Eğiticiler Fatih Kurslarını Okula Dönüp Verin Parasını Alın

Kodla Büyü
ibrahim028' Alıntı:
Bakanımızın "Öğretmenlerimiz biraz fedakar olsun" diye bir sözü var bilirsiniz. Tabi bu sözü eş özrü atamaları için söyledi. Ama öğretmenlik zaten fedakarlık mesleğidir. Burada bazı çömez arkadaşlarımız illa bakanlık bunu diyor şunu diyor diye üsteliyorlar. Arkadaşım bizim görevimiz fatih projesinin sağlıklı yürümesini sağlamak. Okulda ders vermiyoruz, veliyle uğraşmıyoruz. Tek sıkıntı il ve ilçe milli eğitimlerde görevli olduğumuzdan onların angarya bazı işlerini de yapmak o kadar. Bu kadar bu işlere gocunacak olduktan sonra kimse yapmaz bu işi okula döner. Ben 4 senedir bu işi alnımın akıyla yapıyorum. İntel kursu verdim komşu ilçelerde kurs ücreti de almadım. Yolluk gerektirmeyecek şekilde olduktan sonra mesai saatleri içinde de açılır kurs ve verilir. Bu işi hiç yapmamış, yapmaya da niyeti olmayan fedakarlık, sorumluluk bilinci olmayan bazı arkadaşlar var. Bunlar rica ederim canımızı sıkacak saçma fikirlerini kendilerine saklasınlar. Biliyorum niyetleri kötü değil. Ama herşey heryerde söylenmez. Hele ki olayın mantığını anlamamış olanlar hiç yazmasın buraya.

Eğiticilik kurumu varsın bitsin ne olur ki, biz devlet memuruyuz, öğretmeniz duygusal düşünmenin manası yok. Önemli olan başını yastığa koyunca rahat uyumak. Aldığın paranın hakkını vermek.

Arkadaşın tuzu kuru anlaşılan. Eşinden ayrı öğretmen için bile fedakarlık istediğine göre. Bu yönetmelikle bir daha buluşamıyacak olanlar....
Aklımdan geçenleri
Kimse bilemez ki
İçimde ezikliği
Benden silemez ki
Benden gidenleri
Geri veremez ki
Bu acıyı çekmeyen
Ne oldu bilemez ki.

Re: Bakanlık Eğiticiliği Bitirdi.Dolayısyla Fatih projesi de...

ist_koord' Alıntı:
madracan' Alıntı:
Bakanlık eğiticilere karşı aldığı olumsuz tavrı her seferinde dile getirmektedir..En son Fatih projesinde verilecek kurslardan ücret alınmayacak denilmektedir.Eğiticiler yavaş yavaş okullarına dönmektedir.Kalanlar da Kursları nasıl istekle verir.siz düşünün.Ankara'da bir kaç tane eğitici düşmanı var.aldıkları 3-5 kuruş gözlerine batmaktadır.Zannediyorlar ki; böyle yaparak fatih projesi devam ettireceklerdir.Akıllı tahtalar sınıflara kurulabilir.ama kaç öğretmen etkili bir şekilde kullanacak.Bakın samimi söylüyorum.çoğu öğretmen bunu bir kaç kez kullanıp bıracakacak.Çünkü altyapıları iyi değil.ben bilgisayarı kullanıyorum diyen öğretmenlerin çoğu word ü bile doğru dürüst kullanamıyor.internette sadece çoğu haberler bakıyor.yine okullarımız BT mezarlığına dönüşecek.Eğiticiler bu işi koordine eden ve bakanlığın başarısının artmasını sağlayacak unsurlardır.göz ardı edilmemelidir.Milyarlarca dolar HARCAYACAKSINIZ PROJEYE ama EĞİTİCİLERİN ALDIKLARI 3-5 KURUŞ GÖZÜNÜZE BATACAK.Bunu yaparsanız idda ediyorum.Fatih projesi çoğu yerde atıl durumda kalacak ve 2-3 sene sonra çöpe gidecek.Okul formatörleri bu işleri angarya görüyor.Kurs ücreti almayan hiç kimse bu kursları istekli vermez.zoraki.ama çabuk bitsin yüzeysel.iş oldu bitti hesabı.Böyle giderse ;Fatih projesi de oldu bittiye gelecek.
Hocam ne abartmışsınız bakanlık eğiticilere olumsuz tavır alıyor diye . Eğitici BT Formatör Öğretmenlik görevlendirmedir adamlar olumsuzsa görevlendirmiyorum bitti der BİTTİ kimse 441 Eğitici BT Formatör Öğretmenden tek biri gık diyemez. Herkes donanımlara bakıyor bakanlığın bulunduğu okyanusta o kadar köpekbalığı var ki e-içerik ve öğretmen eğitimi pastasından pay almak isteyen bakanlık ben eğiticilere olumsuz bakıyorum her ilde üniversite var eğitimleri onlar aracılığıyla sürekli eğitim merkezlerinde profosyonellerce(bu benim görüşüm değil) vereceğim bu iş ciddi iş paraya kıyıp onlara verdireceğim dese kim buna laf edebilir kamu helal olsun doğrusu buydu deyip alkışlamazmı, gazetelere TVlere haber olmazmı. O sebeple yok öyle olumsuz tavır adamlar özkaynaklarımızdan faydalanalım diyor Bakanda madem özkaynaklardan faydalanacağız neden ekstra ücret veriyoruz diyor.

Sayın Hocam üniversiteler 30 saatli Fatih Projesi için 3600 Tl para istediler. Üniversitelere verdirmek biraz ..... ister. Adamlar saatine 120 Tl istiyorlar. Eğiticiler ise bedava veriyor yani saati 7,5 TL bile çok göründü. Yani yok üniversiteler verdirilirmiş falan hikaye yani sayın ist. koordinatörü

togius' Alıntı:
ibrahim028' Alıntı:
Bakanımızın "Öğretmenlerimiz biraz fedakar olsun" diye bir sözü var bilirsiniz. Tabi bu sözü eş özrü atamaları için söyledi. Ama öğretmenlik zaten fedakarlık mesleğidir. Burada bazı çömez arkadaşlarımız illa bakanlık bunu diyor şunu diyor diye üsteliyorlar. Arkadaşım bizim görevimiz fatih projesinin sağlıklı yürümesini sağlamak. Okulda ders vermiyoruz, veliyle uğraşmıyoruz. Tek sıkıntı il ve ilçe milli eğitimlerde görevli olduğumuzdan onların angarya bazı işlerini de yapmak o kadar. Bu kadar bu işlere gocunacak olduktan sonra kimse yapmaz bu işi okula döner. Ben 4 senedir bu işi alnımın akıyla yapıyorum. İntel kursu verdim komşu ilçelerde kurs ücreti de almadım. Yolluk gerektirmeyecek şekilde olduktan sonra mesai saatleri içinde de açılır kurs ve verilir. Bu işi hiç yapmamış, yapmaya da niyeti olmayan fedakarlık, sorumluluk bilinci olmayan bazı arkadaşlar var. Bunlar rica ederim canımızı sıkacak saçma fikirlerini kendilerine saklasınlar. Biliyorum niyetleri kötü değil. Ama herşey heryerde söylenmez. Hele ki olayın mantığını anlamamış olanlar hiç yazmasın buraya.

Eğiticilik kurumu varsın bitsin ne olur ki, biz devlet memuruyuz, öğretmeniz duygusal düşünmenin manası yok. Önemli olan başını yastığa koyunca rahat uyumak. Aldığın paranın hakkını vermek.

Mesai saati içi açılan kursa kimsenin lafı yok. Mesai saati dışında akşam 9 a kadar ver ücretini alma o zaman tavrın değişir değişmez o seni bağlar. Olayın mantığını gayet net bir şekilde ifade edeyim 2008 yılındaki eğiticilik sınavından sonra gelen elit grubun tamamına yakını temizlenmiş ve elenmiştir bir şekilde. Geri kalanlardan düzeyi yeterli olanlar zaten bir elin parmaklarını geçmez. ibrahim hocam burada şöyle bir not düşeyim 2009 yılından bu yana açtığım gerek mesai saati içi gerek mesai saati dışı hiç bir kurstan ücret alamadım. Çoğu durumda kendimi emsal gösterip söylüyorum. Çoğu ildeki arkadaş aman okula dönersem ne olur korkusuyla ses çıkarmıyor. Benim kurs ücreti gibi bir kaygımda yok zaten isterse 90 saat ücret versin bana zaten yok yere zarar beni bilen arkadaşlarım bilir. Mesai kavramını ücretle bağdaştırmıyoruz çoğu zaman he saat 19:00 ben il memden yazıyorum buraya. 4 yıllık eğiticiyim diyorsun kardeş ben 2007 den beri eğiticiyim(Çömez lafına istinaden.) Kurs olarak söylüyorsan merkezi ve mahalli eğitimlerde verdim.

Bizim tepkimiz bir argeciler veya mebbisçiler kadar arkada duranımızın olmaması. Ayrıca madem bakanlık btcileri ön plana sürecek kardeşim yeni kurslarda o zaman tüm ebitefoları btcilerden yapsın veya ebitefoluğu bırakana kurs açtırmayacağım gibi boş tehditlerin anlamı ne? Korkutma sindirme kullanma psikilojisi. 5 senedir eğiticiyim gerek merkezi kurs verdim gerek mahalli inanın bakanlık kursiyerleriniz kadar size değer vermiyor.
hocam benim lafım sizin gibi bu işe emek vermiş eğiticilere değil bu konuyu başlatan ve ısrarla bakanlık size ücret verme niyetinde değiller diyenlere. ben il koordinatörümden dinledim o meşhur toplantıyı. hani malum kişinin kurs ücreti verilmeyecek dediği toplantıyı. devlette herşey yazıyladır. bu iş yıllardır böyle. bazı arkadaşlar duyumlar üzerinden can sıkıyorlar. benim tepkim onlara. ben sizi hatırlıyorum. bu işe beraber başladık.

Re: Bakanlık Eğiticiliği Bitirdi.Dolayısyla Fatih projesi de...

vince' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
madracan' Alıntı:
Bakanlık eğiticilere karşı aldığı olumsuz tavrı her seferinde dile getirmektedir..En son Fatih projesinde verilecek kurslardan ücret alınmayacak denilmektedir.Eğiticiler yavaş yavaş okullarına dönmektedir.Kalanlar da Kursları nasıl istekle verir.siz düşünün.Ankara'da bir kaç tane eğitici düşmanı var.aldıkları 3-5 kuruş gözlerine batmaktadır.Zannediyorlar ki; böyle yaparak fatih projesi devam ettireceklerdir.Akıllı tahtalar sınıflara kurulabilir.ama kaç öğretmen etkili bir şekilde kullanacak.Bakın samimi söylüyorum.çoğu öğretmen bunu bir kaç kez kullanıp bıracakacak.Çünkü altyapıları iyi değil.ben bilgisayarı kullanıyorum diyen öğretmenlerin çoğu word ü bile doğru dürüst kullanamıyor.internette sadece çoğu haberler bakıyor.yine okullarımız BT mezarlığına dönüşecek.Eğiticiler bu işi koordine eden ve bakanlığın başarısının artmasını sağlayacak unsurlardır.göz ardı edilmemelidir.Milyarlarca dolar HARCAYACAKSINIZ PROJEYE ama EĞİTİCİLERİN ALDIKLARI 3-5 KURUŞ GÖZÜNÜZE BATACAK.Bunu yaparsanız idda ediyorum.Fatih projesi çoğu yerde atıl durumda kalacak ve 2-3 sene sonra çöpe gidecek.Okul formatörleri bu işleri angarya görüyor.Kurs ücreti almayan hiç kimse bu kursları istekli vermez.zoraki.ama çabuk bitsin yüzeysel.iş oldu bitti hesabı.Böyle giderse ;Fatih projesi de oldu bittiye gelecek.
Hocam ne abartmışsınız bakanlık eğiticilere olumsuz tavır alıyor diye . Eğitici BT Formatör Öğretmenlik görevlendirmedir adamlar olumsuzsa görevlendirmiyorum bitti der BİTTİ kimse 441 Eğitici BT Formatör Öğretmenden tek biri gık diyemez. Herkes donanımlara bakıyor bakanlığın bulunduğu okyanusta o kadar köpekbalığı var ki e-içerik ve öğretmen eğitimi pastasından pay almak isteyen bakanlık ben eğiticilere olumsuz bakıyorum her ilde üniversite var eğitimleri onlar aracılığıyla sürekli eğitim merkezlerinde profosyonellerce(bu benim görüşüm değil) vereceğim bu iş ciddi iş paraya kıyıp onlara verdireceğim dese kim buna laf edebilir kamu helal olsun doğrusu buydu deyip alkışlamazmı, gazetelere TVlere haber olmazmı. O sebeple yok öyle olumsuz tavır adamlar özkaynaklarımızdan faydalanalım diyor Bakanda madem özkaynaklardan faydalanacağız neden ekstra ücret veriyoruz diyor.

Sayın Hocam üniversiteler 30 saatli Fatih Projesi için 3600 Tl para istediler. Üniversitelere verdirmek biraz ..... ister. Adamlar saatine 120 Tl istiyorlar. Eğiticiler ise bedava veriyor yani saati 7,5 TL bile çok göründü. Yani yok üniversiteler verdirilirmiş falan hikaye yani sayın ist. koordinatörü

Hocam etkileşimli tahtalara milyarlar gidiyor tabletlere milyarlar gidiyor sebebi ne yandaşa para vereceklerde o yüzden diyen arkadaşlar çoğunlukta buralarda
Peki bu üniversitler sayıları 100'ü geçti 200'e vardımı bilmiyorum hiçmi yandaş yok bütçe 8 milyar bunun 1 milyarınıda İzmirdeki X yandaş üniversiteye verdirtiyoruz dese(yani demesede anlasak biz) ne diyeceksiniz ki :) ,

üç ihtimal var birde diğeri
A) tablet ve tahtalarla ilgili bu iş yandaşlara peşkeş çekilmeye çalışılıyor fikrine katılmıyorsunuz,
B) Donanımla ilgili yandaşa inanıyorsunuz, Eğitm sektöründe yandaş yoktur diye düşünüyorsunuz,
C) Eğitim konusunda inanılmaz bir romantiksiniz Eğitimde de yandaş var ama bu işi ücretsiz yapalım yandaşa kıllık olur düşüncesine inanıyorsunuz,
D) ya detaylı düşünmüyorsunuz ya duygusal düşünüyorsunuz eee özür dileyerek

E) Fatih Projesi şuan itibariyle sadece bir donanım ihalesi durumunda ve bunun tam anlamıyla bir proje olabilmesi için tüm öğretmenlerin aktif şekilde rol alması gerekir. Bunun içinde öğretmen motivasyonlarının yerinde olması gerekir. Bakanlık bunun şuanlık pek farkında değil ki gün geçmiyor öğretmeni yeren açıklamalar yapılması. Çuvaldızı kendine batır olayını biraz kılıça çevirme yolunda. Demem o ki bakanlığımız diyelim ki gerçekten çok iyi niyetli lakin bilinçsiz bir kulvara girmekte olan fatihi trenini tekrar rayına nasıl oturtacak ona karar vermiş değil?

Çoğu şeyde eleştiriyorum ancak eleştirmeyeceğim bir durum var ki bence bu fatih kursları proje yürümesi açısından bir elzem değil? Kurs içeriğine baktığınızda öğretmenler zaten bunu kursiyer.net sitesi üzerinden takip edebilirler. Bence tümden bu kurs olayı iptal edilebilir. Pek çok öğretmen etkileşimli tahta kullanımını videolardan zaten öğreniyorlar. Bize etkileşimli tahtalar daha gelmeden kurslar vermemiz söylenmişti. Öğretmen arkadaşlar etkileşimli tahtaları gayet rahat bir şekilde kullanıyorlar.

He güvenli bt ve internet kullanımı olayı dert edilirse Bilişim Teknolojileri Dersini kaldırmayacaksın arkadaş.

Geri