E-Okul Çilesi An itibariyle başlamıştır...

Kodla Büyü
Bu nasıl bir sistemdir ya ben bu e-okulu çözdüm 10 dakika giriş yap 5 dakika bekle sistemiyle çalışıyor...

Şu anda açıyor bir şey olmazsa...

Tarayıcı olarak en sorusuz hangisini kullanıyorsunuz?

e okul site trafiğini ile uğraş(amay)an arkadaşa benden selam olsun..

istanbul trafiğini örnek almış e okul sisteminde...

serci2001' Alıntı:
Şuan itibari ile halen e-okulda randımanlı bir not girişi yapamıyorum. Tansiyonum fırlamak üzere. Kaydetten sonra sayfa görüntülenemiyor yazısını görünce duygularımı varın siz dile getirin

Arkadaşlar böyle olduğunda ümitsizliğe kapılmayın, geri tuşuna basın notlar aynen yükleniyor.
Bu sırada 5 dk kadar eokula giriş sağlanamıyor.
Farklı bir tarayıcıda eokulun giriş sayfasına sürekli giriş denemesi yapın. Eokul ana sayfası geldiğinde, notlarınızın olduğu sayfayı tekrar kaydettiğinizde, notlarınız sisteme yükleniyor.

Not: chrome ve explorer da denenmiştir.

Gece 12 den sonra rahat giriş yapıllıyordu arkadaşlar. Notlarımı o saatte girebildim :x

Yine gümmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Çok güzel sistem var maşallah..Her sene son 2 hafta çalışmıyor.

"The service is unavailable." hatası vermeye başladı :verymad:

Sabahladım... gece bile zor giriliyordu.. e-okul günleri :alkis: Bitmedi birkaç sabah daha istiyor.. :verymad:

Hocalarım ben not olayımı çoktan bitirdim, nacizane tavsiye vereyim;

2.dersin, 1.dersinde sınavı yapıyorum.

2.derste sınavları okuyorum.

2.dersin bitince tenefüste notları giriyorum. 2 sınav notunu girince hemen ders içi katılımları girip sınıfla işim bitiyor.

olay sadece server sayısından ibaret değil ki.. her işlemde sayfanın tamamı post ediliyor. örneğin not girmek isteyen bir öğretmen için login ekranı resimli bir tam sayfa post, not giriş ekranına geçmek bir tam sayfa post, sınıf seçtikten sonra bir tam sayfa post, ders seçtikten sonra bir tam sayfa post, not girişinden sonra bir tam sayfa post.. halbuki resim kullanmasalar, tam sayfa post yerine ajax kullansalar veya post esnasında ihtiyaç olan birçok veri tek seferde yüklenmiş olsa, sayfa kaynağına bakın birçok gereksiz boşluk mevcut (her boşluk ve satır sonu karakteri 1 bayt harcıyor) bunlar kaldırılsa, çeşitli sıkıştırma yöntemleri kullanılsa bu kadar büyük çaplı bir sistemde işlem başına yükün sadece 10 kB azalması demek bile -ki iyi bir optimizasyonda rahat 100-150 kB kazanılabilir- aynı anda ortalama 100.000 kişi girmeye çalıştığında yaklaşık 1 GB (!) veri transfer kazancı demektir ve sistemi ciddi oranda rahatlatır

okanformula' Alıntı:
Hocalarım ben not olayımı çoktan bitirdim, nacizane tavsiye vereyim;

2.dersin, 1.dersinde sınavı yapıyorum.

2.derste sınavları okuyorum.

2.dersin bitince tenefüste notları giriyorum. 2 sınav notunu girince hemen ders içi katılımları girip sınıfla işim bitiyor.

Ben de böyle yapıyordum:) Ama bu defa ders içi etkinlikleri sona bırakmıştım! e okul açılmıyor şimdi :(

arkadaşlar çok şükür bitirdim e okul işlerini de birşey soracağım size. ben pazartesi salı çarşamba kadromun olduğu yerde çalışıyor, diğer 2 gün başka okulda btr yim. yazılar geldiğinde genelde gecikmeli haberim oluyor. neyse konuya geleyim tüm sınıflara sınav ders içi etkinlik davranış notu girdim. bir arkadaşıma sordum davranış notu tüm sınıflara değil sadece rehber olduğumuz sınıfa girilecek deniyor var mı bu haberin aslı astarı?

ferdison' Alıntı:
arkadaşlar çok şükür bitirdim e okul işlerini de birşey soracağım size. ben pazartesi salı çarşamba kadromun olduğu yerde çalışıyor, diğer 2 gün başka okulda btr yim. yazılar geldiğinde genelde gecikmeli haberim oluyor. neyse konuya geleyim tüm sınıflara sınav ders içi etkinlik davranış notu girdim. bir arkadaşıma sordum davranış notu tüm sınıflara değil sadece rehber olduğumuz sınıfa girilecek deniyor var mı bu haberin aslı astarı?

orta okuldaysan girdiğin dersler için veriyorsun.....

karinca_52' Alıntı:
ferdison' Alıntı:

orta okuldaysan girdiğin dersler için veriyorsun.....

davranış notunu sadece sınıf rehber öğretmen veriyor diye biliyorum, yönetmelik değişmişti sanırım.

Parhelion' Alıntı:
olay sadece server sayısından ibaret değil ki.. her işlemde sayfanın tamamı post ediliyor. örneğin not girmek isteyen bir öğretmen için login ekranı resimli bir tam sayfa post, not giriş ekranına geçmek bir tam sayfa post, sınıf seçtikten sonra bir tam sayfa post, ders seçtikten sonra bir tam sayfa post, not girişinden sonra bir tam sayfa post.. halbuki resim kullanmasalar, tam sayfa post yerine ajax kullansalar veya post esnasında ihtiyaç olan birçok veri tek seferde yüklenmiş olsa, sayfa kaynağına bakın birçok gereksiz boşluk mevcut (her boşluk ve satır sonu karakteri 1 bayt harcıyor) bunlar kaldırılsa, çeşitli sıkıştırma yöntemleri kullanılsa bu kadar büyük çaplı bir sistemde işlem başına yükün sadece 10 kB azalması demek bile -ki iyi bir optimizasyonda rahat 100-150 kB kazanılabilir- aynı anda ortalama 100.000 kişi girmeye çalıştığında yaklaşık 1 GB (!) veri transfer kazancı demektir ve sistemi ciddi oranda rahatlatır
Keşke bu işten anlayan kişilere bu sistemi yaptırsalardı.

Geri