Eğitim öğretim Ödeneği Ödenmiyor

Kodla Büyü

CadCam67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar denge tazminatından sonra;
Eğitim öğretim Ödeneği Ödenmiyor....

Her sene, sene başında verilen kırtasiye yardımı bazı illerdeki eğiticilere verilmiyiceği şeklinde duyruldu...
Ben zaten bırakmayı düşünüyordum, artık kesin bırakıyorum....

Re: Eğitim öğretim Tazminatları Ödenmiyor

CadCam67' Alıntı:
Arkadaşlar denge tazminatından sonra;
Eğitim öğretim Tazminatları Ödenmiyor....

Her sene, sene başında verilen kırtasiye yardımı bazı illerdeki eğiticilere verilmiyiceği şeklinde duyruldu...
Ben zaten bırakmayı düşünüyordum, artık kesin bırakıyorum....

hocam zaten bu işin suyu çıktı iyice, düzeltecez diye söz veriyorlar hepsi havada kalıyor. Egiticilik angaryadan başka bir şey değil artık. Milli eğitim yıllardır süregeldiği gibi yine elemanlarına sahip çıkmıyor. Çıkacağa da benzemiyor.

657 SAYILI KANUNDA
Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlara; (Öğretmen unvanlı kadrolarda bulunanlardan okul müdürü ve okul müdür yardımcısı, yönetici ve eğitim uzmanı olarak görevlendirilenler ile cezaevi okullarında çalışan öğretmenler dahil ilköğretim Müfettişleri hariç olmak üzere) diyor.
İlsis de eğitici formatörler Eğitim/Öğretim sınıfında gözüküyor. Neyi gerekçe gösterip kesecekler ki. Hocam Her hangi bir gerekçe var mı?

üffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.ulen üffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.
Arkadaşalar bakanlığımızın ilçe milli eğitim müdürlerinde olan bir şifresi var(yani ilçlerdeki şeflerde) bu şifrelerle personel genel müdürlüğüne mevzuatla alakalı olan konuları soruyorlar ve bu soruların cevapları personel forum sitesinde yayımlanıyor.Bu soruların arasında bir tanesinde kadrosu eğitim öğretim hizmetlerinde olan herkes ne yaptığına bakılmaksızın Eğitim öğretim tazminatını alır deniyordu.

bulursam tam yazını yollarım.
ancak olur oda olur...

şuan forum acılmıyor ancak.

link:

http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/Forum.asp

Adamlar bizlere de kendi kalitelerinde değer veriyorlar. Zaten bu hızda devam ederse eğiticilere sadece asgari ücret ödeyecekler. Ama eminim maaşın yarsını kesselerde devam edecek arkadaşlar olacaktır. Bu şartlarda çalışacak adamlar oldukca allah bilir daha neler yapacaklar. Bence hazırlıklı bekleyin. En azından Haziran dan sonra görev almazsak azda olsa yırtmış olacağız herhalde...

Anlamıyorum kimin parasını öğretmenden kıskanıyorlar?

Bu kadar da olmaz. Eğitici arkadaşların bu maduriyetine çözüm bulunmalıdır.

en iyisi öğretmenlik, gelin kadrolu okullarınıza, zaten okulda kadroda göründüğünüz için öğretmen de gelmiyor, kalan öğretmenlerin yükü artıyor.

okulda adam yerine koymazlar, üstüne her türlü işi sana verirler, bide maaş keserler
valla işin suyu çıktı zaten ödensede bırakıyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum.

Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlara
diye bir ibare var
kesilebilir arkadaşlar fiilen öğretmenlik yapanlar diyor mevzuatta bu sakıncalı bir ibaredir bana göre

yarayı kaşırsanız kanar. denge tazminatlarını alıyorduk ne güzel forumlarda kaşına kaşına bizim yöneticilerimizin kulağına gitti denge tazminatından olduk. bari bunu kaşımayın arkadaşlar.

hanifisanal' Alıntı:
yarayı kaşırsanız kanar. denge tazminatlarını alıyorduk ne güzel forumlarda kaşına kaşına bizim yöneticilerimizin kulağına gitti denge tazminatından olduk. bari bunu kaşımayın arkadaşlar.
yok daha neler artık :D :D

yöneticilerin herşeyden haberi avr arkadaşalr....sadece acı haberleri peyder pey veriyorlar ...umarım çok daha kötü günler gelmez..

SAYGILARIMLA...

hanifisanal' Alıntı:

:x :x :x
hocam sana diyecek söz bulamıyorum....

1507.jpg

bay_zek'in verdiği linkte açık açık tazminat ödenir diye yazıyor nerden çıkarıyorsunuz arkadaşlar ödenmez diye. Üstelik burası resmi bir forum.
http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/For ... &post=2951

çok net bir açıklama teşşekürler hocam.
Ama yine de bazı şeyleri kurcalayıp amirlerimizin aklına kesilecek diye fikir beyan edenler olur.

oguz_efe' Alıntı:
657 SAYILI KANUNDA
Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlara; (Öğretmen unvanlı kadrolarda bulunanlardan okul müdürü ve okul müdür yardımcısı, yönetici ve eğitim uzmanı olarak görevlendirilenler ile cezaevi okullarında çalışan öğretmenler dahil ilköğretim Müfettişleri hariç olmak üzere) diyor.
İlsis de eğitici formatörler Eğitim/Öğretim sınıfında gözüküyor. Neyi gerekçe gösterip kesecekler ki. Hocam Her hangi bir gerekçe var mı?
hocama katılıyorum...iyice paranoyak olduk.. (bu arada denge tazminatı kesilmeyip tam maaş alan arkadaşlarımız da var...)

net008' Alıntı:
1507.jpg

bay_zek'in verdiği linkte açık açık tazminat ödenir diye yazıyor nerden çıkarıyorsunuz arkadaşlar ödenmez diye. Üstelik burası resmi bir forum.
http://atama.meb.gov.tr/forum/forum/For ... &post=2951

Bu mesaj, hem Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği hem de girilen kursların ücretlerinin ödenmesi gerektiğini ifade ediyor. Umarım haksızlığa uğrayanların hakları bir an önce geri verilir.

Geri