Eğiticiler Fatih Kurslarını Okula Dönüp Verin Parasını Alın

Kodla Büyü

viper33

Site Gezgini
Eğitici bilişim teknolojileri öğretmenleri biliyorsunuz ki fatih projesi kurslarını bedava veriyorlar-verecekler ama eğiticiler yetmediği için görevlendirilen diğer öğretmenler ve fatih projesi kursunu alan öğretmenler ( idareci bile olabilir ) bu kursu verip parasını alacaklar. Sizlerde kadronuzun bulunduğu okula dönüp hem kurs ücretlerini alabilirsiniz, ayrıca okuldan soğumamış olursunuz hemde milli eğitim müdürlüklerindeki angaryalardan kurtulmuş olursunuz. Sadece kendi fikrimi beyan ettim farklı düşünenler olacaktır. Onlara da saygımız sonsuz.

Okuluna dönen eğiticilere kurs vermeyeceklermiş!!!!!!! Çünkü :idea: : o zaman para vermek zorundalarmış..... :alkis: Şimdi ise buna karşılık önlem için il koordinatörlerini arayıp ayrılanların yerine ve ek olarak bilişim öğretmeni (buraya dikkat :idea: ) ama formatör olan öğretmen seçin demişler. Neden acaba diye sorulduğunda cevap otomatik olara çıkıyor arkadaşlar: bu kurslara para vermemek temel amaç. Eğiticilerin kurs parasının kesilme nedeni olan yazıyı hatırlarsak.... formatör ibaresini hatırlarız. Burdan formatör arkadaşlara bir tavsiye fatih eğitimi alırsanız bu kursları parasız ve gece saatlerine kadar vermek zorunda kalacaksınız. Eğiticiler zaten bu yüzden bırakmaya başlamadılarmı??????????

ddavut' Alıntı:
Okuluna dönen eğiticilere kurs vermeyeceklermiş!!!!!!! Çünkü :idea: : o zaman para vermek zorundalarmış..... :alkis: Şimdi ise buna karşılık önlem için il koordinatörlerini arayıp ayrılanların yerine ve ek olarak bilişim öğretmeni (buraya dikkat :idea: ) ama formatör olan öğretmen seçin demişler. Neden acaba diye sorulduğunda cevap otomatik olara çıkıyor arkadaşlar: bu kurslara para vermemek temel amaç. Eğiticilerin kurs parasının kesilme nedeni olan yazıyı hatırlarsak.... formatör ibaresini hatırlarız. Burdan formatör arkadaşlara bir tavsiye fatih eğitimi alırsanız bu kursları parasız ve gece saatlerine kadar vermek zorunda kalacaksınız. Eğiticiler zaten bu yüzden bırakmaya başlamadılarmı??????????

Yeni üye olmuşsun iki mesajın var ikiside kötü niyetli ve şer fışkırıyor. Suyu bulandırmayı çok seviyorsun yada henüz çok acemisin.
Devletin dili yazıdır lafa kimse bakmaz. Yönetmelikle konuş.

Okul formatörlerinin görevlendirme yazısında fatih kursu vermek veya hizmet içi kurs vermek gibi bir ibare varmı ?
EBİTEFÖ lerin var. O nedenle onlar kurs veridiklerinde mesai saatleri içinde ekders alamazlar. mesai saatleri dışında ala biliyorlar. Fakat okul formatörü olan BT öğretmeni veya formatörlük yapmayan BT Öğretmeni kurs verdiği zaman ekdersini alır. Görevlendirme yazınızda şu tarih itibariyle kursl ilgili bir madde yok. bundan sonrada olamaz.
Ha olaki aklı evvel kişiler sizleri zorlarsa mahkeme ile söke söke alırsınız. kimse kimseye zorla kurs verdiremez. EBİTEFÖ ler görevlendirmeyi kabul ettip okuldak ayrıldıkların için sorun yaşıyorlar.

Okullardaki ingilizce öğretmenleri halk eğitim yada hizmet içi birimi trafından açılan kurslardan ekder alamıyormu?
Buna benzer başka durumlarda var. mesala elinde satranç eğitmenliği belgesi olan ebru sanatı , hat sanatı gibi vb konularda hizmet içi kurs veren öğretmenler ekders alamıyorlarmı ? Fatih kursuda bu hesap sizin asıl göreviniz değil. kursu veriri ekdersinide alırsınız.

Bem yegitekin dediklerini ilettim. Müşteşar mesai saatleri içinde olacak dedi fatih kurslarını peki yazı varmı. İl koordinatlerinize sorun demişmi dememişmi. Bilişim öğretmeni niye istememişlerde özellikle formatör olsun demişler. Yazı işini sorarsan personelin yazısı kanuni mi idi... Ama uygulandı memurlar.nette bile yayınlandı. Su zaten bulanmış bunu göremeyecek kadar ne diyeyim size....

ddavut' Alıntı:
Bem yegitekin dediklerini ilettim. Müşteşar mesai saatleri içinde olacak dedi fatih kurslarını peki yazı varmı. İl koordinatlerinize sorun demişmi dememişmi. Bilişim öğretmeni niye istememişlerde özellikle formatör olsun demişler. Yazı işini sorarsan personelin yazısı kanuni mi idi... Ama uygulandı memurlar.nette bile yayınlandı. Su zaten bulanmış bunu göremeyecek kadar ne diyeyim size....

Arkdaşım demekle olmaz , cumhur başkanı dese ne yazar , yazı olacak.
geçen hafta yazı geldi linkini bulursam yapıştıracam. Artık kesinlikle mesai saatleri haricinde kurs açmayın diye.

http://hedb.meb.gov.tr/net/_Duyuru_dosy ... alilik.pdf
5. madde yazıyor.

ddavut' Alıntı:
Bilişim öğretmeni niye istememişlerde özellikle formatör olsun demişler
Kayseriye gelen yazı farklımıki?
bilişim öğretmeni olacak
eml lerde çalışanlar olmayacak ,(iş yoğunluğu riski varmış)
başka bıranşlardan olmayacak

gelen yazıda aynen bu saydıklarım vardı.

neden öğretmene verilen para bu kadar zorlarına gidiyor anlamış değilim valla

sayın @ddavut mesajlaştığınız kişinin il koordinatörüne sormasına gerek yok kendisi bir ilimizin koordinatörü zaten ve toplantıyı ön sırada takip eden çalışkan ve tecrübeli bir arkadaşımız, ben şunu merak ettim siz o toplantıdamıydınız yoksa aldığınız duyumu mu burada aktarıyorsunuz onu bir deyin bakalım.

Bu arada müsteşarın dediği mesai saatleri için yazı var şu anda öğretmen yetiştirmenin sitesinde resmi yazı var orada yazıyor, personelin yazısına gelince hangisi bilmiyorum ama yazı ise kanunidir eğer kendisinden üstün bir yazıya ters ise o zaman başvurursunuz idari mahkemeye kanuni olarak durdurursunuz yürütmeyi.

@yuca o apayrı bir olay aslında.

Çok güzelll. Şimdi soru mesai satleri içinde kurs açıllmayacak yazısını kim imzalamış yoksadece yazımı???? Çünkü valilik bu kurs devam ederken öğrencilere izin vermeliki kurs açılabilsin. Ben müşteşarın böyle biz yazı imzaladığını sanmıyor ve imzalayabileceğini de sanmıyorum. Böyle bir imza sayısı falan yoksa demektirki bu kuslar mesai saati içinde başlayıp mesai saati dışına taşacakdır. O zaman her bilişinci bu kursları verir ve ücretini de alır demektir.

ist_koord' Alıntı:
sayın @ddavut mesajlaştığınız kişinin il koordinatörüne sormasına gerek yok kendisi bir ilimizin koordinatörü zaten ve toplantıyı ön sırada takip eden çalışkan ve tecrübeli bir arkadaşımız, ben şunu merak ettim siz o toplantıdamıydınız yoksa aldığınız duyumu mu burada aktarıyorsunuz onu bir deyin bakalım.

Bu arada müsteşarın dediği mesai saatleri için yazı var şu anda öğretmen yetiştirmenin sitesinde resmi yazı var orada yazıyor, personelin yazısına gelince hangisi bilmiyorum ama yazı ise kanunidir eğer kendisinden üstün bir yazıya ters ise o zaman başvurursunuz idari mahkemeye kanuni olarak durdurursunuz yürütmeyi.

Hocam beni utandırdın şimdi. çalışkan falan yazmışsın. şımartmasın son beni :D
İltifat kabul ediyorum. İl fırsatta kahve ısmarlayacam.

yuca' Alıntı:
rına gidiyor anlamış değilim valla

Biz bilişm gönüllüleri maddi açıdan hatta manevi açıdan fedakarlık yapıp daha bakanın bile bilgisayarı yokken paraya acımadık pc aldık , mesai arkadaşlarımız ev araba derdinde iken biz aylık 28 000 000 TL + 9-10 miyonda telefon parası (sene 98 benim maaşım 127 000 000) sonraları ayda 19 000 000 tl ye internet aldık. aylık 2.5 tl chip byte adlık. öğretmenelrin çoğu kahvede okey oynarken biz vaktimizi öğrenmek için kendimizi geliştirmek için harcadık. Son MEB bizleri ödüllendirdi.

Çok ağırlarına gidiyor bizlere verdikleri para. Hiç anlam veremiyorum.

http://hedb.meb.gov.tr/net/_Duyuru_dosyalar/fatih/valilik.pdf Al değerli meslektaşım bu yok dediğin yazı altında müsteşarın imzası yok bakan adına genel müdür imzası var artık kusura bakmazsın umarım.

Hayır bu işin böyle olması taraftarı değilim ama bildik bilmedik sözlerinizle ortalığı karıştırmayın bilgi paylaşmak sorumluluk ister okuyun iki satır birde sizlerle uğraşmayalım iyi kötü 4 yıllık üniversite bitirmiş adamsınız sonuçta.

5. Proje kapsamında uygulanacak her iki eğitim faaliyetinin de; okulun ve öğretmenlerin ders programları da dikkate alınarak, günlük 5 saati geçmeyecek şekilde ve mesai saatleri içerisinde yapılması, eğitim-öğretimin aksatılmaması için gerekli tedbirlerin alınması, bunu dedin dimi....eğitim-öğretimin aksatılmaması için gerekli tedbirlerin alınması sizce bu tedbir ne oluyor. Mesai saatinde başla arkası önemli değil. Çünkü başka tedbir olamaz. Sanırım il önce liselerde başladı yine sanırım ortalama en erken 15:00 ila 15:30 civarı dersleri biter. Üstüne koy 5 saat o kadarını da toplarsınız dimi. Burda sadece mesai satleri içinde başlar ve biter dese idi kabul seni alkışlardım. Ama malesef...

Bugün 19 Mayıs Cumartesi tatil günü saat 08:20'den 14:30'a kadar sürede toplam 2 saat 15 dakika telefonla fatih projesindeki akıllı tahtaların nakliyesi için telefon ile müdürlerimizle görüştüm. EEE nolucak hiçbirşey çünkü İStanbuldaki ekip arkadaşlarımda her türlü fedakarlığı yapıyor gidip bunları anlatıp hakkımızı isteyeceğiz ama o arada çıkıyor biri ortaya bildik bilmedik atıyor kuyuya taşı hadi birde enerjimizi bu taşı çıkarmak için harcıyoruz buna kızıyorum ben.

Bu forumda belki 20 belki 50 kere yazdım çok kişi ile bu konu için didiştim. Bilgi vermek ciddi iştir öyle duydum olacakmışla bence böyle olacakla olmaz.

arkadaşlar bir kaç gün önce ilden eğitici aradı ve fatih projesi kursuna başvurun bittikten sonra ilçeye eğitimci olarak görevlendirileceksiniz dedi.. demekki formatörleride kurs vermek için düşünüyorlar. mesai saatleri içerisinde bizi zoraki kurs vermek için görevlendirmesinler..

Bak hocam bu yazı benim doğru bulduğum bir yazı değil bu işe çözüm bulmak benim işimde değil ama illa bulmam lazımsa

15:30da biten ders kaçta başlar 09:00 da bir okulda kaç öğretmen var 40 buda bir ay (20+20) kurs verilecek demek
okul müdürü olarak bir yazı yayınlarsın önümüzdeki bir ay okulumuzda eğitim öğretim 08:00 da başlayacaktır diye
Okul ders planı
08:00- 08:40
08:50-09:30
09:40-10:20
10:30-11:10
11:20-12:00
12:10-12:50

Kurs planı
13:00-13:40
13:50-15:20
15:30-17:00

bu arada 2. ve 4. teneffüslerden seçtiğin birinide 15 dk. yapabilirsin hocam.

Tekrar söylüyorum ben bu mesai içi işinin yanlış olduğunu düşünüyorum

Mesai satti saati sadece formatörlere ve öğretmenlerin dava açarak kurs ücreti almamları için getirilmiş bir oyun. Eğitimi öğretimi aksatmamak esastır burda. Çözüm olabilir. Ama yazılara bakarsanız bir arka kapı daima vardır. Bu brokrasinin bir gereği. Sadece formatör olan arkadaşlar mesai saatleri içinde 18 saat ücret almıyormu? Mesai saatleri içinde başlar kurs yani gerekçede bu . Zaten sadece bilişim öğretmeni olanları kaç saat dersi var. Bunlada bu kursa alınabilirdi. amaç üzüm yemekse. Bırakan eğiticilere, mecburen ücret vermek zorunda olacakları için kurs verilmeyecek. Ayrıca ücretin dayandığı yönetmelik yılda 90 saati geçmemk üzere der... Bunlar hep sıkıntı.

titan1905' Alıntı:
arkadaşlar bir kaç gün önce ilden eğitici aradı ve fatih projesi kursuna başvurun bittikten sonra ilçeye eğitimci olarak görevlendirileceksiniz dedi.. demekki formatörleride kurs vermek için düşünüyorlar. mesai saatleri içerisinde bizi zoraki kurs vermek için görevlendirmesinler..

Şuanki okul formatörlüğü görevlendirme yazısında kurs vermekle ilgili bir durum yok.
Fakat ilerde bakanlık tarafından önce kursa alınıp sonra da görevlendirmek istenirseniz zaten kimse size sormayacaktır. resen kursa alınırsınız .
Şuan için kimse herhangi bir yazıya dayanarak size zorla ücretsiz kurs verdiremez.

Yeniden gelelim sizin yazınıza:
3. “FATĠH Projesi Hazırlayıcı Eğitimi Kursu”na alınacak öğretmenlerin tesbiti il millî eğitim müdürlükleri hizmetiçi eğitim şubelerince, Eğitimde FATĠH Projesi’nden sorumlu şube müdürü ve Bilişim Teknolojisi Ġl Koordinatörü işbirliğinde yapılması ve planlanması,

der. Burda eğitimi verecek eğitmene soralım der mi. Yoksa plala ve uygulattır mı der. Ayrıca eğitmen dedim ve bu liste : http://fatihprojesi.meb.gov.tr/icerikek ... 114753.pdf burda sürekli güncelleniyor değilmi. Bu eğitmenlerin görevide Fatih Eğitimi vermek değilmi. Bu görevi ise o zaman neden para alsınlar değimi....

BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ FORMATÖR ÖĞRETMENLERİNİN GÖREVLERİ VE ÇALIŞMA ESASLARI

M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 04/04/2007 tarih ve 12089 sayılı yazısı,
...
Formatör Öğretmenin Görevleri :
...
c) Görevli olduğu okulda öğretmenlere Bilgisayar Destekli eğitim konusunda kısa süreli kurs veya seminer düzenlemek,
...
Ayrıca bu öretmenlere maaş karşılığı kadar ders de veriliyor.

alpaygunes' Alıntı:
titan1905' Alıntı:

Şuanki okul formatörlüğü görevlendirme yazısında kurs vermekle ilgili bir durum yok.
Fakat ilerde bakanlık tarafından önce kursa alınıp sonra da görevlendirmek istenirseniz zaten kimse size sormayacaktır. resen kursa alınırsınız .
Şuan için kimse herhangi bir yazıya dayanarak size zorla ücretsiz kurs verdiremez.

yok hocam zorla değil zaten gitmek istermisiniz diye sordular ellerinde kontenjan varmış 4-5 kişilik.

hala para meselesi yapan eğitici varsa güle güle yolu açıktır. adamlar sana günde 4 saat kurs ver işe gelme tek işin kurs diyor sen hala paradan bahsediyorsun. ben de bu işi para için yapanların bir an önce okuluna dönmesi taraftarıyım. okula gidipte kurs verme işine gelince işte orası net değil il koordinatörleri istemezse o kişi kurs açamaz.

Bakanlık Eğiticiliği Bitirdi.Dolayısyla Fatih projesi de...

Bakanlık eğiticilere karşı aldığı olumsuz tavrı her seferinde dile getirmektedir..En son Fatih projesinde verilecek kurslardan ücret alınmayacak denilmektedir.Eğiticiler yavaş yavaş okullarına dönmektedir.Kalanlar da Kursları nasıl istekle verir.siz düşünün.Ankara'da bir kaç tane eğitici düşmanı var.aldıkları 3-5 kuruş gözlerine batmaktadır.Zannediyorlar ki; böyle yaparak fatih projesi devam ettireceklerdir.Akıllı tahtalar sınıflara kurulabilir.ama kaç öğretmen etkili bir şekilde kullanacak.Bakın samimi söylüyorum.çoğu öğretmen bunu bir kaç kez kullanıp bıracakacak.Çünkü altyapıları iyi değil.ben bilgisayarı kullanıyorum diyen öğretmenlerin çoğu word ü bile doğru dürüst kullanamıyor.internette sadece çoğu haberler bakıyor.yine okullarımız BT mezarlığına dönüşecek.Eğiticiler bu işi koordine eden ve bakanlığın başarısının artmasını sağlayacak unsurlardır.göz ardı edilmemelidir.Milyarlarca dolar HARCAYACAKSINIZ PROJEYE ama EĞİTİCİLERİN ALDIKLARI 3-5 KURUŞ GÖZÜNÜZE BATACAK.Bunu yaparsanız idda ediyorum.Fatih projesi çoğu yerde atıl durumda kalacak ve 2-3 sene sonra çöpe gidecek.Okul formatörleri bu işleri angarya görüyor.Kurs ücreti almayan hiç kimse bu kursları istekli vermez.zoraki.ama çabuk bitsin yüzeysel.iş oldu bitti hesabı.Böyle giderse ;Fatih projesi de oldu bittiye gelecek.

bu yüzdendirki dün ildeki EBİTEFÖ arkadaş beni aradı. eğiticilerin eğitimi seminerine gelirmisin dedi. bende gelirim dedim. ayda en fazla 2 sefer kurs olur. ücretinide alırsın dedi. ben normal okul formatörüyüm.

Re: Bakanlık Eğiticiliği Bitirdi.Dolayısyla Fatih projesi de...

madracan' Alıntı:
Bakanlık eğiticilere karşı aldığı olumsuz tavrı her seferinde dile getirmektedir..En son Fatih projesinde verilecek kurslardan ücret alınmayacak denilmektedir.Eğiticiler yavaş yavaş okullarına dönmektedir.Kalanlar da Kursları nasıl istekle verir.siz düşünün.Ankara'da bir kaç tane eğitici düşmanı var.aldıkları 3-5 kuruş gözlerine batmaktadır.Zannediyorlar ki; böyle yaparak fatih projesi devam ettireceklerdir.Akıllı tahtalar sınıflara kurulabilir.ama kaç öğretmen etkili bir şekilde kullanacak.Bakın samimi söylüyorum.çoğu öğretmen bunu bir kaç kez kullanıp bıracakacak.Çünkü altyapıları iyi değil.ben bilgisayarı kullanıyorum diyen öğretmenlerin çoğu word ü bile doğru dürüst kullanamıyor.internette sadece çoğu haberler bakıyor.yine okullarımız BT mezarlığına dönüşecek.Eğiticiler bu işi koordine eden ve bakanlığın başarısının artmasını sağlayacak unsurlardır.göz ardı edilmemelidir.Milyarlarca dolar HARCAYACAKSINIZ PROJEYE ama EĞİTİCİLERİN ALDIKLARI 3-5 KURUŞ GÖZÜNÜZE BATACAK.Bunu yaparsanız idda ediyorum.Fatih projesi çoğu yerde atıl durumda kalacak ve 2-3 sene sonra çöpe gidecek.Okul formatörleri bu işleri angarya görüyor.Kurs ücreti almayan hiç kimse bu kursları istekli vermez.zoraki.ama çabuk bitsin yüzeysel.iş oldu bitti hesabı.Böyle giderse ;Fatih projesi de oldu bittiye gelecek.
Hocam ne abartmışsınız bakanlık eğiticilere olumsuz tavır alıyor diye . Eğitici BT Formatör Öğretmenlik görevlendirmedir adamlar olumsuzsa görevlendirmiyorum bitti der BİTTİ kimse 441 Eğitici BT Formatör Öğretmenden tek biri gık diyemez. Herkes donanımlara bakıyor bakanlığın bulunduğu okyanusta o kadar köpekbalığı var ki e-içerik ve öğretmen eğitimi pastasından pay almak isteyen bakanlık ben eğiticilere olumsuz bakıyorum her ilde üniversite var eğitimleri onlar aracılığıyla sürekli eğitim merkezlerinde profosyonellerce(bu benim görüşüm değil) vereceğim bu iş ciddi iş paraya kıyıp onlara verdireceğim dese kim buna laf edebilir kamu helal olsun doğrusu buydu deyip alkışlamazmı, gazetelere TVlere haber olmazmı. O sebeple yok öyle olumsuz tavır adamlar özkaynaklarımızdan faydalanalım diyor Bakanda madem özkaynaklardan faydalanacağız neden ekstra ücret veriyoruz diyor.

alpaygunes' Alıntı:
ddavut' Alıntı:

Yeni üye olmuşsun iki mesajın var ikiside kötü niyetli ve şer fışkırıyor. Suyu bulandırmayı çok seviyorsun yada henüz çok acemisin.
Devletin dili yazıdır lafa kimse bakmaz. Yönetmelikle konuş.

Okul formatörlerinin görevlendirme yazısında fatih kursu vermek veya hizmet içi kurs vermek gibi bir ibare varmı ?
EBİTEFÖ lerin var. O nedenle onlar kurs veridiklerinde mesai saatleri içinde ekders alamazlar. mesai saatleri dışında ala biliyorlar. Fakat okul formatörü olan BT öğretmeni veya formatörlük yapmayan BT Öğretmeni kurs verdiği zaman ekdersini alır. Görevlendirme yazınızda şu tarih itibariyle kursl ilgili bir madde yok. bundan sonrada olamaz.
Ha olaki aklı evvel kişiler sizleri zorlarsa mahkeme ile söke söke alırsınız. kimse kimseye zorla kurs verdiremez. EBİTEFÖ ler görevlendirmeyi kabul ettip okuldak ayrıldıkların için sorun yaşıyorlar.

Okullardaki ingilizce öğretmenleri halk eğitim yada hizmet içi birimi trafından açılan kurslardan ekder alamıyormu?
Buna benzer başka durumlarda var. mesala elinde satranç eğitmenliği belgesi olan ebru sanatı , hat sanatı gibi vb konularda hizmet içi kurs veren öğretmenler ekders alamıyorlarmı ? Fatih kursuda bu hesap sizin asıl göreviniz değil. kursu veriri ekdersinide alırsınız.

alpay hocam davut hocam kesinlikle doğru söylüyor. Okul formatörü ve bilgisayar öğretmeni istemelerinin sebebi ücret vermemek. Balıkesirde okul formatörlerinede mesai saati dışında bile olsa kurs ücreti ödenmiyor. Daha yeni fatih yürütücüleriyle görüşüldü. Durum aynen bu. Mahkeme yolu her daim açıktır. Ama yeni görev alacak adam neden kastırsın kendini. Eğitici formatörlük bitmiştir. Savunmanın anlamı yok. Fatih eğitimi alıp fatih eğitimeni olacak arkadaşlara sesleniyorum. Boşa umutlanmayın zira umut kötü birşeydir.

Bakanımızın "Öğretmenlerimiz biraz fedakar olsun" diye bir sözü var bilirsiniz. Tabi bu sözü eş özrü atamaları için söyledi. Ama öğretmenlik zaten fedakarlık mesleğidir. Burada bazı çömez arkadaşlarımız illa bakanlık bunu diyor şunu diyor diye üsteliyorlar. Arkadaşım bizim görevimiz fatih projesinin sağlıklı yürümesini sağlamak. Okulda ders vermiyoruz, veliyle uğraşmıyoruz. Tek sıkıntı il ve ilçe milli eğitimlerde görevli olduğumuzdan onların angarya bazı işlerini de yapmak o kadar. Bu kadar bu işlere gocunacak olduktan sonra kimse yapmaz bu işi okula döner. Ben 4 senedir bu işi alnımın akıyla yapıyorum. İntel kursu verdim komşu ilçelerde kurs ücreti de almadım. Yolluk gerektirmeyecek şekilde olduktan sonra mesai saatleri içinde de açılır kurs ve verilir. Bu işi hiç yapmamış, yapmaya da niyeti olmayan fedakarlık, sorumluluk bilinci olmayan bazı arkadaşlar var. Bunlar rica ederim canımızı sıkacak saçma fikirlerini kendilerine saklasınlar. Biliyorum niyetleri kötü değil. Ama herşey heryerde söylenmez. Hele ki olayın mantığını anlamamış olanlar hiç yazmasın buraya.

Eğiticilik kurumu varsın bitsin ne olur ki, biz devlet memuruyuz, öğretmeniz duygusal düşünmenin manası yok. Önemli olan başını yastığa koyunca rahat uyumak. Aldığın paranın hakkını vermek.

ibrahim028' Alıntı:
Bakanımızın "Öğretmenlerimiz biraz fedakar olsun" diye bir sözü var bilirsiniz. Tabi bu sözü eş özrü atamaları için söyledi. Ama öğretmenlik zaten fedakarlık mesleğidir. Burada bazı çömez arkadaşlarımız illa bakanlık bunu diyor şunu diyor diye üsteliyorlar. Arkadaşım bizim görevimiz fatih projesinin sağlıklı yürümesini sağlamak. Okulda ders vermiyoruz, veliyle uğraşmıyoruz. Tek sıkıntı il ve ilçe milli eğitimlerde görevli olduğumuzdan onların angarya bazı işlerini de yapmak o kadar. Bu kadar bu işlere gocunacak olduktan sonra kimse yapmaz bu işi okula döner. Ben 4 senedir bu işi alnımın akıyla yapıyorum. İntel kursu verdim komşu ilçelerde kurs ücreti de almadım. Yolluk gerektirmeyecek şekilde olduktan sonra mesai saatleri içinde de açılır kurs ve verilir. Bu işi hiç yapmamış, yapmaya da niyeti olmayan fedakarlık, sorumluluk bilinci olmayan bazı arkadaşlar var. Bunlar rica ederim canımızı sıkacak saçma fikirlerini kendilerine saklasınlar. Biliyorum niyetleri kötü değil. Ama herşey heryerde söylenmez. Hele ki olayın mantığını anlamamış olanlar hiç yazmasın buraya.

Eğiticilik kurumu varsın bitsin ne olur ki, biz devlet memuruyuz, öğretmeniz duygusal düşünmenin manası yok. Önemli olan başını yastığa koyunca rahat uyumak. Aldığın paranın hakkını vermek.

Mesai saati içi açılan kursa kimsenin lafı yok. Mesai saati dışında akşam 9 a kadar ver ücretini alma o zaman tavrın değişir değişmez o seni bağlar. Olayın mantığını gayet net bir şekilde ifade edeyim 2008 yılındaki eğiticilik sınavından sonra gelen elit grubun tamamına yakını temizlenmiş ve elenmiştir bir şekilde. Geri kalanlardan düzeyi yeterli olanlar zaten bir elin parmaklarını geçmez. ibrahim hocam burada şöyle bir not düşeyim 2009 yılından bu yana açtığım gerek mesai saati içi gerek mesai saati dışı hiç bir kurstan ücret alamadım. Çoğu durumda kendimi emsal gösterip söylüyorum. Çoğu ildeki arkadaş aman okula dönersem ne olur korkusuyla ses çıkarmıyor. Benim kurs ücreti gibi bir kaygımda yok zaten isterse 90 saat ücret versin bana zaten yok yere zarar beni bilen arkadaşlarım bilir. Mesai kavramını ücretle bağdaştırmıyoruz çoğu zaman he saat 19:00 ben il memden yazıyorum buraya. 4 yıllık eğiticiyim diyorsun kardeş ben 2007 den beri eğiticiyim(Çömez lafına istinaden.) Kurs olarak söylüyorsan merkezi ve mahalli eğitimlerde verdim.

Bizim tepkimiz bir argeciler veya mebbisçiler kadar arkada duranımızın olmaması. Ayrıca madem bakanlık btcileri ön plana sürecek kardeşim yeni kurslarda o zaman tüm ebitefoları btcilerden yapsın veya ebitefoluğu bırakana kurs açtırmayacağım gibi boş tehditlerin anlamı ne? Korkutma sindirme kullanma psikilojisi. 5 senedir eğiticiyim gerek merkezi kurs verdim gerek mahalli inanın bakanlık kursiyerleriniz kadar size değer vermiyor.

Hizmet içinde görülen 30 saatlik Fatih Projesi kursunu verip ücretini almayan arkadaşlar var mı?Varsa yazsınlar biz de ne olduğunu bilelim ben şimdiye kadar forumda duymadım.

Bizi İstanbul kartal ilçesinde ilçe Milli eğitim Müdürü çağırdı bir toplantı yaptı Fatih projesi kapsamında ilçe tarafından belirlenen temel bilişim teknolojileri becerileri ile ilgili kurs vereceksiniz okullarda öğretmenin istediği yerde istediği zamanda gerekirse haftada 2 tur dedi, bedava... Müdürleri de çağırdı kurs çok önemli dedi zorunlu tuttu, çoğu okulda sıkı yapıldı bu, ben de yaptım bi dönem cuma günü sonra gelen sayısı gittikçe azaldı ben de şimdilik bıraktım seminer döneminde istiyorlar benden... rezillik...

emrahsahan' Alıntı:
Hizmet içinde görülen 30 saatlik Fatih Projesi kursunu verip ücretini almayan arkadaşlar var mı?Varsa yazsınlar biz de ne olduğunu bilelim ben şimdiye kadar forumda duymadım.
şubatta ben verdim mesai saati harici hatta onlara göre gerçi mesai saati içi 16.00 da başladığı için. Burada hie bürosunu suçlamıyorum kabahat onlarda değil.

Geri