Ermenek'teki facia

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
yolsuzluklarla cukka edilen, okullara, öğrencilere, sağlık sistemine harcanması gereken, çalışan işçilerin haklarını asalak gibi sömürenlerin ve onlara göz yumanların sebep oldukları facialardan biri:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27484 ... 4080809951

bu kadının feryadını ne dindirebilir artık! bence hak, hukuk, adalet. adaletin yerini bulması belki biraz hafifletir acısını!

"Gezdim Halep’i Şam’ı, eyledim ilmi talep / İlim gerideymiş; illâ edep illâ edep” sayın hocam....

Yunus Emre...

Canımız bu ülkede bu kadar ucuz işte. Allah ölümün bile kolayını, hayırlısını versin inşallah.

bir okur yorumu..

Ekli dosyalar

• Görüntü 2.png
    Görüntü 2.png
    34.9 KB · Görüntüleme: 2,453
vay be olay geliyor yine elinde hiçbir gücü olmayan, yönetilmeyi bile becerilemeyen chp'ye dayanıyor.

vay be olay geliyor yine elinde hiçbir gücü olmayan, yönetilmeyi bile becerilemeyen chp'ye dayanıyor.

hani bu forumda siyaset konuşulmuyordu zamanında bizde din konuları konuşalım dedik bütün açtığımız konular kapatıldı. Acaba bu moderatörler ne zaman bu teksene dur diyecekler çok merak ediyorum iyice çığrından çıkmaya siyaset partizanlığı yapmaya başladı da....

biz ne zaman birbirimizi canı gönülden seversek birbirimizin acısını ihlas ile paylaşırsak işte o zaman ne orada ne burada ne o tarafta ne bu tarafta bu hiçbir üzüntü kalmayacak. sözüm tüm taraflara gitsin. azıcık olsun birbirinizi anlayın. kimisi Peygamber Efendimizi model aldım der de eseri görünmez. kimisi M.Kemal Paşayı örnek aldım der de bir tek söz de kalır. sizler ancak kendi nefislerinizin dostusunuz arkadaşlar biraz düşünün sonuca varacaksınız. samimi temiz kalpleriniz olması dileğiyle

cehcah' Alıntı:
Resmi ölüm sayısı 6868. Artık gerçek sayıyı tahmin edin.KAZA DEĞİL, KATLİAM, CHP KATLİAMI.

Cevap yazmaya değmezsin, sadece senin gibi yandaşlara samimi olduğunu ispat etmen için yazdım. Adamsanız bu katliamı konuşun.

Sizin gibi samimiler, bundan elli yıl yüz yıl sonra bugün öldürülen pkk lı sayısını da katliam diye anlatır, imralı itini dini bütün müslüman diye tanıtır :alkis: :alkis:

olan bitenden haber vermeyi siyaset yapma eylemi olarak algılamak ta geldiğimiz durumun vahim tarafını açıklıyor zaten.

son 10 yılda 13000 civarı işçi ölümü yaşanmış ülkemizde.Özellikle enerji konusunda Almanya nın yaptıklarına bakınca ben kahrımdan ölüyorum ki insanlarımızın sefalet içinde ölmeleri de cabası.Bu çark böyle dönmez bu ülke bu kokuşmuşlukla yürümez arkdaşlar bu durum siyasete alet edilecek bir durum değil ülkesini seven vicdanı sızlayan herkesin tepki gösterip hesap sorması gereken bir sistem sorunudur.
şimdi tepki göstermez isek yarın dünya görüşümüze ters bir anlayış hükümet olduğunda bu tür olaylara tepki gösterme hakkımız olmayacaktır

cehcah' Alıntı:
Resmi ölüm sayısı 6868. Artık gerçek sayıyı tahmin edin.KAZA DEĞİL, KATLİAM, CHP KATLİAMI.

Cevap yazmaya değmezsin, sadece senin gibi yandaşlara samimi olduğunu ispat etmen için yazdım. Adamsanız bu katliamı konuşun.

hadi konuşalım sen o dönem hakkında yaşanan hakkında ne biliyorsan söyle bizde bilelim adamlar hükümeti tanımıyor. o dersim dediğiniz bölge kürt bölgesi değildir. o bölge ermeni bölgesidir. osmanlı döneminde de cumhuriyet döneminde de hükümeti tanımadılar. devamlı isyanlar çıktı 150 yıl devlet otoritesini gösteremedi o bölgede isyanlar hiç bitmedi askerlerimizi haince öldürdüler. bu ükede yaşıyorsanız bu ülkeye itaat etmek zorundasın. devlet içinde devletçik olmaz. adam seni tanımıyorsa tanıtmasını biliriz.
sen bu konuyu bu başlıkta konuşmayacaksın açacaksın bir başlık adam gibi tartışacağız senin amacın çarpıtmadır. dersimin derdine düştün ama ermenilerin hocalı katliamını nereye koyacağız. her zaman yaptığın gibi konuyu çarpıtarak suç bastırmaya çalışma.
konu başlığı dersim olsun orda konuşalım. onlarca ihmal varken somadan sonra ermenek faciası yaşanıyorsa bir tane devlet görevlisi istifa etmiyorsa bu utanç onlara yeterde artar.

Bir alman ile bir türk oturmuşlar sohbet ediyorlarmış. Laf teknolojiye gelmiş. Alman demiş ki bizim trenleimiz hareket tarifesinde nasıl yazıyorsa tam zamanında istasyona gelir ve tam zamanında kalkar. Türk de demiş ki ne var bizimkiler de aynen öyle yapar. Sonra alman daha geçen gün yarım saat geç geldi der. Türk de "Siz de yahudileri öldürdünüz" der.

cehcah' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
cehcah' Alıntı:

hadi konuşalım sen o dönem hakkında yaşanan hakkında ne biliyorsan söyle bizde bilelim adamlar hükümeti tanımıyor. o dersim dediğiniz bölge kürt bölgesi değildir. o bölge ermeni bölgesidir. osmanlı döneminde de cumhuriyet döneminde de hükümeti tanımadılar. devamlı isyanlar çıktı 150 yıl devlet otoritesini gösteremedi o bölgede isyanlar hiç bitmedi askerlerimizi haince öldürdüler. bu ükede yaşıyorsanız bu ülkeye itaat etmek zorundasın. devlet içinde devletçik olmaz. adam seni tanımıyorsa tanıtmasını biliriz.
sen bu konuyu bu başlıkta konuşmayacaksın açacaksın bir başlık adam gibi tartışacağız senin amacın çarpıtmadır. dersimin derdine düştün ama ermenilerin hocalı katliamını nereye koyacağız. her zaman yaptığın gibi konuyu çarpıtarak suç bastırmaya çalışma.
konu başlığı dersim olsun orda konuşalım. onlarca ihmal varken somadan sonra ermenek faciası yaşanıyorsa bir tane devlet görevlisi istifa etmiyorsa bu utanç onlara yeterde artar.

Bu mantığa göre Atatürk hayatta olsaydı gezicileri öldürürdü :!:
gezi olayları ile 150 yıllık isyanı bir birine eş tutacakk kadar cahil olacağını düşünmemiştim. :puhaha:
yusuf hallaçoğlunun dersimle olan resmi araştırmalarını okumanı tavsiye ederim.

cehcah' Alıntı:
Farkı nedir zır cahil?
senin anlama çapın olsa zaten yazmazdın. 10 gün süren gezi olayları ile dersimi bir tutuyorsan kusura bakma buna herkes güler. osmanlı devleti bütün dünya ile savaşırken ermeniler anadoluda yakıp yıkıyordu binlerce müslümanı şehit ettiler. osmanlıda bu isyanları bastırmak için tecrit uyguladı ve dersimde ki ermeniler biz kürt ve aleviyiz diye tecriti kabul etmediler. 150 yıl süren mücadele de atatürk son noktayı koydu. eğer konmasaydı pkk ile farkı olmayacaktı. dersimde yaşayanlar cumhuriyetin ve osmalı hükümetin varlığını kabul etmeyen kişilerdir. kalkıp sen bunu savuncak kadar ermeni hayranıysan o zaman seninle konuşmaya bile gerek yok

Yav sizin Allah .......... Anlamıyorum arkadaş acıları karşılaştırır olmuşuz. Böyle beyinsiz,yüreksiz bir toplum ne zaman olduk bilmiyorum. Ya benim babam senin babandan daha güzel öldü demek gibi birşey bu paylaşımlara ve polemiklere girmek.
cehcah sanada bir iki sözüm var. Ya partide çok yakının olan birisi var, yada il başkanı milletvekili filan ne bileyim, yada çok para getiren bir ihale verdiler sana, yada senin maaşını iki katı filan yatırıyorlar,yada sana il milli eğitim müdürlüğü filan sözü verdiler, yada vekillik ne bileyim. Tuz kokmuş senin yazdıklarına bak.....!

Üslubunu bozmadan konuş. Zoruma giden birşey var evet ne biliyor musun? Sosyal medyada " Somaya ağlayıp Rojavaya ağlamayan şerefsizler", "Ermeneğe ağlayıp Kobaneye ağlamayan şerefsizler" gibi paylaşımları görmek çok zoruma gidiyor. Hepsi de bu Coğrafyanın acıları ve hepside bizim insamız... Ben yaşamım boyunca sadece ama sadece adam gibi adam olmamaktan ve Allahtan korktum bilesin. Yüzleşilecek ne varsa yüzleşilmeli...
İstifa meselesine gelince bizim Ahlak anlayışımız en dipte. Yüzlerce insan ölüyor istifa yok. Milyar dolarlar çalınıyor istifa yok. Japonyada ise bakan mahkeme tarafından aklandığı gün ben bu ayıbı kaldıramam diyip kafasına sıkıyor.... Benim bu memlekete dair ümidim kalmıyor git gide...

alperdemir' Alıntı:
son 10 yılda 13000 civarı işçi ölümü yaşanmış ülkemizde.Özellikle enerji konusunda Almanya nın yaptıklarına bakınca ben kahrımdan ölüyorum ki insanlarımızın sefalet içinde ölmeleri de cabası.Bu çark böyle dönmez bu ülke bu kokuşmuşlukla yürümez arkdaşlar bu durum siyasete alet edilecek bir durum değil ülkesini seven vicdanı sızlayan herkesin tepki gösterip hesap sorması gereken bir sistem sorunudur.
şimdi tepki göstermez isek yarın dünya görüşümüze ters bir anlayış hükümet olduğunda bu tür olaylara tepki gösterme hakkımız olmayacaktır
:alkis:

cehcah' Alıntı:
Milyar dolarlar çalınıyor :puhaha: kendin bile inanmıyorsun da işte atacak yalan yok, sende haklısın.

2001 de şu ülke 1 milyar dolar borç aldı diye neredeyse bayram ilan edilecekti. Nereden nereye.

Tarihimizde insan hayatı 1923 den sonra ucuzlamıştır. Keşke gerçek cumhuriyeti yaşayabilsek.

cumhuriyet olmasaydı, sarayın kulu olur, ırgat kalırdınız. eski cumhurbaşkanını vatandaş yapan, kulluktan kurtarıp birey yapan ve reis-i cumhur yapan cumhuriyettir. bi tornacının oğlu cumhurbaşkanı olabildiyse bu cumhuriyetin en büyük nimetidir.
şimdikinin babası da kayıkçı. beğenmediğiniz cumhuriyet olmasaydı, babanız ne ise en fazla o olurdunuz.

bu arada, sizin(şahsınızın) derdinizin ne olduğunu daha iyi anlamaya başlıyorum.

Chp li değilim çok alakam yok ama terörist avukatı, pkk sampatizası sezgin tanrıkulu'nun sözlerini çokta kaale almaya gerek yok diye düşünüyorum, asıl önemli olan mesela terörist zihniyetli sezgin tanrıkulu'yu bu partiye neden soktular neden grup başkanvekili yaptılar

Re: Ynt: Ermenek'teki facia

cehcah' Alıntı:
barthez neden zoruna gitti? dediklerinin hiç biri yok, ne yakınım, ne verilmiş bir söz,ne makam... çünkü bu bunları verirler sonrada diyet isterler. İnan ak parti binasının yerini bile bilmem, mesele parti değil sen hala anlamadın mı?

Siz ve sizin gibiler gerçeklerden korkuyorsunuz, biraz araştırma yap dersimle ilgili, katliam yapılıyor, isyan kılıfı uyduruluyor. Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda kaç bin kişinin başı gitti istiklal mahkemelerinde? hepsimi isyancıydı, ama siz o zamanki tarihi okumaya cesaret edemezsiniz, bahsinin bile açılması işinize gelmez, çünkü beyniniz hikayelerle doldurulmuş.

Ermenek kazasında ise, Şu anki sosyal güvenlik ve çalışma bakanı soma olayında istifa etmeliydi, akp nin en büyük günahlarındandır bu adam.
Osmanlinin son dönemlerinde olanlar ve kurtuluş savaşında mücadeleye engel ve köstek olanlara istiklal mahkemelerinde yapilanlar az bile

Geri