ebifo yetiştirme kursu ne zaman açılır?

Kodla Büyü

rommy6719

Site Gezgini
Arkadaşlar cümlemize hayırlı olsun görevlendirmeler.Merak ettiğim eğitici bilgisayar formatör öğretmen yetiştirme kursu nisan ayındamı yoksa yaz tatili döneminde mi açılır.Saygılarımla

Paralel olarak benim merak ettigim bir diger konu, kursu tamamlamadan Haziran'a kadar da olsa gorev yapacak mi yeni katilacak ebitefolar?

arkadaşlar yeni ebitefo kursu yok yeni görev alacak ebitefolar hemen intel mt eğitimine çağrılacaklar. Allah yardımcısı olsun intelcilerin :)Aslında süper bir program ama malum ülke şartları.

iyide Yenilerin hepsi mi intelcie olacak ? birde Eğer yetiştirme kursu olmaz ise sürekli olarak aday mı olacağız sonuçta bir ara kurs açıp belgesini vermeleri gerekecek. Malum memlekette herşey belge

ŞU AN temmuzdan beri görev yapıp hala eğitici kursuna gitmeyenler var

Siz başvuru falan yapmassınız, eğitek bu işi kendi planlayıp kursiyerleri kendi seçer.
Ve sizinde haberiniz olur..
sonuçta sınava kazanan herkes bu eğitimleri alacak

CadCam67' Alıntı:
Siz başvuru falan yapmassınız, eğitek bu işi kendi planlayıp kursiyerleri kendi seçer.
Tabi kurs başlamadan bir gün önce haberiniz olur yeni doğmuş çocuğunuzu bırakıp gidersiniz o başka :)

CadCam67' Alıntı:

hocam şunu tam netleştirsek;
ben görevlendirme istemesemde, puanı 50 yi geçen herkes kursa (eğitici formatörlük) alınacakmı???

kaya_46' Alıntı:
CadCam67' Alıntı:

hocam şunu tam netleştirsek;
ben görevlendirme istemesemde, puanı 50 yi geçen herkes kursa (eğitici formatörlük) alınacakmı???
HAYIR TABİKİ ÖYLE ŞEY OLURMU SEN HEM İSTEMİYCEN HEM SENİ KURSA ALACAK. ......... :D :D
BU ARADA KUSU ABARTMAYIN KURSA GİTMEDEN 6-7 AY BU İŞİ YAPAN ARKADAŞLAR VAR. KURS DEDİĞİN 4 HAFTA HER HAFTA 1 KONU ÖR: 5 GÜNDE FLASHI NEKADAR ÖĞRENEBİLRİSN TAHMİN ET.

arkadaşlar bunları boşverin imkanınız varsa mcpd sertifika programlarına katılın...

togius' Alıntı:
arkadaşlar bunları boşverin imkanınız varsa mcpd sertifika programlarına katılın...

arkadaşım yaaa ne alakasızsın. 24 şubat dan beri millet bu konu üzerine iktisatını yapmış bişeyler paylaşıyor. zırt diye aradan çıkıp alakasız bişe söleyip de neden insanların canını sıkıyorsun?

bizi eğitek görevlendirildiğimizden tam 1.5 sene sonra eğitici formatör kursuna aldı.1 ay rezillik çektik.Plansız iş olsun diye açılmış bi kurstu kimse de bişe öğrenemedi..

arkadaşlar ben 180 saatlik formatörlük kursu aldım
bunun dışında eğitici formatör olacaklara bir kurs açılıyor mu?
onu merak ettim.

musabilgin55' Alıntı:
arkadaşım yaaa ne alakasızsın. 24 şubat dan beri millet bu konu üzerine iktisatını yapmış bişeyler paylaşıyor. zırt diye aradan çıkıp alakasız bişe söleyip de neden insanların canını sıkıyorsun?

hocam verdiğin bu cevaptan konulara ne kadar uzak olduğun anlaşılıyor.

diyorum ki ben eğitici bilişim formatörlüğünü kendinizi geliştirmek için bir basamak görüyorsanız dedim ( ki bence en önemli amaç bu olmalı ) onun yerine Microsoft Yazılım Uzmanlığı (MCPD) veya benzeri sertifika programlarına gidin daha iyi olur sizin açınızdan.

Bilgin olmadan boş yere canını sıkma yoksa daha bu kafayla gidersen daha çok sıkılacak.

Temmuzda göreve başladım. ebitefo kursları düşünün daha başlamadı onun için sizlere yardım amaçlı yapılan yazılarıda başka türlü anlamayınyım. Mevcut eğitici arkadaşlarım neyi kastettiğimi, neden bu programlara gidin dediğimi anlamışlardır. Sözüm imkanı olan arkadaşlara...

ünvanları

Uygulama Geliştirici / Application Developer, Yazılım Mimarı / Software Architect,Yazılım Uzmanı / Software Expert

Veritabanı Uzmanı / Database Expert
Proje Müdürü / Project Manager
Proje Lideri / Project Leader
Analist Programcı / Analyst Programmer
Yazılım Geliştirici / Software Developer
Uygulama Analisti / Application Analyst
Teknik Danışman / Technical Consultant
Bilgi İşlem Müdürü / IT Manager

çeşitli kurumlar mevcut bilgeadam, bilişimeğitim gibi nette ararsın. ben imkanı olan arkadaşları kastederek söyledim.

hocam bunlar kazandığı ünvanlar
gerisini siz düşünün....

Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) ---Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE)--- CISCO------> bunlar kallavi sertifikalardır büyük illerde bunları veren microsoft ve CISCO ortağı ciddi kurslar vardır bu sertifikalarr almak için örneğin MCSI 6,7 sınava girersiniz sınav merkezi şekilde online ve eş zamanlı yapılır ve anında değerlendirilir.Yaşınız gençse oturun çalışın bu sertifikaları alın derim.Tabiki sınav soruları ingilizce..Eğitek sertifikaları ile uğraşmayın Yiyosa buyrun! Ha bu arada kurslar tuzludur haberiniz ola(ortalama 2000-3000 ytl) :p

Bravo togius kardeş bravo

Bu sitede en isabetli adamsın.
Sertifikasyonları görmezden gelenler gerçekten bu işle ilgisi olmayanlar.Ben ilçedeyim olsada katılsam.
daha önce CİSCO CCNA bitirdim.Tadı damağımda kaldı
Babam vefat etti yurt dışına gidemedim Anne yalnız kalınca
sağlık olsun

Sen al bu sertifikaları senin gibi düşünenler az..
herkes boş diploma ile hak arar duruma gelmişken en iyi dersi sen ver
çalışan kazansın en iyi formatör senin gibilerden olur

Yapma hocam gözünü seveyim, o sertifikayı ya da oturkalı sertifikalardan birini aldıktan sonra ne işi var hocamın formatörlükle, milli eğitimle...
ben alabilecek olsam durmam yani o açıdan!!

rommy6719' Alıntı:
Arkadaşlar cümlemize hayırlı olsun görevlendirmeler.Merak ettiğim eğitici bilgisayar formatör öğretmen yetiştirme kursu nisan ayındamı yoksa yaz tatili döneminde mi açılır.Saygılarımla
2009 yılına kadar açılmayacağı söylendi.

nerden söylendi sayın hocam? Kim söyledi? Kesin bir bilgi varmı? Şimdi formatör olanlar 30 haziranda görevi bitecek ve elinde ne bi belge ne bir kurs katkısı olacak.. denge tazminatı ile ek derside düşecek epey. Daha sonra ne faydası olur bu formatörlüğün? 30 haziranda bitti askere gittik diyelim :(

Arkadaşlar bu kadar acele etmeyin. Ben 2004 sınavında başarılı olup eğitici oldum. Ancak Eğiticilik kursuna 2007 yılının ortasında çağrıldım. O yüzden acele etmeyin.

Ayrıca Eğiticilik kursu o kadar da verimli olmuyor. Onun yerine evde görsel eğitimlerden çalışsan daha verimli olur. Kurs için fazla bir beklenti içine girmeyin. Ne zaman ve nerde olacağı EGİTEK tarafından size duyurulur. Artık 1 gün kala mı 1 hafta kala mı onu bilemiyorum.

Görevlendirme aldıysanız şimdilik işinize bakmanız daha iyi olur.

Saygılar...

yaya2008' Alıntı:
nerden söylendi sayın hocam? Kim söyledi? Kesin bir bilgi varmı? Şimdi formatör olanlar 30 haziranda görevi bitecek ve elinde ne bi belge ne bir kurs katkısı olacak.. denge tazminatı ile ek derside düşecek epey. Daha sonra ne faydası olur bu formatörlüğün? 30 haziranda bitti askere gittik diyelim :(

eğiteki aramaıştım .oradaki ilgili arkadaşlar demişti

aslında eğitimden fazla bir beklentimiz olmaması konusunda bende katılıyorum hocama ama malum o eğitici belgesini almak da önemli.. bakalım zamanla netleşir herşey...

Geri