erkek öğretmenler için kılık kıyafet

Kodla Büyü
Milli Eğitimde resmi kıyafet. Ben henüz ceket giymedim ve kravat takmadım ama yakın zamanda mecburen .

Okulları bilemiyorum.

Forever sivil :)
ilk çıktığı günden bu yana sivil gidiyorum. Çok homurdanan oldu ama hepsine lafimi söyledim.
"Hocam, sendika karari iptal ettiği gün çekerim laciyi, o güne kadar yaşasın özgürlük. Yil olmuş 2014, bırakalım artik despotizmi :) "

bidene' Alıntı:
bende sivil istiyorum hocam ama dayanağınız ne?

Sendika karari.

Hocam eger Eğitim-bir-sen, Türk-eğitim-sen ya da egitim-sen(var mıydı tam emin degilim) sendikalarindan birisine üye iseniz, sivil giyinme hakkınız var. Bu sendikal toplu eylemdir.

Okulun ilk günü açılışında öğretmen arkadaşlarımızın çoğu sivil geldi. Saygı duruşu, istiklal marşı esnasında bir bölgeye öbeklenen öğretmenlerin yanı başlarında veliler vardı. Eskiden veliler ayrı yerlerde öbeklenir, öğretmenler ayrı yerde öbeklenirdi. 15 Eylül sabahı görüntüsü kim öğretmen kim veli belli değildi...
Durum iyi midir kötü müdür bilinmez.
Ha bu arada serbest kıyafet olduğundan beri öğrencilerin birkaçı okula araba ile geliyor. İlerleyen zamanlarda bizimle araç park yeri kavgası yaparlarsa şaşırmam... (Motorsikletleri anlatmaya bile gerek yok)

Ben bir bilgisayar öğretmeni olarak oldum olası tekım elbiseden ve kravat takmaktan muzdariptim. KOnuya ideolojik ya da sendikal mesele olarak değil konformist bir bakış açısıyla bakıyorum. Ve sivil giyinmekten de memnunum.
İşin suyunu çıkarmamak adına da kot pantolon değil de kanvas tarzı pantolonları ttercih ediyorum.
T-shirt yerine de gömlek giymeye çalışıyorum. Ama seminer döneminde kot pantolon t-shirt ve spor ayakkabıyla gidiyordum.

dorian' Alıntı:
Okulun ilk günü açılışında öğretmen arkadaşlarımızın çoğu sivil geldi. Saygı duruşu, istiklal marşı esnasında bir bölgeye öbeklenen öğretmenlerin yanı başlarında veliler vardı. Eskiden veliler ayrı yerlerde öbeklenir, öğretmenler ayrı yerde öbeklenirdi. 15 Eylül sabahı görüntüsü kim öğretmen kim veli belli değildi...
Durum iyi midir kötü müdür bilinmez.
Ha bu arada serbest kıyafet olduğundan beri öğrencilerin birkaçı okula araba ile geliyor. İlerleyen zamanlarda bizimle araç park yeri kavgası yaparlarsa şaşırmam... (Motorsikletleri anlatmaya bile gerek yok)

Bizde de vardi bir kac öğrenci, ehliyeti olmayanlari bildiğimiz icin polise şikayet ettik :) onlar sütten ağzı yandigi icin gelmediler bir daha. Onun disinda ehliyeti olana da gelme diyemeyiz ki. Adam devletin kendisine tanıdığı hakki kullanıyor. :)

kenarda bulunsun, ilk günden beri kravatımı çıkarmadım, ütülü kumaş pantolon ile gidiyorum, ceket ise BT lab'a girince maalesef sırtta duramayacak kadar ağırlaştığı için çıkarıyorum. eski kafalımıyım acaba! bir arkadaş daha böyle, o da ceketi çıkarıyor, bazı arkadaşlar ise tam komedi, kravatı çıkarıp ceket giyiyor:)
bu arada korkumdan falan değil, okulda sadece nesli tükenmek üzere olan iki kişiyiz, gerisini bazen öyle sivil geliyorlar ki tanıyamıyorum bile :mrgreen:
Yaşasın Özgürlük, benim özgürlük anlayışımda bu, dayatma yok, kendi kararım, istediğim gibi giyiniyorum :wink:

patari' Alıntı:
kenarda bulunsun, ilk günden beri kravatımı çıkarmadım, ütülü kumaş pantolon ile gidiyorum, ceket ise BT lab'a girince maalesef sırtta duramayacak kadar ağırlaştığı için çıkarıyorum. eski kafalımıyım acaba! bir arkadaş daha böyle, o da ceketi çıkarıyor, bazı arkadaşlar ise tam komedi, kravatı çıkarıp ceket giyiyor:)
bu arada korkumdan falan değil, okulda sadece nesli tükenmek üzere olan iki kişiyiz, gerisini bazen öyle sivil geliyorlar ki tanıyamıyorum bile :mrgreen:
Yaşasın Özgürlük, benim özgürlük anlayışımda bu, dayatma yok, kendi kararım, istediğim gibi giyiniyorum :wink:

Kesinlikle, isteyenin istediği gibi giyine bildiği bir sistem, (Tabi toplumsal normlar mahfuz olmak kaydiyla), insan haklarına saygılı bir sistemdir.

15 günlük sakalla gidiyorum. Elbise zaten serbest ama sakalları kısaltacam yarın.

uyusuk' Alıntı:
15 günlük sakalla gidiyorum. Elbise zaten serbest ama sakalları kısaltacam yarın.
Ama bunu bi övünç olarak yada inadına yapmıyorum. Kendimi çok iuo hissediyorum. İdarecim sivil kıyafetlr gelenlere tutanak tutarım dedi oda haklı doğal hakkınızdır kendinizi garantiye almak deyip devam ediyoruz. Sakal su an biraz abes geliyor topluma ama sivil kıyafete neredeyse herkes alıştı.

Gecen seneden beridir kot pantolon ve spor ayakkabı ile gidiyorum çok rahat gerçekten özellikle bilgisayar öğretmeni icin..sakalda serbest okulda

sendikam yok kot pantolon gömlekle gidiyorum takımı severdim ama yoruyor adamı yaw şöyle yumuşak bi kotun rahatlığı hiç bişeyde yok:)

Toplumda öğretmene saygının yerlerde süründüğünü düşündüğümüz dönemde bana öğretmene yakışır şekilde giyinmek doğru geliyor.
Yalancıktan eylemle değil kanun hükmüyle de "öğretmen kot pantolonla gelebilir" dense de takımımı giyer giderim :)
Ha bu arada okuldaki diğer idareci ve öğretmen arkadaşlar (farklı send. dahil) içinde aynı durum geçerli "eski" yönetmeliğe uygun davranmaya devam...

SYSOP' Alıntı:
Toplumda öğretmene saygının yerlerde süründüğünü düşündüğümüz dönemde bana öğretmene yakışır şekilde giyinmek doğru geliyor.
Yalancıktan eylemle değil kanun hükmüyle de "öğretmen kot pantolonla gelebilir" dense de takımımı giyer giderim :)
Ha bu arada okuldaki diğer idareci ve öğretmen arkadaşlar (farklı send. dahil) içinde aynı durum geçerli "eski" yönetmeliğe uygun davranmaya devam...

Hafta sonları ve yaz tatilinde giyin takım elbise, öğrenciler sizi alimallah görebilir. Üzerinizde size yakışan olmalı...

SYSOP' Alıntı:
Öğretmene yakışır şekilde ne demek o sana göre sen giymeye devam et.Saygınlığı takım elbise yapsaydı bu zamana kadar bu hale gelmezdi.

ben bu takım elbiseyi giyip öğretmen olmak için dirseklerimi çürüttüm. kimse çıkartamaz !!!

Geri