Ebys kurulum

Kodla Büyü

thekanarya

Aktif Üye
Ebys kullanmak için bilgisayara kurulum yapmaya(DYS gibi) gerek var mı hocalarım? Ben gerek yok diye biliyorum ama bu konu da çok telefon geldi şüpheye düştüm açıkçası ben mi yanlış biliyorum diye.

Hayır hocam, web tabanlı. sadece imza yetkilisi olanın bilgisayarına imza için uygulama kurulacak. batman il mem sayfasında var. bilgi işlem seçeneği

Şu an sistem aktif mi hocam? Kullanıcı ve şifre kısmına ne girmemiz gerekiyor. Ebys.meb.gov.tr de.

Hocam e-imzanız varsa ebys.meb.gov.tr den direk e imza şifresini yazarak girebilirsiniz. Diğer bir seçenek hocalarımın da yazdığı gibi mebbis.meb.gov.tr ye girerek yetkilerimi güncelle yapınca EBYS giriş ekranı çıkıyor oradan da girebilirsiniz.

Win 7 ultimet'te EBYS açılmıyor. Aynı durumda olan varmı acaba. Chrome son sürüm olmalı diye bir yazı okumuştum. Chrome Win7 de desteğini sonlandırmıştı. Şuan sistemimde Chrome 109.0.5414.120 sürümü yüklü. Bundan olabilirmi.

Win 7 ultimet'te EBYS açılmıyor. Aynı durumda olan varmı acaba. Chrome son sürüm olmalı diye bir yazı okumuştum. Chrome Win7 de desteğini sonlandırmıştı. Şuan sistemimde Chrome 109.0.5414.120 sürümü yüklü. Bundan olabilirmi.
Windows 7 desteklemiyor dendi hocam. Bir değişiklik olmazsa win 7 de ebys kullanılamayacak.

Ebys öğretmen kullanımı için; "Öğretmen sistemi henüz hazır değil. Eylüle kadar biter diye umuyorum." denmiş yetkililer tarafından.

Ekli dosyalar

• Ebys Öğretmen.jpg
    Ebys Öğretmen.jpg
    184.3 KB · Görüntüleme: 227
hocam aynı sorunu yaşıyoruz bizde. Çözüm bulabildinizmi

Arkadaşlar bir sorum olacak EBYS işletim sisteminden bağımsız mı yani Web tabanlı mı, yoksa işletim sistemi bağımlılığı var mı ?
Ben MacBook ta browser dan deniyorum günlerdir açılmıyor.

MEBBİS ekranından bu menüden "Yetkilerimi Güncelle" butonuna basın, EBYS menüsü gelir. Bir not daha, bundan sonra e-imza kullanılmayacak. Paraf atılacak, e-imza sadece son onaylayan tarafından (Müdür, Şube Müdürü, İl-İlçe Müdürü) tarafından atılacak. Paraf atmak içinde "Parafla" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan-imza seçilerek paraf atılacak.

Ekli dosyalar

• deneme.jpg
    deneme.jpg
    160.9 KB · Görüntüleme: 105
Firefoxdan şu şekilde ayar yaparsanız işiniz daha da kolaylaşabilir.

Ekli dosyalar

• firefox.jpg
    firefox.jpg
    85.6 KB · Görüntüleme: 305
MEBBİS ekranından yetkilerimi güncelle dememe rağmen EBYS gelmiyor. Siz de durum nedir?

Ebys girmeniz için müdür müdür yardımcısı gibi bir göreviniz olması gerekiyor. Elektrosman hocamın yukarıda belirttiği gibi öğretmenler için ebys sistemi açılmadı hocam.
“Ebys öğretmen kullanımı için; "Öğretmen sistemi henüz hazır değil. Eylüle kadar biter diye umuyorum." denmiş yetkililer tarafından.”

Arkadaşlar EBYS imza kurulumu için ebysportal.meb.gov.tr adresinden dökümanı indirip kurdum, ama e imza yine çalışmıyor. internetten araştırdım windows ta hizmetlerde Turksatimza hizmetini çalıştırmak gerekiyormuş. onu yaptım ama otomatik olarak tekrar durduruluyor. hizmetlerde bulunan İntel Graphics command Centeri'i de devre dışı bırakmak gerekiyormuş, fakat benim PC'de hizmetlerde İntel Graphics command Centeri yok
o yüzden sabahtan beri uğraşıyorum ama hala e imzayı kuramadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim

@linux EBYS Bilgisayar kurulum driver burda işletim sistemine göre 32 yada 64 bit olarak indir driver i 1.0.56/ enson sürümü sonrada tarayıcını komple kapatıp kurulumu yap bilgisayarını kapatıp aç. ebys giriş yapınca çalışması gerekiyor. diğer bir konu e-imza ile illa imzalamanız gerekmiyor sayısal imza var altaki resimde bende e-imza var s.imza seçince imzala demeniz yeterli illa e-imza kullancaksın diye birşey yok yani

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    34.5 KB · Görüntüleme: 98
  • 2.jpg
    2.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 98
Geri