erkek öğretmenler için kılık kıyafet

Kodla Büyü
Valla onu bunu bilmem takım elbise ile B.T. öğretmenliği çekilecek çile değil, hele azılı bir ütü düşmanı iseniz. O gömlekler, pantolonlar buruş buruş, pis pis, lanet ediyordum.

Şimdi rahatım ve sonuna kadar destekliyorum

Siz şimdi rahatınıza bakın yarın okul içinde öğrenci (veya öğretmen) olmayan kişiler gezmeye başlarsa, çocuklara zehir satmaya başlarsa kafalar belki o zaman dank eder.
Ama heyhat iş işten geçeeeeeeer gider. BİZLERE DE SİZLERE DE PİSLİĞE DÖNEN ORTAMDAN KAÇMAK DÜŞER... 8)

dorian' Alıntı:
Siz şimdi rahatınıza bakın yarın okul içinde öğrenci (veya öğretmen) olmayan kişiler gezmeye başlarsa, çocuklara zehir satmaya başlarsa kafalar belki o zaman dank eder.
Ama heyhat iş işten geçeeeeeeer gider. BİZLERE DE SİZLERE DE PİSLİĞE DÖNEN ORTAMDAN KAÇMAK DÜŞER... 8)

Hocam pislik insanlar her zaman vardı, yine olacak. Bu kılık kıyafet mevzusu (zorunluluğu) dünyada nerelerde var çok merak ediyorum. Bu kadar kafaya takılacak, eni konu tartışılacak bir mevzu değil. Tahminim az örneği olan bir tartışma ve geri kalmış bir uygulama.

Burada birbirimize örnekler versek, yaşanmış olayları anlatmaya kalksak sabahı edemeyiz zaten :) Benim gittiğim her okulda, takım elbise de giyse sivil de giyinse ne yazık ki çok paspal öğretmenler vardı. (bayan erkek).

Millet marsa gitti geyiği de yapmak istemiyorum ama bu siyasiler olmasa, bu memleket özgürlüklere zaten açık ve saygılı bir toplum olacak yavaş yavaş.

Selamlar iyi geceler

cehcah' Alıntı:
Serbest olmasa da şu kravat ve ceket kaldırılsın yeter, çok sıkıyor adamı.
:++: Katılıyorum. Bu sene yeni okulumda göreve başladım ve gömlek pantolon takılıyorum çok rahat valla.

dorian' Alıntı:

Hocam sen olayı çözmüşsün!!! gerçekten :alkis: :alkis:

de bi sıkıntı var sadece serbest kıyafetin sonucu olarak ortam pisliğe dönecekse eğer bayanlar yıllardır serbest giyiniyolar o nasıl olacak
o zaman siz fazla beklemeyin şimdiden kaçmaya başlayın
hatta kravat ve takımla kaçın ki sizin öğretmen olduğunuzu anlasınlar

skipper_forum' Alıntı:
Ben bir bilgisayar öğretmeni olarak oldum olası tekım elbiseden ve kravat takmaktan muzdariptim. KOnuya ideolojik ya da sendikal mesele olarak değil konformist bir bakış açısıyla bakıyorum. Ve sivil giyinmekten de memnunum.
İşin suyunu çıkarmamak adına da kot pantolon değil de kanvas tarzı pantolonları ttercih ediyorum.
T-shirt yerine de gömlek giymeye çalışıyorum. Ama seminer döneminde kot pantolon t-shirt ve spor ayakkabıyla gidiyordum.
ben de kotla kanvas farkını anlayamıyorum.
Bayan öğretmenler kotun normal kot rengi hariç her rengini giyiyorlar. Neden bi tek kot rengi yasak? saçma değil mi?
Kot neden yasak, mantıklı açıklaması nedir bilen var mı?

Bu bayan öğretmenlerin kıyafette kot ısrarı nedendir bende onu anlamam. Zaten herşey serbest, bi kot mu kaldı yani :puhaha:

dorian' Alıntı:

arkadaşım onu yapacak olan adam takım elbiseyi giyer öğretmen gibi de yapacağını yapar. takım elbiseli olunca sivil olduğunu nerden anlayacaksın bu mantık yanlış. Özgürlükse yaşıyoruz özgürlüğümüzü işte daha ne yapsın adamlar...

Geri