundan o ilçeye gidebilirsiniz. Normal bir ile yorum yapmayım yanlış olur.

Hocam o zaman eşimin zh sinin 1 yılının kalmasının hiçbir sakıncası yok doğru mudur?

bir soru da ben sorayım diyelim ki eşimin tayini çıktı gitti il dışından

ben eş durumu atamasına kadar o atamayı bekletebiliyor muyum bana da güzel okullar açılmazsa iptal ettirebiliyor muyum

eğer oluyorsa süreç nasıl oluyor

bir soru da ben sorayım diyelim ki eşimin tayini çıktı gitti il dışından

ben eş durumu atamasına kadar o atamayı bekletebiliyor muyum bana da güzel okullar açılmazsa iptal ettirebiliyor muyum

eğer oluyorsa süreç nasıl oluyor
zaten bakanlık atama sonucunda duyuru yapıyor böyle durumu olan varsa ilişik kesmesin diye eş durumu tayin çıkarsa ne ala çıkmaz ise bir dilekçe ile eski çalıştığı yerde devam

Bana açılıyorsa sana da açılıyor demek ki :) ikimizde büyükşehire istiyoruz.

Hocam o zaman eşimin zh sinin 1 yılının kalmasının hiçbir sakıncası yok doğru mudur?

yok hocam eşim zorunlu hizmet yükümlüsü ben değilim bu il içi atama döneminde o yer değiştirdi.(1. bölge içerisnde başka bir okula).Ben kaldım belki ağustosda onun bulunduğu ilçeye geçerim. geçmemde bir engel yok...

Geri