e-yoklama yı e-okula otomatik olarak aktarma

Kodla Büyü

lazer55

Aktif Üye
İlköğretim kurumlar yönetmeliğinde devamsızlık "Normal ve ikili öğretim yapılan okullarda ilk derse girdiği hâlde sonraki bir veya daha fazla derse özürsüz olarak girmeyen öğrencinin durumu velisine ivedilikle bildirilir ve devamsızlığı yarım gün sayılır." şeklide geçiyor.
Okulumuzda dersler 4+3 şeklindedir. Program 1. ve 5. saat öğretmenlerin işaret koyduğu öğrencileri geç olarak, 7 dersin tamamına girmeyenleri tam gün devamsız olarak ve diğer devamsızlık yapanları yarım gün olarak işaretlenmektedir.

Ekli dosyalar

• E YOKLAMA E OKUL OTO GİRİŞ.rar
    31.1 KB · Görüntüleme: 221
Son düzenleme:
İlköğretim kurumlar yönetmeliğinde devamsızlık "Normal ve ikili öğretim yapılan okullarda ilk derse girdiği hâlde sonraki bir veya daha fazla derse özürsüz olarak girmeyen öğrencinin durumu velisine ivedilikle bildirilir ve devamsızlığı yarım gün sayılır." şeklide geçiyor.
Okulumuzda derler 4+3 şeklindedir. Program 1. ve 5. saat öğretmenlerin işaret koyduğu öğrenciler geç olarak, 7 dersin tamamına girmeyenler tam gün devamsız olarak ve diğer devamzsızlık yapanlar yarım gün olarak işaretlenmektedir.
Hocam liseler için de isteriz.

Hocam ben kodlarınıza baktım çoğu yerini düzenledim. Fakat eksik kalan bir yerler var galiba işaretleme yapmıyor.

Kullanıcı adı ve şifresini giriyorsunuz. Yoklamaları girmek istediğiniz sınıfları birinci sütuna giriyorsunuz. Eski tarihli bir e yoklamayı işaretletecekseniz tarih bölümüne o tarihi giriyorsunuz. Bu günkü yoklamayı girecekseniz tarih zaten otomatik geliyor. Derslerin bitiş saatinden sonra programda başla düğmesine basıyorsunuz. Program öğretmenlerin girdiği e yoklamaya göre devamsızlıkları işaretleyip kaydediyor.

@lazer55 hocamızın hazırladığı programın Anadolu Liseleri için düzenlenmiş halidir.

Ekli dosyalar

• E YOKLAMA E OKUL OTO GİRİŞ(ANADOLU LİSESİ).rar
    33.2 KB · Görüntüleme: 77
Geri