Ek ders sorunu

Kodla Büyü

azamat

Üye
Arkadaşlar benim şu anda 2 kursum var toplam haftalık 40 saat ders veriyorum.Kurslarım haziran sonu bitiyor.Önümüzdeki ay ekdersimin nasıl olacağını müdür yardımcısı beye sordum bilmediğini söyledi sizin bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz? teşekkürler...

oklun kapandığı günden itibaren genel kültür öğretmenleri 30 teknik öğretmenler 44 saate kadar ek ders alarak kurs verebiliyorlar. ayrıca 10+1 planlama ücretide veriliyor.

yani ilkokulda haftada 28 saatlik bir kurs için 28+2=30 saat ek ders alırsınız..

meslek lisesinde 41 saat ders için
41+3=44 saat ek ders ücreti alırsınız..

ek ders yönetmeliğinde çok açık yazıyor. müdürüm diye gezen biri nasıl bilmez bunu. iş bilmez siyaseten müdür olmuşlar böyle ne yazıkki..

Arkadaşlar benimde haziran sonu gibi kurslarım bitiyor. Ancak idarecilerim haziran ayı sonunda okullarda seminer olduğu ve tüm öğretmenlerin 15 saat ek ders görevi yapmış sayıldığı gibi bizimde 15 saat ek ders alabileceğimizi söylüyorlar.

Bizi diğer öğretmenlerle kıyaslıyorlar. Ancak onlar derse girmezken biz fiili olarak derse giriyoruz. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yada bulunduğunuz müdürlüklerde nasıl davranılıyor?

Bir de Temmuz ayında tatil yapmanız zorunludur diyorlar. Şimdiden teşekkürler...

Hocam benim anlamadığım siz yönetmelik ve genelgeleri idarecileriniz ya okmuyor yada boşyilişim teknoloji öğretmenini olarak bere idareci olmuşlar. Sen halk eğitimde teknik öğretmen veya ilköğretim öğretmeni ayıraazsın. Sen orda laboratuvar öğretmenisin ayrıca bölüm şefliği ve atolye şefliği de açabilirsin. Hafta da 20 saat maaş karşılğı 20 saat zorunlu ek ders 4 saat isteğe bağlı ek ders ve 3 saat te planlamadan ek ders alabilirsin. Hafta sonu veya hafta içi akşam her öğretmene uygulanan 10 saat ek dersi de ayrı alabilirsin. 15 tatilde ve yaz tatilinde maaş karşılığı yapmak zorunda değilsin. Kurs açarsın 30 ile 37 saate kadar ek ders alırsın ve idareci sana yazın kursiyer müracaat olması durumunda kurs açamazsın diyemez. Eğer diyorsa resmi olarak bildirsin ben onu göreyim.

yaz tatilinde maaş karşılığı dersin 0 olduğu için.. verdiğin her ders direkt ek ders sayılır..

ilkokuldada olsan hafta sonu ekstradan geliyorsan o ekstranın ekssssstra ücretini alırsın.

eğer yüz göz olmak istemiyorsan ve ücrette vermiyeceklerse işi yapma..

arkadaşlar seminerlerde bizde 15 saat ek ders alacağız, o yüzden kurslarınızı 8 haziranda bitecek gibi ayarlasaydınız iyi olurdu.

Konuyu ben açtım sayın tayinci42 hocam fakat söylediğinizin tam tesini müdüryardımcısı bey bana iletti sizin söylediğiniz 1 Temmuz-1 Eylül ayları arasında geçerliymiş o zamana kadar 20 saat maaş karşılığı çalışacağız. Kalan 20 satte ek ders olarak yazılacakmış.

Konu: Ek ders sorunu

azamat' Alıntı:
Konuyu ben açtım sayın tayinci42 hocam fakat söylediğinizin tam tesini müdüryardımcısı bey bana iletti sizin söylediğiniz 1 Temmuz-1 Eylül ayları arasında geçerliymiş o zamana kadar 20 saat maaş karşılığı çalışacağız. Kalan 20 satte ek ders olarak yazılacakmış.

10+1 alacakmıymışsınız peki. onun söylediğine göre ise mutlaka 10+1 almalısınız. 40 saat derse girseniz planlamadan maksimum 3 saat verilmesi lazım 43 saat eder 23 saat olarak hesaplasınlar o zaman. her 10 saat dersiniz için +1 saat planlama ücretinizi mutlaka isteyin. 1 temmuz itibari ile haftada 44 saate göre ayarlayın planınızı. ayrıca yaz tatili ve 15 tatilde ödenen ek ders ücretleri gece ücretinden ödenir bunu mutlaka hatırlatın hocam. ek ders önetmeliğini iyice okuyun bunların hepsi yazıyor. sizin idareci böyle düşünüyorsa fazla yüz göz olmayın o zaman. ama normal haklarınızı alın..

Hocam seminer döneminde halk eğitimde ücret verilmiyor Ankarada. Hatta genel müdürlükten görüş istediler.

Geçen sene mayıs ayında resmi yaz yayımlandı hatta forumda da bulabilirsin. O yazıda açıkça seminerde ek ders alacağımız yazıyordu. Biz haziran 2011 ve eylül 2011 de seminer döneminde 30 saat ekders aldık.

muharrem44' Alıntı:
Arkadaşlar benimde haziran sonu gibi kurslarım bitiyor. Ancak idarecilerim haziran ayı sonunda okullarda seminer olduğu ve tüm öğretmenlerin 15 saat ek ders görevi yapmış sayıldığı gibi bizimde 15 saat ek ders alabileceğimizi söylüyorlar.

Bizi diğer öğretmenlerle kıyaslıyorlar. Ancak onlar derse girmezken biz fiili olarak derse giriyoruz. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yada bulunduğunuz müdürlüklerde nasıl davranılıyor?

Bir de Temmuz ayında tatil yapmanız zorunludur diyorlar. Şimdiden teşekkürler...
ek ders kararları 16 madde bu işi açıklıyor arkadaşlar.ben de sordum milli eğitime 18 saat almalısınız deyip bu maddeyi örnek gösterdiler...
Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

Geri