EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha öncede

Kodla Büyü
nese1982' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
hocalarım ben bu konuda araya araya bir sonuca oluştum. en son telefon görüşmemde ebayla ilgisi olmadığı yazılımın yanlış yüklendiği ve telpaya göndermemizi söylediler. telpayı aradım hangi yazılımı kullanıyorsanız tabletle birikte bize o bilgiyi ulaştırın dediler. dedineli yaptım tabletler geldiğinde sorun kalmamıştı. kesin çözüm
hiç uğraşmayın dediğimi yapın arkadaşlar.kesin çözüm

"hangi yazılımı kullanıyorsanız tabletle birikte bize o bilgiyi ulaştırın" hocam bu bilgi tabletlerin neresinde yazıyor.biraz ayrıntı verebilir misiniz?

Re: aktivasyon hatası acil yardım..‏

MDM EBA (mdm@eba.gov.tr) Kişilere ekle 11:42 Bu iletiyi gelen kutunun en üstünde tut
Kime: ...........................
mdm@eba.gov.tr
Merhaba;

TXH7BU......263B seri numaralı tabletinizin aktivasyonu çözülmüştür.

Kimden: "....................." <....................@hotmail.com>
Kime: mdm@eba.gov.tr
Gönderilenler: 5 Ağustos Salı 2014 21:15:38
Konu: aktivasyon hatası acil yardım..

............................... Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. ....................... tc kimlik nolu öğrencimiz ...................... 'na .........................seri nolu tableti aktifleştirmiştik.Tablette bir süre sonra arıza tespit edilince servise gönderdik.Tablet servisten yazılımı sıfırlanmış olarak bize geri döndü. Tekrar aktivasyonu yapmaya çalıştığımızda " 017 hatası bu tc daha önce kayıtlı" uyarısı veriyor. Yardımcı olabilirseniz seviniriz.Kolay gelsin.

arkadaşlar hepsine mail attım ama sorunu çözen mdm@eba.gov.tr (9 gün sonra çözdüler) .Bugün girdim tablet açıldı.

aras9280' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
hocalarım ben bu konuda araya araya bir sonuca oluştum. en son telefon görüşmemde ebayla ilgisi olmadığı yazılımın yanlış yüklendiği ve telpaya göndermemizi söylediler. telpayı aradım hangi yazılımı kullanıyorsanız tabletle birikte bize o bilgiyi ulaştırın dediler. dedineli yaptım tabletler geldiğinde sorun kalmamıştı. kesin çözüm

"hangi yazılımı kullanıyorsanız tabletle birikte bize o bilgiyi ulaştırın" hocam bu bilgi tabletlerin neresinde yazıyor.biraz ayrıntı verebilir misiniz?
hocam sorunuzu yeni gördüm kusura bakmayın. suan elimde tablet yok. ama hakkında bölümüne yer alıyordu galiba.

aras9280' Alıntı:

MDM EBA (mdm@eba.gov.tr) Kişilere ekle 11:42 Bu iletiyi gelen kutunun en üstünde tut
mdm@eba.gov.tr
Merhaba;

............................... Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. ....................... tc kimlik nolu öğrencimiz ...................... 'na .........................seri nolu tableti aktifleştirmiştik.Tablette bir süre sonra arıza tespit edilince servise gönderdik.Tablet servisten yazılımı sıfırlanmış olarak bize geri döndü. Tekrar aktivasyonu yapmaya çalıştığımızda " 017 hatası bu tc daha önce kayıtlı" uyarısı veriyor. Yardımcı olabilirseniz seviniriz.Kolay gelsin.

arkadaşlar hepsine mail attım ama sorunu çözen mdm@eba.gov.tr (9 gün sonra çözdüler) .Bugün girdim tablet açıldı.

17 agustosda gönderdim ama cevap gelmedi

aras9280' Alıntı:

mdm@eba.gov.tr
Merhaba;

:+1:
mdm hemen dönüş yaptı sorun çözüldü mesajı kendi mailimden attım

maille geri dönüş yaptılar.

"Tabletin aktivasyonu silinmiştir, tekrar aktive ettiğinizde sorun düzelecektir."

Şimdi denedim problem çözülmüş.

1 ay oldu hâlâ çözemedik, telpaya geri gönderdik tekrar yazılım yüklendi, ebadan kaydı da sildirdik ama hâlâ aynı, çözüm yok yok.

çözüm bulan varsa yazsın lütfen mdm'den kayıt silindi ama hâlâ neden aynı.

coook' Alıntı:
Aynı sorunu yaşıyorum. Bilinen yeni bir çözüm var mı?

Aşağıdaki 3 adrese de mail attım. Bakalım ne olacak.
mdm@eba.gov.tr
destek@eba.gov.tr
tablet@eba.gov.tr

destek@eba.gov.tr adresinden 10:14 itibariyle geri dönüş aldım. Şu şekilde;

Kod:
Merhaba, İsteğiniz ilgili birime iletilmiştir. İyi günler dileriz. EBA
EBA DESTEK

Yani geri dönüş 56 dakika içinde oldu. Bakalım çözüm ne kadar sürecek :)

Sanırım anakartı değişen tabletlerde bu sorun oluşuyor. Kişisel email hesabımdan mdm@eba.gov.tr adresine email attım kabul etmediler kurum email kullanın dediler kurum emailinden atınca sorunu çözdüler. :)

nese1982' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
hangi yazılım derken anlamadım hocam ?

coook' Alıntı:
coook' Alıntı:
Aynı sorunu yaşıyorum. Bilinen yeni bir çözüm var mı?

Aşağıdaki 3 adrese de mail attım. Bakalım ne olacak.
mdm@eba.gov.tr
destek@eba.gov.tr
tablet@eba.gov.tr

destek@eba.gov.tr adresinden 10:14 itibariyle geri dönüş aldım. Şu şekilde;

Kod:
Merhaba, İsteğiniz ilgili birime iletilmiştir. İyi günler dileriz. EBA
EBA DESTEK

Yani geri dönüş 56 dakika içinde oldu. Bakalım çözüm ne kadar sürecek :)
bende gönderdim destekeba adresine bi hafta oldu dönen yok şimdi mdm ye attım bakalım ne olacak

Bu kişilerin tableti size teslim ettiğine dair, TC Kimlik no.larını ve tablet seri no.sunu içeren dilekçe imzalatın ve dilekçeyi maile ekleyin. mdm@eba.gov.tr 'ye okulun kurumkodu@meb.gov.tr uzantılı olan adresinden attın. Bu şekilde 4 kez silme işlemi yaptım, yaklaşık 2 günde siliyorlar.

Tableti vermeye çalıştığınız öğretmen veya öğrenci daha öne bir tablet almış ve hala üzerine kayıtlı. Eğer o tableti teslim etti ve üstünden düşülmediyse onu sistemden düşürmeniz lazım.

by_Loopus' Alıntı:
22 Şubat itibariyle her 3 adrese de mail yolladım. Bakalım dönüş ne kadar sürede olacak..???

Kendi mailimden gönderdiğim mesajlara kurumsal maili kullanın diye cevap geldi. Bunun üzerine bugün 11:00 'da mdm@eba.gov.tr adresine gönderdiğim maile 12:00 itibarıyla cevap aldım.

Sonuç olumlu ve aktivasyon tamamdır :+1: :+1: :+1:

Ben tableti servise gönderdim geri geldiğinde bu hatayı almaya başladım. Acaba bana servisten başka tablet mi gönderdiler?

Geri