Epson L3060 printer

Kodla Büyü

dattin

Aktif Üye
Öğretmenler odasında Epson L3060 modeli yazıcı kullanıyorduk. Ped temizledik. Ama Pad sayıcı (counter ) sıfırlama yapmaya çalıştığımda hata alıyorum. Sıfırlama programı olan var mı? nereden ulaşabilirim?

Öğretmenlerin Epson L3060 modeli yazıcıyız. Ped temizledik. Ama Pad say sayi yazici (giderimde hata alıyorum.) Sıfırlama programı olan var mı? Nereden ulaşabilirim?
Merhabalar hocam epsonunun bu modelinde pad sıfırlama için "crackler işe yaramıyor. tek kullanımlık program şifreleri var alınabilir. veya wic reset programı ile ücretsiz versiyonda yazıcının %20 lik pad kısmı sıfırlanabiliyor.
kolay gelsin. Benim bilgim bu şekilde :)

İnternette sizin sorununuzla ilgili şöyle bir videoya rastladım. Belki işinize yarar diye paylaşmak istedim.

Antivirüs programını programı indirirken durdurmanız gerekli.

Ekli dosyalar

• RAW L3050, L3070 (EURO) Adjustment Program.rar
    780.7 KB · Görüntüleme: 711
L3060
Bu işlerde kullanabileceğiniz eski bir bilgisayar ayarlayabilirseniz virüs ihtimalinde sıkıntı çekmezsiniz. Birde vindowsun güvenliği kapatmakla uğraşmazsınız.
Parola:
Zip File Password : reset epson l3060

Son düzenleme:
yapıp başarılı olan var mı ben de zamanında çok uğraştım ama başaramadım

sayacı sıfırlamazsanız ne oluyor ki? sınır mı
Yazıcının altında videodaki gibi ped denilen sünger bir yapı var. Yazıcı çalışırken veya bakım işlemleri sırasında bir miktar aşağıya mürekkep akar. Ped bunu tutmak için. Üreten firma kendince belirlediği bir sisteme göre pedin dolduğuna dair uyarı gönderiyor. Teknik olarak sorumluluktan kurtulmak ve bakım yapılmasını sağlamak için.
Resetleme yapınca "ped temizlendi" demiş oluyoruz. Lazer yazıcılardaki çip gibi ama bu "arada bir temizlik yap" uyarısı..

İnternette sizin sorununuzla ilgili şöyle bir videoya rastladım. Belki işinize yarar diye paylaşmak istedim.
ben de l300 var. bu sorun ilk defa olduğunda şifre ile uğraştım düzeldi. Ondan sonra bu videodaki gibi yapmaya başladım hiçbir sıkıntı olmuyor. Temizleme işlemini yaptıktan sonra en az 6 ay sorunsuz kullanabiliyorum. Sıkıntı çıkınca tekrar temizleme yapıyorum.

Sadece dikkatli olmak lazım. Sonuçta bu kısım atık mürekkeplerin depolandığı kısım(diye biliyorum-az az damlama oluyor), eldiven falan kullanmak gerekiyor.

L3060
Bu işlerde kullanabileceğiniz eski bir bilgisayar ayarlayabilirseniz virüs ihtimalinde sıkıntı çekmezsiniz. Birde vindowsun güvenliği kapatmakla uğraşmazsınız.
Parola:
Zip File Password : reset epson l3060
Hocam communication hatası veriyor bağlı olmasına rağmen

Geri