Dosyalar exe yapan virüsden nasıl kurtulabilirim??

Kodla Büyü
en güzel programsız kurtulma yöntemi pardus.indirin çalışan cd yi görün virüsleri

safirr' Alıntı:
en güzel programsız kurtulma yöntemi pardus.indirin çalışan cd yi görün virüsleri

hangi dosyanın virüs olduğunu nasıl anlayacaksınız? Her sakallıyı deden mi sandın demezler mi adama?

tufa' Alıntı:
dorian arkadaşımızın dediği gibi attrib yeter de artar

diyelim usb belleğinizin sürücü harfi f: olsun

1. Adım: başlat > çalıştıra gidip cmd komutu ile dos ekranına girelim burada f: yazıp usb belleğe girelim
2. Adım: burada attrib -h -s -r -a /S /D komutunu çalıştırın bu komut belirtilen virüs tarafından gizlenen tüm dosya ve klasörleri görünür hale getirecektir.
3. Adım: başlat çalıştırdan f: yazarak bellek içeriğini windows explorer ile açın
4. Adım: Bellekte virüsler temizlenmemişse klasörlerinizden ikişer tane görünür olacaktır biri gerçek klasör diğeri ise exe dosyası olan virüs
5. Adım: virüsleri klasörlerden ayırt etmek için "bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğini pasif hale getirin (klasör seçenekleri) ve exe uzantılı dosyaları silin

Bu virüs sizin var olan klasörlerinizi SİLMEZ, SADECE GİZLER, BU NEDENLE KLASÖRLERİM GİTTİ DİYEREK BELLEĞİNİZE FORMAT FELEN ATMAYIN SAKIN!!! ;)

kolay gelsin herkese...

:+1: :alkis: teşkr..

Geri