Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ek Ders Hayal Oldu

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında f_dogan76 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. Diyavol

  Diyavol Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Ocak 2011
  Mesajlar:
  519
  Beğeni:
  35
  Valla ben bu BTR olayının uzamasındaki en büyük sorunun bizde olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir allahın kulu yazı okumuyor. Görevlendirme yazısında BTR' ler EBA destek noktası sorumlusudur diyor. Bunun anlamı ne? Uzaktan eğitim olduğun sürece EBA destek noktaları açık olacak ve BTR doğal olarak okulda olacak ve ek dersini alacak.. Bu kadar basit ve net. Eğer hala ahkam kesme derdinde olan varsa BTR görevinden çekilme dilekçesini verir ve evinde paşa paşa oturur. Ben hem ekders alayım hem de diğer öğretmenler gibi evde oturayım... yok öyle bir dünya!
   
 2. tefbilisim

  tefbilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  306
  Beğeni:
  37
  Nokta. Sonuna kadar katılıyorum hocam ki kimse zorla BTR ol demiyor.
   
 3. arslanxw

  arslanxw Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ocak 2008
  Mesajlar:
  151
  Beğeni:
  0
  Sonuna kadar haklısınız hocam.
   
 4. acer50

  acer50 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeni:
  136
  kendinize göre haklısınız tabi, ama herkes aynı durumda olamıyor. 3 saat dersim var idare 15 gösteriyor norm için ve bu normu btr olduğum içim yapıyor, istifa etsem anında norm fazlasıyım, nereye gönderirler kim bilir. 15-20 saat dersi olan, normu olan için yazdıklarınız geçerli.
   
  rose_tek bunu beğendi.
 5. direnc

  direnc Site Gezgini

  Kayıt:
  27 Aralık 2007
  Mesajlar:
  36
  Beğeni:
  12
  Sokağa çıkma yasağı var 13:00 16:00 saatleri dışında öğrenciler için. Eba destek noktası nasıl çalışacak?
   
 6. Kenan06

  Kenan06 Üye

  Kayıt:
  7 Mart 2016
  Mesajlar:
  18
  Beğeni:
  8
  -Öncelikle yaptığın (ahkam kesme olayı) diğer arkadaşların yaptığından farklı bir durum değil. Ortada olağanüstü bir durum var. Btr yazısında eba destek noktasına rehberlik yapar diyor tek başına orada durması gerektiği sizin yorumunuz. Hatta nöbet esası görevlendirilir diye bir ibare var. Tüm öğretmenlere görev verilebilir.Bunun yanında 15 saat ve üzeri derse giren btr öğretmenleri var hafta sonuda dahil eba destek noktasında olması zaten çalışma saat esasına da ters. Birde bakanlığın açıklaması tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılması diyor. Burada eba destek noktaları da hem öğrenci hem de görevli personel açısından risk oluşturacak ayrıca burada görevli öğretmen yada personelinde ailesi var. Btr öğretmenin de bir öğretmen olduğu (yönetici olmadığı) görevini uzaktan devam ettirebileceği de dikkate alınmalı. Bütün bunlar dikkate alınacaktır diye düşünüyorum. Orta da belirsiz bir durum var. İnsanları kendi yorumunuzu katarak yanıltmayın lütfen.
   
  rose_tek, aydinx ve hasan bunu beğendi.
 7. robotikarduino

  robotikarduino Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2019
  Mesajlar:
  207
  Beğeni:
  92
   
 8. aekoydemir

  aekoydemir Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2017
  Mesajlar:
  379
  Beğeni:
  114
  Resmi, özel, yaygın, örgün hepsi online olacak deniyor.
   
 9. zulfikar1985

  zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.190
  Beğeni:
  143
  Arkadaşımız kendi görüşünü yazmamış ki olması gerekeni yazmış hocam. Ve sonuna kadar da haklı. Dikkat ederseniz; "Uzaktan eğitim olduğun sürece EBA destek noktaları açık olacak ve BTR doğal olarak okulda olacak ve ek dersini alacak.." yazmış. EDN'de görevli olacaktır falan da yazmamış. Bakanlığın açıkladığı kılavuza göre ise evet EDN'nin içerisinde bulunmak üzere bütün öğretmenler nöbetleşe görev alabilir. Lakin EDN açık olduğu sürece ihtiyaç duyulduğu zaman rehberlik etmesi, destek olması için sürekli okulda bulunması gereken birisi varsa o da BTR'dir. Eğmeye bükmeye gerek yok yazı açık ve net. Resmi yazıların ilgili bölümleri:

  BTR görevleri - Madde 5:
  "Görevlendirildiği okulda bulunan veya il milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan planlama doğrultusunda ilçesinde bulunan EBA Destek Noktalarında öğrenci ve öğretmenlere destek vermek ve rehberlik yapmak"
  Bakanlığın yayınladığı EBA destek noktası kılavuzundan alıntılanmış bölüm:
  "EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır."

  Buraya sadece "EDN 6 gün açık olursa 6 gün mü bulanacak?" gibi bir itiraz yapılabilir. Haklı da bir itiraz olur. Lakin dediğiniz gibi "Ortada olağanüstü bir durum var. "
  Ayrıca BTR diğer öğretmenler gibi değildir. Valilik görevlendirmesi ile 6 aydan 6 aya belirli görevleri bile isteye kabul eden bir öğretmendir. Ki dilekçeyi verdiği an diğer bütün maddeler ile birlikte yukarıda bahsi geçen madde-5 i kabul etmiştir. Diğer öğretmenler gibi olan üzerinde BTR görevi bulunmayan BT öğretmenidir.
   
  Son düzenleme: 18 Kasım 2020 11:45
  yuci81, neontester ve Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
 10. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  831
  Beğeni:
  297
  çalışmasın herkesin komşusu akrabası var gidip oradan takip etsinler derslerini hem okula edn ye gelen normal derse de gelebilir ne karf eder böyle saçmalık mı olur.
  yasaklar delmek içindire çok güzel bir örnek, hemde meb tarafından uygulamalı örnek edn ler, kapatılmalı bir daha da asla böyle saçmalıklara yer verilmemeli.
   
  yusufcuk51 bunu beğendi.
 11. bilgisayarmax

  bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.253
  Beğeni:
  234
  Çalışmıcak zaten hocam virüs çığrından çıktı . Kontrolü sağlamak için okulu kapatıyoruz sonra edn ye çocuk topluyoruz . Hepsi aynı klavye fare kullanıyor var mı böyle bir mantık ya . Ayrıca edn de görev alabilecek öğretmen görevlendirmesi yapıldı valilik oluru ile bizim ilde . BTR sadece edn ye teknik destek sağlıyor . Bir konuyu hepimiz atlıyoruz ciddi anlamda virüs var arkadaşlar heryer esnek mesaiye geçiyor .normal şartlara göre yorum yapmayalım lütfen . Kimse canını sokakta bulmadı . Çoğumuzun çocuğuna kreş veya aile büyükleri bakıyordu . Şuanda hepsi ya hastanede ya pozitif evinde . Kreşler anaokulları da kapalı . Lütfen öğretmenin de insan olduğunu ailesi olduğunu canının kıymetli olduğunu hatırlayalım
   
  aydinx, ozgekartal ve ÇetinÖğretmen bunu beğendi.
 12. Enterprise

  Enterprise Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.941
  Beğeni:
  109
  Aynen öyle Hocam bankalar hazirana kadar evden çalışıyor çevremde işe giden tek tük insan var geçen hafta sınavları tamamladık hafta ortası 4-5 çocuğun pozitif olduğu halde bilmeden sınavlara katıldıklarını anladık test sonuçları perşembe cuma çıkanlar, okulda su bile içmiyorum heryere dezenfektan sıkmaktan korka korka eve gelmekten yoruldum, ben btr ye başvurduğumda 3 ay öncesiydi ve bu kadar vaka yoktu şimdi istifa da kabul olmuyor, siz geleceksiniz derlerse ve bizi okulda boş boş oturturlarsa iron man olduğumuzu düşüneceğim
   
 13. ÇetinÖğretmen

  ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.485
  Beğeni:
  528
  Çok mantıklı.. İşin bu kısmını düşünmeden maalesef zümrelerimiz birbirine saldırıyor. Gerek yok arkadaşlar.. Sağ salim şu hastalıktan kurtulalım..
   
  bilgisayarmax bunu beğendi.
 14. küncü

  küncü Site Gezgini

  Kayıt:
  24 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  70
  Beğeni:
  10
  Arkadaşlar ben de Btr yim kızım 4 yaşında ve tam gün Anaokuluna gidiyordu ama malumunuz artık tüm kademelerde yüz yüze eğitim olmayacak. Eşim de şehir dışında ve bu süreçte kızıma bakabilecek kimse olmadığı için dilekçe verip görev iptali isteyebilir miyim?
   
 15. sellioğlu

  sellioğlu Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  215
  Beğeni:
  37
  Tabiki hocam
   
 16. eyolcu

  eyolcu Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.485
  Beğeni:
  140
  Neresi zoruna gittiyse genis dunyana veya super insan tanima potansiyeline gore duzeltirim! Fikir yazarken sana sorayim onaylarsan yayinlayayim istersen bak bu da mantikli geldi su an :)
   
  Son düzenleme: 19 Kasım 2020 04:03
 17. eyolcu

  eyolcu Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.485
  Beğeni:
  140
  Hocam 4 sene once iptal ettirmek icin ozel ailevi sebeplerden dolayi yazmistim ve iptal ettiler. Ama unutmayin ki iptal etmek icin vali imzalamasi lazim, imzaya sunarken valinin tutumuna göre il olumsuz cevap verebiliyor.
   
 18. küncü

  küncü Site Gezgini

  Kayıt:
  24 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  70
  Beğeni:
  10
  Teşekkürler hocam
   
  eyolcu bunu beğendi.
 19. bznesm_srkn

  bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2013
  Mesajlar:
  878
  Beğeni:
  112
  eba destek noklarında normal nöbet sistemi var bizde ve herkeste de öyle olması gerekiyor yani tek başımıza sorumlu değiliz ha sana demirbaş yaptılarsa sana hayırlı olsun
   
  mustikakyuz bunu beğendi.
 20. cahraz

  cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  643
  Beğeni:
  29
  Hocam valla yaziyi şaşkınlık ile okudum,bazen 8-5 çalışan arkadaş oluyor il temsilcisine soruyor yada burdakj arkadaslar kalman lazım BTR olmasaydın diyor.sizinle aynı mantık olsam 9 dan 3 e kadar okulda kalır.3 de telefonunu kapatirdim.tum okul numaramı biliyot öğrenciler sorun olduğunda yada veliler gece 10 dan sonra mesaj atan bile oluyor.eba destek noktasına şu ana kadar kaç kere anlattığım öğretmenlere,ben yayınladım gelen gelir yapmiyoruz.mesela 16 saat dersim var çoğu zaman oglene kadar dersim var ama okulda müdür yrd yanında görürüm yada boş bir sinifta,sanki biz okulda işimiz olsa yada cagirirsak gitmezmisiz gibi hareket etmişsiniz.bu hafta bile btrysen okula gitmen lazım diyen ,git okulda çay. İçip gel diyen arkadaşlar var.
   
  bznesm_srkn ve akasha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal