Ek Ders Hayal Oldu

Kodla Büyü
ya ilçe 50km uzakta olmasa gidecem inanın ama ek derste yola gidiyor zaten okula gidiyorum öğretmene teamwiever dan yardım ediyorum ben ne anladım, bu işten oyhh tayin bari çıksaa

ihtiyaç olursa. geçen dönemde öyle yaptık. uzaktan bağlanma ile yapıla bilineni de uzaktan bağlandık yaptık zaten.
Bana idare herkes ne yapıyorsa öyle yapalım Hocam diyor bende herkes birbirine soruyor kimsede net birşey yok diyorum ilçeye soruyoruz onlardan da ses çıkmıyor Bende yeni görev aldım 2 hafta oldu

Geçen yıl yatmıştı
Geçen yıl idari izin verildiği için üzerimizdeki ek dersi alabildik. Ama şu an idari izin yok, uzaktan eğitim süreciyle devam edileceği için muhtemelen İBE, alan şeflikleri vb. fiilen yerine getirilmesi gereken görevler için ek ders ücreti ödenmeyecektir. Açıkçası şahsen ek ders falan umrumda değil. Virüs kapıp, hastalanmaktan; aileme getirip, onlara bulaştırıp, ölümlerine neden olmaktan çok korkuyordum. Yüz yüze eğitim sürecinde her geçen gün çemberin daraldığını görmek ve yüksek riskle okula gidip, gelmek korkutucuydu. Öyle ki ücretsiz izne ayrılmayı bile düşünmeye başladım.

Her zaman dedim yine diyorum, bakan kendi branşı disandakileri umursamıyor, kendi bransini rahatlattigi kadar diger branslari mahvetti...

Her zaman dedim yine diyorum, bakan kendi branşı disandakileri umursamıyor, kendi bransini rahatlattigi kadar diger branslari mahvetti...
alakası yok, koskoca bakan, üzerinde büyük sorumluluk var, küçücük bakış açısıyla, dar kalıplarla sadece kendi branşını düşünecek kadar boş adam değil. ya sizde insanları tanıyabilecek potansiyel yok yada dünyanız çok küçük

Valla ben bu BTR olayının uzamasındaki en büyük sorunun bizde olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir allahın kulu yazı okumuyor. Görevlendirme yazısında BTR' ler EBA destek noktası sorumlusudur diyor. Bunun anlamı ne? Uzaktan eğitim olduğun sürece EBA destek noktaları açık olacak ve BTR doğal olarak okulda olacak ve ek dersini alacak.. Bu kadar basit ve net. Eğer hala ahkam kesme derdinde olan varsa BTR görevinden çekilme dilekçesini verir ve evinde paşa paşa oturur. Ben hem ekders alayım hem de diğer öğretmenler gibi evde oturayım... yok öyle bir dünya!

Valla ben bu BTR olayının uzamasındaki en büyük sorunun bizde olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir allahın kulu yazı okumuyor. Görevlendirme yazısında BTR' ler EBA destek noktası sorumlusudur diyor. Bunun anlamı ne? Uzaktan eğitim olduğun sürece EBA destek noktaları açık olacak ve BTR doğal olarak okulda olacak ve ek dersini alacak.. Bu kadar basit ve net. Eğer hala ahkam kesme derdinde olan varsa BTR görevinden çekilme dilekçesini verir ve evinde paşa paşa oturur. Ben hem ekders alayım hem de diğer öğretmenler gibi evde oturayım... yok öyle bir dünya!
Nokta. Sonuna kadar katılıyorum hocam ki kimse zorla BTR ol demiyor.

Sonuna kadar haklısınız hocam.

kendinize göre haklısınız tabi, ama herkes aynı durumda olamıyor. 3 saat dersim var idare 15 gösteriyor norm için ve bu normu btr olduğum içim yapıyor, istifa etsem anında norm fazlasıyım, nereye gönderirler kim bilir. 15-20 saat dersi olan, normu olan için yazdıklarınız geçerli.

Sokağa çıkma yasağı var 13:00 16:00 saatleri dışında öğrenciler için. Eba destek noktası nasıl çalışacak?

-Öncelikle yaptığın (ahkam kesme olayı) diğer arkadaşların yaptığından farklı bir durum değil. Ortada olağanüstü bir durum var. Btr yazısında eba destek noktasına rehberlik yapar diyor tek başına orada durması gerektiği sizin yorumunuz. Hatta nöbet esası görevlendirilir diye bir ibare var. Tüm öğretmenlere görev verilebilir.Bunun yanında 15 saat ve üzeri derse giren btr öğretmenleri var hafta sonuda dahil eba destek noktasında olması zaten çalışma saat esasına da ters. Birde bakanlığın açıklaması tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılması diyor. Burada eba destek noktaları da hem öğrenci hem de görevli personel açısından risk oluşturacak ayrıca burada görevli öğretmen yada personelinde ailesi var. Btr öğretmenin de bir öğretmen olduğu (yönetici olmadığı) görevini uzaktan devam ettirebileceği de dikkate alınmalı. Bütün bunlar dikkate alınacaktır diye düşünüyorum. Orta da belirsiz bir durum var. İnsanları kendi yorumunuzu katarak yanıltmayın lütfen.

-Öncelikle yaptığın (ahkam kesme olayı) diğer arkadaşların yaptığından farklı bir durum değil. Ortada olağanüstü bir durum var. Btr yazısında eba destek noktasına rehberlik yapar diyor tek başına orada durması gerektiği sizin yorumunuz. Hatta nöbet esası görevlendirilir diye bir ibare var. Tüm öğretmenlere görev verilebilir.Bunun yanında 15 saat ve üzeri derse giren btr öğretmenleri var hafta sonuda dahil eba destek noktasında olması zaten çalışma saat esasına da ters. Birde bakanlığın açıklaması tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan yapılması diyor. Burada eba destek noktaları da hem öğrenci hem de görevli personel açısından risk oluşturacak ayrıca burada görevli öğretmen yada personelinde ailesi var. Btr öğretmenin de bir öğretmen olduğu (yönetici olmadığı) görevini uzaktan devam ettirebileceği de dikkate alınmalı. Bütün bunlar dikkate alınacaktır diye düşünüyorum. Orta da belirsiz bir durum var. İnsanları kendi yorumunuzu katarak yanıltmayın lütfen.

Arkadaşımız kendi görüşünü yazmamış ki olması gerekeni yazmış hocam. Ve sonuna kadar da haklı. Dikkat ederseniz; "Uzaktan eğitim olduğun sürece EBA destek noktaları açık olacak ve BTR doğal olarak okulda olacak ve ek dersini alacak.." yazmış. EDN'de görevli olacaktır falan da yazmamış. Bakanlığın açıkladığı kılavuza göre ise evet EDN'nin içerisinde bulunmak üzere bütün öğretmenler nöbetleşe görev alabilir. Lakin EDN açık olduğu sürece ihtiyaç duyulduğu zaman rehberlik etmesi, destek olması için sürekli okulda bulunması gereken birisi varsa o da BTR'dir. Eğmeye bükmeye gerek yok yazı açık ve net. Resmi yazıların ilgili bölümleri:

BTR görevleri - Madde 5:
"Görevlendirildiği okulda bulunan veya il milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan planlama doğrultusunda ilçesinde bulunan EBA Destek Noktalarında öğrenci ve öğretmenlere destek vermek ve rehberlik yapmak"
Bakanlığın yayınladığı EBA destek noktası kılavuzundan alıntılanmış bölüm:
"EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır."

Buraya sadece "EDN 6 gün açık olursa 6 gün mü bulanacak?" gibi bir itiraz yapılabilir. Haklı da bir itiraz olur. Lakin dediğiniz gibi "Ortada olağanüstü bir durum var. "
Ayrıca BTR diğer öğretmenler gibi değildir. Valilik görevlendirmesi ile 6 aydan 6 aya belirli görevleri bile isteye kabul eden bir öğretmendir. Ki dilekçeyi verdiği an diğer bütün maddeler ile birlikte yukarıda bahsi geçen madde-5 i kabul etmiştir. Diğer öğretmenler gibi olan üzerinde BTR görevi bulunmayan BT öğretmenidir.

Son düzenleme:
Sokağa çıkma yasağı var 13:00 16:00 saatleri dışında öğrenciler için. Eba destek noktası nasıl çalışacak?
çalışmasın herkesin komşusu akrabası var gidip oradan takip etsinler derslerini hem okula edn ye gelen normal derse de gelebilir ne karf eder böyle saçmalık mı olur.
yasaklar delmek içindire çok güzel bir örnek, hemde meb tarafından uygulamalı örnek edn ler, kapatılmalı bir daha da asla böyle saçmalıklara yer verilmemeli.

Çalışmıcak zaten hocam virüs çığrından çıktı . Kontrolü sağlamak için okulu kapatıyoruz sonra edn ye çocuk topluyoruz . Hepsi aynı klavye fare kullanıyor var mı böyle bir mantık ya . Ayrıca edn de görev alabilecek öğretmen görevlendirmesi yapıldı valilik oluru ile bizim ilde . BTR sadece edn ye teknik destek sağlıyor . Bir konuyu hepimiz atlıyoruz ciddi anlamda virüs var arkadaşlar heryer esnek mesaiye geçiyor .normal şartlara göre yorum yapmayalım lütfen . Kimse canını sokakta bulmadı . Çoğumuzun çocuğuna kreş veya aile büyükleri bakıyordu . Şuanda hepsi ya hastanede ya pozitif evinde . Kreşler anaokulları da kapalı . Lütfen öğretmenin de insan olduğunu ailesi olduğunu canının kıymetli olduğunu hatırlayalım

Çalışmıcak zaten hocam virüs çığrından çıktı . Kontrolü sağlamak için okulu kapatıyoruz sonra edn ye çocuk topluyoruz . Hepsi aynı klavye fare kullanıyor var mı böyle bir mantık ya . Ayrıca edn de görev alabilecek öğretmen görevlendirmesi yapıldı valilik oluru ile bizim ilde . BTR sadece edn ye teknik destek sağlıyor . Bir konuyu hepimiz atlıyoruz ciddi anlamda virüs var arkadaşlar heryer esnek mesaiye geçiyor .normal şartlara göre yorum yapmayalım lütfen . Kimse canını sokakta bulmadı . Çoğumuzun çocuğuna kreş veya aile büyükleri bakıyordu . Şuanda hepsi ya hastanede ya pozitif evinde . Kreşler anaokulları da kapalı . Lütfen öğretmenin de insan olduğunu ailesi olduğunu canının kıymetli olduğunu hatırlayalım
Aynen öyle Hocam bankalar hazirana kadar evden çalışıyor çevremde işe giden tek tük insan var geçen hafta sınavları tamamladık hafta ortası 4-5 çocuğun pozitif olduğu halde bilmeden sınavlara katıldıklarını anladık test sonuçları perşembe cuma çıkanlar, okulda su bile içmiyorum heryere dezenfektan sıkmaktan korka korka eve gelmekten yoruldum, ben btr ye başvurduğumda 3 ay öncesiydi ve bu kadar vaka yoktu şimdi istifa da kabul olmuyor, siz geleceksiniz derlerse ve bizi okulda boş boş oturturlarsa iron man olduğumuzu düşüneceğim

Çok mantıklı.. İşin bu kısmını düşünmeden maalesef zümrelerimiz birbirine saldırıyor. Gerek yok arkadaşlar.. Sağ salim şu hastalıktan kurtulalım..

Arkadaşlar ben de Btr yim kızım 4 yaşında ve tam gün Anaokuluna gidiyordu ama malumunuz artık tüm kademelerde yüz yüze eğitim olmayacak. Eşim de şehir dışında ve bu süreçte kızıma bakabilecek kimse olmadığı için dilekçe verip görev iptali isteyebilir miyim?

Arkadaşlar ben de Btr yim kızım 4 yaşında ve tam gün Anaokuluna gidiyordu ama malumunuz artık tüm kademelerde yüz yüze eğitim olmayacak. Eşim de şehir dışında ve bu süreçte kızıma bakabilecek kimse olmadığı için dilekçe verip görev iptali isteyebilir miyim?
Tabiki hocam

alakası yok, koskoca bakan, üzerinde büyük sorumluluk var, küçücük bakış açısıyla, dar kalıplarla sadece kendi branşını düşünecek kadar boş adam değil. ya sizde insanları tanıyabilecek potansiyel yok yada dünyanız çok küçük

Neresi zoruna gittiyse genis dunyana veya super insan tanima potansiyeline gore duzeltirim! Fikir yazarken sana sorayim onaylarsan yayinlayayim istersen bak bu da mantikli geldi su an :)

Son düzenleme:

Hocam 4 sene once iptal ettirmek icin ozel ailevi sebeplerden dolayi yazmistim ve iptal ettiler. Ama unutmayin ki iptal etmek icin vali imzalamasi lazim, imzaya sunarken valinin tutumuna göre il olumsuz cevap verebiliyor.

eba destek noklarında normal nöbet sistemi var bizde ve herkeste de öyle olması gerekiyor yani tek başımıza sorumlu değiliz ha sana demirbaş yaptılarsa sana hayırlı olsun

Hocam valla yaziyi şaşkınlık ile okudum,bazen 8-5 çalışan arkadaş oluyor il temsilcisine soruyor yada burdakj arkadaslar kalman lazım BTR olmasaydın diyor.sizinle aynı mantık olsam 9 dan 3 e kadar okulda kalır.3 de telefonunu kapatirdim.tum okul numaramı biliyot öğrenciler sorun olduğunda yada veliler gece 10 dan sonra mesaj atan bile oluyor.eba destek noktasına şu ana kadar kaç kere anlattığım öğretmenlere,ben yayınladım gelen gelir yapmiyoruz.mesela 16 saat dersim var çoğu zaman oglene kadar dersim var ama okulda müdür yrd yanında görürüm yada boş bir sinifta,sanki biz okulda işimiz olsa yada cagirirsak gitmezmisiz gibi hareket etmişsiniz.bu hafta bile btrysen okula gitmen lazım diyen ,git okulda çay. İçip gel diyen arkadaşlar var.

Geri