Eba Toplu Şifreyi Yaptım :)

Kodla Büyü
arkadaşlar acil yardım lütfen be yapamadım. geçen yıl bu programla yaptım ama şimdi aynı bilgisayar ilee olmuyor anlamadım

1300 öğrencinin şifresini çok kolay bir şekilde halletim. Emeğinize sağlık Allah razı olsun. Yapamayan arkadaşlarda hatalarını yazarsa yardımcı olmaya çalışalım. Sabah ben de çok uğraştım sürekli 666 hatası almıştım sonra öğrendim ki sistem hatasıymış. Şifre yanlış hatası da sistem hatası. Okulda bir türlü olmadı şu an evde çok rahat hallettim

eba sıfre hatası verıyor malesef gıremıyorum

browserdan gırıyorum ama programla sıfre hatalı dıyor cozumunu bılıyormusunuz

yurdum57' Alıntı:
arkadaşlar acil yardım lütfen be yapamadım. geçen yıl bu programla yaptım ama şimdi aynı bilgisayar ilee olmuyor anlamadım
hocam ben de şimdi denedim oldu sanırım gündüz site yoğunluğundan dolayı olmamıştı

ayy burhan eren hocam ellerin dert görmesin ben de bitirdim. sağol çok teşekkürler :)
giriş butonuna tıklamadan oturum aça tıklatıp şifre ekranı gelir gelmez sorgulamaya başla deyince oldu

hocam programı açınca ebadan okul girişi yapınca küçük ekrana tekrar tc kimlik numaralı giriş ekranı geliyor oradan giriş yapınca küçük ekranda şifre alma bölümü görünüyor. sonra veri getir deyince sağda kimlik no ve isimler görünüyor.sorgulamaya başlayınca 1 kişi veriyor sonra lütfen tc kimlik numaralarını kontrol edin.boş geçmeyin.ebaya giriş yapmayı unutmayın. diye uyarı veriyor. üstelik geçen yıl alırken programı açtığımda boş excel sayfası açılıyordu otomatik bu sefer açılmıyor doğal olarak şifreleri nereye kaydedecek. lütfen biri yardım etsin.

ben şu anda çalıştırıyorum hocam. bilgisayar windows 7, geçen dönem net i de kurmuştum herhalde aynen duruyordu. başlangıçta excel listesi açtı kendisi bende yalnız program üzerindeki yerden giriş yapmadı galiba eba girişi değiştiğinden normal açılan ekran üzerinde giriş yaptım sonra kendisi şifre sayfasına geçti. excel gösterdim. şu anda şifreleri alıyor....

yapan arkadaş sevdiğine kavuşsun inşallah ;)

AKom' Alıntı:
şifreleri aldım ama isim soyisim şifre aynı hücrede hücrelerini nasıl ayırabilirim bilgisi olan var mı ?

cevaplayan oldumu bilmiyorum ama A1 yazan yere ayırmak isteiğiniz hücre ismini girmeniz yeterli olacaktır...
Kod:
=SAĞDAN(A1;6)

yurdum57' Alıntı:
hocam programı açınca ebadan okul girişi yapınca küçük ekrana tekrar tc kimlik numaralı giriş ekranı geliyor oradan giriş yapınca küçük ekranda şifre alma bölümü görünüyor. sonra veri getir deyince sağda kimlik no ve isimler görünüyor.sorgulamaya başlayınca 1 kişi veriyor sonra lütfen tc kimlik numaralarını kontrol edin.boş geçmeyin.ebaya giriş yapmayı unutmayın. diye uyarı veriyor. üstelik geçen yıl alırken programı açtığımda boş excel sayfası açılıyordu otomatik bu sefer açılmıyor doğal olarak şifreleri nereye kaydedecek. lütfen biri yardım etsin.

hocam aynı sorun bendede vardı.Akşam eve geldim dizüstümde yaptım.sorunsuz tek seferde halloldu. hatta iki arkadaşın okulunu da halletttim
Bence Pc nin kendinden kaynaklanıyor Birde dikkatimi çeken bir ayrıntı herkes evdeki pc de yapabilmiş okulda pek yapan yok gibi.. meb bağlantısıyla bir ilgisi olablirmi ....

dediğiniz gibi program açılır açılmaz kendi kitap1 excell çalışma sayfası açıyor.Bunu açmayınca okulda kendim açıp veriileri içine attım bir kişi yapıyor sonra hata veriyordu.
eve gelince dizüstünde kendi açtı kitap1 i ve verileri içine atıp veri çek deyince sorunsuz yptı

Arkadaşlar öğrenciler 6 aydır EBA ya giriş yapmadıysa şifrelerinin yenilenmesi gerekiyor mu? bilginiz var mı?

Şifreleri sınıf sınıf şubeler halinde aldım. Fazla sayı olduğu zaman, mebin hattı olduğu zaman , eba dan bazen sistem hatası verdiği zaman hata verdi , biraz uğraştırdı. 35 şube 1300 civarı öğrenci hallettik.
9. sınıflara bi çözüm bulamadık .

Emeğinize sağlık, teşekkür ederiz.

umutbilisim' Alıntı:
ARKADAŞLAR okulun kurum kodu ve şifresi ile giriş yapmıyor myuz ? her defasında hatalı tc. diyor ?
Önce eba ya girip şifrenizi değiştirip tekrar deneyin. Öğretmen şifresi ile alınıyor. Ama uzun süre ebaya girmeyince şifre uyarısı veriyor.

Program hakkında ufak bir uyarı;
Oluşan şifreleri kontrol edin, eğer art arda tekrarlayan varsa ilki doğru , sonrakilerde hata var demektir. bende 4-5 öğrenci oldu..

Hatanın kaynağı genelde yeni nakil öğrenciler oluyor..

umutbilisim' Alıntı:
ARKADAŞLAR okulun kurum kodu ve şifresi ile giriş yapmıyor myuz ? her defasında hatalı tc. diyor ?
en temizi müdür veya müdür yardımcısının eba şifresiyle girmek... kurum adına giremessiniz..

herohamster' Alıntı:
eba da öğrenciler içinde şifre unuttum menüsü olsa fena olmaz...bildirdim bakalım..
aynen hocam katılıyorum.geçen sene hepsine şifre verdim.şifreleri değiştirmişler sonra da unutmuşlar.şimdi bir daha baştan şifre vermeyle uğraş.nüfus cüzdanındaki kişisel bilgiler istenerek unutulan şifre yeniden hatırlatılabilir aslında.

fucar07' Alıntı:
"microsoft.ace.oledb.12.0' sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil"
hatası ala varsa çözümü
http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=23734
bu adresten indirdiğim dosya oldu.
Kolay gelsin...

hocam teşekkürler.
bu arada ben okul hattından deniyorum 2 gündür programdan ebaya giriş yapamıyorum. meb hattından bu program çalışmıyormu? programın penceresindeki textbox lara tc ve şifremi yazıyorum. hatalı diyor eba. varmı çözüm arkadaşlar.
acil lütfen

ARKADAŞLAR BU HATAYI ALIYORUM....

Ekli dosyalar

• NULL 32 HATASI 26092016.JPG
    NULL 32 HATASI 26092016.JPG
    5.8 KB · Görüntüleme: 381
geçen yıl hiç sorunsuz yapmıştım bu yıl olmuyor. herhangi bir hata da vermiyor.

programa giriş yapamıyorum. Sanırım tc kimlik numarasını ilğili haneye yazdırmıyor. bu sorunla karşılaşan var mı?

şifre hatası alıyorum arkadaşlar. eba.gov.tr ye giriş yapabiliyorum tarayıcıda ama aynı şifreyi program kabul etmiyor, aynı sorunla karşılaşan var mı acaba?

Geri