Ege'de yaşanabilecek ilçeler nereler?

Kodla Büyü
bende ege olsun çamurdan olsun diyenlerdenim.. kışın sakin yazın hareketli bir yer isteyen ayvalık ve çevresini yazabilir. benim puanım 90 bizde deniyecez bakalım ege ve çevresini..

Kayra_Bilal' Alıntı:
ferdison' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
Balıkesir ilçeleri hakkında bilgisi olan var mı?
Sındırgı,Susurluk,İvrindi,Kepsut,Edremit ve diğerleri..

Hocam Susurluk Balıkesir Bursa yolu üstünde, Balıkesir'in iyi ilçelerinden (çok görmesem de) İvrindi, Kepsut, Sındırgı küçük olan ilçeleri bence (9 sene doğuda çalıştıktan sonra gene küçük gelecektir) Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç Ege sahilinde. Büyüklük açısından bu sıralama geçerli. Ama Ayvalık hariç merkezleri deniz kenarında değil diğer ilçeler. Bana göre bu ilçelerden en yaşanılır olanı Ayvalıktır (11 sene orada kalma tecrübeme dayanarak). Hatta ve hatta şöyle bir söylemim var "Eğer Ayvalık'a tayinim çıksa mezar yerimi bile satın alırım" o kadar yani....

Hocam nem durumu nasıldır Ayvalık'ta.?

hocam böyle yazın yapış yapış oluyorsunuz resmen (ki benim hoşuma giden bir özellik ne zamandır tatmadığım bir duygu) kışın da çok pis rüzgarı vardır

ferdison' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
ferdison' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
Balıkesir ilçeleri hakkında bilgisi olan var mı?
Sındırgı,Susurluk,İvrindi,Kepsut,Edremit ve diğerleri..

Hocam Susurluk Balıkesir Bursa yolu üstünde, Balıkesir'in iyi ilçelerinden (çok görmesem de) İvrindi, Kepsut, Sındırgı küçük olan ilçeleri bence (9 sene doğuda çalıştıktan sonra gene küçük gelecektir) Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç Ege sahilinde. Büyüklük açısından bu sıralama geçerli. Ama Ayvalık hariç merkezleri deniz kenarında değil diğer ilçeler. Bana göre bu ilçelerden en yaşanılır olanı Ayvalıktır (11 sene orada kalma tecrübeme dayanarak). Hatta ve hatta şöyle bir söylemim var "Eğer Ayvalık'a tayinim çıksa mezar yerimi bile satın alırım" o kadar yani....

Hocam nem durumu nasıldır Ayvalık'ta.?

hocam böyle yazın yapış yapış oluyorsunuz resmen (ki benim hoşuma giden bir özellik ne zamandır tatmadığım bir duygu) kışın da çok pis rüzgarı vardır

Ne yaptın hocam millet gelmesin diye mi diyorsun yoksa gerçekten zevk işi mi? :alkis:

geçen yaz muğlaya tayin istedik.muğla-yatağan dayım eşimde milasta..ben buraları sevemedim,,bu yazda milasa eş durumu isteyeceğim bakalım..memleketi olanlar için iyi güzel ama bir karadenizli olarak bizim oraların insanının sıcaklığını samimiyetini göremedim .asıl hedef aydındı ancak muğlaya gelebildik.kendi halinde güzel bir yer muğla ama yaşanılabilir derken pek çok şey var içinde, neye göre kime göre yaşanılır orasıda var hocam..aradığınız kriterlere göre değişir ..ben burada yaşlanmaktan ve buralarda çocuk yetiştirmekten çekiniyorum

Hocam Havası,Öğrenci profili,ekonomik durumu...
Bir de gerçekten ailemizle rahat ve huzurlu bir yaşam yerlerini merakımdan oraları bilen gören yaşayan yaşamış hocalarımdan acizane görüşlerini almak
istiyorum...Yorumlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Hayırlısı...

söke yi tercih edebilirsin.İzmir e otabanla 1 saat kuşadası dibinde didim 54 km bodrum yaklaşık 90 km

kıyılara gitme bence, çok göç almış ve karışık. Gereksiz yere pahalı olması da ayrı dert. kıyıya yakın biraz içerde, gelişmiş bir ilçe olabilir.

manisa-akhisar. 100 bin nüfuslu il büyüklüğünde bir yerleşim merkezi. kiralar 450 500 civarı. ucuzdur burda hayat kolaydır.
manisaya 45 izmire 90 km.

Arkadaşlar kışın soğuk olmayan, ayazı rüzgarı olmayan, yeşil, sosyal aktivite imkanları olan, kiraları 500'ü geçmeyen, çarşısı pazarı pahalı olmayan, deniz kenarında veya içerde farketmez, bir yer arıyorum. Bulabilir miyim? Tavsiyeleriniz var mı?

Mesela;

Tarsus, Silifke, Erdemli, Alanya, Antalya, Fethiye, Ortaca, Dalaman, Datça, Bodrumi Milas, Köyceğiz, Didim, Kuşadası, İzmir ilçeleri....... Felan diyorum ama buraları da hiç bilmiyorum :cry:

Ne önerirsiniz.

Ilıman iklimi (neredeyse kış yaşanmıyor), büyüklüğü, yeşilliği, her gün ucuz ve taze halk pazarı imkanı, ulaşım kolaylıkları v.b. Nazilli diyorum. 5 yıldır burada görev yapıyorum. Memnunum. Kiralar, doğalgaz yeni geldiği için biraz arttı. 500-600 civarına ev bulunabiliyor.

İzmir Kemalpaşa hakkında bilgisi olan var mı acaba? Bornova'dan gidiş geliş yapılabilir mi mesela veya orada kalınabilir mi?

nereyi istersiniz bilemem ama çok iyi araştırıp ondan sonra tayin isteyin... deniz kenarı olması, ekonomik olması, yaşanılabilir olması herkesin tercih sebebi ve bu yüzden aradığınız tarzdaki yerler göç alan yerler... bakir bir yer bulmak çok zor... Kültür farklılığı da oluyor tabi, iç anadolu/karadeniz/doğu güneydoğu anadolu insanının adapte olması güç olabilir, çocuk varsa ve küçükse bu kültürle büyüyeceğini unutmayın... O yüzden seçiminizi iyi yapın..

atakan_-_cesur' Alıntı:
İzmir Kemalpaşa hakkında bilgisi olan var mı acaba? Bornova'dan gidiş geliş yapılabilir mi mesela veya orada kalınabilir mi?
Kendi aracınız var ise 25 - 30 dakikada Kemalpaşaya ulaşabilirsiniz hocam. Aracınız yok ise 2 vasıta değiştirip gitmeniz gerekiyor.

balıkesir de çalışıyorum merkezde açık yok bildiğim kadarıyla ilçelerden de yazmış arkadaşlar gerçi ama ivrindi bigadiç susurluk kepsut merkeze yakın gidiş geliş yapılabilir ilçeler sındırgı da aynı ama daha uzak susurluk hariç bu saydıklarım az gelişmiş küçük ilçeler; bandırma ayvalık edremit, burhaniye gibi sahil şeridinde olan ilçelerde geçim merkeze göre daha zordur yazlık mekanlar olduğu için geçinmek zor bence yaşayan arkadaşlardan duyduğum.
balıkesir gölyazı nerdedir bilmem de sanırım gökçeyazı demek istemiş arkadaş ivrindi yolu üstünde belde.
bi arkadaş akhisar demiş akhisar da yaşanabilir bi ilçe bence hem de gelişmiş kiraları falan bilmem ama buraya izmire manisaya bir adım düşünülebilir.
herkesin hakkında hayırlısı olsun

AKADEMİA' Alıntı:
Arkadaşlar kışın soğuk olmayan, ayazı rüzgarı olmayan, yeşil, sosyal aktivite imkanları olan, kiraları 500'ü geçmeyen, çarşısı pazarı pahalı olmayan, deniz kenarında veya içerde farketmez, bir yer arıyorum. Bulabilir miyim? Tavsiyeleriniz var mı?

Mesela;

Tarsus, Silifke, Erdemli, Alanya, Antalya, Fethiye, Ortaca, Dalaman, Datça, Bodrumi Milas, Köyceğiz, Didim, Kuşadası, İzmir ilçeleri....... Felan diyorum ama buraları da hiç bilmiyorum :cry:

Ne önerirsiniz.

Hocam ben Muğlalıyım Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Kasabasındayım. Ortacada' da Özel Bi kolejde çalışıyorum.

Buraları tavsiye ederim. Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Milas Hepsi olur size Fethiye merkez pahalıdır ama çevresi o kadar değildir.

Burada heryer birbirine yakındırda hafta sonu bi yere başka gün diğer yere gezmeye kolaylıkla gidebilirsin.

Gezemeyeceğiniz kadar koy sahil plaj var.... Havası güzeldir 1 ay kış olur.... :)

O yüzden buralara atanmak biraz zordur...

Aydın Bozdoğan ve Buharkent ilçelerini bilen arkadaşlar var mı?Nasıldır buralar bir fikir alabilir miyiz?

Kayra_Bilal' Alıntı:
Aydın Bozdoğan ve Buharkent ilçelerini bilen arkadaşlar var mı?Nasıldır buralar bir fikir alabilir miyiz?

Bozdoğanın çok iyi bir yer olmadığını duydum. Fakat buharkentte çalışıp denizlide oturan arkadaşlar var. Aydın düşünüyorsanız incirliova, koçarlı, germencik gibi ilçelere merkezden gidiş geliş yapılıyor. Zorunlu hizmet düşünüyorsanız karpuzlunun merkezi veya yakın köylerini yaz derim. Çünkü yolu dümdüz.

nermin_böte' Alıntı:
geçen yaz muğlaya tayin istedik.muğla-yatağan dayım eşimde milasta..............bir karadenizli olarak bizim oraların insanının sıcaklığını samimiyetini göremedim ..................
Genellemelere karşıyımdır ama bir Muğlalı olarak maalesef size katılıyorum. Bölge kıyaslaması yaptığınız zaman karadeniz ve iç anadolu insanları biraz daha sıcak kanlı. ama siz yine de bizi öldürmeyin o kadar da kötü değilizdir. Bir de siz en yaşanmaz ilçeye gitmişsiniz. Özellikle havası, görüntüsü, tabiatı açısından yatağan iyi değildir.
AKADEMİA' Alıntı:

Mesela;

Ne önerirsiniz.
Hocam hem sahil bandında olsun, hem kirası, çarşı-pazarı ucuz olsun hem de sosyal olsun derseniz çok az yer kalır Türkiye' de. Muğlanın hiç bir ilçesi bu tanıma uymaz. Bodrum, Marmaris, Fethiye de sosyal etkinlik az biraz bulursun ama ucuz değildir. Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ucuzdur ama sosyal etkinlik arama.
Ama ben hiç kimseye FETHİYE' yi tavsiye etmiyorum. Çünkü oraya il içinden ben gidecemmmmmmmmmmmmmmmm. :mrgreen: Ama açık yok...

Kayra_Bilal' Alıntı:
Hocam bozdoğan güzel değil içerde bir yer ama buharkent ona göre iyidirve denizli yolu üzeridir.Buharkent denizliye yaklaşık 60km aydınada 80 yada 90 km olması lazım .ikisinden birini tercih edeceksen bence buharkent

bilbil1920' Alıntı:
Kayra_Bilal' Alıntı:
Hocam bozdoğan güzel değil içerde bir yer ama buharkent ona göre iyidirve denizli yolu üzeridir.Buharkent denizliye yaklaşık 60km aydınada 80 yada 90 km olması lazım .ikisinden birini tercih edeceksen bence buharkent
Buharkentte eğitim nasıldır.Öğrenci Profili,ev kiraları

manisa ahmtlideyim buralar guzel ogrencı profılı guzel yan ilçe turgutluda açık var sanırım ama oranın ınsan profılı bıraz karışık tavısye etmem

Geri