Ege'de yaşanabilecek ilçeler nereler?

Kodla Büyü
Ege ilçelerinde çalışan meslek lisesi bilişimciler okullarınızın genel durumu nedir?
Öğrenci profili,çalışma koşulları,öğrenci sayısı gibi..

Kayra_Bilal' Alıntı:
ferdison' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
ferdison' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
Balıkesir ilçeleri hakkında bilgisi olan var mı?
Sındırgı,Susurluk,İvrindi,Kepsut,Edremit ve diğerleri..

Hocam Susurluk Balıkesir Bursa yolu üstünde, Balıkesir'in iyi ilçelerinden (çok görmesem de) İvrindi, Kepsut, Sındırgı küçük olan ilçeleri bence (9 sene doğuda çalıştıktan sonra gene küçük gelecektir) Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç Ege sahilinde. Büyüklük açısından bu sıralama geçerli. Ama Ayvalık hariç merkezleri deniz kenarında değil diğer ilçeler. Bana göre bu ilçelerden en yaşanılır olanı Ayvalıktır (11 sene orada kalma tecrübeme dayanarak). Hatta ve hatta şöyle bir söylemim var "Eğer Ayvalık'a tayinim çıksa mezar yerimi bile satın alırım" o kadar yani....

Hocam nem durumu nasıldır Ayvalık'ta.?

hocam böyle yazın yapış yapış oluyorsunuz resmen (ki benim hoşuma giden bir özellik ne zamandır tatmadığım bir duygu) kışın da çok pis rüzgarı vardır

Ne yaptın hocam millet gelmesin diye mi diyorsun yoksa gerçekten zevk işi mi? :alkis:

hocam kusura bakma geç gördüm mesajı ama doğruya doğru bi de kaç senedir doğuda olunca nemi özlemedim değil. şu da var bende hafif romatizma var sebebi de ayvalığın nem ve rüzgarıdır.

bursa iznik ilçesi hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar var mı?Meslek Lisesi ne durumdadır.Yerleşim yeri hakkında genel bilgi v.s

bence memleketiniz değilse gittiğiniz ilçede deniz olsun en azından denize yakın olsun diye düşünüyorum.

Arkadaşlar denizli/acıpayam kesinlikle tavsiye ederim. Meslek liselerinde acik var. Dogasi güzel. Denizliye 50 km. Vs. Vs...

acıpayam sakin ve küçük bir ilçe. oraya 15 km yakınlıkta serinhisar ilçesinde çalıştım, acıpayama göre denizliye daha yakın ama küçük ve asosyal bir ilçe. denizlinin mevkisi güzel, aydın 1.5 , izmir 3, antalya 3,5, muğla 2 saat

:D Ege'de iyi bir ilçede yaşamak inşallah bu seneki il dışı açılacak okullarla gerçek olur.

Eskişehirli olarak Didim'de 6 senem doldu. Bir yere gitmeye niyetim yok, kök saldım buralara. Çok şükür.

Ancak her yerin kötü yanları yok değil. Öğrenci ve veli profili malesef iyi diyemem. Hatta en büyük derdim bu Didim'de. Ulaşım; yürümeyi sevene ya da aracı olana çok kolay. Kışın ve baharda 50 bin nüfuslu kafa dinlemek için iyi bir yer. Yazın 500 bini geçtiği oluyor nüfüsun.

Benim için en büyük artısı hava temizliği, inanılmaz. Büyük sanayi yok, şehirler arası yolu, dolayısı ile trafiği yok, aşırı ısınma ihtiyacı yok, sürekli hava akımı var, dolayısı ile tertemiz bir havası var. Köylerinde yetişen meyve - sebze, yaz kış uygun fiyata organik taze.

Ama hareketli, şehir yaşamını sevenler Didim'den sıkılabilir. Esnaf profili ve insan kalitesi de çok iyi değil. Kavga dövüş olmaz, huzurludur ama kalite en büyük eksiği. O da zamanla çözülür mü bilmem. Yetiştirdiğimiz öğrencilere bakınca, aynı kalitesizlik devam edecek diye düşünüyorum.

Ev kiraları 450-600 arası. Ama... 4+1, 5+1, dubleks evler nadiren uygun fiyata bulunabiliyor. Şu an oturduğum ev Eskişehir ya da İzmirde olsa 1000 TL'den aşağı kiraya vermezler.

Nem havada problem olmuyor, sürekli hava akımı olduğu için. Ancak ev içlerinde nem problemleri olabiliyor özellikle denize yakın mahallelerde daha fazla.

Merak eden olursa başka bilgi de verebilirim. Sadece tek meslek lisesi var. Onda da şu an açık yok diye biliyorum. Son durumu bilemem.

eya' Alıntı:
Eskişehirli olarak Didim'de 6 senem doldu. Bir yere gitmeye niyetim yok, kök saldım buralara. Çok şükür.

Ancak her yerin kötü yanları yok değil. Öğrenci ve veli profili malesef iyi diyemem. Hatta en büyük derdim bu Didim'de. Ulaşım; yürümeyi sevene ya da aracı olana çok kolay. Kışın ve baharda 50 bin nüfuslu kafa dinlemek için iyi bir yer. Yazın 500 bini geçtiği oluyor nüfüsun.

Benim için en büyük artısı hava temizliği, inanılmaz. Büyük sanayi yok, şehirler arası yolu, dolayısı ile trafiği yok, aşırı ısınma ihtiyacı yok, sürekli hava akımı var, dolayısı ile tertemiz bir havası var. Köylerinde yetişen meyve - sebze, yaz kış uygun fiyata organik taze.

Ama hareketli, şehir yaşamını sevenler Didim'den sıkılabilir. Esnaf profili ve insan kalitesi de çok iyi değil. Kavga dövüş olmaz, huzurludur ama kalite en büyük eksiği. O da zamanla çözülür mü bilmem. Yetiştirdiğimiz öğrencilere bakınca, aynı kalitesizlik devam edecek diye düşünüyorum.

Ev kiraları 450-600 arası. Ama... 4+1, 5+1, dubleks evler nadiren uygun fiyata bulunabiliyor. Şu an oturduğum ev Eskişehir ya da İzmirde olsa 1000 TL'den aşağı kiraya vermezler.

Nem havada problem olmuyor, sürekli hava akımı olduğu için. Ancak ev içlerinde nem problemleri olabiliyor özellikle denize yakın mahallelerde daha fazla.

Merak eden olursa başka bilgi de verebilirim. Sadece tek meslek lisesi var. Onda da şu an açık yok diye biliyorum. Son durumu bilemem.

Hemşehrim eskişehirin neresindensin.?Hangi okul mezunusun.?

Kayra_Bilal' Alıntı:
eya' Alıntı:

Hemşehrim eskişehirin neresindensin.?Hangi okul mezunusun.?

ÇÖMÜ başlangıçlı 2007 Anadolu Üni. mezunuyum hocam. Lisesi sorarsan da Fatih Anadolu. Fatih Mah.'ta büyüdüm ama memleketimdeki son 7 yılım yenibağlarda geçti. Artık gurbetteyiz hocam :roll:

Konu biraz dağıldı arkadaşlar kusura bakmasın ama siz neresinden, hangi okul kaç yılı mezunusunuz?

Nazilli Aydın arası yaklaşık 45dk mesafe o yüzden gedip gelinebilir herhalde.:Ama nazilli daha rahat yaşam yönünden sanırım.

Ege de öğrencileri kaliteli okul donanımı mükemmel bir ilçe ve meslek lisesi neresidir?Ege de görev yapan veya yapmış bilişimci arkadaşlara sesleniyorum...

Mayistaki normlara göre karacasu dusunenler yaykin ve alemler tavsiye etmem.
Merkez jircicegi ve mtem ile belde olan ataeymir ve geyre tercih edilebilir.
Geyrede turizm canli.afrodisias vardi.

Geri