EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha öncede

Kodla Büyü

ilyas33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha önceden kayıt edilmiştir.bu hata kodu nasıl giderilir

mesele şu tablette problem çıktı ve yeni tablet verdik aynı kişiye ikinci tableti aktive edemiyoruz.

Hocam aynı sorun bizde de var. Öğrenci tabletlerimizden biri sıkıntılı çıkınca başka bir tablet verdik ama bu tableti aktifleştiremiyoruz . Siz bunu çözebildiniz mi?

Denedim hocam olmadı, sorun çözülmedi. Başka ne yapabiliriz acaba bi çözüm yolu var mı?

güncel
GM tableti iptal edip başka bir tableti aktif edeceğimiz bir sayfa ne bileyim bir işlem var mı acaba

Aynı sorun bizde de var. mail atıyoruz aktivasyon kaldıramıyoruz cevabı alıyoruz. yedek tablet kullanacağız tc kimlik daha önce başka tablette gözüktüğü için başka tablet te aktivasyon yapamıyoruz. telpa ile konuştum bizim böyle bir yetkimiz yok diyorlar. pybs.eba.gov.tr sitesi zaten hiç bir işe yaramıyor. Bu nasıl sistem. Arkadaşlar aktivasyonu kaldırmayı başaran varsa lütfen bize de anlatsın

Bende aynı sorunu yaşadım dün bir öğrencide olmadı bende o tableti kapattım kutuya koydum bugün sanırım o tableti başka birine vermişim şimdi öğrenciye başka tablet veriyorum olmuyor e diğer tableti başkasına vewrdiğimde hata olması gerekmiyormuydu ben anlamamadım dün hşifre uyumsuz yazıyordu ...

Tablet ten sorumlu kişiyi aradım. ( yeni en üstteki sorumlu kişi) etkinleştirme kalkmıyor deyip arıza kaydı için telpa ta göndermemi söyledi. Nasıl bir iş yapıyorlar anlamıyorum. Tableti dağıt ancak yazılıma 2 ayrı yer bakınca ayrılık oluyor. Liyakat yok gerçekten.

buradan iletişime geçebilirsiniz.

Okul mail hesabından tablet@eba.gov.tr ve destek@eba.gov.tr adreslerine açıklayıcı bir mail atın arkadaşlar tabletlerin seri nolarını ve kullanıcı bilgilerini yazın. Bana birkaç saat sonra geri dönüş yaptılar iki gün içinde tabletlerin aktivasyon kaydını sildiler.

gezginefe' Alıntı:
Okul mail hesabından tablet@eba.gov.tr ve destek@eba.gov.tr adreslerine açıklayıcı bir mail atın arkadaşlar tabletlerin seri nolarını ve kullanıcı bilgilerini yazın. Bana birkaç saat sonra geri dönüş yaptılar iki gün içinde tabletlerin aktivasyon kaydını sildiler.
Tesekkurler bilgi için. ileride lazım olabilir.

benim yazdığım e-maile gelen cevap

Tabletler ilk açıldığında karşınıza çıkan aktivasyon ekranıyla servisten sonra açtığınızda aktivasyon ekranı aynı mı?
Aynı değilse yanlış MDM yüklenmiştir.
Tekrar PYBS üzerinden arıza kaydı oluşturulması gerekmektedir.

tatabdullah' Alıntı:
benim yazdığım e-maile gelen cevap

Tabletler ilk açıldığında karşınıza çıkan aktivasyon ekranıyla servisten sonra açtığınızda aktivasyon ekranı aynı mı?
Aynı değilse yanlış MDM yüklenmiştir.
Tekrar PYBS üzerinden arıza kaydı oluşturulması gerekmektedir.

Benim sorunuma da cevap oluyor bu cevap ama bende mail attım neredeyse bir haftadan fazla oldu hala cevap gelmedi.
Bu sorunu çözen arkadaşlar neler yaptılar acaba?

Bende attığım maille eba'dan gelen cevap:

-----Original Message-----
From: EBA Destek [mailto:destek@eba.gov.tr]
Sent: Monday, June 02, 2014 10:50 AM
To: Simav İHL
Cc: tablet
Subject: Yan: Kütahya Simav Anadolu İHL

divertikül hastalığına bağlı bağırsak perforasyonu

EBA DESTEK
Eğitim Yayınları İçerik Grup Başkanlığı Destek Hizmetler
0 312 296 94 00

EBA Facebook:https://www.facebook.com/egitimbilisimagi
EBA Twitter:https://twitter.com/egitimbilisim
EBA Youtube:http://www.youtube.com/user/egitimbilisimagi

----- Orijinal Mesaj -----
Kimden: Simav İHL <179540@meb.k12.tr>
Kime: destek@eba.gov.tr
Gönderilenler: Mon, 02 Jun 2014 10:41:22 +0300 (EEST)
Konu: Kütahya Simav Anadolu İHL

Arıza sebebiyle garantiye gönderdiğimiz bir tablette değişik bir aktive
menüsü ile geldi aktive etmek için kullanıcı adı ve şifreyi yazınca Eba.017
hatası ile karşılaştık. TC Kimlik numarası daha önce kayıtlı diyor. Zaten
bizde aynı tableti aynı öğrenciye kaydetmiştik. Şimdi garantiden gelen aynı
tableti aynı öğrenciye aktive edemiyoruz ne yapmalıyız. Okulların
kapanmasına 2 hafta kaldı acil yardım edebilir misiniz?

hocalarım ben bu konuda araya araya bir sonuca oluştum. en son telefon görüşmemde ebayla ilgisi olmadığı yazılımın yanlış yüklendiği ve telpaya göndermemizi söylediler. telpayı aradım hangi yazılımı kullanıyorsanız tabletle birikte bize o bilgiyi ulaştırın dediler. dedineli yaptım tabletler geldiğinde sorun kalmamıştı. kesin çözüm

ben de aynı sorunu yaşadım. henüz çözüme kavuşmadı ama cvp bekliyorum.

03122969400 arayıp dahili numaradan 9756 yı tuşlayın. ama akşam üstü. çünkü ilgili bayan o saatlerde işyerinde oluyormuş.

yada aynı kişiye maille mdm@eba.gov.tr den öğrencinin tcsi ve tabletin seri nosu ile de ulaşabiliyormuşuz.

nese1982' Alıntı:
hocalarım ben bu konuda araya araya bir sonuca oluştum. en son telefon görüşmemde ebayla ilgisi olmadığı yazılımın yanlış yüklendiği ve telpaya göndermemizi söylediler. telpayı aradım hangi yazılımı kullanıyorsanız tabletle birikte bize o bilgiyi ulaştırın dediler. dedineli yaptım tabletler geldiğinde sorun kalmamıştı. kesin çözüm
hiç uğraşmayın dediğimi yapın arkadaşlar.kesin çözüm

nese1982' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
hiç uğraşmayın dediğimi yapın arkadaşlar.kesin çözüm
Bu gün aynı cevabı aldım,ayrıca bende çalışan bir öğrenci tabletinden ayarlardan tablet bilgilerini alıp bu versiyonu yüklemelerini istedim.Bakalım haftaya gelecek sonucu göreceğiz.

sema_yoruk' Alıntı:
ben de aynı sorunu yaşadım. henüz çözüme kavuşmadı ama cvp bekliyorum.

03122969400 arayıp dahili numaradan 9756 yı tuşlayın. ama akşam üstü. çünkü ilgili bayan o saatlerde işyerinde oluyormuş.

yada aynı kişiye maille mdm@eba.gov.tr den öğrencinin tcsi ve tabletin seri nosu ile de ulaşabiliyormuşuz.
Şimdi telefonu aradım cevap veren olmadı. Bazı konularda açıklayıcı bilgi vermeleri lazım ama bazı şeyler hala muallak nakil gidecek iki öğrenci var. Tabletler alınacak mı alınmayacak mı? Biz tabletleri alacağız fakat başka bir öğrenciye vermeye çalıştığımızda daha önce kime aktivasyon yapılmışsa onun ismi çıkıyor ve yeni bir işleme izin vermiyor. Bu sorunun bir an önce çözümlenmesi lazım.

Geri